Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

atrami
23. júl 2009

mukky,

hovoríš mi z duše. Ale ony / pre tie sladšie z gramatiky, to sa tak píše/ to nepochopia. Za urážku berú ak ich dieťa nazvem decko / no určite lepšie ako cikulka/ a za podstatné berú, kto má koľko príspevkov.
Táto téma bude mať ešte pokračovanie, za pár rokov sa stretnú na téme - Moje dieťa má alergiu.

Ani jedná z vás si neváži, že ste porodila zdravé DIEŤA, snažíte sa to zničiť.

womenne
23. júl 2009

ja odpadnem 😨 😨 😨 😨 5mesačnemu dietatu sviečkovu????a zeler????največši alergen?????OBROVSKA NEZODPOVEDNOST asi velmi nemate radi svoje deti ked im tlaite všeliake bludy predca si dietamusi zvyknut ostupne na rozne chute a jedla a nieže behom chvile im natlačite všetko možne.Možte sa len vytešovat ak ich budete mat zdrave čož moc neverim chudata vaše deti 😔 Nemusite sa riadit uplne tabulkami ale aspon dodržiavat postup prvych prikrmov nie nadarmo su toprev prikrmy!!!!!!Bože to je hnu a ešte sa tu stym chvalite 🤐 🤐 🤐 sa nečudujte ked vas tu drbu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Ježiš toje hnus hned zrana vysoky tlak ja nepotrebujem ani kavu stači ak sivas prečitam,doteraz sa mi nechcelo reagovat ale čim viac to čitam tym viac si ymslim že vaše deti su chudatka a to doslova.ajked vyzeraju spokojene nevietečo sa deje v ich v nutri,alergie sa prejavuju aj po niekolkych rokov a stači spuštač 😔 aůe vy to nechapete berete to že vy ste vynimočne lebo sa držitesebe inych rady si nepripuštate som zvedava či všetke aj hovorite svojim lekarom čo vlastne davate detom.Tipujem ani jedna sa neprizna!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

a prosim teraz hrrrrrr do dalšej ktora vamprotireči lebo to viee dokonale čo takto rozumne argumenty na čo je dobra ta vaša strava?????????ani jeden rozumny som tu nečitala a hlavne lekarsky potvrdeny???????jo a hlavne slušnost 😉 najme miška by si ju mala osvojit.

jankapiknova
23. júl 2009

womenne neprezivaj to tak,je to kazdej osobna vec a nie sme tu na kritizovanie ale aby sme si poradili, tak sa to da napisat aj krajsie. Ked sa ti nieco nelubi tak porad ale nekritizuj alebo sem nepis Dakujeme

miskachrumka
23. júl 2009

womenne!!!!!!!!!! zlodej krici chytteeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee zlodejaaaaaaaaaaaaaaa janka piknova dobre si napisala a womenne nemala by si to tak fakt prezivat lebo ta nahodou poraziiiiiiii!!!!!!!bozee zase mudrovanieeeeeeee jaj ja už nemam slovvvvvvv a womenne ja mam slušnost dobre osvojenu len tu sa to už neda vydrzattttttttttt 😠

womenne
23. júl 2009

miska zopakuj si prislovia čo to ma stym spoločne????si trošku mimo mimo 😀 Ja si davam ešteaj teraz čo maly jedia,pretože chcem aby boli zravy a postupne sa nam to dari,alergie ktore maly potvrdene miznu.Ale toje zodpovednom pristupe matky.

jevel
23. júl 2009

ahojte zasa sa to tu kazí?? 🙄

myslím si , že vačšina mamičiek je tu v pohode ale sem tam sem príde nová "netabuľková mamina" a rypne si do tabuliek 🙄a rieši , že konečne je tu téma normálnych mamín(to nie je nič moc teda, potom sa to kazí.) Ja som to pochopila presne ako sirinka.

ja keby som poradila tak napr zo včerajšej debaty - miskachrumka - u teba by som počkala a sušienky Safary by som dala neskôr, lebo je tam lepooooooook. vajcia som tam nenašla ani jaaaaaaaaa
😉

miskachrumka
23. júl 2009

neznasam ked druhy obvinuju druhych ako by ti boli bez chyby!!!!!!!!!!!aleby ty obvinuju tych ..............................boli to moje nazory a aj si za nimi stojimmmmmmmmmmmmmmmm ty si bez chyby???????ja by som chcela vediet ci sa ty stale vyjadrujes slusne vies ja niesom stych co sa dorabaju ja som povaha co na srdci to na jazyku a co si myslim to napisem ja sa nepretvarujem lebo niesom falosnaaaaaaaaaaa to je ktym prispevkom!!!!!!!!!

miskachrumka
23. júl 2009

jevel lepok?to este kuknem viem ze tam bolo upozornenie ze obsahuju cukor !!!!!!!!!!! 😒

zuzka1.
23. júl 2009

zeler???moj maly ma vyse roka nevie co to je, zisti neskor.

womenne
23. júl 2009

Miška nikto nie je dokonaly ale za svojimi prispevkami si stojim,tym že sa držim rad lekarov som tabulkova?nie len zodpovedna.Lekari su študovany vedia čo je spravne,ak si to ty študovala a maš lekarsky diplom tak klobuk dolu ale predpokladam že nie.Som sa vas pytala na nejaky lekarom potvrdeny prispevok ktory by potvrdil že čo robite je spravne 😕 😕 😕

či si falošne alebo nie je mi uplne ukradnute len si prečitaj svoje prispevky,myslim že to ma od slušnosti daleko ale to je od vychovy....Vieš da sa aj rozumnešie argumentovat ako len vyhadzovat niekoho stemy,a ohanat sa rypanim.Ved normalne komunikujeme,mme na to všetci pravo ved sme na verejnom fore.Ked niekto s vami nesuhlasi hned ho vyhadzujete skor by ste mali riadne vysvetlit očom vam vlastne ide.Prečitaj si ine temy tam to tak funguje,napr.vteme čo pre vas znamena viera?tak snimi niektonesuhlasi a oni snim normlane komunikuju,davaju priklady a hlavne ich hned nevyhadzuju a nenandavaju to je uroven! 😵

suem
23. júl 2009

To bola dobra haluz, to prislovie 😲
To ze je lepok v piskotach z psenicnej muky je skutocne prekvapujuce 😲 😲 😲 A cukor pre 4.mes dieta je uplne super, das mu ho na veceru a nebude spat do polnoci (okrem inych vplyvov)
Miska uz ti aj "stare netabulky" naznacuju, ze pre take male dieta niektore potraviny skutocne nie su vhodne, no nejako to nechces vidiet. Ved mu davaj prikrmy, ale rozumne.
Jankapinkova bud taka dobra a neodporucaj nesuhlasiacim, aby do tejto temy neprispievali. Mozes nereagovat. Forum je verejne tak si to odpust 🙄

miskachrumka
23. júl 2009

vies co na toto budem reagovat cez ip ked budem mat viac casu lebo je to nadlho!!!!!!!!!!!!!ideme mi papkat a hrajkat sa!!!!!!!!!!!!

miskachrumka
23. júl 2009

baby mali by sme si vytvorit forum len pre fakt netabulkoveeeeeeeeeee lebo toto je už srasneeeeeeeeeeeeee a suem ked mi nebude spat do pol noci a co teraz !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😠 mne to vobec nevadiiiiiiiii a teba to vobec zaujimat nemusiiiiiiiiiiiiiiiiii 😠

markiza
23. júl 2009

vidim, ze sa stale bavite...
pravda je taka, ze nechapem kam sa vsetky ponahlate s prikrmami, lepsie napisane s urcitymi konkretnymi potravinami. ved taky maly stvor-patmesacny drobec nema ani paru o chutiach a kadejakych potravinovych pokuseniach. nevie, ze obycajny jednozlozkovy prikrm chuti o cosi menej ako napriklad ta spominana svieckova, nepozna chut keksikov, preto ani nemoze "bazat" po nich. nepozna chut pribinacika, tak preco mu neskor nedat namiesto toho zelatinovo-tvarohoveho smejdu kvalitny biely jogurt? myslite si, ze tie deticky o nieco prisli? na vsetko maju svoj cas.

womenne
23. júl 2009

miška očividne si zase nepochopila vyjadrenie suem 😖 tu nejde o teba ale o miminko tvoj miminko že nebude vyspinkate chapeš???bude nervozne,uplakane chapeš.

suem
23. júl 2009

Jaaaj tebe to nevadi? 😠 Tebe je jedno ked sa tvoje dieta trapi? Tak to uz potom fakt neviem , o com to vsetko je ... 😠 😠 😠 Naivne som si myslela, ze o dietati a jeho potrebach.

markiza
23. júl 2009

chrumka, tvoje reakcie su maximalne neprimerane, tebe by bolo asi fakt lepsie na uzatvorenom fore 🙄

zuzka1.
23. júl 2009

suhlas ja som tiez cca do 11 mesiacov davala malemu v podstate rovnaku stranu(kazdy mesiac nieco nove, podla odporucani). Tiez som mala nutkanie nejak mu to prifarbit a podobne, ale prekonala som sa, kedze som si uvedomila, ze malemu je to ozaj jedno, ked ma kazdy druhe, treti den to iste na papkanie, ze sa mu opakuje 5-6 jedal, neochutenych(preto mu chutil chvilu aj ten blivajz), pitie s domacim sirupom, smaozrejme, take mnozstvo, aby sme zafarbili vodu, ma az od roka,. Cokoladku ma mozno raz za tyzden, dva aj to sa moj mm hneva, kedze on je skor tabulkovy, aj ked ja od nich tiez nemam daleko.

knedlik544
23. júl 2009

baby nehadajte sa. na co je to dobre? ani mne moc nie je po voli ked sem niekto napise ze daval dietatu svieckovu ale neriesim to. Kazda by mala vediet ze dietatu sa do roka az do dvoch vyvyjaju ladviny a ze sol, smotana, obycajne mlieko, cukor, korenie a tuky na to nie su dobre. ale kazda robi podla svojho najlepsieho vedomia a svedomia. to ze sa tu budete urazat a mudrovat, tym nikto nic nevyriesi. a kazda robime nejake chyby. a to ze nejake veci by sa nemali sa nemusia hned pisat typom "jeziiis vy ste nenormalne" ale normalne napisat a poradit. urcite by to zobrala kazda z nas inak.

markiza
23. júl 2009

knedlik, jasne podla najlepsieho vedomia a svedomia, ale to je rozdiel medzi mamou, ktora sa to vedomie snazi rozsirovat a takou ktora dookola tvrdi "aj ja som tak jedavala a som tu ziva a ZATIAL aj zdrava"

sophie1981
23. júl 2009

miskachrumka......vies....paci sa mi tema,kde sa rozoberaju aj netabulkove veci...nieso tabulkova ako so uz pisala....rada sa pozriem aj nazory inych, neodsudzujem, myslim si svoje.....asi ako kazda mama....len skoda ze ty mi prides v tejto teme nejaka zakomplexovana a skor na rozoberanie veci okolo starostlivosti o dieta sa asocujes na vsetke ostatne nazory ktore sa nezhoduju s tym tvojim...ja viem, je to netabulkove, ale nechapem, preco nemozes jednoducho odignorovat prispevok co sa ti nepaci, ale roztahovat to tu na dalsie 3 strany, ze VY STE NETABULKOVE>......aj ked je celkom zabavne ta citat 😅 .......myslim, ze ty skor potrebujes temu podme sa hadat a urazat a nerespektovat a..... 😕

womenne
23. júl 2009

knedlik my len diskutujeme tu sa nevie niekto iny spravat a začne hned niekoho vyhadzovat bude to asi tym že nevie argumentovat a davat spravne priklady na to čo robi.Pytala som si od Mišky nejaky link ale asi sa ho nedočkam 😕 alebo sa dočkam uražlivej IP 😅

knedlik544
23. júl 2009

womenne ja len nechapem ako sa dospele zeny mozu takto chovat. teda aj ja teraz budem asi ta najhorsia ale miskachrumka sa tu tak chova ako by sa neviem co dialo.ani ja nie som tabulkova ale od tial po tial.

womenne
23. júl 2009

ved prave že sme dospele ktore už sa už hadam vedia normlane bavit a davat si rady.Hlavne mi pride uražat cudzie ženy ktore v živote nevidela,a hlavne ktore maju od nej staršie deti a viac skusenosti,nehovorim len o sebe ja si niekedy pridem neskusena,ale ona je asi až priliž.Pride mi to že nevie čo je to ucta k inym 😨

je hlupe niekomu zakazovat vstup a verejnu diskusiu.Mne je len luto tych detičiek aj ked su t možno dobre matky to im neeriem každa sa snažime ich dobre vychovat ale odtial potial,proste mi to pride nezodpovedne konat ln podla seba ak neviem či je to spravne.

miskachrumka
23. júl 2009

zuzk.1 mejde mi ip tak tipisem semtak kupim tie od 4mesiacov!!!!!!!!!!a mam chlapceka nie dievacatko 😅 a dakujem kupim dnes a vyskusam dam ti vediet!!!!!!!!!!!!! 🙂

miskachrumka
23. júl 2009

opravujem sa zuzka.1prepac!!!!!!!!!!!! 🙂 pisem rachlo lebo krmim ajmaleho v autosedacke a ked is gaga tak popri tom pisem!!!!!!!!! 😀 😀

miskachrumka
23. júl 2009

dnes ma byt strasne teplo ooooooooo vcera sme neboli vonku lebo mi mali zaspal poobede aj vnutri tak sme nesli ale dnes by som chcela ist idem s jednou mamickou ona ma Rocne babo a chceli by sme sa ist prejst a poopalovat sa a chcela som sa opytat co mam natriet aj maleho ked je v kociku a mame aj slnecnik na kocik ale prejstotu aky faktor!!!!!!!!!! 😒

womenne
23. júl 2009

my použivame Daylong kids je sice drahy ale najlepši čo poznam.ale moc neodporuam chodit v največšim teple aby nedošlo k prehriatiu.a dodržiavat pitny režim.

miskachrumka
23. júl 2009

baby nech studujem ako studujem tu krabicu s tymi hami susienkami nieje tam pisane nic o lepku ani ci obsahuju ani ci neobsahuju tak ja už neviem!!!!!!!!!

kamilka12
23. júl 2009

miska - ty čo máš stále s tými výkričníkmi? 😀 😀 Normálne som už na ne alergická.. 😀 😅

Táto téma sa nemal vobec založiť...to sa rovno mohlo volať "Poďme sa pretekať, kto dáva nezdravšiu vec"..asi tak