Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

smailinka
28. okt 2009

idem to pozriet 😉 a este ked sa mukky ponukne, ze pride aj navarit, tak ju budem zboznovat 😀 😀
ako, ja sa drzim takych veci, ze med, cokolada, cukor, sol, kr. mlieko do roka minimalne nie..niektore jasne aj dlhsie...to su zasadne veci a kedze priatel je alergicky aj na cerstvy vzduch, tak si davam pozor.... 😅

a s tymi cickami...stalo sa nam, ze zacal nohami stahovat dr tricko, az kym jej nevidel do vystrihu 😅 aspon je istota, ze mame 100% chlapca 😀

nikollette
28. okt 2009

Baby vy ste sa ale rozbehli 😅

Téma opäť ožila 😀 😀 😀

Malý spí na dvore v kočíku, ja ranajkujem.
Idem vás dočítať.

Zuzi erotoman 😕 😀 😀 😀 😀

krpito
28. okt 2009

zuzka1. 🙂 to že ja nepíšem neznamená, že sa tu budete ulievať, keď erdžať, tak všetci 😀

krpito
28. okt 2009

lenka_66, ako si dopadla ? hádam dobre 😉

zuzka1.
28. okt 2009

lenka sa ani neozvala 😕

niki ty co strajkujes??
bola som vonku s malym,prisiel dedo, Samkov hrdina, tak mam veget. idem si zarobit tretiu termosku caju 😝

krpito porobene????

mukky
28. okt 2009

ahojte 😉
zuzka,ze teta mukky 😀 😀 ,takze mu to chuti?Som rada 😵
ja ta poprosim potom o recept do mojej temy na tie zemiaky so slaninkou co si robila ak budes mat cas 😎
akurat dnes som mu urobila ten privarok a zahustila ryzovymi vlockami,obed hotovy za 10 minut,k tomu chlebik...na tie vlocky ryzove tiez nedam dopustit 😀

smaili 😀 chcem byt zboznovana,pridem navarit 😀 😀

neskor este v pohode pridam recepty.ste spominali tie kukuricne chrumky,akurat ich maly papa lebo pijeme s mm kavu a nech sa trosku zabavi v postielke aspon chvilocku a nelieta.Su nesolene.Kupila som ich prvy krat len pred dvoma tyzdnami.Prvy maly balik bol aj bez konzervacnych latok a farbiv,na tom druhom baliku len ovela vacsom a za tu istu cenu to tam uz nepisali 😕

krpito
28. okt 2009

zuzka1. dnes aj nad plán, som sa ráno zdravo vyhecovala 😀 asi to budem takto riešiť častejšie, dokonca aj sprchovací kút vyblýskaný 😀 žemlovka urobená, ak sa lenka neozve, smola 🙂

zuzka1.
28. okt 2009

mukky to boli klasika len vyumyvane mensie zemiacky v supke pecene, nakrajane na polky, na kazdu jednu som polozila tenky platok slaninky a piekla. podavali sme to s cibulkou a kyslou kapustou a chlebom, na pitie k tomu acidko.
normlane plech na stol a papate 😀 normlane sa to vola ruske stolovanie 😉 tak nas v skole ucili

ale inak dobre su aj gulicky zo zemiakoveho cesta, naplnene s oprazenou slaninkou a cibulkou, vyvaris v horucej vode a podavas s kyslou kapustou. to je mnamka na jednotku, ak nechces do vnutra slaninku das udenu krkovicku trosku posmazenu

inak odbre ranko mukky 😉

zuzka1.
28. okt 2009

ja som sa tiez nejak posnazila dnes, este aj orchidee som opatrila, kupel s hnojivom spravila. 😀

mukky
28. okt 2009

zuz dik

a dobre ranko 😀

mukky
28. okt 2009

ja som dnes nevarila,moja babka mi poslala kurca na kapuste a plnenu papriku.mm akurat odisiel do nocnej,mysi maju raj 😀
idem este trosku posurfovat kym sa maly este vydrzi sam hrat

mukky
28. okt 2009

Tuniaková tarhoňa
3 PL bezvaječnej tarhone
1 malá konzerva tuniaka vo vlastnej šťave
kúsok póru
olivový olej
dojčenská voda

Postup:
Nadrobno nakrájaný pór trochu podusíme na olivovom oleji s dojčenskou vodou. Potom pridáme tarhoňu a zalejeme dojčenskou vodou, uvaríme do mäkka. Na záver pridáme tuniaka vo vlastnej šťave a všetko dobre prehrejeme. Môžeme pridať aj trochu kukurice.

Vhodné pre deti od 2 rokov.

Mrkvová pomazánka so syrom
1 mrkva
mäkký tavený syr (v obchodoch dostať aj detský)
1 na tvrdo uvarené vajce
petržlenová vňať
chlieb
paradajka

Postup:
Postrúhame mrkvu, zmiešame ju s mäkkým taveným syrom, pridáme na drobno postrúhané a na tvrdo uvarené vajce, pridáme posekanú petržlenovú vňať. Všetko spolu premiešame a môžeme pridať aj na drobno pokrájanú šunku. Podávame natreté na krajci chleba s čerstvou paradajko

Vhodné pre deti od 1 roka.

mukky
28. okt 2009

Polievka z tofu
2 dl vody
2 zemiaky
kúsok bieleho syra tofu
1 dcl mlieka
rasca
petržlenová vňať

Postup:
Zemiaky očistíme, dobre umyjeme, pokrájame na kocky a vo vode s rascou varíme do polomäkka. Pridáme na drobno pokrájaný syr Tofu, vlejeme mlieko (materské alebo umelé), a dovaríme. Pred podávaním roztlačíme vidličkou a posypeme petržlenovou vňaťou.

Vhodné pre deti od 1 roka.

Banánový sen
5 kúskov detských piškót ( príp. Sunarka keksíky...)
50 – 75 ml uvareného granulovaného detského čaju
? banána
1 – 2 lyžičky bieleho jogurtu

Postup:
Piškóty poukladáme do menšej misky a polievame ich s uvareným detským čajom dovtedy, pokiaľ nezmäknú. Na piškóty dáme rozmáganý banán a polejeme rovnomerne jogurtom.

Vhodné pre deti od 1 roka.

zuzka1.
28. okt 2009

mnaaaaam, ja som tuniaka este nedavala.
ja si robim akurat tak pre seba, tuniak vo vlastnej stave+kukurica+2 lyzicky majonezy a na hrianky, mnaaam.

mukky
28. okt 2009

😀

pridem nakuknut tak okolo 20 hodke 😎

lenka_66
28. okt 2009

zdravim,
no ja som vas citala len marek nema svoj den tak som nestihala.chuda nielen ze je chory este ho boli aj rucka lebo mu dnes prasklo ockovanie TBC.tak kmitam 😀 , jak urvaty vagon.

krpito
28. okt 2009

lenka_66, držím palčeky aj s Lukasom nech to zvládnete 🙂 🙂

nikollette
28. okt 2009

Hm baby, tu to rozváňa receptami 😅

Ten môj akúrát pečie cigánsku, v žemli, s kapustou a horčičou 🙂

zuzka1.
28. okt 2009

mnaaaam 😀

krpito
28. okt 2009

zuzka1. a čo Tebe nechutí, Ty mňam ... 😀

zuzka1.
28. okt 2009

ja som robila na veceru kuracie na prirodno a americke zemiaky a chutilo, ako inac 😀
ale cigansku ja mozem 😀

krpito
28. okt 2009

kuracie ja môžem každý deň aj americké alebo švajčiary mnaaaam 🙂

nikollette
28. okt 2009

Zuzi, keby môjmu malému všetko tak chutilo ako tebe, dobre by bolo 😀

vinifera
28. okt 2009

Tak ja tiež "zežerem" všetko čo mňa nezje🙂
Dnes som KO a to som dokopy nič nespravila☹ Ale sa teším dôjde švagor tak hodíme reč🙂) Robí v Prahe tak asi tak raz za tri mesiace prichádza domov. Bola som u svokry. Prevelice riešia už mesiac!!! vianočné darčeky pre malého. Tak sme boli skúšať nejaké overaly....

vinifera
28. okt 2009

No a ešte strááášne rieši, že ma ten jej synátor nepožiadal o ruku. A má z toho stresss. A núti ho aby mi kúpil snubný prsten. A to má aký zmysel keď ho bude do toho nútiť? Vraj aby ma spravil šťastou. A to si ako myslí, že zrazu mi začne štastie šprngať z uší ked ma o ruku požiada? Žijeme spolu 2,5 roka. Máme spolu 8 mesačné dieťa. Doteraz som sa vydávať nechcela. Ani nechcem. A ona vyrukuje s tým, že ma to spraví šťastnou. K tomu asi treba niečo iné? nie......

nikollette
28. okt 2009

Nášmu malému zase, nikdo nevie čo kúpiť 😒
Všetko už má... asi budú len peniažky dávať, bo fakt neviem čo mám vravieť, keď sa ma aj pýtajú, že čo na Vianoce 😨

zuzka1.
28. okt 2009

no Nika u nas podobny problem, len s tym, ze ja peniaze nechcem, tak kazdemu poviem nech sa potrap, veida co ma rad, tak snad na nieco pridu 😉

Vini svokra je podarena, co ti poviem, hlavne nech si stastna 😀 😀 😀 😀

ja lubim vsetko, okrem cerstvych rajcin a piva. inak mi chuti vsetko a na vsetky sposoby.

nikollette
28. okt 2009

My sme spolu skoro 4roky, a zasnúbená som vyše roka 🙂
ale svadba, to uvidíme kedy bude 😅

smailinka
28. okt 2009

mukky, tak ti mam poslat adresu??? 🙂

jejda, riesite tu svadby.....no ja neviem, aj keby sa ten moj chcel zenit, tak velmi rozmyslam...ked sme nestihli doteraz, tak neviem, ci to ma daky vyznam...ale keby ma zoberie dakde na Seychely a tam sa vezmeme na plazi, tak nevaham 😀 hlavne bez jeho rodiny 😀

vini, nam svokra svadbu pomaly planuje, svokor chce platit, tak sa na to tesia..radsej, nech sa oni vezmu znova, budem mat vacsiu radost....

nikollette
28. okt 2009

No jedlo zjedené, za zlomok času čo trvala príprava 😅
Uf, plná som 🤐