Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

krpito
21. dec 2009

ááááááááááhojte 🙂 som prišla z nákupu, bŕŕŕ, riadna kosa, nos som mala ako snehuliak čo stojí pred barákom 😀

a už odmietam ísť na akýkoľvek nákup, to je už taký chaos, nejdeš sa pretlačiť pomedzi regále. Idem skúsiť urobiť ten domáci "bejlís", možno bude pitný 😝

vini, kiež by mu to ostalo (spanie), už sa Ťa natrápil dosť ☹

miesto majonézy do zemiakov pre malého môže byť aj sójová majonéza, je dobrá 🙂

a zuzka len sa paráď, ja som tiež vždy rada upravená 😀 🙂 🙂

vinifera
21. dec 2009

slunce3

Do mesiacov sme vnoci vstávali len 2 x. Od 7 mich mesiacov ako nám rastú zuby tak vstávame min 4 krát!!! Sú noci, že je aj každú hodinu hore☹ Takže som riadne nespala už 4 mesiace. A súvislú noc ani nepamatám☹

vinifera
21. dec 2009

Niki a psom už nenakupujem lebo to už nebolo poriadne kde dávať. Obojky aj pelechy majú. Granule kupujem priebežne. Viem dalo by sa aj kadejaké novoty. No ale nie je kapitál....

zuzka1.
21. dec 2009

Krpi ved treba byt pekna pre muzika, sice teraz ma tolko prac edorobit do Vianoc, ze ked pride ani na mna nevidi, tak by ani nebolo treba. Ale sama pre seba mi staci tiez a pre maleho, nech ma peknu maminu, ked ideme von, nie??

Vini dik, kedysi som upratovala svokre pravidelne, potom som s anasrala a prestala som, lebo to bolo kazdemu jedno a teraz ma na rukach nosia, ked som sa k starmeu zvyku vratila 😀 😀 ona nestiha, je dlho v praci vzdy a ked pride nevladze, alebo treba aj ine ako upratat, zahrada mi akosi prischla tiez, to ma bavi, az na jesenne listie, na ktore som alergicka.

maly spinkal poobede, zobudil sa s takym placom, ze strach, plakal, mrncal hadam aj hodinu teraz, ale maminka si ho udobrila, pojasili sme sa a isiel s babkou dole, idem sa na vecerat, uz je neskoro, ale musim.

nikollette
21. dec 2009

Ja tiež som našej vždy kupovala, nejaké maškrty, obojky, tašky na havov, a najmä oblečko.
to bola moja mánia...
som dokonca dala našej vyrobiť takú polokošelu Hilfiger, a podobné kraviny 😅
Teraz uz jej kupujem len maškrtu symbolicky... 😉

vinifera
21. dec 2009

No Niki neverila by si ale môj drahý zasa na mna nemá čas. Už som sa ani nenervačila. Kašlem na to. Je na to objektívny dôvod - šofér z DPD ochorel tak bolo treba vybaviť náhradu. No a vozia chalani teraz pred Vianocami tak veľa balíkov, že sú tam dvaja další na výpomoc. Takže je treba ich zaučiť...... Takže samozrejme nemôžeme ísť do PL. Povedal v stredu. No ale už s...m na to. Už ma nebaví čakať.

lenka_66
21. dec 2009

zdravim ja len na skok ako v poslednom case
na mna nieco lezie ☹ a stary to nie je 😀 . uz tyzden mi je vkuse kosa.normal spim v ponozkach a na pyzame mam mikinu.dnes mi uz aj nosom kruti 😠

mukky
21. dec 2009

ahojte 😎 ,idem Vás dočítať..
moj ♥chlap♥ teraz dožehlil kopy prádla a ja som si popíjala kávičku,kde sa pracuje nezavadziam 😀
ide konečne dobrý program v tv..skončili moje oblubene pelišky a ide fajn komédia 😀

mukky
21. dec 2009

lenka tak nech si čím skor fit...
mne tak bolo zima kazdy vecer asi 3 dni a ani písať sa mi nechcelo a chodila som historicky skoro spávať,vcera som šla spat už o polnoci,do 7 kym malý nevstal....a dnes sme spali 4 hodiny obedný spánok,teda ja len 3 hodky,počas tej jednej som sa najedla a niečo posurfovala..

všetko už mám pokupene,ale ako sa poznam mm má uz od zajtra volno do soboty,iste ešte pojdeme schopingovať 😀
24 budeme u našich a 25 doma...

mukky
21. dec 2009

už len zajtra doupratovať,poprať,požehliť opať,pobaliť darčeky a hotovo..teda ešte v stredu a v štvrtok navariť a upiecť..

nikollette
22. dec 2009

Ahojte...
Akurát som dostaval stromček... som na seba hrdá, podaril sa mi 😀
Malý sa hrá s autom. Talčí si ho pred sebou ako veľký chlapec a hrá sa s ním. o chvílu pojde hajať.
Už má nejak zvyk vstávať okolo 10tej...
zajtra ešte posledné nákupy...

Vini, to mi je ľúto ☹

zuzka1.
22. dec 2009

ahojte,

vini mna by uz porazilo na tvojom mieste, ty to mas pestre za 3 zeny na MD.

Niki tak uz mate aj vy vianocno, co maly??aj ho zaregistroval??
Este neskusa prve krociky??hra sa ako skolkar, aj nas maly sa tak zacal skoro hravat, sikovny chlapcek.

Niki radsej skor vstat ako ist neskoro spat, nie???uz nezaspava tak neskoro?

nikollette
22. dec 2009

Zuzi hej už máme aj my Vianočno 😉
hej vie sa hrať ako nejaký školkar, až som prekvapená...
už zaspal... Uz urobil tak že 2 kroky sám, ale potom hajá.

hej malý už dosť dlho zaspáva pekne. odkedy zhasínam uplne v noci svetlo 😉

nikollette
22. dec 2009

Ja som dnes dostala mrchu 😝

vinifera
22. dec 2009

Zuzka a to píšem len o malom a veľkom. To sa ešte verejne nerozhorčujem nad tým, že zákonite ked uspím malého tak sa medzi dvere dorúti starý dedko a začne ziapať. V pohode aj ráno 2.25 hod. A že foter je už 3 mesiace v liehu. Vtedy stráášne kúri. Aj včera sme zasa hasili pivnicu. Potom sme hasili garáž. Ked nehasíme tak strááášne perie. (ručne vo vani jeho poscaté spodky) to je potom zasa všade veľa vody☹(( Lieky od psychiatra neberie. Alebo aj ked zoberie tak ich zaleje vínom. Začína byť agresívny na mamu aj mna. Ked je moc zle volám drahému do roboty. Ale najbližšie už budem volať 112!

vinifera
22. dec 2009

Zuzka a ozaj ten ďalší RP mi už na účet nedošiel☹( Fasa pred Vianocami mi nedošli peniaze ☹

lenka_66
22. dec 2009

baby , aj ja chcem recept na bejlis 😝 .

vini, ☹

krpito
22. dec 2009

vini moja zlatá, Ty musíš mať nervy z ocele ☹ mne je Ťa tak ľúto, ja už by som bola dávno v Kremnici na psychiatrii 😔 uži si aspoň Vianoce 🙂

mne sa posrala práčka 😠

krpito
22. dec 2009

aj ja na taký dobrý, lebo som našla s kokosom a ten nemusím, ale neviem nájsť ten s karamelovým pudingom, tak sem s ním 😀

zuzka1.
22. dec 2009

vini aky dalsi RP???

prachy odo mna, ci co??nechapem.

teda vini ozaj na knihu ten tvoj zivot, krista pana a potom , ze bud v pohode vysmiata mama.

dajt ten recept na bayleys 😉

vinifera
22. dec 2009

Zuzka ved chodí materská 28 týždnov (ja ako osamelá matka 37) a potom RP. Či sa mýlim? Do 3 rokov dieťaťa. Čo som bola rada, že som nevypisovala žiadne formuláre a prišlo to z UPSVARu priamo na účet aj s prídavkami. No ale došlo len raz...

nikollette
22. dec 2009

Hej RP je do 3 rokov... to si tam už mala dávno mať za tento mesiac 😒
Vini, a máš to teda pestré ☹

vinifera
22. dec 2009

Viem, že to tu už malo byť. Lebo min mesiac to prišlo dokopy s prídavkami na dieťa. A tento mesiac prišli len prídavky. RP už nie 😲 No čo už na posratého aj hajzeľ spadne...

zuzka1.
22. dec 2009

jaaaaj hej hej, uz chapem. hej RP je do 3 rokov.

Mne to tiez spravili automaticky a chodi doteraz normalne aj s pridavkami na ucet. jak to ze neprislo. to ti doplatia spatne, ked teraz neprisel, len tam bude treba ist

nikollette
22. dec 2009

Vini ☹
to je na nervy.. by ma asi jeb*o 😠
Este aj to málo co dostávame keby mi neprišlo a rovno pred Vianocami 😠 🙄
Asi by som skúsila zavolať tam na úrad, alebo niekde. že kde to viazne?!

krpito
22. dec 2009

vini, zavolaj a riadne ich tam zdup 😠 kua, keď oni niečo potrebujú, tak to sú schopní za 24 hod. otravovať aj 3 x, ale oni si povinnosti nevedia plniť ☹ Neber ohľad, ja by som ich sfúkla pod čiernu zem, na úradníkov, resp. skôr na úradníčky nemám nervy, málokedy som sa stretla s pochopením, väčšinou sú to nadrapené k...y ☹ fúha, normálne som sa vytočila 😠

nikollette
22. dec 2009

idem k malému... zaspal...
idem spať s ním...

slunce3
22. dec 2009

aj malá mi akurát zaspala ale ja spať nejdem idem si dať fajnovo prošutko a cigaretku s kafičkem nech ma j...e..
aj starý za chvílku dojde bol mierne nakaaný ale už je ok tak ho asi dneska zase znásilním :D

vinifera
22. dec 2009

Volala som tam dnes o 14 tej a už to nikto nebral 😠 Ak sa podarí tak by som tam zajtra skočila. Teda s drahým. Lebo nemám autko 😠 (Moje je stále rozobraté, náhradné na letných gumách...)
Bola som sa okúpať. Spraviť zo seba človeka. Už som to potrebovala🙂

vinifera
22. dec 2009

nikde nikto 😕