Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

maca_p
25. jún 2012

@zabka8423 to akoze mam trenovat deti v zrani chujovin? a najlepsie este pred nastupom do MS? a este sa tu predbiehat, ktora kedy co dala? kazdy nech krmi deti podla svojho uvazenia. ked nechcem, aby mi krmili pribuzni deti balastom, tak by to mali kazdopadne respektovat a riadit sa podlo toho, co povie matka.
myslim si, ze hlavne jedlo v MS je dost kvalitne. o poznanie kvalitnejsie ako v restikach. az na podavanie vselijakych natierok z ramy a inych umelohmotnych masiel, ktore okolo masla ani nechodili.

zabka8423
25. jún 2012

@maca_p prisla si sa vyventilovat k netabulkovym? tak vitaj. no krm si deti cim chces, super hyper zdravou stravou a potom sa necuduj, ked ti budu mat problemy so zaludkom a crevami v skolke. neviem, preco si myslis, ze nase deti jedia gulase od rana do vecera a podobne "chujoviny" - ako si to nazvala. ale treba si porypkat, ze?
ehm, 😎

maminuska
25. jún 2012

@maca_p vtrhneš sem a hned o žraní a chujovinách ? Moje deti určite nežerú a určite nie chujoviny.

maca_p
25. jún 2012

@zabka8423 mas smolu, ja k tym tabulkovym vobec nepatrim. co take strasne jedia v skolke?
a vies ze je horsie byt matkou dietata, ktore zo zdravotnych dovodov nemoze jest vselijake potraviny, ktore cihaju na decka z kazdeho rohu? ale vy sa tu zjavne na takych neskutocne bavkate...

maca_p
25. jún 2012

@maminuska ako mam prist? mam zaklopkat?
cely den vidim, ze si tu robite uz v dvoch temach prcu z tej dievciny, ktorej zalezi na tom, co jej dieta zje. je to jej vec, co maly zje a je to jej vec, co mu svekrusa moze dat a co nie.

petrajurinova
25. jún 2012

@maca_p nevšimla jsem si že by ti @zabka8423 doporučovala abys své dítě v něčem trénovala a v žraní už vůbec ne - zabka ví, že se tady mluví o dětech a ty jedí, žerou zvířata.

zabka8423
25. jún 2012

@maca_p no ale chcela verejny nazor, tak co cakala, ze ju vsetci budu mojkat? a riesime si to tu v nasej diskusii, ale zase ma s tym niekto problem a ide tu moralizovat o jedle, ze ano. a ty ides hovorit o nas, ze sa bavkame a ze sme ake sme? no ty si aka, ked dokazes napisat, ze decko zere chujoviny. presne takto. fajn, tvoje decko zerie chujoviny, moje dieta sa stravuje normalne.

lawli
25. jún 2012

...ahojte kočky patrím k maminam netabuľkových detičiek a som na to hrdá.... nebudem tu s vami písať ,lebo toho času nieje veľa...ale nedá mi nereagovať...dodnes som nevedela ,že tu na konikovi takato diskusia je...až dnes som si vas všimla...ale k veci.
Chcem napísať pár slov o tabuľkovej výchove (možno sa niekto poučí) ,v rodine máme tabuľkami vychvavane jedno dieťa a teda čo vám poviem (napíšem) do cca troch rokov úplne normálne dieťa ,sem tam antibiotika (no kde je imunita ??? ) v štyroch rokoch 4 predné zúbky total čierne od sirupčekov a nástup do škôlky ,kde sa varí normálna strava a dieťa nevie kedy dosť...je a je a je ...samozrejme chutí mu a čo váha ...no nadváha a je v predškolskom veku..nebojím sa povedať macko. Problém ?? ....áno je !!! ...telo má problém spracovať tuky ,soľ ,korenie ,éčka ,sladké ..... netvrdím davať všetko a veľa,ale nie zakazovať 🙂

maminuska
25. jún 2012

@maca_p tak trebárs tak že ahojte , myslím si že detom dávate niektoré veci troška skoro a že v škôlkách sa neje až tak zle.
ale tvoj slovník , žere a chujoviny je skutočne super.
Prečo riešiš a obhajuješ niekoho kto o to ani nestojí a uteká pred tvrdou realitou , jednoducho nezvládla tu diskusiu na plnej čiare a ešte vytiahla tromf závidenia. Nezrelá osobnost, to je všetko .

maca_p
25. jún 2012

@lawli tento problem co popisujes moze nastat i v opacnom garde. priliz vela soli, tukov, sladkosti mozu mat na zdravie maleho dietata nedozierne nasledky. v skolke dostane porciu + malu duplu, takze z toho dieta urcite nezobeznelo. tiez starostlivost o chrup asi nebola 100%. ja mojho 3 rocaka stopem sirupmi (liekmi) od 6 tyzdnov a chrup ma zatial okej. klp, klop

@maminuska ja ju neobhajujem, ani som nedocitala celu tu diskusiu, len som si to vsimla, ze ste sa do nej pustili. aj ked je podla teba nezrela osobnost, chcela sa podelit s neprijemnou skutocnostou zo strany svokry. ja som malemu davala extra speci mlieko neocate - pozri si na nete cenu a kto ho pije. tiez som bola vytocena, ked mi rodinny prislusnik povedal, ze dal malemu kyslu mliecnu polievku. iste, vy si tu pravdepodobne poviete, ze co robi sceny za tanier polievky....

maca_p
25. jún 2012

@zabka8423 nerobim dramu zo slova zrat. bezne ho pouzivam (nie v spolocnosti, to je "neslusne"), ked si dam väcsiu porciu akoby som si mala a mohla dat a citim ultra pocit presytenosti. alebo ked si vecer po celom dni dam 2 snickersy, tak si nepoviem, ze som "zjedla" 2 snickersy, ale ze som ich zozrala 😀 . a k slovu chujovina - tak napr. pribinacik nie je potrava, ale je to chujovina. ci nie? alebo nezdravy a nevhodny produkt masinerie zvanej potravinarsky priemysel?

zabka8423
25. jún 2012

@maca_p jasne, ale mala tam napisat, ked sa tam tiez zeny do nej "pustili", ze maleho stravuje preto tak, lebo je na to dovod z medicinskeho hladiska. ale nikde to neuviedla, tak co cakala, navyse naozaj tam sypala ako z rukava nenavistne vety proti svokre a toto sa tiez nerobi. toto je znakom NEVYZRETOSTI a kocky ju tam niekolkokrat upozornili, ze prestrelila, ze viac riesi neznasanlivost k svokre ako k povodnemu meritu. asi tak.

zabka8423
25. jún 2012

@maca_p a ty si sucastou tej potravinarskej masinerie. asi tak.

maca_p
25. jún 2012

@zabka8423 kazdy sme jej sucastou. niekto viac, niekto menej. niekto jej uplne podlahol.

nie kazdy ju pochopil, radsej mala ist do temy svokry. ale ja mat svokru, ktora ma nerespektuje dokonca v mojej pritomnosti, tak si to s nou tiez vybavim. my sa nastasitie tolerujeme a nerobime si napriek. ja tu svoju vlacim aj na dovolenky, ked idem sama bez mm.

zabka8423
25. jún 2012

@maca_p plati zasadne pravidlo v zivote, cim viac sa spravas ako hovado, tym viac ta ludia budu drazdit a ci sa to niekomu paci alebo nie, tak toto je rpesne ten pripad zakladatelky temy, tak arogantne sa sprava, az ju svokra provokuje. keby bola miernejsia, taktozovala a zvolila fajn strategiu, mala by rozhodne pokoj, hlavne by si vybudovala respekt aj pred starsimi ludmi z rodiny. ale dokazovat si v jednom kuse JA, JA, JA, hm, s tym daleko v zivote nezajde. uz teraz sa jej to vracia. uvodny clanok a aj jej prispevky su len o tom, ze ona, ona, ona a este jej mame zavidiet.
no nic... nechce sa mi o tej osobe debatovat, lebo taku by som si do zivota ani nepustila 😉

lawli
25. jún 2012

@maca_p asi si ma nepochopila ,ja nepíšem že dávať VEĽA soli ,sladkosti atď ,ale dávať ....rovnako ako dieťa nepostavíš na nohy a povieš podĺa tabuľky stoj !!! choď !! seď !!
......a ďalšia vec , ak poznáš to dieťa lepšie ako ja ,tak z čoho zobéznelo ??? ...a že starostlivos´t o chrup nebola 100 % ??? ...ako taká starostlivosť má vyzerať ,popíšeš mi to ???

a na margo : ja som nereagovala na tvoj píspevok predo mnou ,dokonca som ani len nečítala ten tesne nad mojím ,len ma zaujala téma ,tak som prispela...prispela tým čo mám pred očami skoro denne 🙂

maca_p
25. jún 2012

@lawli ja neviem z coho to vase dieta zobeznelo, ja ho nestravujem 😀
ale neviem si predstavit, ze ztlstlo zo skolkarskej stravy. ak ano, tak ano... 😎

zuby, tak podla mna je to kombinacia strava, genetika, pravidelna hygiena, zdr. starostlivost. tym nechcem povedat, ze ziadne sladkosti alebo torty, alebo ze umyvanie zubov na 1000% pred kazdym spanim. je tu aj zubna poradna drzzubok ju vedie, odborne info tam. 😉

lawli
25. jún 2012

@maca_p nevieš a komentuješ ??? divné ............ a určite zo školskej stravy...nič iné neje , doma a v škole,možno to ma aj v génoch ,ale akosi skoro či ??? tuším kritický vek je 40 😕 😕 to má ešte ďaleko a 100 % starostlivosť o chrup ??? on má tu 1000 % ...doma žiadne sladkosti ,torty ,džúsy ,sladený čaj ??? čosi ,iba čistá voda a s kefkou chodia aj na návštevu 😀 😀 😀 ...no proste tabuľkové dieťa...takto by som mohla pokračovať hádam aj do rána...

petrajurinova
26. jún 2012

@maca_p pribiňáček určitě není chujovina - vzhledem k tomu že chuj je jazyk mayských indiánů, kterým se dosud mluví v Guatemale a tam určitě pribiňáčka neznají 😀 😀 😀 Je okouzlující jak lidé používají slova o kterých ani nevědí co znamenají, společně s užíváním vulgarit je to projev "vysoké" inteligence. 😅

zabka8423
26. jún 2012

@petrajurinova mna len udivuje ako vsetci teraz bojuju prtoi pribinaciku 😀 ja sa az na tom rehocem, preboha. alebo vyhalsenia, ze si robia sami doma take pribinaky. pokial viem, robi sa zo smotany, tvarohu a kakaa. a akoze ta smotana a tvaroh nie su upravene z obchodu? 😀 😀 😀 a ked sa tu endajboze niekto ozve, ze kupuju na salasi neupravene, tak to je pre detske brucho akoze ok? ten silny tvaroh a smotana? no to skor by som dietatu nedala, pretoze naozaj je to silne a kopa mikrobov, ktore uz vonkoncom male dieta nestravi. budem sa opakovat, ale mame tu odbornicky na vsetko, ktore maju doma laboratoria na rozbor stravy 😅 😅 😅 urcite to ma vahu, co povedia tunajsie maminy, lebo oni vedia vsetko najlepsie. pribinacik a termix bol odjakziva, odjakziva na nom deti vyrastali a tie normalne matky ho davaju aj teraz. tie ine matky tak chrania deti, ze sa im zakonite nieco pokasle. a to bud - dieta bude chodit natajnaka do McD alebo inych fastfoodov, dieta si bude vymienat desiate so spoluziakmi, dieta bude mat hnacky pri prechode na beznu stravu /skola, skolka/ a uuuplne v pohode sa moze stat, ze vas neskor posle do prdele, lebo ho prestane bavit zit eko bio a podobne. aaaaaaaaaaale co, ved take maminky su silno dokonale a im sa v ich dokonalom zivote uuuuurcite nic nestane. 😎 😎

zuzananinka
26. jún 2012

čo k tomu dodať - nie len čo sa týka stravy ale vsetkého v živote netreba to prehanať - ja som tiež typ, ktorý neverí bio potravinam a myslim si, že je to užasný ťah potravinárskych firiem na obohatenie sa. A vyrazy typu zaručených výskumov, že pribináčik je nezdravý, že nejedzte mast, potom nepouzívajte olej a potom opať masť, a nakoniec jedzte len surovú stravu a zaručené správy podobného typu --- tak ja toto nechapem a vôbec nesledujem / tieto info mam od kamosiek a niektorých rodinných prislusnikov/ myslim, že clovek ako taky citi čo mu robi dobre a co nie, telo si ziada latky ktoré mu chýbaju a ked ti niečo nechuti proste to nebudes jest

dieťa si musi zvykať na pestru stravu a nemyslim si, že ho znicim do buducna ked mu mierne osolím polievku, alebo dám z vyprázaného rezna, miluje od roka bryndzove halušky s acidkom a teda pravda je, že do roka som davala pozor na sol korenie a mastne jedla ale chutnal zo vsetkeho po stipke a teraz to tiež neprehanam ale neprehanam to ani na druhu stranu...

zabka8423
26. jún 2012

@zuzananinka pekne si to napisala.

malokto si uvedomuje, ze sol je pre zivot potrebna. iste, netreba solit na kvanta, ale minimalne ano. mineraly, niekto ich zatracuje, ale aj fluor - tak horlivo odmietany v zubnych pastach je pre telo potrebny. ja by som takymto ludom odporucila prestudovat si ludske telo, zvonka, zvnutra, aby pochopili konecne, ze vsetko so vsetkym suvisi. samozrejme, treba to prisposobit na vek dietata. jasne, ze nebudem polrocnemu dietatu solit ako dospelemu, to je jasne, ale nesolit vobec? ano, vyborna dieta na chvilu, ale neviem, ci niekto uz zazil pocit, ked ma rozvratene vnutorne prostredie. a toto sa lahunko moze stat.
nedavno som videla video, ceske, kde ukazovali, co sa nachadza v pasteke BABY, ktora je urcena vylucne pre deti a nema obsahovat vsetky tie zle zlozky. na zaver - kuchar povedal, radsej dat dietatu chlebik s domacou mastou ako toto. lenze mamicky si myslia, ze ked vsetko je oznacene baby a bez neviem coho, tak je to naozaj baby produkt. no iste.

maca_p
26. jún 2012

@petrajurinova neviem ako v reci ceskej, ale v reci slovenskej kazdy rozumie slovu chuj - chujovina. malo chodis na slovensko, ked tento vyraz nepoznas 😲 malokto ho povazuje za vulgarizmus, pokial ho nepouzivas v konverzacii so svojim riaditelom, alebo v banke, alebo v kontakte s lekarom, ale v hovorenej reci ho pouzivame ako expresivum. myslim si, ze sa tento vyraz pouziva ak nie starocia tak desatrocia urcite. mayovia mi to urcite prepacia 😀.

neviem, preco ma spajas s pribinacikom, ale budis. mne je jedno, co kto komu da, ale mne ide o to, ze ak niekto nieco nechce aby daval jeho dietatu, tak nech to ini nekomentuju posmeskami a opovrhovanim. mne osobne viac ako pribinak vadia kvazi mliecne vyrobky typu kostici, lentilkaci a jogurty ochutene kakaom, orieskami. proste to nekupujem. tak ako nekupujem ramu, veto, baleny clieb, nizkotucne chujoviny 😀
ale poriadne smotanove jogurty, maslo a bravcovu mast a normalnu pepsicolu.

@zabka8423 domaceho pribinaka som este nerobila ale pribinacikuvu plnku do torty ano. je to chutnejsie ako samotny pribinak, takze preco to neurobit? ak uz pre nic ine, tak preto, ze smotana a tvaroh (dufam) neobsahuju modifikovany skrob a xantanovu gumu. ako neda sa z toho otravit clovek, ale preco to nevyskusat?
toto je moj posledny prispevok na temu pribinak, aj tak je to vela kriku pre nic. presladena, predrazena gebuzina.

maca_p
26. jún 2012

@lawli tak treba s nim zajst do GAE ambulancie, aby sa jeho stav este nezhorsoval. ja ti tu neporadim, a pravdepodobne ani jedna z nas.
spominas kriticky vek 40 rokov. v akom zmysle?
podla mna sa geny prejavuju pocas celeho zivota, u niekoho skor a u niekoho neskor. nepises nic o jeho rodicoch.
napr. u nas, u mna sa prejavili exemy okolo 22 rokov a u mojho syna uz v 1 mesiaci veku zivota. takze indyvindy.

susanne5
26. jún 2012

ahojte aj ja som mamina "vsetko s mierou" snazim sa, aby maly jedol zdravo, ale ked ma dvakrat do mesiaca v nedelu rezen tak to prezije. do roka som tiez menej solila a varila mu osobitne, ale potom zacal papat vsetko s nami, samozrejme stale som varila menej slane ako keby som varila len pre mna s manzelom. jedine co nedavam je glutamanova podravka.. teda my mame taku s glutamanom a aj bujonom sa vyhybam, davam iba do vyvaru. niekedy je prehnana starostlivost na skodu, tiez som pocula pripad ked maminka prilis dbala na stravu a potom deti boleli bruska v skolke, vraj ze z jedla kde je biela muka.
osobne si myslim, ze ked ma niekto opacny nazor na stravovanie ako je nazov skupiny, nech sem nechodi, nech si vytvori inu skupinu a nech sa tu zbyocne nezvrhava diskusia.

petrajurinova
26. jún 2012

@maca_p pokud nevíš proč tě spojuji s pribiňáčkem? Tak to si přečti své vlastní předchozí příspěvky. Pokud už něco píšeš, mohla by sis to aspoň pamatovat. A pokud je slovo považované za vulgaritu v okamžiku kdy ho použiješ v hovoru s ředitelem, bankéřem nebo lékařem je vulgaritou i v hovoru s kýmkoliv jiným. To že s některými lidmi mluvíš tak že takové slovo nepoužiješ a dáváš si pozor na slovník a v hovoru s jinýma určité výrazy klidně vyslovíš už jasně ukazuje, že to sama za neslušné a vulgární považuješ, jen je ti ukradené co si o tobě myslí lidi, které nepokládáš za "něco lepšího".

domusinka2010
26. jún 2012

@jurkovamiluska ako moja mala 5mesiacov a svokor jej daval sosovicovu polievku a je tu a nic jej nieje ani nebolo a keby ste videli kolko langosov, sisiek a podobny mastnych veci uz pojedla a nic jej nie je 😀 teraz ma ukamenujte 😀 😀 😀

jurkovamiluska
26. jún 2012

@domusinka2010 tak to si pis, o chvilu budes mat komentar, ze si zabijas dieta a ine zvasty. mne ma maly 8mes. sice mu varim zvlast, ale ochutnat mu dam vsetko co jeme, no nedaj mu, ked sa tymi krasnymi smutnymi ocami na teba kuka a jemu nedas 🙂 a po slahacke sa zalyzoval aj za usami 😀

domusinka2010
26. jún 2012

@jurkovamiluska moja mala bude mat v nedelu uz 2roky 🙂 ja som sa dnes bavila s mojou lekarkou o tychto temach tu a tabulkovych mamickach a povedala, ze im pride vysvetlit, ze dieta ma skusit vsetko 🙂

lawli
26. jún 2012

@maca_p 1.) napísala som svoj názor v otvorenej diskusii, na nikoho som nereagovala (na teba už vôbec nie) ,ani nikoho nespomenula, nečítala som príspevky ,len reagovala na názov témy...
2.) nikoho som nepýtala o radu ,tak neviem prečo mi ty radíš ,alebo mi píšeš ,že mi tu nikto neporadí....ja žiadnu radu nepotrebujem ,nie je to moje dieťa a nestarám sa do jeho výchovy....má dvoch dospelých rodičov ,krotí sú svojprávni...
3.) 40 rokov je kritický vek ,kedy ľudia začínajú priberať, akosi dané prírodou ,samozrejme sú výnimky (niekto priberie skoro ,iný nikdy....) ...diskusia na dlho...
4.) ...že nepíšem nič o jeho rodičoch ?!?!?! ...a prečo by som mala ???? ...ja som nechcela aby jeho rodinu či genetiku niekto rozoberal ,tak ako ty...sama si sa unúvala...
a po 5.) to najdôležitejšie ,prečítaj si pozorne názov disusie...myslím ,že prispievaš s jasným zámerom provokovať...vyhľadaj si tému ,ktorá sa ti hodí viac a diskutuj a nenavážaj sa...

ďakujem za prečítanie a pochopenie ,na ďalšie tvoje útoky odpovedať nebudem....