Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

petka035
23. apr 2010

Niki aj ty tu chýbaš.dúfam,že zuby rýchlo vylezú a malý bude zas usmievavý spokojný chlapček 😵
Zuzka babka nemá chybu 😅 by ma asi porazilo,obdivujem ťa,že sa ovládaš 😉

zuziiiicek17
23. apr 2010

Jeeej Niki aj ty nam uz riadne chybas 🙂 Do kina pojdete snad inokedy 😉 tak nech to drobcovi rychlo prejde 😉

zuziiiicek17
23. apr 2010

Peti,byvam s nou uz viac ako tri roky,musela som si zvyknut .Ale raz za mesiac mi rupnu nervy a to je riadna hadka potom .Vykricim jej vsetko,ze sa chova akoby misko ani nebol moj a ja akoby som bola uplne neschopna mater.Poplacem si ,ona sa tiez ,ospravedlni sa mi takym hnusnym sposobom ,ze prepac ,ze som ta urazila a potom sa so mnou nebavi,ale potom je zase klud... 😀

leelo
23. apr 2010

zuzi, to ma mrzi. mozno by pomohlo, keby si jej dala precitat v casopise alebo na nete o strave deticiek. mozno by to zaucinkovalo, keby to akoze sprostredkovane pocula/citala. ona mu isto nechce zle. vela skody narobi hlavne nevedomost. vede a vyskum pokrocili a dnes je ina doba v tomto ako volakedy. vdaka bohu

petka035
23. apr 2010

zuzi no ju už asi neprevychováš 😅 musíš Miška strážiť 😉

zuziiiicek17
23. apr 2010

Tak to aj ja vidim ,ze aj keby som jej dala precitat o tom cele knihy ,tak s tym nic nenarobim ,pretoze v nasej rodine kazdy stravval deti ako sa im chcelo 😒

petka035
23. apr 2010

Tiež si myslím,že babka by sa nezmenila 😖 ale nejak už len Miška uchrániš 🙂

zuziiiicek17
23. apr 2010

No snad hej 🙂
A mimochodom,kde ste vseeetky???? Mukky ,sovicka moja,kde si ? Zase prides ,ked uz pojdem spat ? 😀

mukky
23. apr 2010

cafte 😎
doobedu bola u mna segra s malou potom sme šli von a podvečer sme šli vymeniť malého papučky a na menší nakup..den zbehol rýchlo 😉

vinifera mne to vobec nevadí ked si svoj názor povieš,sme rozdielne povahy,ja som citlivá a zaujímaju ma reálne ludské osudy,ich trápenia a bolesti,s tebou to ako si sama napísala ani nepohne a skor ta zaujimaju zvieratá mna tiež, ale ludia skor a to neznamená ze s tebou neviem nájsť spolocnu reč
rokmi sa učím že niekedy pre pokoj napr.v téme som ticho ci si kusnem do jazyka a nevyvolávam konflikty,lebo ja som bola a mám vzdy pocit ze este som čierna ovca rodiny 😀 ,vsade od detstva som si vzdy presadzovala len svoje a svoje názory ,bola rebel ,moja mama by o tom vedela písať romány,alebo veduce na praxi ,majsterky a podobne 😀
nemám rada nadvládu akeholkovek druhu 😀 napr.aj šéfom som si povedala svoje vzdy...
ale kto vysoko lieta nízko padá...
a beriem názory ci uz od teba ci niekoho iného normalne,mna nič nerozhodí,pokial by sa niekto navázal do mojho dieťaťa či manžela to by už bola iná káva..

nikoll ahoj,chrisovi skoré uzdravenie prajem,je choručký či zubky? ☹
zuzi babka nemá chybu 🙄 🙄 a ked kojís z kravského mlieka ked po roku az nieco dostane tým lepšie..

wandeirra
23. apr 2010

ahoj vini, ja beriem tvoj nazor.
ide o tu jej neuprimnost voci mne, povedala mi ze je to velmi pekne ked som jej to davala.takze vylucujem,ze sa jej to nepacilo alebo to povedala len tak a nebola to pravda.a jasnacka, je to jej,tak si s tym moze robit co chce,len ma to zarazilo by som necakala ze to najdem na nete a este za taku brutalnu cenu,tot vsio.

mukky
23. apr 2010

zuzícek ako ide delená,ci pauzuješ? 😀

zuziiiicek17
23. apr 2010

No ja o tom viem ,ale tak akko jej to mam vysvetlit ?Nejak sa s tym budem musiet popasovat.
A inac,malemu sa zlepsil ekzem 😀 uz ma len take drobucke suche fliaciky 😀 klop klop po dreve 😀

zuziiiicek17
23. apr 2010

joj mukky,musim pauzovat,lebo mi skoro mliecko odislo,tak papam viac trochu .Ale pri mojom mlieku ,ja neviem ci sa k nej dostanem ,lebo potom drobec vresti a neshce spat,lebo je hladny 😖 ja som asi odsudena na to byt buchta 😔

leelo
23. apr 2010

vini, ahoj.
vdaka za mail. stale u mna vyhrava vcielka maja. bude poznat tu rozpravku, je to take adresne 😉
ako si to myslela, ze origos detske obliecky? vcielka neni original? je rozdiel v rozmere?
diki

vinifera
23. apr 2010

No ak to má brutal cenu tak to podľa mna ani nepredá. Je tiež musím ceny tlačiť dole lebo inak tovar stojí.

Malý bol taaaak straasne zlý dnes večer. No katastrofa. Moja máti zahlási že také decko by sa malo hrať v postieľke. No to isto. To by tou hračkou skôr bola postieľka - isto by si ju pred sebou gúľaľ ako loptu. Sama minule videla že ked ho tam dala tak spustil vresk a neprestal až kým ho nevybrala.Že by ho nechala vyvrieskať - že by raz prestal. Hlavná vec že ked som ho tam ja minule nechala lebo som už potrebovala urgent utrieť podlahu tak až prišla z poschodia prenho že čo s ním robím. No nič! Nechala som ho 10 min v postieľke.
Keď sme vonku tak by len lietal. Ked ho odniekal zoberiem (až sa napr nehrabe v koši) tak ho inde ani nepoložim si rovno lahne a opre sa hlavou o zem. Ked ho nesiem dalej tak sa vzpiera a vrieska. Prebalujeme a obliekame zásadne na práčke až nemôže dzdrhať lebo sa bojí že spadne a s ponožkami na rukách až sa nedoškriabe. Ale už aj tie vie dať dole. Tak mi poradte či mu mám ruky za chrbtom zviazať alebo čo mu s tými rukami spraviť kým ho mastím, prebalujem obliekam až sa nerozškrabe do krve ☹

mukky
23. apr 2010

zuzi to je super ze ,malému je lepšie 😅
nebudes buchta neboj 😀 a ked aj tak čo...

zuziiiicek17
23. apr 2010

Jej nova foto 😉 pekna kocka na nej 😉
Ja nechcem byt buchta ,citim sa blbo a nechcem take velke veci nosit 😀
Vini 😖 mas to fakt blbe .A nenecha sa nicim inym zaujat ?

vinifera
23. apr 2010

leelo - rozmery posteľného prádla do postieľky a pre vačšie deti sú rozdielne.
Toto je rozmer do detskej postieľky. Tie fotky čo som ti poslala sú takýto rozmer.
http://www.postelne-obliecky.sk/postelne-obliec...
A potom pre vačšie deti sú taký rozmer jak pre dospeláka. Čiže toto:
http://www.postelne-obliecky.sk/postelne-obliec...
Inak mám aj veľa vzorov z tejto stránky.
Včielka Mája a Vilko je rozmer 140x200 a vankúš 70x90. Čiže veľký paplon a vankúš. Nie postieľka. Sú vzory ktoré sa šijú aj na veľký paplon aj do postieľok. Napr. vodný svet - lebo sa ten motív stratí. Včielka je veľký motív. Ten by na tie malé rozmery nevošiel celý. http://www.postelne-obliecky.sk/postelne-obliec...
A inak je Mája aj Vilko originál -)

mukky
23. apr 2010

zuzi o mne vravíš? 😀 či?
ja stále mením fotky alebo ich mám v pase alebo nie ..mozno zajtra budem opať ryšavé asi 5 ročné decko 😀

vinifera
23. apr 2010

zuzicek ber to pozitívne. Isto máš aspon prsia. Ja som hore tak vychudnutá /oblasti pásu sa to netýka ☹ že ked môj chlap hladá kozy tak nájde tak akurát náhornú plošinu z ktorej trčia bradavky. A to kojím už 14 mesiacov! Asi krpatý ťahá spod lopatky 🙂

zuziiiicek17
23. apr 2010

A o kom inom 😀 ? ty si taka sikulka 😀 A odvazny ruz 😉 ja by som si nemohla taky dat

mukky
23. apr 2010

zuzi táto fotka bola len skušobná na doma ked som skušala lícenie a som odfotená v pyžamku s havkami 😀 😀

wandeirra
23. apr 2010

citam vini,ze to mas tazke.jedine ho niecim zaujat nejakou rozpravkou ked ho natieras.
moj maly robi vonku to iste, bud chce zbierat smeti,alebo jest piesok,najnovsie beha za ludmi a vesia sa im na tasky ako maly zlodej,ked ho vezmem za ruku,tak ani bohovy nejde,hodi sa na zem alebo si lahne do kaluze,to je jeho oblubene. 🙂 potom pozera na mna cela ulica ako na neschopnu matku 🙂

zuziiiicek17
23. apr 2010

😀 😀 ze spod lopatky 😀 😀 prsia by som ocenila mensie .Mam take vacsie D ,co je veeela.Mp sa to sice paci ,ale necies si predstavit ako z toho boli chrbat.No hroza .A teraz pri kojeni sa straca aj pevnost,co ma dost stve+ sa kremujem trikrat denne a aj tak sa mi robia strie.Joj,stve ma to 😖

zuziiiicek17
23. apr 2010

mukky aj pyzamko si mala sfotit 😀

vinifera
23. apr 2010

mukky a nie som až taký odľud ako si myslíš. Len vieš veľakrát sa má veľa ľudí zle preto že im iný ľudia robia zle. Zabíjajú sa, nahánajú sa sekerami atď. (vynímajúc choroby) si ľudia za to môžu sami. Ale pokiaľ je zle zvieratám tak za to na 100% môžu ľudia. Nerobia si to sami (vynímajúc to že sa navzájom požierajú - kolobeh života) Škodia im ľudia. A tie zvieratká sa veľa krát nevedia brániť. Alebo tak slepo dôverujú svojmu pánovi že sa ani nebránia. A to ma na tom tak trápi.

mukky
23. apr 2010

wan 😀 musí byt zlatý ked sa na tých ludí vešia 😀

zuzi iste 😀

zuziiiicek17
23. apr 2010

preco,ved sexi foto nie ? 😀
Vini,mas pravdu ... 😉 mna rozrevu aj ludia aj zvierata...preto nepozeram ani postu pre teba,ani MZN ani ziadne podobne relacie

leelo
23. apr 2010

vini, chapem. vcielku uz ako teenager asi zrat nebude 😉
pozriem tie links., len nedaju sa tak lahko spustit, neviem, preco tam kon prida 3 bodky. treba copy paste a ja mam volnu 1 ruku momentalne - maly zaspal na rukach.
ja si urcite nieco vyberiem, lebo chcem 🙂

wandeirra
23. apr 2010

hej mukky mne je to az smiesne niekedy,on to robi s takou radostou 😅
len co ked vacsina ludi sa mi zda,ze nemaju zmysel pre humor a ani dokazu pochopit ze to su deti a divne pozeraju..