Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

vevusiatko
26. máj 2010

ja som sa dala na rizikove koli tomu aby som mala matersku a nakoniec nic 😝

nikollette
26. máj 2010

Malý už je hore. Papal jogurtík. A ešte mu varím zemiačiky s kalerábom, mrkvou, a vajíčkom 🙂 Dnes len tak narýchlo, bez maska. Aj tak netreba každý den maso som čítala 😉

nikollette
26. máj 2010

Dnes ide MP na celotýždenný nákup konečne 😀

vevusiatko
26. máj 2010

My tiez nemame kazdy den masko dnes budeme amt asi len zemiakovu kasu a k tomu mrkvu

leelo
26. máj 2010

@janulka182 navyse, potrebu mlieka budes moct neskor pokryvat syrmi, jogurtami, zakysanymi vyrobkami...

@mukky od kt. mesiaca sa mozu tieto veci?
ja cim dalej sa zaujimam o prikrmy, tym menej o nich viem - teda to nacasovanie mi robi problem.
baby, viete?

vevusiatko
26. máj 2010

leelo jogurty okolo toho 8 mesiaca ja som vsak davala az neskor kedze islo leto a bala som sa salmonely 😀 takze mne mala jedla jogurty od septembra to mala cca od 10 -11 mesiaca aj maslo aj syry tak ale to len tie detske smotanove 🙂 a maslo len to obycajne 🙂

petka035
26. máj 2010

ahojte.tak my sme boli doobeda na poradni.aké nervy som mala.lebo poradna býva poobede ale kázala nám prísť na pol desiatu a boli tam aj choré deti a ešte sme aj dlho čakali 😕
leelo jogurty u kojených detí tuším od 10m

nikollette
26. máj 2010

Leelo u kojených okolo 10m, a u nekojených 8m 😉

janulka182
26. máj 2010

nikollette dakujem za odpoved. tak budem davat tiez iba ked bude spat. a kolko mal tvoj maly ked zacal odmietat mlieko?

leelo no ved to, ze zatial jej toho vela nemozem dat a jogurty tiez este nemozeme.

nikollette
26. máj 2010

Malý už napapaný 🙂
Foto 😀

nikollette
26. máj 2010

Janka, môj mal okolo 5mesiacov.

vevusiatko
26. máj 2010

Niki to mate z ikei?? aky je chutnucky 😵

nikollette
26. máj 2010

Áno z Ikei 😉

mukky
26. máj 2010

malý už hajá,idem variť sebe rýchlo..S mal ryžu so špenátom,oetržlenom...a kvapokou oleja,vcera mal morčaciu polievku so zeleninou a zajtra neviem čo..

nikollette
26. máj 2010

Inak tie opice sú dobrá kravina. Ceny od 300 - 1000eur. Písala som asi na 20 inzerátov.
V každm jednom skoro to isté. Tie isté otázky, to isté meno opice, ten istý vek opice 😝
Všade že dopredu treba zaplatiť za dovoz, atd.. Vsetko písané lámanou slovenčinou 😖
Proste úplný ojeb to je... Už sa pár ludí nachytalo, a aspon no tom dali vedieť na net, že celý obchod s opicami je podovd 😝
Takže opica nebude, budeme musieť nájsť iné zvieratko 😅

mukky
26. máj 2010

@nikollette v albume... všeličo... na konci vidno ako malý vylieza..nohu si zdvohol do výškyy ,nejak podskočil 🙄 a bolo...

nikollette
26. máj 2010

Lenže on si asi nohu zaprel o gauč čo bol úplne blízko postielky. Nejak cez ten kraj postielky učite...
aj je vidno že tam má niekde nožičku druhú.

vinifera
26. máj 2010

No ja som niekde čítala že pre kojencov mliečne výrobky až po roku.

cestovatelkaandrea
26. máj 2010

caute bambule,
tak Damian nakoniec nemal crevnu infekciu ale usnu. este stale je doma, lebo mal 5 dni horucky.

mukky
26. máj 2010

@nikollette práveze tu nohu si nezaprel ved nie som blbá zeby som ti pisala ze vyskakuje 😀 tam bola vtedy postielka a aj ked tam gauc nie je detto a to robí aj v svojej postielke..je uz asi vyssi ako tvoj,je starší

wandeirra
26. máj 2010

mukky 😀 moj tiez vyleze presne ako tvoj,neviem co na tom Niky nechapes 😅
tiez z normalnej ohradky,aj z cestovnej postielky.

mukky
26. máj 2010

@leelo kedže kojíš,s mliečnymi výrobkami by sa mala začať až po roku,aby čím najsor prišiel do styku s kravskou bielkovinou,ja som začala po roku dávať biele jogurty a maslo a acidko cca 4 mesiace späť,syr okrem lučiny sme ešte nemali,tvaroh raz po 2 dni

ale aj nekojené deti by podla niektorých mali jest mliečne výrobky až po roku s čím plne suhlasím,umelé mlieko je postačujuce

mukky
26. máj 2010

OPRAVA-cim najneskor

mukky
26. máj 2010

@cestovatelkaandrea juj to ma mrzí adi ☹ ,ako to znášal? ☹ ušká su strasne citlivé ☹

mukky
26. máj 2010

@wandeirra 😀 no nikoll dnes skoro vstala tak je trošku nechápavá 😀 😔

cestovatelkaandrea
26. máj 2010

@mukky zle to znasa. dost place a uska sa mu nemozes ani chytit. od vcera ma antibiotika, tak dufam, ze to uz konecne prejde.

mukky
26. máj 2010

@cestovatelkaandrea som smutná ☹ ,nech je čím skor zdravučký 😔
mne raz nafukalo strasne do ucha,bodavo to bolelo a dosť a je tomu hádam aj cez 10 rokov a to ucho mám stále citlivé,ked silno fúka vietor,alebo je velká zima vzdy ho cítim,take neprijemné pichnutie bodavé ☹

a ked je to infekcia tak ho to velmi musí bolieť chudáčik malinký,posielam mu pusu..

leelo
26. máj 2010

@mukky mne sa mari nieco, ze v urc. pripadoch sa syry, acidko, jogurty podavali skor. tu totiz nejde o kravske mlieko (to ja malemu nedam vobec, ani my ho nepijeme), ale tieto vyrobky su fermentovane, teda iny sposob spracovania BKM...
zdoraznujem - mari sa mi, teda pohladam zdroj a overim si to.
mojho maleho bolelo brusko iba 2x pocas nasho kojenia - raz ked som si dala pohar mlieka (neviem preco, asi sa minulo ryzove a omylom sme mali doma) a 2.raz. ked som zjedla tvaroh. takze dokaz, ze toto su velmi agresivne veci, ked az cez mlieko presli.

chvilu tu nie som a nestiham vas docitavat 🙂

mukky
26. máj 2010

@cestovatelkaandrea ja som malého este ani tuším nevidela na fote ☹

mukky
26. máj 2010

@leelo su inak spracované tie výrobky,tie molekuly su tam naštiepené ale aj tak je tam bielkovina..a um je postacujuce do roka urcite,ved su podla veku a su tam vzdy pridane potrebné zlozky pre daný vek,ale je to na každom ako kedy dá...