Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

mukky
18. jún 2010

my máme hrací nočnik 😀 ale co z toho ked tam este nic nespravil 😀 segra bola u mna a maju ten isty len nie hraci...a mala sa vypiskala a aká ostala prekvapena aj so segrou ked zacal hrať 😀

mukky
18. jún 2010

@bashenka hej si pisala len ze nasi kupili ale si nenapisala co 😀 jej to bude super ist do noveho bytu 😅

wandeirra
18. jún 2010

bashenka a tebe Lauruska dobre papa? maso a zeleninu
mukky T uz vie aj sam cikat do travicky sme skusali vonku na chate ked sme boli,drzal si ho ako dospelak

mukky
18. jún 2010

musím ist,malý je už nezbedník a vsade vylieza,pojdeme spolu variť/si fandím 😀 že bude pri mne sa pekne hrať 😀 / a ked zaspí tak nakuknem...to bude opať boj plač ísť spať 😔

vinifera
18. jún 2010

@lenka_66 - on začal reagovať ekzémom už na prvé príkrmy. Ale nie hned prvý týžden (začínali sme zemiakom) a potom mrkva. Takže on v podstate reagoval na mrkvu od . Mali sme aj obdobie ked mrkvu nepapal - ale nebolo vidno zlepšenie - ale to bolo aj tým že jedol stále kuracie maso. Teraz mu už tretí týžden nedávam ryžu, kuracie maso a mrkvu. A Čistil sa.Ekzéme sa pekne sťahoval - po dlhej dobe ... V nedelu mu svokra dala ryžu aj mrkvu tak sa zasa ohádzal. Tak včera mu dala len mrvku zareagoval aj na tú. No načo jej hovorím že mu to už tri týždne nedávam - chcela vyskúšať tak to aj dopadlo.
@janac1974 malý má úžasné tie vlásky. Ja by som chcel zúfalo malému vyčesať kohúta - úžasne to vyzerá - ale nemáme z čoho. Vlasy zatiaľ nenarástli.
@bashenka ako to že ju necháš na nočníku tri hodiny. To ti tam akože sedí? 😕 Ja som tam Tomáša posadila len raz - a to bola okamžitá zdrhačka. Alebo že pol dna ti tam sedela. Ved mne decko nevydrží na mieste ani 30 sek. To ako robíš že pol dna sedí na nočníku?

vinifera
18. jún 2010

ustrihlo mi vetu - reagoval od začiatku na mrkvu

vinifera
18. jún 2010

@vinifera len bol ekzém vtedy taký mierny - len na rukách - a detská mi stále hovorila že je to len taký detský ekzémik ....

leelo
18. jún 2010

@vinifera cau vini, mrkva je potvora. ani my sme nemali na nu prilis dobru reakciu. sak sme to tu riesili, ze najnovsie odporucania su nedavat ju ako 1.prikrm.
a na kuracom mase je co drazdive? vysvetlila ti to lekarka? ide tam o tie skrizene reakcie?
paci sa mi termin "detsky ekzemik" 🙂 😒
co robis dnes?

janac1974
18. jún 2010

ahojte...
@vinifera ☹ malinky musi takto trpiet chudatko male...ale zlaty je...a ked pises o tom nocniku...
aj moj je taky isty,ho posadim a o sekundu sa postavi a beha s holym zadkom...neviem ako ho
naucim cikat do nocnika...my budeme mozno z tych,co este v troch rokoch budu chodit s plienkou 😒
@wandeirra tvoj maly je sikovny 😅

bashenka
18. jún 2010

Pozerám že som so spánkom dobre potiahla 😀 ...malá ešte hajinká ... @mukky tvoj dokedy asi spinká poobede??
@wandeirra práveže vobec nechce mäso... skusila som pomixovane troška si dala... také mäsové guličky z pomletého mäsa jej ale chutili ...ale inak nič moc... prečo? Aj ty maš takeho malého nepapkáča? Ja mám ale trišililinku pocit že sa u nás papanie zlepšilo ... aj važi už 14kg 🙂
@vinifera moja mala tiež neobsedí ... ja mám doma živé striebro ale na tom nočniku si zvykla pravidelne každe ráno sedieť kým som urobila ranajky, ona aj papala niekedy na nočníčku aj mliečko pila a potom aj ked som riad umývala tak tam sedela ... 😀

bashenka
18. jún 2010

A tak ide leto teraz sa vám bude lahšie učiť 🙂 čo to my sme na konci zimy začínali 😀 .... teraz ich možte nechať behať s riťuškou holou a ked uvidite že cikajú tak šup na nočník 😉

janac1974
18. jún 2010

@bashenka ma peknu vahu malinka...my mozno 12kg...
na nocnicku ti takto pekne sedka??dievcata su kludnejsie...moje dcery sa uz v dvoch rokoch
tiez pytali na WC,ale ony vedeli aj kecat uz.. a Filip nič ☹ on je taky jašo...všade musi byt...

janac1974
18. jún 2010

@bashenka moj by sa mozno aj naucil... ked vidim,ze cika...idem ho dat na nocnik a on
sa zatne a ani zasvet...je tvrdohlavy...a neobsedi tam ani 2minuty

bashenka
18. jún 2010

Janiiiii .... ked hovoris že dievčatka su kludnejšie tak to by si sa mala zoznámiť s tou mojou... vieš čo to je za tornádo?? ... ja mám aj pocit že je hyperaktívna len neviem kde sa takéto veci zisťujú ona fakt neobsedí lieta skáče .. ale s tým nočníčkom že mi obsedela som mala asi šťastie 😀 ... ale hovorím že od kedy sa už učíme ale len tento posledný mesiac sa mi nestalo že by sa popiškala.

bashenka
18. jún 2010

A na velký zachod sa mu nechce? Možno tam by sa mu viacej páčilo 😉 Laurinke vždy hovorím že je jak dospelák ked je na velkom záchode a ona cela hrdá na seba ešte mi prikáže aby som ju tam samú zavrela 😀

janac1974
18. jún 2010

@bashenka nechce ani zachod sa boji asi,ze ho tam splachnem 😀 ked ho tam chcem
posadit,tak vystraja,krici...mozno musim este vydrzat,snad sa to raz nauci...

bashenka
18. jún 2010

Zlatýý ... 🙂 a šak pokial ho nechystáš do školky máte času 😀 ..

janac1974
18. jún 2010

@bashenka dievcatka su take citlivejsie...viac im to vadi,ked su pocikane...moj bude aj s 5kg
plienkou behat a nevadi mu to...este mi uteka,ked ho chcem prebalit...

janac1974
18. jún 2010

uz vstal..musim sa mu ist venovat...a skusim ho zase posadit na nocnik...trening nezaskodi 😀

bashenka
18. jún 2010

Moja tiež nechce dávať plienku ráno ked vstane... a to ju ma dobre naloženú 😀
u nás pršiii ... doma sa mi nece byť celý den ... Chystáte niečo extra na víkend?? 😉 či budete doma?

mukky
18. jún 2010

@bashenka malý zaspal o 13.35 😀 ,zvykne spať 3-4 hodky,niekedy 4,5 ale máloledy ale stane sa..

janac1974
18. jún 2010

@bashenka keby bola hyperaktivna,tak by vraj mikala bud nohami,alebo rukou...
na to som sa uz pytala mojej dr..aj ja som mala ten pocit,ze maly je hyperaktivny,ale tvrdila,ze nie je
len taky zivy...neposedko...

mukky
18. jún 2010

a vobec sme nesli spinkať s placom ani trucom 😅 som povedala ze ideme rozpravat rozpravku a S hned že vava?-havo 😀 vsetky zvieratka som pospominala a ze idu jest zemiaky a masko,a spať 😀 😀

bashenka
18. jún 2010

čoooo ... 🤐
No peknee ... teraz máš pokoj ... ja dúfam že si stihnem dopiť kávu z rána a prečítať časák 😀 ... mohla by hajať ešte takú pol hodku a dosť 😉

bashenka
18. jún 2010

janac1974 to fakt? ... to som ani nevedela 🙂 tak moja nemyka ničím tak super niet sa čoho báť 🙂

mukky
18. jún 2010

my máme 85 cm a cca 12,2 kg..keby bebehal iste by bol tučko 😀 ked tolko poje 😲 ,teda tolko...zje vzdy vsetko a davam mu papat cca kazde 3 hodiny

mukky
18. jún 2010

@janac1974 ahoj,kupila si pesto? 😀

bashenka
18. jún 2010

Akurát kukám tvoj ako pekne sedí na tróne ... 😀 ešte aj s časákom 😀

mukky
18. jún 2010

@bashenka tvoja s mojim by si rozumeli 😀 😀 😀 😀 😀 moj je tornádo a uragán v jednom 😀 😝

janac1974
18. jún 2010

@bashenka ale tak som to myslela,ze ked napr.sedi je vklude,nemala by mykat,kyvat nohou...
hyperaktivne deticky to vraj robia...poznam,takeho chlapca...ale to je naozaj extrem...
uz je vacsi a ked sedia za stolom,stale hybe nohami,alebo rukami sa furt skrabe,alebo
neico proste robi...