Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

zuzka1.
15. nov 2009

ahojte kocice,

ja som tu mala segru od poobedia, pred chvilou odisli, dobry debat, tiez fernetik bol, svagrik borovicku 😀

bejby chory chlap je hotova katastrofa 😀 pozname, moj bol ted achory co sme spolu par razy,ale teda mala sm dost.

zajtra mi pride, prvy raz bol prec tak co sme manzelia, ze nespal doma, ak neratam porodnicu a chyba nam obidvom. zajtra ho znasilnim , ked pride 😀 😀 😀
moje zlaticko.

Saminko spinka od 20,00 sa hral s deckami, ukazoval sa. On ked ma obecenstvo len sa ukazuje sopliacik maly, po kom to ma, hmm?

mukky
15. nov 2009

krpito je to jednoduchy recept,a ked chceš,fuknem ti ho do mojej temy 😀

mama.wolfka
15. nov 2009

vini aj môjho baví prať, nahádže to tam, nasype prášok, zapne a už je prádlo vybavené 😀
ja to tak nemám rada, lebo si to rada sama organizujem, a neznášam to po ňom vešať, keď už vyperie, tak aj nech aspoň vyvešia, no nie?

mama.wolfka
15. nov 2009

inak ahojte všetci 😉

mukky, dnes super nálada, či? 😀

aj u nás bolo dnes lepšie, doobedie utieklo opäť straaašne rýchlo, no keď sa vyhrabem z perín po 10. tak ... 😀
krpúľ sa naraňajkoval 😀 a ja som si dala potom vaňu, dokonca aj masku na vlasy a píling na tvár, som si užívala 😀
s krpcom sa zavriem v kúpeľni, on tam zatiaľ všetko zdemoluje, že sa ani nie je kam stúpiť a najskôr musím upratať, aby sme mohli vyjsť von, ale aspoň sa môžem bez strachu umyť a dokonca aj pár sekúnd polebediť vo vani 😉
dali sme spolu prať, a o chvíľu už vyzeral na spanie, tak šup do hajan pekne spolu, zaspal síce až 12.40, ale bez nejakých veľkých problémov, našťastie 🙂 z postele sme sa dostali asi 14.30 a o chvíľu už volal tata, že ide z roboty a vonku je krásne, tak za 45 min. vonku, tak šup šup rýchly obed, ponaháňať krpca, nech sa dá obliecť a pekne von ako rodina raz za uhorský rok ... ten deň tak rýchlo letí
zaspal celkom fajn 20.30, ale už za hoďku zas mrnčal, že kde je didka 😀

inak včera zaspal pred 22., vtedy si dal, potom až 1.45 a ráno 5.45, tak málo krát už ani nepamätám kedy buntošil, kiež by mu to vydržalo 😉

mukky
15. nov 2009

wolfka hej 😀
som stastna z maleho 😵 😵

som myslela ze dnes ta nestretnem a konecne si pozriem svoje veci v archive a ine prkotinky,a ty tu 🙄 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
srandujeeeeem,ale dnes hadam nie do tretej budeme kecat 😀 😀

mukky
15. nov 2009

drobec vstal rano o 7.40,uz nie o 5.40 ci 6-tej,ako 3 dni minule a ked som otvorila oci sa na mna usmial 😵 😵
nezvykne sa usmievat rano,len ukazovat eeeeeee 😀 a vraviet,TA KDE JEEEEEE?? 😀 😀

vecer stale papame mliecko,dnes som mu dala kasu hipp,ktoru jedavame mozno raz za 2 tyzdne,tak uvidim aka bude noc,ci mu to bude dobre travit a celkovo...

mukky
15. nov 2009

uz som cakala ci prides alebo nie,ci nemas vela prace...a som rada ze si tu

mama.wolfka
15. nov 2009

ja len tak na skok 😀 dúfam
budem to musieť natvrdo vypnúť a naozaj len veľmo občas nakuknúť, lebo sa zasa rozkecám 😀
kľudne si rob svoje a prosím nepíš 😀 😀 😀 😀 lebo potom ja proste tiež musím 😀 😀 😀 😀
ale nie, už som prečítala čo pribudlo, tak idem ... no veď vieš čo 😠 😖 😒 ☹ 😢 😔 🙄 viac negatívnych smailov tu nie je 😀

no ale trošku môžeš popísať, nech mi je veselšie 😵

mukky
15. nov 2009

😀 😀 😀 😀
no ak chces,mozme sa tu stretnut okolo polnoci 😀 ak budes hore este

mama.wolfka
15. nov 2009

my papávame večer kaše stále, už pomerne dlho
najskôr tie dojčenské, ale neskôr som objavila v bio obchode instantné kaše - kukuričnú, kukurično-pohánkovú, prosnú a najnovšie ryžovo-pohánkovú, čistú ryžovú mu nedávam, lebo už nejakú dobu máva skôr tuhšiu stolicu, tak to nechcem ešte viac utužiť 😀 , ryžu má občas na obed
tieto kaše mu robím s vodou a pridám UM a niekedy trochu ovocia

inak papáva denne jogurt (občas jednotáka-s tvarohom), potom večer túto mliečnu kašu, kojí sa (opäť) 1x cez deň a niekoľkokrát v noci
myslíš, že takého množstvo mlieka stačí?
s pitím má všeobecne problém, takže aby vypil čo i len 1dcl mlieka si neviem predstaviť

a potom píšem, že nepíš 😀 som nejaká rozpoltená či čo 😀

mukky
15. nov 2009

ja som ale dala tu kasu hipp,bio ochutenu,bez cukru
mam ich doma vela,v madarsku stoji okolo 50 sk a tu cez 100 sk,v starej mene
ale som porozdavala,kedze papame ich minimalne,koli tomu ze su instante,ale obsahuju vitaminy a ine dolezite latky,ktore v strave len tak neziskaš

my jeme tiez takmer denne biely jogurt,5,6 krat do tyzdna,neochuteny
rano pijeme 240 ml a vecer tak isto

500 ml by mal mat denne mliecnych vyrobkov,ochuteny "jednotak" ma o polovicu menej vapnika ako biely jogurt,min.9,10 % tuku musi obsahovat

mama.wolfka
15. nov 2009

isto budem hore 😉

ešte toto a vypnem na chvíľu 😉

krpec teraz už druhý krát od zaspatia mrnčal a cical, večer som mu asi málo ponúkala piť, asi aj to je dôvod, musím si na to dať pozor, on si piť nepýta, tak na to musím myslieť ja ...

no veď hej, ja nemám nejaké extra výhrady voči tým kašiam, len tá cena mi vadila a lacnejšie ich neviem zohnať

biely neochutený jogurt som veľmi neskúšala, pridávam mu tam ovocie, ale tuším zopár krát lizol aj čistý a nevadilo mu, ale hovorím si, že ovocie nie je na škodu, tak dávam, inak fičíme hlavne na zvolenskom smotanovom hlavne, ten má tých 10% tuku

inak doki mi radila, že biele jogurty, ktoré majú krátku dobu spotreby, ale som sa nedopátrala, ktoré to sú, nevieš ?

no veď to viem, že 500ml, ale neviem ako to dosiahnuť, navyše je od veci, že neviem koľko vypije pri kojení, tak sa mi to ťažko hodnotí ... to je super, že ti takto vypije mlieko, asi mu skúsim k raňajkám dávať UM, raz skúšal a fuuuj, nejak mu to prilepším asi troškou banánu, alebo trstinového cukru, nič moc to prisládzanie, ale keď tak vypije, tak budem rada, sladkosti nepapá žiadne, teda občas, ale to len nejakú sušienku

teoreticky to celkom ovládam, ale v praxi to nie vždy ide ako by malo ☹

idem teda off a neskôr kuknem 😉

mukky
15. nov 2009

tak mu davaj aspon 2 biele neochutene jogurty denne,das mu tam bananik ci nastruhane jablcko,pripadne zmiesas s ryzou uvarenou a ovocim..musis sa nejak vynajst
to papajte napr aj na desiatu aj na olovrant,mozes mu dat k tomu aj trosku peciva,neviem presne co papkate radi,my vsetko
ma rad vsetko,takze keby som mu aj mliecko davala cely den,tak ho bude pit cely den

lenka_66
15. nov 2009

wofi , jogurty tak cca tyzden od datumu vyroby.cim dlhsia zaruka tym viac chemie.tusim sabi, a humenska mliekaren ich maju

mama.wolfka
15. nov 2009

dobrý nápad, ale zasa, aby mal aj ovocia dávku, ktorú by mal mať ☹ neviem či by zvládol celý jogurt + ešte ovocie a to 2x (dávam ovocie, ale takto by som musela dávať viac, aby ho bolo dosť) ... ale budem skúšať, nechcem, aby mu chýbalo čo mu treba ☹
papáme väčšinou takto:
ráno chlebík s maslom, alebo nát.maslo,
desiata jogurt,
obed varené väčšinou (klasika),
olovrant ovocie (+ niekedy mixnuté vločky, nech je sýtejšie),
večera mliečna kaša

tiež nemá problém, že by nechcel papať, chutí mu tuším všetko, akurát to pitie a teda aj mlieko ma trápi

lenka - na tých jogurtoch mi vadí, že nevidím dátum výroby aj spotreby, ale len spotreby ☹
skúsim pozrieť tie čo si napísala, dík za typ 🙂

mama.wolfka
15. nov 2009

ešte by som mu mohla šupnúť UM aj do vareného, to nezvyknem, ale do niektorých kombinácií by sa možno aj hodilo, no nie ?

lenka_66
15. nov 2009

humenska ma urcite kratku lebo sme objednavali radsej kazdy druhy den koli zaruke.pokial nezmenili technologiu.predsa som uz presne rok doma 😉

mama.wolfka
15. nov 2009

pozerala som stránku humenskej mliekárne, a nie som si istá či také u nás majú, skúsim pokukať

mukky aké je prosím ťa vlastne odporúčané množstvo ovocia na deň?
toto si nepamätám, ale dávam ako jednu porciu, ak čerstvé, tak 1 jablko napr. alebo dávam aj výživy niekedy - hlavne ovocie, ktoré nie je už dostať, napr. marhule, broskyne (snažím sa neprisladzáné) nech má aj iné druhy

inak objavila som u nás v obchode mrazené slivky a maliny+černice+ríbezle, tak si dá občas aj také

jaj zasa som sa rozpísala, ale aj toto musím riešiť

lenka_66
15. nov 2009

wolfi ak budem zajtra stihat tak zbehnem do prace a popytam sa

mukky
15. nov 2009

wolfka ja davam stale do jogurtu ovocie,napr jeden banan,ci jabko,nakrajane hrozno..to som rada,tak zabijem 2 muchy jednou ranou,ma jogurt,aj ovocie
bud to mame na desiatu,alebo olovrant,dnes aj,aj
natierkove maslo by som vynechala,davala len obycajne
ja ak davam chlebik ,k tomu davam jednu paradajku a trosku papriky

na obed mame vzdy varene,v kazdom jedle zeleninka

mukky
15. nov 2009

ovocie mozeš podat aj 5 krat denne 😵 ,az taka tabuľka nie som,gramaž ti nepoviem,nikdy som ani nevazila jedlo 😀 😀
my sme este ani raz nemali vyzivu,len cerstve ovocie

ak mas ryzove vlocky,pridaj ich k nastruhanemu jabíčku,je to zdrave a zasyti to,hned su makke

mukky
15. nov 2009

miesto natierkoveho masla skus dat občas tento syr,ak už trosku pridavaš soľ,my sme sol zatial mali len v mori 😀 😀,ked sa nahodou olizoval 😀

http://kosticky.mojelucina.cz/cz/o-kostickach.html

mama.wolfka
15. nov 2009

lenka - ďakujem pekne, si zlatá 😉

mukky - to nátierkové (neochutené) poradila doki, už neviem aký mala dôvod, asi aby bola zmena, nedávam často, veľmi často má len obyč. maslo, pozerám vždy zloženie tých nátierkových a niektoré nevyzerajú až tak zle
paradajky mu tiež veľmi chutili, chutnal keď bola sezóna 🙂 no potom mal raz riadnu koprivku, tak doki, že asi z toho a povedala, že radšej opatrne s nimi ... no a teraz keď sú už len tie polo-umeliny tak tie nejem veľmi ani ja,
inak minule si normálne vypýtal kus kápie a kúsal si, no len keď odkusol väčší kus, tak som trošku pohrýzol, vypľul a odkusol ďalší 😀 som sa smiala, ale nechala som ho nech cvičí hryzenie aj inde ako na mojej ruke 😀 😀 😀

ak by som dala napr. celé jablko alebo banán do jogurtu to by asi nezjedol, ak pridám trošku, tak to zje tak akurát a myslím, že má dosť, ale časom určite zvládne viac, budeme skúšať 🙂

inak už minule som ti chcela udeliť verejnú pochvalu, že malý má každý deň varené (viem, že varíš každý druhý deň) 🙂 🙂 🙂
ja občas dám pohárik, keď sa proste inak nedá, ale nie často, tak 2-3 krát do mesiaca a niekedy ani to nie

no ono to čerstvé ovocie ho zatiaľ moc neberie, napr. minule som mu ponúkla na kúsky nakrájané jablko a hrušku a za pol hodinu zjedol 1,5 mesiačika (tak 1 cm hrubý) ... behal a ja som sedela, on prišiel odhryzol kúsok, zasa behal, zjedol a zasa som ho ponúkala, tak zasa kúsok a tak sme sa bavili 😒 to už skôr nastrúhané zje lepšie, tiež to trvá, ale zje viac 🙂

tiež nevážim, aj tak zje koľko chce on sám 😀

no ty si dokonalá matka, čo sa týka stravy teda určite - a to myslím len v dobrom 😉

máte možnosť aj domáceho ovocia, alebo len obchod? my žiaľ len obchod 😠

dík za typ, to som rozmýšľala, že dám k obvareným slivkám, lebo nechcem vyhodiť tú vodu v ktorej boli a aj tak samé rozmixované sú dosť vodové

tata si večer dal ešte posledný krát čínu, samozrejme poriadne si všetko osolil a teraz mi tu už 2. krát buntošil - má suchoty z tej soli 😀 musím mať napnuté uši, nech ma tu neodhalí, že píšem a nerobím čo by som mala, potom frfle, že sa sťažujem ako nestíham robiť a pritom si tu vypisujem 😀 ... nechápe závislosť na mk 😀 😀 😀

mama.wolfka
15. nov 2009

😀 to sa mu muselo páčiť

no to som si tu minule všimla, že si písala o tom syre

už je ho aj bežne dostať, nevieš? musím tiež kuknúť ... nabudúce v obchode budem 2 hoďky, všetko budem okukovať 😀 😀 😀 len keď teraz zúri tá chrípka, tak chodíme do obchodu menej často a aj krátko sa snažíme

inak ešte občas máme aj lučinu tú klasickú, dávam až po roku, takže aj tú s tvarohom

občas keď varím napr. cestoviny, tak dám trošku do vody, alebo ak je v niečom trochu soli, tak dám aj také, ale vyslovene mu jedlo ešte neprisáľam

mukky
15. nov 2009

wolfka ved sa stravujete praim ukazkovo 😀
až na ten trstinovy cukor 😀 a par mozno malickosti 😀

ja som si ten nerafinovyny trstinac kupila uz davnejsie,kedze pijem kavu denne teraz po dvoch rokoch abstinencie,a bez cukru nevypijem
po melase patri na druhe miesto ,co sa "zdravia" tyka,je to zdravsia alternativa ako biely cukor

ja si myslim ze skoro kazda mamina tu vari kazdy druhy den pre deti,ci nie? 😕
nie som dokonala 😀 skor harpia ktora svojmu dietaťu nič nedovoli 😝 😀

obcas mam ovocie ci zeleninu bio,od maminej kolegyne
ked sme boli v chorvatsku,tam boli tak užasné a vonavé paradajky v obchode,chutovo boli skvele,tu s tymito nasimi mas pravdu,sa to neda porovnať

špehun jeden ten tvoj manžel 😀

mukky
15. nov 2009

v hypernove ho napr,nemali...ten syr

vinifera
15. nov 2009

Baby kľud. Šak kto to má stíhať čítať?
Sme došli od svokry. Malý zasa besný. Tak prišla o 0.15 moja mama a vzala ho hore.Že aj tak nemôže spať. 😕
Tak sa snažím Vás dočítať. Strava strava strava - ja akurát stále neviem z čoho má malý také vyhádzané ručičky. Tak skúsim úplne vysadiť tie kašičky čo vodou riedim. Mával ich na ranajky na večeru. Na obed masovo zeleninovú, poobede nejaké ovocie. Do toho sa kojíme. Kým sme sa iba kojili tak vyhádzaný nikdy nebol. Až ked sme začali papať príkrmy v 6. tom mes. ☹

mukky
15. nov 2009

😀 ahoj 😉
vini ked to budete mat v poriadku,skus si potom zapisovat co spapal a mozno prides na to z coho to je 😢

mukky
15. nov 2009

vini ked tak teraz citam co papate,tie kase davas instantne?
oni dost zvyknu aj sťaziť travenie,tak aj preto ti maly mozno nemusi vediet spinkat...ale to je len taky moj postreh,nevravim ze je to tak
a 2 krat ich denne papat to je dost

ja ked pisem nieco tak nechcem chytracit a podobne,len pišem čo viem,ake mam poznatky a osobne skusenosti tak to prosim aj tak BERTE 😀 😀 a neskuste ma ohovarať 😝 😀

mama.wolfka
15. nov 2009

no snažím sa zdravo v rámci možností a vedomostí 😉 ale na teba nemám 🙂

mala som už aj hroznový ... ty myslíš asi, že radšej žiadny, že? 😉

😀 😀 😀 no si teda hrozná ... keď tak chceš 😀 😀 😀 nič mu poriadne nedopraješ, no zamysli sa nad sebou

no neviem, ale nemyslím si, že je to tak, teraz nemyslím tu na mk, ale všeobecne
po roku už podľa mňa veľa dáva bežnú stravu dospelých ☹
myslím, že tie mäsovo-zeleninové "maglajzi", čo varíme napr. my dve už veľa mám nerobí
... nechcem nikoho uraziť ani sa dotknúť, len si to myslím

milujem paradajky, také domáce, mňam, mňam 🙂

ja kupujem bio mrazenú čo u nás dostať (broko, špenát, poliev.zmes), keď malý začínal s príkrmami, tak som zohnala jednu farmu a tam chodil tata po bio zemiaky, mrkvu a petržlen, aspoň, hoci petržlen moc nejem, tento chutil tak úžasne a voňal ... no potom im došli zásoby a tento rok sme tam ešte neboli ☹

prcko odkedy po zaspatí 2x buntošil vždy po necelej hodine, tak odvtedy spí, klop, klop, nech mu to vydrží