Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

nikollette
6. dec 2009

No malý je čistý mix.
Naši tvrdia že je celý ocino, tu zas tvrdia že sa podobá na mna, resp. na môjho otca.
Naši sú tiež rozvedený, ale sú zadobre. Bývajú často spolu.
Inak býva každý sám, ale často sú u seba, vikendy ja vzdy mamina u otca celé tri dni od piatku do nedele a tak.
Ked boli zobratý si asi liezli na nervy a takto im to klape. Sú nadalej ako pár, aj ked rozvedený 😅
Nasi bývajú v Senci. 20km od BA.
My bývame medzi BA a DS. Ale k BA to máme bližšie, iba 14km 😉 do DS až 28km...

mukky
6. dec 2009

takze sa vasi stale lubia,to je super 😀
nikuska idem uz,idem este kuk postu pre teba....a potom spat aspon do 3 hodky..dobru nocku 😔

nikollette
6. dec 2009

Ok, sranda ideš preč skôr ako ja. Už si ma nakazila 😅
tak ale dobrú 🙂

vinifera
6. dec 2009

Niki niki čo sa tebe porobilo, že takto ponocuješ?
Malý večer o 22 stiahol fľašu čaju na kľudné sny a spal do 2:30 dostal cicik a spal do 4. Stiahol zasa fľašu čaju další cicik a spí. Cicky mám už ohryzené 😖 😖
Hmm s bývalým to bolo dlho 😉 Začala som s ním chodiť mala som nejak 13. Najkrajšie roky života som s ním prežila (akože pubertu a to obdobie ked sa má žiť tak nadivoko - som ja mala jedného chlapa)... Po 5,5 rokoch sa to nejak zvrhlo s jeho najlepším kamošom. Proste sa mi viac a krajšie venoval ako bývalý. Nikdy som s ním ale nespala. Vtedy sme to nejak rozchodili. Po 6,5 roku sa to zopakovalo zasa. To už nastal rozchod. Ale jeho najlepší kamoš nebol dôvod ale už skôr taká zámienka. Boli sme spolu v takom veku, že sa človek vyvíja a vyvíjajú sa jeho názory na svet. Mení sa spôsob fungovania (ved som s ním začala chodiť bola som na ZDS a ked som s ním skončila tak som bola na VS) Sme si proste prestávali rozumieť. Stále sme sa hádali.... Dva roky po rozchode sme spolu ešte spávali 😔 Proste na vzťah to už nebolo. Ale rozumeli sme si ešte aspon v posteli. Ja som bola vtedy veľmi náročná na partnera. No a on ma už potom nechcel 😲 A keď sa dozvedel, že som tehotná tak sa údajne skoro rozplakal...
A teraz? Upustila som od všetkých svojích nárokov.... Vždy som bola finančne sebestačná. Všetko si zariadila sama. Chalani mi stále "nadávali" že výrazne emancipovaná. Od chlapa som vyžadovala aby bol dochvíľni. Vždy som chcela chlapa čo žene v domácnosti pomôže, vie variť.... Partnera s ktorým budem mať spoločné záujmy. V
Môj chlap vie variť, vie upratovať a všetko okolo toho. Ale spohodlnel. Varí moja mama - fenomenálne. Neupratuje vraj je tu bordel po psoch - výhovorka. Psi nemajú nič spoločné s varením, praním, utieraním prachu, prezliekaním perín a x dalších vecí...Vonkoncom nehovorím o tom, že mi nepomáha s malým. Ved kedy aj ked ráno odchádza do práce. Príde večer o 19 navečeria sa a vráti sa po 22. Lahne do postele a je tvrdý 🙄 Ale celoplošne 😵
V auguste som n´mala stav, že ho proste vyhodím (bývame u našich) už mi to bolo fuk. Tak sa na chvil spamatal. Škoda, že len na chviľu... No aspon nosí peniaze domov.
Takže mám chlapa čo je extrémne nedochvíľny. Doma nič nepomáha. Sedím doma na materskej a som fnančne nesebestačná 🙄 Ale mám k dispozícii auto a chlapa čo absolútne nežiarli. Miesto toho aby on pomáhal mne s malým tak ešte ja vybavujem veci jemu keď nestíha. A vrchol všetkého je ked si ešte dovolí ma zje...ť, že nemá opraté slipy.... To už nás pomaly aj nábytok lieta. Lebo on je tvrdohlavý kozorožec a ja šalená panna.
Ešte k tej nežiarlivosti - Dokonca keď som v lete bežala s kočíkom hore kopcom lebo začalo pršať tak mi do toho zavolal, že čo robím. Jak som funela tak mu hovorím, že šukám. A on, že jám sorry že ruším a s kľudom angličana položil telefon. Tak som mu ja musela volať naspať, že akože či si fakt myslí, že šukám a že čo chcel 😵

vinifera
6. dec 2009

Včuľ čítajte. Som to tu klepkala pol hodinu. 😀 Idem si zapáliť a spať 😎

mukky
6. dec 2009

vini dočítané 😀 a si s ním štastná?musíš ho trosku dokopať k tomu aby ti pomáhal,lebo to bude uz len horsie..
moja mama tak zila celý zivot ,starala sa o domacnost komplet,chodila na nakupy,ruky vytahane z nakupov,starala sa o nas,ucila sa s nami..zila tazky zivot,je velmi pracovita a ja som tak nikdy zit nechcela...ale rada sa obetujem svojmu dietatu ak to bude potrebne,ale nie chlapovi
uz je to trosku lepsie u nasich,otec prestal piť.bude tomu skoro rok,drží sa,po asi 30 i viac rokoch pitia,.agresivity ☹ ☹ ,nikdy nedopustím aby niekto mojmu dietatu ublizoval,az moj mm ma vytrhol z toho proistredia po takej bitke ze som sa ledva vedela nadychnuť,v 19 rokoch sa moje peklo konecne skoncilo... 😖 ,ale to som odbočila...

poznám aj z blízkeho okolia takych chlapov..preco su taký necitliví voci svojim zenam,priatelkam?vela z nich argumentuje tym ze ale ved oni nosia domov peniaze...ok,ale neverím ze ked zacne aj zena po case robit,ze sa nepostara o dieta,ci domacnost ako oni,lebo chodí tiez do prace.. 😖

mukky
6. dec 2009

dnes sme len dvojka s drobcom,nemám rada taku nedelu 😒 ,nechce sa mi pre seba ani variť nieco dobré ,vacsinou som vtedy na jogurtoch ci chlebe 😝
pred cvilou som si sadla,mala som chut popratat od rana 😀 ,teraz mi perie pracka,moje veci vacsinou,este dnes asi jednu varku vyperiem..aj 3 by bodlo len neni kde vešať poriadne..

vecer bude mat este malý mikulaša,dam si sobiu celenku 😀
pijem kavicku,potom este uvarit obedík pre drobca,pohrat sa a pojdeme spať 😔

vinifera
6. dec 2009

Mukky veď práve preto, že aj u nás bol podobný systém ako u Vás. Mama robí všetko okolo domácnosti.Foter nič. Ja domáce práce neznášam. Preto som si hľadala chlapa čo ich vie robiť. Aj som ho našla akkurát, že ich nechce robiť. 😠 Veľmi dobre vie, že domáce práce neznášam. Preto si je vedomí toho, že keď zfrfle,že niečo nie je spravené tak bude strááášne zle....
No a ešte som chcela vždy vysokého tmavovlasého so športovou postavou. No a čo mám... Blonďáka trocha vyššieho ako ja a dva krát širšieho.... Človek mieni život mení.
Ale zasa je pravda, že to so mnou vie. V podstate je veľmi dobrý psychológ a vie si so mnou poradiť. Lebo ja som inak mrcha na chlapov a mala som tendeciu s nimi veľmi zametať. No a s týmto sa to nedá. Obdivujem ho niekedy, že dokáže so mnou fungovať. Ale tak mna zasa odbivujú všetci ostatní čo ho poznajú, že dokážem s ním žiť. Vrátane jeho rodiny. 😉

mukky
6. dec 2009

vini a on bol talý silný uz ked ste sa spoznali?A na tom vobec nezalezi ak sa dvaja maju radi a laska je uprimna...z pekneho taniera sa nenaješ 😒
asi je aj dobre ze zijete s mamkou,aspon trosku ti pomoze a navarí,ci to so svokrou sste?

drobec sa hraje krasne s novymi hrackami,ten vlacik je uzasny co dostal.asi este pojdem kupit jedn len v inej farbe..idem zavolat daddymu co on na to,ci sa po praci nestaví v obchode 😀

nikollette
6. dec 2009

Ahojte...
uz sme hore od 9tej... 😕
ale malý už pol hodku spí. Zaspal až okolo 3tej 😝 plakal.. neviem asi zubky... a tiekol mu soplík.. a nevedele s toho dobre dýchať, strasne funel. A ked som mu chcela odsať sopel, tak chytil strašný rev až sa skoro dusil ☹
celú noc potom spal nepokojne. Horúčku nemá.
Co myslíte môze to byť zo zubov? Ten sopel a že je nervný? 😒

Vini, tak aj ty máš peknú story. Ja som ako ty, tiež som si robila s chlapmi co som chcela, asi by som potrebovala tvrdšiu ruku občas. Ten môj robí všetko, chodí do roboty, nosí peniaze, nakupuje co treba, aj doma porobí či sparce, navarí 😉

Vini a s bývalým si spávala, ked si už chodila s týmto terajším?

mukky
6. dec 2009

ahoj,
ze od 9tej 😀 ja som sla spat po 4tej a hore som od 7,ale som unavená trosku už...

ok ideme papať,chlebík s maslom,redkvickou a acidofilným mlieckom,dufam ze sa z toho nepotento 😀 ,ked bude spinkat,pridem na chviľu

nikollette
6. dec 2009

Vini, ja by som tvojmu navrhla nech kilečká na vyše premení na svaly 😉
By z neho bol nabuchanec veľký, má z čoho naberať svaly, teda má z čoho premienať "tuk na svaly"
lebo co taký chudý chalapi, čo chcú byť velky a svalnatý a maju 70kíl. To by im trvalo 10rokov, kým by z nich bolo niečo velke. Ale neviem ci sa tebe taký páčia 😅

Môjho priatela kamarátm ,mal 120kíl tuku, a začal cvičiť a za 2 roky, (bez všelijakých pichačiek a liekov) s toho sparvil také svaly že až. Bol úplne velký namakaný, super telo.
Ale bohužial zomrel ako 19ročný ☹ 😢
v posilovni vydýchol naposledy 😔 z ničoho nič... ako dvihal cinku, odpadol, a bol koniec 😔 😔 😔

nikollette
6. dec 2009

MAlý ešte hajá, ked sa zobudíme uvidíme aký bude, a či pojdeme do tej Ba na Vianočné trhy...

lenka_66
6. dec 2009

bre ranko,
marek zas v noci strajkoval 😠

no a dnes idem na vianocnu party , kolegyne ma pozvali.takze ostavaju v dome len muzsky .idem okolo 16 a navrat hmmmm tak to ani srnka v lese netusi 😀

nikollette
6. dec 2009

Ahoj Lenka..
tak si to uži 😉
chystáš sa aj piť 🙂

lenka_66
6. dec 2009

hehe , no vodu urcite

nikollette
6. dec 2009

ale nechceš snád piť len vodu 😀
Piješ zdravú vodu, nápoj z vodovovu 😅 😅 😅
to je tak trapná reklama 😝

lenka_66
6. dec 2009

hej reklama z nasich dani 😠 .
no este sa uvidi ako to vsetko dopadne hlavne ze sa vyvenciiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim 😀

lenka_66
6. dec 2009

idem dieta vstalo 🙂

mukky
6. dec 2009

mne zaspalo 😀 idem aj ja 😔
poobede budem robiť jablkove lievance ,nech má vecer mm prekvapko ked príde 😉
idem hajíííííí,dobru

vinifera
6. dec 2009

Niki nie nespávala som s oboma naraz🙂 Bol tam rozdiel asi pol roka. Teda môj bývalý si včase ked spával aj so mnou budoval jeden vzťah. Mne to bolo fuk. Ja som bola slobodná. No a keď som si našla tohto súčasného tak už som s bývalým spávať nechcela. A ten chodil odutý. Že ved on so mnou spával aj ked mal inú babu a že ked som si ja našla chlapa tak už sním nechcem spať.
Inak mám 37,2 a som KO. Malý spal len 1,5 hod na obed a už je zasa prudko aktívny. Tak idem teda žehliť. Len je nafigu, že ešte nemám tie poistky na zástrčky a malý tam furt leze a pchá tam prsty. ☹

bejbypd
6. dec 2009

caute baby 😉 uz ste mi chybali aj som citala vas ale proste nemohla som sa donutit prispievat ja som v tomto taka leniva a teraz som bola od piatku u starkej v lehote lebo depka mam na turnmaji v prahe dnes uz dojde...ale celkom som sa teraz zabavila ked som si precitala vase zazitky a podla mna by ma mal moj depko nosit na rukach...varim rada,rada mam upratane,vzdy ma vsetko poprate ozehlene o malu je postarane ,medzitym sa stihnem postarat aj o seba kadernicka kozmeticka manikura a podobne rada sa venujem aj sebe a svojmu vyzoru...no uz som sa vychvalila 😀 a jemu sa aj tak furt nieco nepaci 🙄 no ale co uz ale tiez som tazka povaha,dlho drzim hubu a krok ale ked sa mi nepaci viem si aj dupnut aj svokru som raz do riti poslala este ked sme u nich byvali a nehanbim sa za to a poslala by som ju tam znova keby na mna vyskakuje ako vtedy...a flirtovanie?neflirtujem ja som len taky clovek co sa rad bavi s kazdym s peknym skaredym s chudobnym aj bohatym to je jedno nepodcenujem ani neprecenujem ludi ked je rozhovor na urovni a nerozpravam sa s nejakym tupym sedlakom tak je to pohodka...ja som mala byvaleho ziarliveho tak ze som pri nom schudla desat kilov,nechodila poriadne von lebo jemu vadilo ked sa na ulici na mna niekto nahodou pozrel a podobne...tak som ho po troch rokoch co som si vytrpela pri nom hrozne veci poslala kade lahsie a bol pokoj...no a moj miso je zlaticko aj ked nepomaha ale viem ze ma miluje a strasne velakrat mi pomohol poradil zastal sa ma no jednoducho ja v nom citim neskutocnu oporu aj ked byvaju aj horsie dni ale celkovo to vidim takto...ale ma chyby to je jasne napriklad keby neni navarene upratane a podobne tak ma posle rychlo do riti to by netoleroval a mne to nevadi lebo to robim rada a myslim ze ked uz som doma s malou tak co mam robit?on je cele dni v praci doslova cele dni aj vikendy tak si zasluzi nejaky komfort ked budem v praci ja tak to bude mozno ine
😀 este neviem 😎 ale napriek tomu som spokojna az na obcasne depky,ktore vacsinou vznikaju z financnej situacie ale ja som proste clovek co sa rad realizuje aj hocijake brigadicky na prilepsenie no hocico som nerada ked mi zivot len tak preplava pomedzi prsty...neviem ci ste ma pochopili ale tak som sa rozpisala ze som aj zabudla co som este chcela napisat...a kde mame dadku?deje sa s nou nieco?

zuzka1.
6. dec 2009

ahojte, ake prznania, to je mile.

Ja som s mojim bola ani nie polroka, ked sme sa brali, bola som v 5.mesiaci a sme velice spokojni. mozem aj za mm povedat, varim, peciem, pracem, staram sa o drobca, mm aj svokrovcov, tak nema na co pindat 😉

sme si sadli ani neviem ako, ale stretli sme sa a prislo to, v obdobi, ked som bola presvedcena, ze budem stara dievka a slobodna matka 😀 😀 😀

vinifera
6. dec 2009

Ahojte ženy. Tak ja mám už 38°C 😒 . Dieťa som poslala ku svokre. Bude tam aj spať. Tak sa snád dám trošku doporiadku. 😔

nikollette
6. dec 2009

Ahojte...
tak sme doma...
boli sme na Vianočných trhoch, napapali sme sa tam, lokše, cigásnke, placky, štrudle, mňam 🙂
pochodili sme dedkovcov... malý si pekne zarobil eurá za mikuláša 😎
a my sme mu kúpili symbolicky velkého coko mikulasa,keksíky detské, jogurtíky fajnové (akože symbolicky nejaké sladké na mikuláša)taký rapkáč, autíčko co vydáva zvuk,a sadu hudobných nástrojov (je tam bubon s palicami, xylofonik, nejaké rapkáče, a este dve či tru veci) celkom sranda 😅 sa to malému velmi lubi... teraz sa s tým s tatom hrajú 🙂

Malý je chorý asi ☹ strašne mu teče ten sopel... a počujem že je taký zachrípnutý.

nikollette
6. dec 2009

Zajtra ho berem k doktorke radšej 😒

nikollette
6. dec 2009

A niečo lezie aj na mňa. Už mi teče sopel 😝

Idem offík k mm, bo sa uráža ze tu sedím, nech idem radsej k nemu pozerat sním tv.
Malý po kúpkaní zaspal. Uvidíme dokedy 😒 to bude zase noc...

dobrú 😔

mukky
6. dec 2009

hello,
ja kuk superstar a mm zaspal na gauči,budem ho vyhanat nech len som si ho pofotila jak spí a že ho dám na internet 😀

mukky
6. dec 2009

niki dufam že len nejaku nádchu máte ☹ a nech ste už zajtra zdravucki a j vinifera ☹

vinifera
7. dec 2009

Idem odkojiť ku svokre a idem so sebou k doktorke. Tak sa tu zatiaľ majte.