Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

petka035
22. apr 2010

Ahojte.fíha vy toho stíhate 😅 ja stíham len dočítať a nieto ešte písať.Ale teraz išiel mm s malou von na chvilku tak mám čas ale to zas si musím ísť vlasy umyť,lebo zbehnem dnes ku kaderníčke tak nech tam nejdem s mastnou hlavou 😝 😀
a kde sú to tie fotky? aj ja chcem vidieť 😀

lenka_66
22. apr 2010

peti pekne erdzi ona umyje

petka035
22. apr 2010

ja mám tiež metabolizmus na hovno, raz sa najem a hned 2kilá hore 🙄 ale tak mám 53kg bez postele 😀 ale minimálne 4musia ísť dole 😠 to je taká nevýhoda ked je človek krpatý ☹

mukky
22. apr 2010

lenka na mna nemáš,ani zdaleka 😀
je to smutne ale je to tak...a to som byvala vzdy najstihlejsia v triede 😔

petka035
22. apr 2010

Leni fú, by som sa hanbila 😅 a budem jej platiť za umytie zo dve eurá,no určite,to kde sme 😠 😀

leelo
22. apr 2010

petka, mas velmi pekne vlasy. ja vzdy ked idem teraz sa strihat s total mastnou hlavou a oni na mna zhrozene pozru, tak zavediem nenapadko temu, ze som na materskej. aby pochopili 😎

mukky a co si zmenila nieco v zivotosprave?

lenka_66
22. apr 2010

peti , no ja zboznujem ked mi tym masiruju hlavu.

mukky , ja mam brucho ako v 5 mesiaci.ozaj od kedy sa moze bravcove.nechce sa mi hladat no v spolocnom termine uz polka bab dava.tak ci reku som ja pozadu abo oni blbe.

mukky
22. apr 2010

leelo to fakt tak ides ku kadernicke?? 😀
petka co si budes robit s vlasmi?ty si Petra?
leelo no mam znizenu funkciu stitnej zlazy 😖
a ja tak isto..na dovolenke som jedla sice vecer co nezvyknem ale sa inak nedalo ale nie vela a 2 kg som nabrala,mm jedol ovela viac,po nociach a hlavne pil alkohol a ani deko 🙄 🙄 😠 a tiez ma ochorenie stitnej zlazy len asi iny metabolizmus 😠

lenka_66
22. apr 2010

mukky daj link na temu maniacky neviem najs

mukky
22. apr 2010

oni blbe 😀 😀 😀
my sme este bravcove nedávali a ani sa s nim neponahlam,je tazsie stravitelne a musi sa velmi dobre tepelne upravit koli moznemu tomu onemu mi vypadlo z hlavy tomu tam v tom mase 😀 😀 😀 😀 chapenzi?? 😀 😀

leelo
22. apr 2010

stitna zlaza ovplyvnuje toho viac ako si clovek mysli...

jasne, neumyvam si vlasy cerstvo pred. inak ja si doma zmyvam kazdy den. ked tam uz idem, nech to za to stoji a hlavne nech mi da masaaaazku 🙂
inak aj ja som petra, esteze su nicky, inak chaos najvacsi 😉

mukky
22. apr 2010

lenka hladaj pekne nemaozem teraz nemam cas idem maleho ulozit dnes som tam bola si mohla aj skor povedat 😀

lenka_66
22. apr 2010

mukky ja si len potrebujem precitat ze som sikulka 😀 .nezdalo sa mi hned.mame expertky co uz kravske mleko z automatu a krupicu.

leelo
22. apr 2010

lenka, s bravcom sa fakt nie je kam ponahlat. vpodstate ho nemusia jest ani dospeli, co sa vyzivnej hodnoty tyka.
detvaky by mali najma chde masko, je lahsie stravitelne, ale to asi vies..

lenka_66
22. apr 2010

jooo a jedna dzusik na slamku.
idem bo ,,drobec" vsatl

mukky
22. apr 2010

maly zase vyliezol z postielky sakra a ja neviem ako letim pa

leelo
22. apr 2010

moj maly spi v satke teraz. on je najaktivnejsi v noci posledne dni 😠

petka035
22. apr 2010

leelo dakujem 🙂 no ale mám ich zničené dosť,teda podla mna, taký chcemlon 😀 ja si vždy umyjem ked tam idem,ale niekedy mi ju aj tak umyjú,aspon dajú dáke masky a podobne 😵
a ano Petra som. ja bravčovinu ani do roka nedám, mne samej moc nechutí 😅 aká som ja zlá matka,všetko čo je nezdravé malej nedám a ešte k tomu aj všetko čo mne nechutí 😝 hanba mi 😀

leelo
22. apr 2010

petka, myslim, ze poslenou vetou si vystihla tazisko problemu onoho chaotickeho a prilis skoreho zavadzania prikrmov od vymyslu sveta. niekt. mamicky si totiz myslia, ze nieco zmeskaju, ked babu "vcas" nedopraju tu ci onu chut. ony su presvedcene, ze babo bazi po chuti napr.halusiek, pribinaka, a teda dlhe mesiace trpi frustraciou a hladom.
velmi ma zamrzi, ked taketo nieco citam a zaroven neviem pochopit, kde k takemuto presvedceniu dospeli. najradsej by uz od 3.mesiaca davali babu to, co jedia dospelaci. aby bolo "stastne"

petka035
22. apr 2010

leelo veru tak.ved ja malej nahováram ked papá obedík,že my tiež také papáme 😅 a náhodou mne všetko čo jej spravím chutí 😔 😅

mukky
22. apr 2010

tak už sme 3 😀 😀
/menovkyne/
malý po polhodinovom boji a placi zaspal ☹

leelo
22. apr 2010

jeej, petra je pekne meno 😉
mukky, ako ho uspavas? ja si toto neviem predstavit, ci u nas to bude niekedy inak ako na cicku. myslim mimo kocika a satky...

petka035
22. apr 2010

no aké sme kapacity 😎 😀 leelo my uspávame len v kočíku vonku,čiže hádam sa raz naučí aj v posteli 😔 teda cez den

mukky
22. apr 2010

v kociku sme uspavali asi do roka alebo trosku menej?uz nepamatam...do 4-5 mesiacov spal len von,cez den doma 10 minutovky,bolo to namahave obdobie...2 tyzdne dozadu som ho pomopjkala,ulozila a odchadzal a zaspinkal tak do cca 15 minut teraz po dovolenke totalna zmena,plac,hnevanie sa...a tpo ze vychadza z postielky je najhorsie,ked ho tam neudrzim ,nebude uz spavat,inak spi pekne,cca 3 hodky

petka035
22. apr 2010

mukky tri hodky nenaspí naša ani za celý den 😔 tiež také 10minutovky,tak hádam sa to zlepší aj nám aj Vám 😉

mukky
22. apr 2010

inak spaval az 4 😀 v cera spal tolko..lenze peti on je stale v pohybe,tak sa ani nedivím...idem aj ja si lahnut,vecer nakuknem..papa

petka035
22. apr 2010

aj ja si chcem lahnúť 😠 😀

leelo
22. apr 2010

uff. moj maly spaval 3-4 hodiny 2x denne do 3.mesiaca. potom uz len 1x a to vonku v kociku. predstavte si ma v januari ako chodim po mraze. ale musela som - cim horsie spal cez den, tym horsie v noci. nastastie, ked som to spravne nacasovala na hlboky spanok a prelozila ho na terasu, zvysok dospal tam a ja v teplucku som si medlila ruky 😎
poobedny spanok zostal, doobeda v satke a ja nieco porobim alebo oddychnem. teraz uz proste 2x denne tak dlho nespi ani za nic. ale to by som chcela vela.
ako vravi annag, babo v prekurenom byte v postielke malokedy spi, treba ist von.
mukky a dovca je tiez urcite vyhodenie z rytmu, malinky na to asi reaguje po svojom. to mam tiez od annag.
posledne tyzdne riesim to, ze maly v noci po kojeni (budi sa len 1x) nespi. teda zaspi, necham ho chvilku vytvrdnut, potom jemne prelozim asi 20 cmm - z koj.vankusa na nasu postel, idem na wc a on je do 5 min hore a zostava aj 2-3 hodky. proste sa chce hrat, potom vyhladne, zase papa a mne z toho sibe, teda nam vsetkym 😝

leelo
22. apr 2010

aj ja, skusim ist spat s malym v satke 😀 😀
mukky, dobru. maly ma krasne meno

petka035
22. apr 2010

leelo tak my uspávame vonku tri krát za den a niekedy už o siedmej vonku kočíkujem,to máš vidieť ako ludia pozerajú 😅 a prekúrený byt nemáme,ale ona je typ dráždivého dieťaťa a čím viac je unavená tym je horšia a hyperaktivnejšia