Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

petka035
16. jún 2010

Niki ale som myslela,že aké si mu dávala ked tieto mu boli zlé,nemusíš konkretne značku 😉
leelo ano v podstate je to asi niečo nové,lebo mäkkapodrážka mala byť kvoli tomu aby to bolo ako bosá nôžka,že aby cítilo tie nerovnosti,ale že kvoli tým podlahám dnes a aj beton a tak, tak pevná podrážka,že to aj špičkovaniu zabráni a rozloží váhu tela pekne na celé chodidlo. a že teda hlavne na doma obúvať

nikollette
16. jún 2010

No ako som písala, na boso, papučky zdravotné, a všelijaké adidas, nike, puma, tenisky.... 😉

leelo
16. jún 2010

peti, rozumiem. takze tie makke by fakticky mohli byt na von...
este toto je dobre znacka, pisu, ze na 1.kroky:
http://shopping.news.de/search/landing/query/Sc...

petka035
16. jún 2010

ja ju tiež doma nechávam bosú,ale tak pojdem dáke kúpiť,len ked jej rastie nejak rýchlo noha 😝 tak ešte ani nechodí,len sa vie postaviť,to robí celý den 😝 a zas nechcem aby jej boli hned malé.som jej išle minule obuť také sandálky a nie a nie jej do nich narvať nohu a ona ju mala už vyše 11cm dlhu a pred mesiacom len 10 😅 a má strašne dlhé prsty na nohách, hlavne palec 😅 my máme tiež pumy,adidasy a nike ale to len tak na parádu zatial

maatkka
16. jún 2010

@mukky no hrozne zle a tazko sa to uz len cita... nie to este zazit... 😔 ☹ 😔 ☹ 😔 😢
vela veci sa da na tych tvojich zazitkoch z detstva pochopit preco beries tak citlivo... asi ako ja po tom co ma Lili za sebou...
nedokazem si to ani predstavit... mna nikdy ani nenapadlo z domu utekat a nasi by boli najradsej keby sme nafurt zili s nimi pod jednou strechou... neviem si predstavit ze by ma ocino udrel... alebo mm malu 😢

petka som rada ze mate z poradne len same dobre spravy... s topanockami suhlasim - nam tiez tak bolo povedane 😉

petka035
16. jún 2010

leelo tie čo si dala link sú fajn, v podstate všetko splnajú 😉 sú vyššie ,teda okolo členku, podrážka je pevná ale ohybná atd.len tie piate od vrchu asi nie,lebo nespevnujú členok 😖 a ceny fakt sila-ked možno len na mesiac budú

petka035
16. jún 2010

Maatkka super, som rada,že aj Vám tak poradili a že teda viem aké kúpiť 🙂

leelo
16. jún 2010

peti, cize uz c.19 kupujete? na stavanie sa jej asi fakt stacia zatiel tie na paradu.

leelo
16. jún 2010

@petka035 to je cela ponuka tej znacky. ja som videla len tie prve. ceny su riadna palka. a cim budu deti rast, tym to bude vsetko drahsie. mna to akurat teraz zacina bavit - kupovat topanky, zachvilu duplo, bicykel-odrazadlo, ten vozik za velky bicykel atd. uz sa tesim 🙂

petka035
16. jún 2010

leelo fú neviem aké číslo,lebo každé číslovanie je iné,17ky isto nie a tie čo máme sú 18ky, teda UK 2-ale ked má byť rezerva ešte 0,5cm tak jej 19tky budú dobré. tie čo máme sa mi nezdajú dobré na státie, to ju nechám radšej bosú.nesedia jej uplne dobre,len jedny šnurovacie sú celkom fajn

leelo
16. jún 2010

vdaka tebe som sa zorientovala. fakt to znie vsetko rozumne. a hlavne si treba uvedomit, ze to nie su take tvrde podrazky ako sme mali my zamladi - tie otrasne topanky z betonu. to su pevne ale ohybne podrazky, tie elefant to maju aj v reklame:
http://www.elefanten.de/Scroller/popup.php?imag...

leelo
16. jún 2010

ja poznam tuto tabulku velkosti:
c.17 = 10cm
18 = 10,7cm
19 = 11,7cm

petka035
16. jún 2010

leelo ano tie som pozerala 😉 ja kúpim asi tie sante čo nám dr.odporučila a uvidím

petka035
16. jún 2010

leelo na tých adidas topánkach je,že 18tka-11cm ale neviem teda

mukky
16. jún 2010

😕 ale ste sa rozpísali 😕 😅 😀
malý spinkal 3 hodky,uz je hore,mm mu dal papať a ja som sa uz ospršila aj namachlila,o chviku ideme pá,vecer Vás dočítam 😅

petka035
16. jún 2010

http://www.capacky.cz/info/2-jakou-velikost-bot... leelo tu je trošku inak písané 😉

leelo
16. jún 2010

asi to nejako zaokruhlili. my na adidach mame UK: 2K a su to 18ky, o centimetroch ani slovo. ale vnutri v tej vlozke vyberacej je mierka - kam maju siahat prstiky, aby boli dobre

maatkka
16. jún 2010

Baby a co robite? Ja sa hrozne nudim. Lilu spinkala asi do 12-tej potom tu zacal nejaky sused vrtat tak ju zobudil... ale uz zase spi. Medzi tym sa jej venoval mm lebo s nou dlhsie nebol - mal to dost nabite v praci - takze ma ani nepotrebovali 🙂 Teraz ju ulozil a isiel si nieco vybavit tak na nho cakam a potom sa hadam bude venovat aj mne 😀 Ked sa Lilu zobudi dame ju na chvilku nasim a mm ma nieco zalubom 😀 tak som zvedava... lebo uz sa faaakt nudiiim... Aj vonku je skaredo 😠

nikollette
16. jún 2010

Baby treba sa riadiť podla každých jednotlivých toánočiek a ich cm jednotlivo.
Máme 19tky s 11cm, aj 20 s 11Cm 😒

petka035
16. jún 2010

Niki ved to 😖 maatkka my nič, ja som na nete a teraz prišiel mm s malou domov,bol ju kočíkovať.prší celý den u nás 🙄

leelo
16. jún 2010

tie topanky by mali mat rezervu, takze sa to neda striktne na milimetre brat. lebo ak ma babo chodidlo dlhe 10cm, tak ide o to, ci uvadzaju, ze tuto velkost moze, ked ma max tak velke chodidlo alebo este tam maju toleranciu. kazdy vyrobca ma asi inu tabulku. preto sa mi paci, ze na tom adidase to mozes priamo v topanke zistit

petka035
16. jún 2010

leelo najlepšie je veru vyskúšať na nohu a tak sa orientovať

vinifera
16. jún 2010

NO podľa tabuľky ktorú mám ja je EU 19 tka UK 3 a malo by to byť 12,6 cm. Menšie veľkosti tam nie sú. A nejde mi tú pľuhavú tabulku skopírovať. Ale napr malý ma teraz sandalky veľkosti 20, 21, 22. Všetky sú v podstate rovnako veľké ale od rôznych výrobcov.

vinifera
16. jún 2010

V mojm fotoblogu mi svieti 1. Ale nič nové tam nevidím. Nevie niekto prečo?

leelo
16. jún 2010

gde vo fotoblogu?

vinifera
16. jún 2010

nalavo hore je Môj fotoblog a vedla toho bola jednotka ako ked mam IP alebo ma niekto spomína.

leelo
16. jún 2010

a nedal ti niekto koment na foto? pise to prave jedna kocka, ked vojdes do Fotoblogy.. tiez sa na to pyta 🙂

vinifera
16. jún 2010

No práveže nový komentár tam nikde nemám. Tak fakt neviem 😕

petka035
16. jún 2010

Vini aj ked si niekto pridá tvoj fotoblog k oblúbeným 😉

leelo
16. jún 2010

peti, fakt?
ak ano, tak idem to vyskusat. vini, pridam si tvoj fotoblog