Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

jurkovamiluska
5. apr 2012

dnes mi maly kakal 6krat, ale mal normalnu stolicu, nie riedku, je to aj tak v pohode? zda sa mi to vela, a zda sa mi aj smiesne ze nad tym aj rozmyslam, ci?

emmmuska
5. apr 2012

@gazovicka teraz si nepamatam odkedy som davala ja mojich chalanov ale toho najtarsieho asi tiez nejako skorej on uz devat mesacny zacal chodit i ked nevedel ani padat,,,boli to skarede pady no ale rozhodne v choditku boli i ked teraz to vraj je nezdrave bude aj nasa bambulka v tom behat, ved chalanom nic nieje a su to zdravy vylibuci

andreaka11
5. apr 2012

@makupcik to su asi ti chlapi 😀 aj u nas to bolo tak. lisa spachtos a thomas to bol taky objavovatel. ako som pisala predtym, nechavala som ich vyplakat. aby som ich plac az tak moc nepocula, tak som zehlila, alebo som upratovala a ked sa to uz naozaj nedalo pocuvat, tak som zapla vysavac a vtedy mi obaja zaspali. mame poschodovy dom, takze cez den mi spavali dole v "boxe" a v noci spavali v postielkach. az ked sa to zmenilo na jedenkrat za den spanok, tak spavali v postielkach. ja som si vazne nemohla dovolit ich vlacit na rukach aby tak zaspali a viem, ze pre vela matiek som krkavcia mati, ale nech si skusia uspat dve deti naraz na rukach.

janica81
5. apr 2012

@jurkovamiluska u nas sa tiez casto stavalo,ze kakala aj 5-6 x za den, ziadny plac, ani prehananie, tvrdá stolica 🙂 kedze ziadne priznaky neriesila som to...asi sa princ dobre naje a ma rychle travenie, mozno zubky 🙂

janica81
5. apr 2012

@makupcik ja som sa riadila pocitom, mali sme obdobia ze zaspavala na rukach aj polhodinu, som ju dokonca niekedy az do 9.mesiaca nosila, a zrazu zmena....zaspi v posteli, len si k nej lahnem... plakat som ju nikdy, nikdy nenechala, hoci mi ruky trpli, ako prislo tak odislo a dnes ziadny problem...asi Ta len potrebuje viac citit 🙂

janica81
5. apr 2012

@gazovicka my sme tiez boli v behaku...ked som potrebovala nieco porobit, inej cesty enbolo... a nevidim nejake deformacne zmeny 😀 Nela beha ako cert..... ked tam netravi pol dna, myslim si ze na tom nie je nic zle 🙂

zabka8423
5. apr 2012

@jurkovamiluska si maminou prvy krat, druhy krat to bude ine, uz budes vediet co ano, co nie, co viac, co menej 🙂 mozem povedat, ze pri druhom menej stresujem a niektore veci nerobim a tak. matkami sa neordime, matkami sa stavame ;) musime sa ucit stale. pri kolikach ma naucila teta z plavania masirovat brusko v smere hodinovych ruciciek a na podbrusku mierne zatlacit a zase dokola aj 10 minut, potom pokrcit nozicky v kolenach, pritlacit k brusku a take prdky vzdy vysli a bolo po kolike 🙂 a toto vsetko hned po teplom kupeli. maly maval silne koliky, toto jedien zaberalo a saab simplex. pri malej som uz vedela a tak sme to zvladli lahsie 🙂 a ked si este teraz maly nevie prdnut a ma krce z nafuknutia, tak mu pomasirujem brucho rovnako, pokrci nohy, ja mu ich pritlacim k bruchu a prdne taku supu, ze je po probleme 🙂

zabka8423
5. apr 2012

@janica81
@jurkovamiluska
ak davas jogurt, tak aj to moze byt. ale to je zdrave prehananie, dobre precisti a brusku sa ulavi. najlepsie sa mi pri zapche z jedla ide na wc po jogurte, to je moje silne prehanadlo 🙂) aj smotana

pastelka74
6. apr 2012

@andreaka11
@zabka8423 .....ja ju predsa neodsudzujem...áno,neviem čo je to mať dvojičky,to je pravda.....ale desať minút...a bez toho aby len nakukla do roho kočiarika?....možno je môj názor skreslený a pozerám sa na vec inak...ale aj tak,metoda vyrevania sa sa mi nepáči ☹ ...chcela som iba toľko...možno by som aj ja nechala dieťa revať,ale aspom by som sa šla pozrieť,čo je príčinou toho revu...moje deti nie sú naučené na ruky,neučila som ich to,aby na mne neustále vyseli,je iné vziať dieťa na ruky a iné ho pestovať bez dôvodu,oplatilo sa...spávať chodili kedy boli unavené,a nie že odbilo 12.00 a bum do postielky...naša malá poobede ked spávala,vždy si lahla na gauč v obyváku a tam zaspala...a tak...nechcela som sa nikoho dotknúť mojim príspevkom,iba som ostala v šoku,z metody vyrevania sa....opakujem,neviem aké to je mať dvojičky,ale mám kamarátku ktorá ma fakt náročné babatka...tak si tým detúrencom dnes hovorí,a tie plačú stále...ale nikdy som nevidela u nej toto....a tiež má dve ruky,dve deti,a hlavu plnú starostí ako každá z nás...

gazovicka
6. apr 2012

@jurkovamiluska aj moj maly "pekne" kaka.... nahodou, mne sa zda, ze je to skor dobre... ked ma dobre travenie... pokial to nie je riedke a neprehana ho, tak je to fajn, ze sa nemusis "borit" s tym, ze sa nevykakal.. to je horsie.. a ze sa zamyslas nad takymito vecami? "hovna nikdy nepodcenuj, su velmi dolezite" 😀 😀 😀

m1isha1
6. apr 2012

@makupcik
ja si myslim ze zalezi od sily dietatka ake je velke a co zvalda a nie od reci Tetiek,babiek a svokier len treba byt silny a presadit sa co ja asi pri svokre nedokazem ... =/

zabka8423
6. apr 2012

@pastelka74 ved si sa ani nedotkla nikoho. 🙂 pride ti to nestandardne, lebo tvoje deti neplakavali. inak neviem, mat dvojicky musi byt narocne a zase pre mna je nepochopitelne "narocne" dieta. pretoze nemam ani jedno take a este som sa s takym nestretla. mne mamina poradila hned na zaciatku, aby som budovala rezim dietatu a sebe a zorganizovala si vsetko tak, aby den nas vsetkych mal hlavu a patu. jasne, ze to nebolo hned, ale podarilo sa. dost zalezi do rezimu, ked je dieta jedno, neviem si predstavit rezim s dvojickami. sesternica ma dvojky, hovorila, ze jedno spi, druhe zacne plakat, kojenie je ako dostihy pri dvoch, tiez ze jedno vezme na ruky, druhe place preto, lebo dvojicka chyba. ale tak nejak si to dala dokopy, ale na rezim nabehli az po roku. ako pises, ani ja som nebravala deti an ruky a ak plakali v postielke, pohladila som za ruku, na licko, rozpravala sm, ale nebrala som an ruky. lebo viem, ze keby som vzala, chceli by stale. na ruky som ich bravala mimo placu, pritulit, pomojkat a tak. a teraz - ty mas velku kocku a malu, neviem ci aj u vas, ale mala sa mi k synovi teraz uz tuli. ked sa vidia, objimu sa, vystiskaju, pomojkaju, taki su zlati 🙂 ale napriklad ked pride syn ze maminka pod sem, lubim ta, tak mala ziarli, dobehne a mojkame sa vsetci traja. lebo ked maly so mnou, ona musi s obidvomi 😀 zlati su

pastelka74
6. apr 2012

@zabka8423 ....ale áno...u nás je to tak isto....ked sa malinká túli ku mne staršia žiarli....a zas naopak...ale ked hreším tú staršiu,tak tá mladšia sa k nej rozbehne a stíska ju,bozkáva a tak...sú fakt zlaté....a ked hreším obe,lebo to sa stáva ked už fakt bordel v izbe je neúnosný....tak sa obímájú,a túlia sa k sebe...no na pobavenie,ale nesiem sa začať smiať.....som šťastná že aj 10 ročný vekový rozdiel,im nebráni sa takto lúbiť.......a máš pravdu,moje deti neplakávali a asi mi to príde divné.....ale bol to len názor....pekný sviatočný deň 😵

lenulka34
6. apr 2012

kocky co to znamena naaarocne dieta to ze place a jeduje sa od rana do vecera? Ze sa same nezabavi ani na sekundu? Ze mamA a tata robia vsetko preto len aby sa nejedovalo? Ze neobsedi na kolenach a este aj na rukach sa spina? A ked sa nahodou mama rozhodne ze uz nevladze a necha ho chvilku plakat tak ide do takeho amoku az hroza tak si to mama rozmysli a viac to neurobi. Tak ak toto je narocne dieta tak to je moj ondrej. Som uz z neho asi aj zuuufala ale snazime sa aj z muzom ale akosi ziadna zmena. Je to normalne chovanie 7 mesacneho dietatA? Alebo sa nam bat tej modernej diagnozy hyperaktivne dieta? Kocky poradte som zufala☹(

bubush
6. apr 2012

co tu opisujete o narocnych detoch tak len klobuk dole ze to zvladate, ako asi sa ani nijak inak neda len proste ist tym zivotom a riesit za jazdy..
a takisto ja vam neviem poradit

no ale inak dost od veci ale mam umyte okna 😀

maca_p
6. apr 2012

dievcata mam na vas obrovsku prosbu. dna 19.4. sa v suranoch bude rozhodovat o jedinej detskej liecebni pre vekovu skupinu 0-3 roky pre deti s atopickym exemom a potom az do 18 rokov. potrebujeme co najviac podpisov uz do tohto stvrtka, preto leziem do tejto temy. osobne s mojimi detmi 1 a 3 ideme teraz 16.4 na preliecenie, tak dufam, ze nebudeme posledny turnus...
ak sa rozhodnete participovat na zbierani podpisov, tuknite mi do IP mailovku, poslem formulare. tieto, co som vkladala specialne do tejto temy: https://www.modrykonik.sk/forum/volne-diskusie/peticia-za-zachovanie-liecebne-pre-atopicke-deti/ , su vraj necitatelne.

dakujem vopred za vsetky preliecene deti tohto ustavu. proste Odborny detsky liecebny ustav Travnica nesmie ukoncit svoju posobnost! apropo, nikdy neviete, kedy, koho, kde zacne skriabat

nelicefo
7. apr 2012

@bubush super..tak predsa len???? 😀 🙂)))

Ja okna umyte..navarene..piect sa pecie... 😝 Ale dom ako po vybuchu 🤐 Nevadi kaslem na to....u nas poriadok dlhsie ako 30 min alebo kym pride navsteva nevydrzi 😀 😝 A malu zase chytila alergia takze po celej obyvacke ma rozvlacene knihy,omalovanky,dvd-cka 😝 no hruza des 😀 ale tak ako sa hovori "bordel v byte,stastne dite" 😀

pastelka74
7. apr 2012

@nelicefo ...ja okna neumyté,nevadí aj tak prší a na svete sú aj horšie veci,ako neumyté okná... 😉 ...u nás slovo poriadok nepoznáme už hodne dlho,teda odkedy začala malá chodiť a objavila že veci ktoré rozhádže sa zázračne""samé" upracú na svoje miesto....a tak sme začarovanom kruhu poriadok-neporiadok...ale ja to neriešim,nevadia mi hračky po byte...a pridávam sa k tej múdrosti:....bordel v byte,šťastné díte 😀 😀 ....

nelicefo
7. apr 2012

@pastelka74 tak tak....🙂 Poriadok u nas je tesne pred navstevou a uz pocas sme zase ako v prvej svetovej 😝 😀 Jasne okna nevadia...ja som ich umyla cez vikend minuly tusim..uz ani neviem..😀 Ale tak aj to zazrak ze prsi az teraz..😀 Lebo vzdy ked som ich umyla tak na druhy den uz prsalo 😝 Mne tiez nevadia hracky a veci po dome ale muz nezdviha nohy a o vsetko zakopuje 😝 😀 Na dovolenke sa dokonca potkol o velky myslim ze dost viditelny kufor 😝 😝 😝 trdlo 😀

nelicefo
7. apr 2012

Baby ozaj pozerali ste spravy??? V BA sa narodilo 6kilove mimco.🙂 😀

bubush
7. apr 2012

@nelicefo babatko som videla v tv 🙂

stardust
7. apr 2012

@nelicefo mama mala asi tehotensku cukrovku?

nelicefo
7. apr 2012

@stardust uff neviem..nic take tam nehovorili 😕 len viem ze je to ich 3 dieta 😉

Baby tak ja som sa pohadala s mm...ticha domacnost...super 😠 😠 😠

stardust
7. apr 2012

@nelicefo lebo povacsine sa take velke babatka rodia, ked ma matka cukrovku. Tu v DE nepatri test na tehotensku cukrovku ku tym obligatornym, lekari tu na to hromzia, ze im potom chodia zeny rodit do nemocnice sestkilove decka.

no aspon je ticho a neotravuje blbymi recami ten tvoj manzel 🙂

nelicefo
7. apr 2012

@stardust aha 😕 moze teda asi byt ze mala cukrovku 😉 No uz zaliezol do postele... 🙄 este ze mi zmizol z oci lebo uz som mala take nervy.... 😝

jurkovamiluska
7. apr 2012

baby uplne mimo vsetkych tem, potrebujem poradit. Ako dostanem zo semisovej bundy zivicu?? uz som skusala asi hadam vsetko ☹

bubush
7. apr 2012

@nelicefo a preco ticha domacnost? to tak dobre naser.e - my sme vcera mali tak super hadavy den, ze som nevedla ci to bude ticha domacnost, ci talianska a napokon vecer uz bolo dobre ako keby nic...ja mam zo seba pocit ze hadzu so mnou nejake cudne hormony a ci co 😀

@jurkovamiluska jooj netusim, rada by som pomohla ale fakt neviem, kefkou vycistit? ale o si uz asi skusala...

bubush
7. apr 2012

noo a babatko malo dokonca 6,2 kg - to uz co toto - riadny slonik, ale aj v tom bruchu, to muselo riadne tazit, esteze isla hned cisarskym 😉

jurkovamiluska
7. apr 2012

joj baby s tou hadkou, ja toho mojho bud roztrhnem v zuboch, alebo sa zajtra balim, tak vcera prisiel po dvoch tyzdnoch domov z prace a dnes chcel ist pozerat nejaky futbal, tak som mu nabalila mimino, nech ho berie zo sebou, oddichnem, si. TRT!!!! do hodiny bol doma, lebo on mu mrncal, v taske nabalene 2 vyzivy, prednaska pred odchodom co ma ako robit, lebo uz nespi v kociari, a on mi povie, ze on ho nebude na ulici krmit ako nejake ciganca!!!! a odsral sa prec, ze ide dopozerat nejaku druhu tretinu, doteraz neprisiel a odchadzal boli 4 hodiny!!!!!!

stardust
7. apr 2012

@jurkovamiluska ktore nepolarne rozpustadla si skusala na tu zivicu?