Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

mukky
19. jan 2010

dnes je super den..taká pohodicka,sme doma len dvojka 😀
maly sa pekne hral v postielke v spálni,ja som čo to popratala..trebalo by viacej ale sa mi momentalne nechce 😀 😝 ,skusili sme nocnik..noc bez dudky super,nezobudil sa ani raz..zalahla som o 3 a drobec vstal o 7.10 tak vela som spala ze som nevladala vstať 😀

ja mam za sebou pol litra vody,stacionar a pomaranč s pomelom,teraz pijem kavicku a drobec sa hraje a
lieta..
dnes sme bez rozpravky,az poobede bude,ani tv nam nejde,tato neni doma tak je ticho..si vychutnavam klud 😀
akurat vajim vajicko malemu na pomazanku a ja som hladna ako vlk 😝

cestovatelkaandrea
19. jan 2010

nas nemal chrasticku z tej pumpy ale z toho ze mu museli pri vypudzovani kvoli poklesu tepu odobrat trocha krvicky z hlavy. Zistovali ci ma krv dobre okyslicenu alebo nie. Tak ho troska poskrabkali po hlave. Troska to bolo komicke, kym som tlacila a drobcovi z hlavy brali krv... 😖

nikollette
19. jan 2010

Bože, ja inokedy o takomto čase ešte spím, aké je to zvláštne 😅

Mukky ešte držíš poctivo diétu? Už je aj nejaký výsledok?
A kam si dala zase foto 😕

nikollette
19. jan 2010

To mu brali krv ešte ked bol v tebe?
Chudáčik...
a co ja viem, možno aj môj to mal z toho, no ja som bola tak mimo, že som ani nevedela že malého vytiahli VE... 😒

mukky
19. jan 2010

nemozem vas docitat ani pisat az tak za hodku..maly mi lezie na hlavu a objima ma zozadu 😵 😵 😵 😀 ,jij idem sa rozplynut od stastia jaky je zlaty..tak potom za hodku ked bude sam papať..

niki zatial len -1,5 kg 🙄

nikollette
19. jan 2010

A čo aj to je niečo... dobrý začiatok 😉
Vsak potom prídi.. písala som ti aj odpoved na tvoju IP 😉

cestovatelkaandrea
19. jan 2010

Mukky zhodis viac, neboj.
Niki presne tak,ked bol este vo mne. Len troska z hlavy mu trcalo, tak vtedy to robili 😀

nikollette
19. jan 2010

Chudáčik, este ani neprišiel na tento svet a už mu v polke ceste zle robili čo 😅 😝
Aspoň že si to nepamatá 😉

cestovatelkaandrea
19. jan 2010

No ta pumpa bola horsia. Z nej mal dva dni bolavu hlavu, a aj vracal mliecko prve dva dni. Moc vtedy nenapil.

nikollette
19. jan 2010

Môj zvykol plakávať zo sna ☹
ked sme dosli z pôrodnice... som to pripisovala ťažkému pôrodu..
Normálne nahlas plakával, a úplne dlho.. aj ked som ho prebrala, este sa zajakával...
My sme mali aj dlho žltačku, aj kvôli hematómu čo mal na hlavičke...
Vy ste mali novorod. žltačku?

maatkka
19. jan 2010

nikol ja prave pijem pobodne "kafe" 🙂 par zrniek kavy trocha vody trocha smotany a veeela mlieka - len ja nesladim. sestra mi robi v kaviarni v carrefoure a ta ked vidi co ja nazyvam kavou tak sa chyta za hlavu 😀 ale uz vie ked ku nej pridem na kavu tak si prosim kakavko 😀

mukky aj ty chudnes - ja sa tiez snazim od noveho roka mam dole 4 kg ale uz mi to nejde tak ako zo zaciatku 😝 od februara zacinam znova chodit na aerobik po cca 2 rokoch tak to snad bude so mnou zase lepsie 🙂

inak VE pouzili aj pri porode mojej sestry a pamatam ako mi bolo maleho luto ked som ho 1.x videla a mal doskriabany opuchnuty cely vrch hlavicky ☹ ale niekedy je to fakt nutne a hlavne ze vsetko dobre dopadlo

cestovatelkaandrea
19. jan 2010

Nie nemal zltacku 😉 Damian nebol nikdy placko ani po takom porode.

nikollette
19. jan 2010

Andy, ved ani Chris nie je palčko, ani nikdy nebol. Doteraz neplakáva, až mi je vzácne ked zamrčí 😉
len niekedy ked zaspal, a bol taký maličky cca 10-20dní, mal také obdobie že plakal zo sna chudáčik.

Matka, nesladíš... To by som nevedela vypiť 😅
moja káva musí byť sladučká ako med 😀

No hej tá VE nie je teda sranda 😝

smailinka
19. jan 2010

mukky, načo dieta? podľa mňa tebe netreba...ja potrebujem zhodiť ešte mojich popôrodných 12kg...som zúfalá, pred pôrodom 50 a teraz toto ☹

niki, andy, tak vy ste sa dosť natrápili pri pôrode, ja ďakujem bohu, že u mňa to bolo rýchle...

maatkka
19. jan 2010

cestovatelkaandrea aj ja som chcela Damiana ked som bola tehula 😉 kraaasne meno 🙂 ale mm o tom nechcel ani pocut on chcel mat syna "pomenovaneho" po sebe 😅 tak a za to ma dceru 😀

nikollette
19. jan 2010

Smaili, ja som sa natrápila asi tak pol hodku.
Pred tým vôbec. Na kontrakcie EPI, takže neviem co su kontrakcie, a asi aj preto som nevládala tlačiť.
Ale to talčenie horor... vôbec som nevedela kedy. Vsetko museli za mna robit. Preto musela nastúpiť aj tá pumpa asi. Na šitie som mala toež EPI, som si vypýtala. A este som im povedala nech nezačnú šiť kým EPI nezaberie. A tak aj bolo, počkali 😉 a to som mala len 4 stehy..

cestovatelkaandrea
19. jan 2010

smailinka ja som mala lahky porod. Damiana tahali VE len kvoli tomu ze mu klesol tep. Inak by to nerobili.
maatka dik

smailinka
19. jan 2010

ja som o EPI ani neuvažovala, ani by to nestihli....verila som doktorovi, a mala som úžasnú asistentku, ktorá skoro porodila za mňa 😀

andy, takže vlastne aby sa rýchlo dostal von? dobre tomu rozumiem?

mukky
19. jan 2010

maatkka dakujem,si ma potešila s tou stravou ze sa ti páči,aspon niekomu 😀
máš zlatu dcerku 😵 ,len som zahliadla v rychlosti že ste cvičili vojtovku...aj my..

adal
19. jan 2010

ahojte, ste sa nejako rozšúpli 😉 pôrody prehliadam, lebo ma jeden čaká 😀

magdusska
19. jan 2010

cawte baby, no pekna diskusia sa tu rozbehla. Ani nestiham kukat. Mne sa prave zobudil valibuk. Idem si urobit smrtaka (to je moja kazdodenna kavicka). Nikollette moja kava mi ta urcite prebrala na dva dni. Moja obvykla davka su dve lyzicky na malu sacku a skoro tri na velku a trochu mlieka. Ponovom sladim javorovym sirupom. To je taka dobrota.

citam citam, ale doteraz neviem, co to je VE? nikollette zavidim Ti, ze Ti zabrala EPI, mne nie a este som musela cakat vyse hodinu na operacnu salu. pre mna vtedy najkrajsi pocit celkova anesteza

smailinka
19. jan 2010

adal, ale ty to už máš nacvičené, no nie? 😉

skaza už je hore, akurát som mu stihla dovariť hamku...presne tesne 😀

cestovatelkaandrea
19. jan 2010

ani ja som nechcela epi.
smailinka Damianovi sa pri vytlacani zakliesnila hlavicka a klesal mu tep. tlacila som ho ani nie pol hodinku. mysleli si, ze budem dlhsie aj okolo hodiny a pol. vlastne az na posledne kontrakcie ho museli potiahnut kvoli tomu tepu aby sa nepridusil.

nikollette
19. jan 2010

Muky a kvôli čomu ste cvičili vy vojtovku?

Smaili, tiež som verila môjmu lekárovi, mala som najlepšieho a najvyššieho (posatvením, nie postavou 😀 ) z celej nemocky 😉
ktorý pôrody robí už velmi málo 🙂

smailinka
19. jan 2010

andy, mojko zlaté...tlačiť pol hodinu? mne to vyšlo na 2razy, asi preto, že sa na mňa zvalila asistentka 😀

niki, ja som mala môjho gyn, ktorý ku pôrodom nechodí, ale svoje si odrodí...fakt je to oveľa lepšie, keď mu dôveruješ a poznáš ho...

ozaj, a zuzka sa učí?

nikollette
19. jan 2010

Ahoj Adal, že sa aj ukážeš 🙂

Magdus, zabrala veru. Dokoca dve dávky. Jedna hodinu pred pôrodom a dalsiu som si vypýtala tesne pred tlačením, no to som už nemala, bo som nevedela kedy ide kontrakcia a nevedela som kedy a ako tlačiť 😒
Takže u mna bolo VE (vákuomextrakcia = vákuová pumpa = zvon) kvôli tomu že malý absolutne nezostupoval dole.

A tretiu dávku EPI som mala na šitie. My najprv dal taký omrtvovák injekciu, no som mu povedala že dakujem pekne, že to prd pomôže (už som to mala naštudované z MK, že tá omrtvovačka na šitie nezaberá) tak som si vypýtala EPI aj na to šitie. aj ked nebolo toho veľa čo zašívať.

nikollette
19. jan 2010

No hej, ja som verila môjmu. Nebo lto môj gynekolog síce, ale ajtak mal moju 100% dôveru.
Priviedol na svet ešte aj mna, a môjho brata 😀

Smaili že na dva razy, ty kokos 😕
Na mne ležal taký maldý 25ročný lekár a môj lekár ma rodil odpredu, okolo mna asi 5-6 asistentiek, no nič nepomáhalo. Tan mladý dokino mi mohol ležať, talčiť na brucho no nič... Tak bola nutná VE.

magdusska
19. jan 2010

no mne tusim prva zabrala na 5 minut a potom akoby utalo take bolesti, ze by som aj plechy ohybala.
Malemu sa vobec nechcelo ist von, on nezostupoval a ja som sa neotvarala. Sme podarena dvojka.

magdusska
19. jan 2010

jeziiiis, nieco podobne zazila moja mama pre x rokmi. jej si lahli na brucho dve sestricky a brata surovo vytlacili. roztrhali ju zvnutra aj zvonku. Stehy sa ratali na desiatky.

ja mam super lekara v Ba, ale je tak vytazeny, ze nas nemohol ani odrodit. ale zabezpecil mi perfektnu nahradu a fakt musim povedat, ze sa o nas starali ukazkovo aj na oddeleni sestonedelia.

smailinka
19. jan 2010

niki a to som o tom ani nevedela, ja som takmer od únavy zaspala, mne len svokra vravela, lebo tá bola pri mne...a keď sa my pýtal, či ma bolí zašívanie, tak si pamätám, že som sa usmiala a vravím mu, že oproti pôrodu je to nič 😀