Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

zuzka1.
20. nov 2009

ahojte,
tak mi nakupene, mozne aj nemozne, ale mame vsetko vsetucko. sa tesiim. euracov sme obuchali a chytila sm etse vacsiu chut, ked mi mm oznamil co nas vylsa jeho flinta+puskohlad+montaz+oblecko o ktorom osm ani nevedela. kurnik, jak ma to nazhavilo, ale nakupili sme dobre myslim,

mm svetrik, sebe svetrik, bizu v new yorkeri, cizmicky
malemu stol+2 stolicky v Asku, hracky v draciku pre sestirne deti aj druhej sestry. no vselico.
ese v tescu klasika nakup+malemu etse bundu, pyzamko a podobne. ksocili sme do mekaca na zaver a svihali domov.
paradicka, idem do sprchy a do hajan.

Mukky mozno to prejde toto obdobie, nas tiez stiredal raz pil menej, raz viac, ked malo tak som ho krmila jogurtikmi.
inak ja som malemu zarabala mlieko+kasa tak, ze som namiesto jednej naberacky mlieka dala naberacku kase.

mukky
20. nov 2009

zuz tak si trosku vypla 😵 ,dobre ste nakupili 😀

si mi normal pripomenula ze my sme malemu v blave kupili stol a este je zabaleny 😀 celkom som na neho zabudla 🤐 ,ked spominas stolicky...hadam tam este nieco nevybalene v detskej najdem 😀,tam sa este drobec nehra..tak tam chodim minimalne,povesat pradlo

my sme sa vcera ledva tiez odniesli 😀 a to mame combičko 😝 😀 a to som sa krotila,fakt 😀

krpito
20. nov 2009

mne sa strašne páči ten herec (za boha si neviem spomenúť na meno) čo hrá vo veľmi krehkých vzťahoch dr. Strnada, stále strapatý, neoholený, čierny ale sexi chlap ... 😉

vinifera
20. nov 2009

Ahojte ženy. Tak môj drahý vyrazil na chvíľu do ulíc. Malý spí vo vajci 😠 No lebo inak to fakt nešlo.
Tak tu trčím zasa sama

mukky
20. nov 2009

baby idem si ja po svojom,nakuknem po polnoci ale okrem wolfiny ci vini tu uz nebude asi nikto,či?

zuzka1.
20. nov 2009

vini co vy uz musite vymyslat pre drobca, sila 😒 pevne nervy

mukky my SUV, mi hovor, ale etse by sa mestilo 😀

mne sa paci moj muz, Johny Depko, ale iba Sparow, toho by som zjedla 😀

krpito
20. nov 2009

zuzka1. veď aj mne môj, ale môžu sa mi aj druhí, či ? 😝

vinifera
20. nov 2009

Kým nepresedláš na kategóriu 40/90/120 tak je to OK 😀
40°C
90 rokov
120 milionov na účte

krpito
20. nov 2009

no všetko išlo asi spať, teraz pozerám je pokročilá doba, poberiem sa teda aj ja 🙂

zuzka1.
20. nov 2009

idem a ja, dobru damy

wolfka snad je lesie a tehu potvrdene 😉

vinifera
20. nov 2009

Tak ja drahého vyženiem od PC a tu sa ide spať? 😕 ☹ 😠

mama.wolfka
20. nov 2009

zuzka1. - dík za typy na mäso, tak my sme sa dnes konečne dohodli aké bude, ja si dám s kys.uhorkou a horčicou a u mm sme sa konečne dopracovali, že s lečom, tak ho udusím na cibuli rozdelím a urobím každému to jeho ... no čo už keď sa nevieme dohodnúť 😀
mám prácu na doma, na pc, a keď tu tak sedím, tak robím všetko, len to čo by som mala nie 😠 veď to poznáš
ale zanedlho bude koniec našťastie ... konečne dokončím, odovzdám, a potom uvidím, čo z toho bude ... a dúfam, že nie moc zle ...

dík za odpovede na odrážadlo, my ešte nemáme, na zimu mi prišlo zbytočné kupovať a v byte by ho nebolo už kde uskladniť, a vlastne ani som nevedela, či by to už bolo preňho

dudlík už nemá, skončil s ním krátko pred 1.rokom, mal ho už dlho len na zaspávanie, keď sa nepodarilo na maminom dudlíku ... tiež si myslím, že sa rozhovorí, on totiž stále niečo rozpráva, nejaké nové kombinácie, ale väčšinou len 1-slabičné

mama.wolfka
20. nov 2009

niki nášho tiež baví skrípať zubami, už to robí dlho ... asi keď objavil, že má zuby, tak ich chcel nejak využiť na zábavu či čo 😀

mama.wolfka
20. nov 2009

andrea - netuším prečo ten paralen nie, aj mne sa zdá, že pri minulom tehu som zisťovala a tuším tiež, že paralen bol ok, ale asi je proti všetkým liekom, neviem ... odporučila mi homeopatiká, ale v lekárni mi zasa povedali, že tie sú len na veľmi vysoké teploty 39 a viac ... tak neviem, ale mala som dnes len do 37,5 tak ok, neskôr uvidím, kuknem ešte na nete ten paralen a rozhodnem sa podľa situácie

vďaka za podporu, dúfam, že vyzdraviem rýchlo, lebo je to o ničom

mama.wolfka
20. nov 2009

no to mlieko - ja osobne mám rada mlieko, kupujem v obchode vždy po kartóne a to ho pijem len sama 😀 , ako dieťa som píjavala nejakú dobu aj surové priamo od kravičky (mali sme doma), ale teraz by som sa asi už obávala piť také surové aj sama a malému by som ho nedala určite
nie som odborník, ale surové mlieko asi môže mať aj nejaké škodlivé látky v sebe, prevarením sa asi zničia, ale aj nejaké hodnotné látky tiež, tak neviem ... k takému upravenému mám predsa len väčšiu dôveru
že chcú podporiť predaj nášho mlieka tomu rozumiem, veď to lacné napr. v Tescu je z ČR, takže z tohto pohľadu to chápem, ale osobne by som si takéto radšej nekúpila

mama.wolfka
20. nov 2009

mukky som sa trochu pousmiala, keď si písala o tom probléme s mliekom, že aké je to zvláštne pre maminy, ktorým deti pekne papajú, pijú mlieko a tak a zrazu nechcú, že je to asi nezvyk
už si si medzičasom poradila, tiež by som ti nevedela poradiť, ale myslím ši tiež, že keď doteraz chcel, tak to bude len také prechodné a časom zasa bude chcieť ... a možno medzičasom už sa aj stalo

chcem sa v tejto súvitlosti spýtať - keď prešiel z MM na UM, tak mu hneď zachutilo?
doki minule spomínala, že "keď ešte kojíte, tak iné mlieko nebude chcieť" a má pravdu, čisto zarobené UM nechce, dávam ho len do kaše

mama.wolfka
20. nov 2009

mm keď vidí Sajfu, tak sa mu zdvíha tlak a volá ho, že Záhradný trpaslík 😀 😀 😀 tie malé oči pri sebe a tak
ja ho tiež nemusím

ale zato Vin Diesel - tiež môžem 😉

mukky
20. nov 2009

pozeram poštu pre teba a revem opat ako dazd,rano budem mat opat očká ako krtek 😝
idem docitat

mama.wolfka
20. nov 2009

tak som si tu zasa popísala sama 😀
som už neni normálna asi, neviem normálne debadovať, ja si tu tak sama popíšem komentáre, to čo už, to som ja 😀

odkaz pre Mukky - ešte tak do 2. pobudnem, budem priebežne sledovať 😉
zajtra mám na pláne o.i. víkendové varenie, tak to dnes nebudem preháňať, a hlava ma nejak stále bolí, príde mi to celé ako nejaká slabšia chripajzňa, fúúúj, ale tá svinská to neni - to by bol náhly výskyt vysokých teplôt tuším, ja som mala dnes max 37,5, ale neznášam byť takáto chorľavá, ešte keby som tak mohla ležať a pospať si občas, ale keď som si dnes na chvíľu ľahla s teplomerom, tak Sam v momente vyliezol za mnou, preliezol cez moju hlavu, sadol si za mňa a zabával sa pchaním prstov do mojich očí, uší, nosa, úst ... no zábava riadna 😀

mama.wolfka
20. nov 2009

aj ja pri tom niekedy poplačem, keď občas kuknem

OKi, ešte kuknem

mukky
21. nov 2009

malemu som v noci urobila 60 a pil v polospanku,tak potom este rychlo do druhej flase 90 ml...ale rano ako to bude uvidim..
volfi u nas je to taky mensi zazrak,len do mesiaca som plne kojila ale nepriberal velmi tak na mna zhukla doki ze musim dat aj um...ale ja som najprv nakojila a potom dala um a moj milacik vlastne takto papal 13,5 mesiaca,kym sa sam s rehotom na moje didi a trieskanim po nich neodstavil 🙄 😀

deti ktore prejdu vlastne na flasku take drobunke uz potom prsnik odmietnu kedze z flasky ide ovela lepsie...ale nas nie 😵 ,asi vedel ako velmi po tom tuzim aby som mu davala moje mliecko

mukky
21. nov 2009

pridala som nejake nove foto 😉

mama.wolfka
21. nov 2009

neboj, veď keby aj bol pár dní bez mlieka úplne, tak sa mu nič nestane, nerob si z toho stres
to odstavenie si pamätám 😀
aha, takže je zvyknutý aj na chuť UM
tiež som to počula a že aj dudlík to môže pokaziť, no proste mu od maminy chutilo, tak si dal aj aj 🙂
aj ja som veľmi chcela kojiť, to bolo vlastne jediné čo ma trochu trápilo v tehu ... aby som mohla kojiť a našťastie sa podarilo, klop, klop
no a keď ho budem musieť náhle odstaviť, tak to bude riadny šok, chúďa moje ... to vaše odstavenie bolo preňho fajn, pre teba asi horšie, ale aspoň on to mal v pohode a ešte sa aj pobavil 😀

mama.wolfka
21. nov 2009

práve som dnes pozerala, vyzerá, že má plnú pusu zubov 🙂
chutný sú s tou kamoškou 😵
a tie vlasy má teda riadne dlhé, niekde si to tu spomínala
náš Sam má vzadu hore na každej strane výr (či vír? fakt neviem) a tak vlasy normálnej dĺžky nehrozia, na vrchu hlavy mu to robí taký chocol a ostatné ... dovi ... v lete sme ho doma 2x vykosili strojčekom, teraz mu nechávam, veď vonku má čiapku 😀 a predsa na zimu by veľmi krátke asi neboli ok
... a jaké malé bábino, mne je to niekedy až divné, že bol taký maličký

mukky
21. nov 2009

pisala som ti dlhu spravu a sa mi opat vypol pc 😠 😠 stale to urobi ked chcem pretacat relacie 😠 sa vypne a potom skoro po pol hodke nabehne 😠 a odpocitava sekundy nejake 😠
ma dlhe a kucerave vlasky po mamine 😀
to je neterka 😉

mama.wolfka
21. nov 2009

to milujem keď dlho píšem a potom je to fuč, stávalo sa mi to na fcb
už som myslela, že si odkväcla 😀
ja ešte študujem o chrípke ... ale už asi dlho nevydržím, som grogy tej choroby 😠 😠 😠

mukky
21. nov 2009

rychlo sa vyliec.. ☹
idem dokukat este jednu postu,aj tak uz som mala ist spat 😠
neviem kedy drobec vstane,ak opat o 6,som nahrata 😀 😀 😝

tak sa maj pekne 😵

mama.wolfka
21. nov 2009

OKi
veď aj ja už idem do hajan
dúfam, že drobci potiahnu aspoň do 9. 😉

dobrúúú 🙂

vinifera
21. nov 2009

Bré ránko ženy. Nikde nikto? 😕
My už sme papali. Malý teraz vymýšľa v postielke. Lebo ked ho dám na zem tak šprintuje do obývačky. Ale nie je tam teraz koberec lebo ho včera tatiko historicky tepoval tak sa mu tam fest šmýka a každú chvíľu tresne na hubu a ručí. No ale ako tak nanho kukám tak dlho v tej postieľke nevydrží. Snad sa pobavíme. Budeme sa snažiť zahájiť doobednajší spánok. Obed má navarený odvčera. Udelujem si za to 1 s hviezdičkou 😀 a na poobedie ho zveziem ku kamoške a KONEČNE to tu upracem. Hmmm človek by neveril ako pôjde raz rád upratovať....

lenka_66
21. nov 2009

bre ranko,
my uz tahame svoju prvu 30minutovku 😉 .vini a ze upratovanie sa stane relaxom by som v zivote nepovedala 😀 .tatinko asi nastorojil tvrdy odchov 😀 .1s* mas aj odo mna 😉