Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

1katkas
29. jún 2012

@pastelka74 asi sa doma nudi dievcina bezdetna a dava kazdne nam mamickam co mame robit a ze ake sme zle ked nespravime podla nej:D

1katkas
29. jún 2012

@chovancova27 to ano ked ma dietatko potravinove alergie tak to je ine, moj nema a dufam, ze ani nebude mat

pastelka74
29. jún 2012

@1katkas .....súhlasím s tebou....ja mám od detstva atopický ekzém,raz je to dobré raz neznesiteľné.... 😝 ...staršia dcéra nemá problém s kožou vôbec,zato tá mladšia áno....na ručičkách sa jej urobili dva suché fľaky,nesvrbí ju to ani nič podobné,kožná jej vzala ster a vraj nejaká baktéria,má na to masť,po ktorej to na čas zmizne,ale po určitej dobe sa nám to opäť objaví....ale neobmedzujem ju v strave....na to že doktorka mi povedala že asi bude mať aj ona problémy s kožou,tak ako ja.....malá zje pomaranč na posedenie a nič,ja keby som zjedla pomaranč tak sa uškriabem k smrti 😝 ...tie čo majú ekzém,vedia veľmi deobre o čom hovorím.....to isté paradajky,kiwi a pod....malinká jedáva všetko a nič....a taktiež dúfam že to tak ostane,že jej nebude nič vadiť z potravín.....a na margo @lussy23....tá vie veľké h...o o stravovaní,výchove....niečo si prečíta z dlhej chvíle na internete a potom tu rozdáva rady 🙄 🙄 a robí najmúdrejšiu.....len sa tu zosmiešňuje nič viac,ja osobne sa nenechám poúčať od dvadsať ročnej šťandy.... 😉 .

zabka8423
29. jún 2012

@pastelka74 mno, ale kym nevyskusas vsetko mozne, nemas kedy zistit, ze alergiu dieta ma. a cim skor zistis, tym skor riesis. obmedzovat dieta v strave a potom skakat od rozrusenia, ze sa nieco deje, to nie je moj styl. radsej vyskusam po kuskoch a ked na nieco pridem, riesim to v zaciatkoch. a to je tak aj s kremikmi. nie z rozmaru odporucaju najskor testovat na urcitej casti tela, ze ano.
nie, jednoducho si neviem predstavit, ze izolujem dieta od pestrej stravy do 3 rokov, lebo tabulky....
tiez maly nema ziadnu alergiu a mala ma sklony k citlivej pokozke, v zime ma suche licka, cervene, premastujeme, ale na diete ju rozhodne nedrzim, pretoze akonahle sa otepli, tak ma licka krasne, cize nevidim dovod, aj ked predispozicie ma, aby som ju drzala na diete. sama kozna mi povedala skusat a skusat a skusat, len tak zistim, ci jej nieco vadi. rozhodne nie drzat na kratko a potom obrovsky prejav, velka alergicka reakcia. a to ma pripravovali an to, ze na 80% deti budu alergici, atopici ...

zabka8423
29. jún 2012

chovancova27

lussy23
30. jún 2012

je smutné, že ničíte zdravie svojim deťom, pričom je to tak jdnoduché - normalne s aprispôsobiť dieťaťku a variiť zdravšie. tak by ste s avyhly, prosíkaniu, a smutným očkám, že aj ono chce to, čo vy. je to taký problém, stravovať sa aspoň ten rok zdravšie? A tie hranolky si dať, keď dieťa spí, alebo je vonku s babkou a tak? Váš problém je, že vy sa necchete obetovať a prispôsobiť deťom a stravovať sa zdravšie.

lussy23
30. jún 2012

@pastelka74 do anjeliček sa nestarajte! Je to vynikajúca maminka! Nechápem, čo proti nej stále máte! ja s ňou v mnohých veciach súhlasím!!!!!!!!!! Prestaňte sa láskavo navažovať do ľudí, ktorí majú iní a pravdivý názor. vy si len necchete pripustiť, že pravdu nemáte a robíte zle!

maminuska
30. jún 2012

@lussy23 obetovanie je cesta do pekiel. Toto slovo by si ani nemala používať.
Mala by si z tejto témy odíst, skutočne tu nemáš čo robit.

lussy23
30. jún 2012

@1katkas ja do nikoho nerýpem. len nemám rada, keď sa ubližuje malým nevinným detičkám☹ a parky paštety pre 10mesačné dieťa.. fakt smutné. toto je najsmutnejšiaa najhoršia téma. Matky sa tu pretekajú, kto ako ubližil svojmu dieťaťku, vážne smutné☹ už radšej do tejto smutnej temy neprispejem, zbohom☹

lussy23
30. jún 2012

@maminuska ale prečo sa amtky nechcú obetovať vlastným detičkám? nejedzt v tehotenstve veci, ktoré sa nesmú, aspoň rok jesť zdravšie, čo je na tom?

lussy23
30. jún 2012

ospravedlňujem sa za svoje prísevky, ale štvete ma. To že nemám deti, neznamená, že neviem, čo môžu a nemôžu v určitom veku papať. Aj hlupák vie, že párky proste do bruška ani nie ročného bábetka nepatria.. robí mtak zle? Ja nechcem nikoho odsudzovať, nech si robí každý, čo chce, len mi je ľúto detičiek☹

lussy23
30. jún 2012

@pastelka74 nerozdávam nikomu rady, ja taká nie som, len mi je to ľúto☹

maminuska
30. jún 2012

@lussy23 obetovat sa znamená nežit svoj život, žiť život niekoho iného.
To ako sa tu prezentuješ je už na hranici normálnosti .Nemá ti čo byt ľuto detí týchto mamičiek, tieto deti v drvivej väčšine netrpia žiadnymi problémami , ani alergiami , su odolné voči infekciám a predovšetkým vyvíjaju sa slobodne a prirodzene.
Ak niekto dá párok ročnému dietatu , tak isto ten párok neje ráno, večer , alebo celý týždeň.
Možno práve mne bude ľuto tvojich budúcich detí ktoré sa budú stále škrabat, v kuse budu brat antibiotiká a chodit budeš so savom v kabelke.

lussy23
30. jún 2012

ospravedlňujem sa, ak moje príspevky s aniekoho dotkli, alebo naštvali. Ja by som nikdy nedovolila nikoho odsúdiť. ja neznášam odsudzovanie(pokiaľ to nie sú nejakí tyrani a pod), Ja vás má mrada a eje m ijedno, čo kto dáva papať deťom, do nikoho sa nestarám.. len .. proste nedalo m ito, neiktoré príspevky mi normálne zdvihli tlak. ja som nekonfliktná, vážne sa ospravedlnujem, ak moje príspevky vynikli hrubo.

lussy23
30. jún 2012

@maminuska súhlasím, prehnala som to. ospraedlnujem sa.

veroussek
30. jún 2012

@maminuska @1katkas @pastelka74 Hihi je zajímavé, že když jsme vyrůstaly my, tak žádný tabulky nebyly a taky jsme živý a zdravý 🙂 Že někdo vyšiluje protože tady maminka řekne, že dá dítku párek, proboha, to kde už jsme!!! Kolik my jsme se párků najedli, když jsme jezdli na chatu, pěkně opečený špekáčky na ohni 😀

veroussek
30. jún 2012

Holky, znám jednu holčinu, má dvě děti, kluky. Jednomu je 7, druhému 2. Mladší byl do roku a půl výhradne na UM, teď už jakž takž jí, ale jelikož ani maminka sama nejí zeleninu ani ovoce tak to nedává ani dětem, jejich pravidelným občerstvením je Mekáč a děcka jsou neustále nemocný. V tom případě bych mluvila o tom, že dotyčná mamina dětem dost ubližuje a ještě ke všemu si nedá poradit. Protože tvrdí, že ona dělá všechno nejlíp a její děti jsou nejdokonalejší 😒

pastelka74
30. jún 2012

@lussy23 .............už viem kto si!!!!............. ...... .. .a nestojíš mi za to aby som už reagovala načokoľvek,čo napíšeš....prajem ti pekný deň! 😔 😔

andrea.m
30. jún 2012

dievčence nehádajte sa
@lussy23 ked si napísala zbohom tak už nepíš,neponižujsa a odíť so cťou

a už ked tu furt točíme o jedle dajte nejaky fajny a rýchly tip čo zajtra na obed

pastelka74
30. jún 2012

@andrea.m .....my budeme grilovať,sviečková v páce,mníchovské párky zo syrom,nové zemiačky upečené v trúbe s bylinkamy a máslom....misu šalátu 😀 😀 😀 .....a dezert máme také koláčiky plnené lekvárikom,také jednohubky 😉 .......

maminuska
30. jún 2012

@pastelka74 fuj , fuj , takéé nebio stravy vy zajtra budete papkat, boože a nevieš si predstavit čo cukru je v koláčikoch , veď ty tie deti ideš zajtra cielene trávit. 😀

maminuska
30. jún 2012

@andrea.m ja zajtra robím zeleninovu polievku s pečenovými haluškami a cestoviny s špenátovo hubovo nivovou omáčkou ,

maminuska
30. jún 2012

@pastelka74 kto je lusy ?

andrea.m
30. jún 2012

@maminuska tým šalátom to vykompenzuje 😀

andrea.m
30. jún 2012

tak na raňajky bude chlebík vo vajíčku a na obed spravím kuracie sote na zeleninke a ryžu a nejaky zeleninový šalat a bude a polievku ani neviem či budem variť

lussy23
1. júl 2012

http://www.emulgatory.cz/seznam-ecek snáď vám to otvorí oči 😔

andrea.m
1. júl 2012

@lussy23 iť het

danka.k
1. júl 2012

@lussy23 ze ta to bavi, stale sliedit v tejto teme.. vonku je tak krasne a ty cele dni sedis iba za pc a cumis na kona....................

pastelka74
2. júl 2012

@danka.k ......keby si vedela aká je to chuderka,vôbec by si nemíňala na ňu čas a ani energiu....však @lussy23??...čerpáš múdrosti od svojej sestry??......a nezabudni sa o dalšie štyri príspevky ospravedlňovať...ale to je pre ľudí s tvojou diagnozou úplne bežné........ 😖 😖 😖 😖 .....mám sa tu @lussy23 rozpísať o tebe úplne???...tak prestaň byť tak strašne premúdrelá......a neobťažuj ma cez IP.... 😝 😝 😝

petrajurinova
2. júl 2012

@lussy23 zase se angažuješ v tom v čem nemáš žádné zkušenosti? Zkus tuhle stránku. Ta je pro tebe vhodnější. http://www.games2girls.com/ Moje holčička se tam taky seberealizuje jako vzorná maminka. 😎