Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

lussy23
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pastelka74
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ikarkulka
2. júl 2012

prosím, vraťte se zpět k původnímu tématu této diskuse. děkuji.

nikaa123
2. júl 2012

Zienky podla mna nech kazda riesi svoje deti,co im dava jest,aky ma rezim a ako ich vychovava a taktiez nech sa do tem ohladom deti nemiesaju nemamicky,sorry lussy23 lebo vedia len teoriu a nie prax a to je o niecom inom.Mam dve deticky-relativne zdravych chlapcov starsi Filip ma 4roky a ked mal 6tyz.bol operovany na pylorostenozu takze s papkanim som u nho musela davat bacha nejedol sice parky ako 10 mesacny ale ako rocny ich uz jedol takze ziadna hroza a je chory viac krat do roka ci uz som davala pozor co je alebo nie a druhy Oliver ma 16 mesiacov je vsetko zaradom sice mu nesolim,zjedia aj sladke ved kto nezje?Kojeny bol rok a je chory stale 3-krat sme boli v nemocnici pre laringitidu a dvakrat zapal priedusiek takze podla mna je to uplne co jedia,snazim sa aby sa zdravo stravovali ale nie vzdy sa to da a u matiek ktore su v praci a prichadzaju vecer dobite z roboty sa ani nedivim ze maju deti na veceru nieco rychle a mozno aj parky!Ja by som to spravila asi tiez tak...

danka.k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
danka.k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nikaa123
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
danka.k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mimonenka1
2. júl 2012

Táto téma by sa tiež mohla volať, nechce sa mi vzdelávať, tak si robím s dieťatkom co chcem. Ved nikto nehovorí, že sa majú mamičky riadiť tabuľkami, ale sú určite medze, ktoré by sa mali rešpektovať. Potom to moze dopadnúť tak, že mamičky so svojimi detmi "lietajú" a argumentuju, ze je to z lásky. No v mene lásky sa už narobilo veľa zlého. Takze okrem lásky a úsudku treba sem tam aj nejaké informácie. Veď aj od učiteľa či lekára chcete, aby mal vzdelanie a neriadi sa len inštinktom . To by teda vyzeralo.

maminuska
2. júl 2012

@mimonenka1 , samozrejme že su určité hranice , každá ich má inde. Ty si určuješ prečítaním , iná skusenosťami a niekto intuitívne.
Materstvo je prirodzená vec. 🙂, biologicky daná, netreba to preháňat.
Tak ako si nazvala túto tému , takmožno by aj tebe pristal nick - tá čo rozdáva rozumy.

vieruna
2. júl 2012

@mimonenka1 ide o to, ze tu niekto napise, ze "moje 10 mesacne dieta oblizalo parok" a niektore osoby z toho spravia to, ze "netabulkove zivia svoje 10 mesacne dieta parkami". Keby ste si dali tu robotu a precitate si poriadne co tu pisu, tak sa dozviete, ze tie deti sa normalne zdravo stravuju, maminy sa im snazia dodat vsetky ziviny, vitaminy a podobne v potrebnom mnozstve, ale nerobia vedu z toho, ked dieta ochutna aj nieco mimo predpisanych tabuliek, nebio a podobne.... Pri tolkych najmudrejsich a hlavne nevyziadanych radach sa ani nedivim, ze sa tu potom predbieha, ktora co dala ochutnat dietatu skor. Osobne si myslim, ze je to skor na posmech tym, co sem prisli radit, ked sa ich nik nepytal.

mimonenka1
2. júl 2012

@maminuska Nič nie je čierne a biele, ani riadenie sa - buď si len nieco precitam alebo sa spravam intuitívne, všetko treba brat s mierou kedže sa profesionalne venujem deťom, tak viem ako sa jednotlive tabuľky líšia, viem že mnohé knihy sú obsahovo zle a ak by. Sa nimi mamičky riadili, tak by to určite nebolo v poriadku, ja som len napísala, že tak ako prečítajte niečoho, tak aj intuicia sama o sebe nestačí, hádam sa to dalo pochopiť. Vôbec som nenapisala, že sa v materstve riadim precitam, tak mi prosim nepripisuj svoje domnienky o mne.

mimonenka1
2. júl 2012

@vieruna 😉 Ja som nič o parkoch napísala alebo hej? Nikoho nehodnotim, neekritizujem, iba som napísala svoj názor.

maminuska
2. júl 2012

@mimonenka1 " nechce sa mi vzdelávať" v podstate hneď na začiatku si tu množstvo mamičiek urazila.
" že mnohé knihy sú obsahovo zlé " skutočne ? Čím sa riadiš , tými dobrými knihami ? Na základe čoho rozlišuješ čo je dobre napsíané a čo zlé ?
Vieš tu ide o to , že hned si vstúpila do diskusie posudzovaním , nás, zlých kníh , zlých tabuliek ......
osobne sama odoberám Dieta, dokonca ho aj pravidelne čítam a vezmem si z neho to čo uznám za vhodné, tkaže som netabulková a vzdelávam sa .

vieruna
2. júl 2012

@mimonenka1 vidis a mne sa prave zda, ze hodnotis a kritizujes 😉 A ja zas podla mojho nazoru len vysvetlujem 🙂 Nepisala si konkretne o parkoch, ale si pisala o tom, ako su tieto maminy neochotne, alebo lenive? vzdelavat sa v oblasti stravovania deti a pod

1katkas
2. júl 2012

@veroussek ano suhlasim s tebou tu sme a nic nam nie je🙂

kubkatka
2. júl 2012

kazda by sme mali verit hlavne sebe a svojim pocitom. knihu mam tiez, ale akosi mi to podla nej nevychadza: zacne sa vam zapcha...no mne uz skocila, prestanete mat pocit na caste mocenie....mne zacalo, napriek tomu odbornym radam davam zelenu a necham sa poucit, moje pocity a tusenia vsak beriem ovela vaznejsie, intuicia ma doteraz nesklamala. kazda sme ina,neviem preco tu na seba tak utocite. zi a nechaj zit! 😝

1katkas
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mimonenka1
2. júl 2012

Riadim sa vzdelaním. Nehodnotim neškodne oblizovanie parkov ani iné banality, upozorňuje, že z intuicia môžu vzist nebezpečné veci, preto som napísala, že nič nie je čierne ani biele. Stretla som sa s mamickami, ktoré svojim usudkum dieťaťu ublizili, samozrejme že nie vedome, a ktorá matka nakoniec prizna, že svojim konaním dieťatku ublizila, ved chcela len to najlepsie z lásky. Myslite si že matky ktoré "lietaju" so svojimi detmi ich nemiluju, milujú, len sa riadia iba intuiciou.

petrajurinova
2. júl 2012

@mimonenka1 to že se neřídím tím, co někdo kdo si říká odborník sepíše do studie a vydává to za "zákon" neznamená, že o tom nic nevím. Prostuduji nové poznatky a vezmu si z nich to, co pokládám za vhodné a pro mě přijatelné. Ve jménu vzdělání a vědeckých pokroků už tady taky bylo dost toho, co se zrovna "nepovedlo" a nadělalo víc škody než užitku, i když to bylo prezentováno ve své době jako absolutně nejlepší pro zdraví - např. lobotomie, nebo arsen používaný ve stomatologii. 😠 Možná právě proto, že nejsme líné se vzdělávat, tak se neřídíme jako stádo tím, co nám někdo s titulem předsune jako dogma.

veroussek
2. júl 2012

Koukám že víc a víc "přispěvatelek" si nepřečetly úvodní příspěvek, který tuto diskuzi začal.

nikaa123
2. júl 2012

Baby uz to nerieste vsetky ste skvele matky,kazda svojim sposobom,suhlasim s tymi co tvrdia ze zdrava strava je pre deti to najlepsie sama mam dve deti a obidvom som do roka nesolila a skoro do dvoch rokov som im varila osobitne zeleninku kuracinu taktiez vela citam ci v casopisoch alebo na nete ale nikdy som nedavala nikomu rozumy ako sa ma starat o svoje dieta ale mam kamosku ktora od 4mesiacov davala malemu hocico vobec sa neriadila radami lekarky co sa tyka stravovania a dopadla tak ze maly ma 4roky je o polovicu mensi ako moj berie peritol na chut do jedla nezje ani ovocie ani zeleninu len sladke tak o com to je?posudte same! teraz caka druhe a mimochodom pyta si recepty na jedla pre dojcata.Myslim si ze sa treba detom trosku viac venovat,co jedia ved kolko je teraz obeznych deti?

pastelka74
2. júl 2012

@mimonenka1 ..amomentálne mám pocit,že všetky netabulkové maminy sú s tvojho pohladu a úsudku "najsprostejšie na svete"....ospravedlňujem sa za ten výraz....ale by si sa čudovala ,že ja osobne si rada prečítam knihy o stravovaní,dlho predlho som odoberala časopis mama a ja, a tam je kopec odborných a výborných článkov......a zrazu sa objavíš ty,všetkým nám tu vysvetlíš aké sme hlúpunke porovnaním zvyškom sveta a vysvetluješ nám tu že zo samej lásky k svojmu dieťaťu sme sa ho rozhodli dobrovoľne otravovať jedlom.....ja nevidím nič zlé,ked moje dvojročné dieťa zje zmrzlinu,pribinákov,grilované párky a k tomu kopec zeleniny a kopec mäsa,syrov,rýb......ja vás dievčatá naozaj nechápem.......prečo sem leziete,ked vám táto téma tak zdvíha tlak 😒 😒 .....ani jedna z nás nestojí o vaše názory....vás by mali admini,mazať,ked je raz napísané NETABULKOVE tak je to pre NETABULKOVE...ja tiež nelieezem do témy o kojení,lebo som nikdy nekojila,neleziem tam,nerýpem....tak sa nad tým zamyslite.....

lussy23
2. júl 2012

@mimonenka1 čo to znamená ,,lietajú"? to znamená, že keď ide mamička s dieťaťom na dovolneku lietadlom, je to zlé?

petrajurinova
2. júl 2012

@lussy23 tady jsou videa s "létáním miminek", je to podívaná pro silné nervy. A čistě podle mého názoru je to hodně zlé - hrozí u toho vážné poranění miminka, syndrom třeseného dítěte, krvácení do lebky a spousta dalších věcí. http://videa.seznam.cz/?q=létání miminek&fulltext

lussy23
2. júl 2012

@petrajurinova jaj o tom som už počula, je to otrasné ☹ 😔 😠 😔

mimonenka1
2. júl 2012

@pastelka74 myslím že je to verejná téma a ja neviem co to v nej máte za obscesiu hovoriť stále o jedla, keď ja som o jedle vôbec nic nepisala, co už druhýkrát zdôrazňuje. Takze ešte raz to vysvetlím co som chcela- mnohé matky si totižto myslia, že intuicia je to najlepsie a popri tom dôkazu dieťaťu veľmi ublížiť. Mnoho neprisposobivych má kopec deti a myslite si, že ich to radi medzi majstrov v materstve? Keď ste tu take prijemne, prečo sa navazate do ženy, ktorá nemá dieta, co vy viete co je za tým? Mne je jedno čím krmite svoje deti, ja sa zaujímal o psychomotoriku a tam keď nepoznáte tabuľky a nevenujete výrazným odchýlkam pozornosť, tak to moze dopadnúť dosť zle. Len tolko, citajte pozorne, nepíšem o dojceni ani o jedle.

pastelka74
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pastelka74
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pastelka74
3. júl 2012

@nikaa123 .....súhlasím s tebou o tej strave a o tom že 4 mesiace u bábatka je fakt málo na to aby jedlo kade čo,aj ked som podla niektorých na prd mama,čo sa týka stravy,tak moje baby v takom veku pili iba mliečko,aj ked umelé 😉 ,nemala som to šťastie kojiť,ale nejak mi to neprekáža.....ale s tou obezitou si dovolím s tebou nesúhlasiť...sama bojujem od detstva s obezitou a viem aké to je......čím mi mama viac zakazovala,tým viac mi všetky tie"zlé"veci chutili....mala som spolužiačky,ktoré nepoznali sladkosti do prvej triedy,potom si ich kupovali tajne,rýchlo ich zjedli aby mama nevidela,tiež som to robila....ale suseda nikdy nepiekla koláče,aby deti neboli tlsté,ked prišli k nám,tak nám doslova zožrali celý plech koláčov....a dnes??...obe sú veľké ako vzducholod,ja tiež bojujem s kilamy......ja to robím inak,mám dve dievčatá,tiež nechcem aby vytekali z nohavíc,ako poniektoré mladé dievčatá.....preto dávam svojim deťom sladkosti,nezakazujem im,nehovorím im aký je cukor zlý,pretože každá z nás ktorá vie ako funguje jej telo vie,že ten cukor,tuky,sacharidy......treba...nevravím že mi to doma jedia na kilá...ale nevidím nič zlé na malom keksíku na olovrant,alebo niekde na vylete si dať toľko zatracovaný hamburger,hranolky.....ja svoje deti milujem,svojim spôsobom...nikdy sme nemali žiadne vážne choroby,alergie a pod.nikdy neboli kojené....jedia všetko,mám dvojročnú dcérku ktorá miluje bryndzu,ide sa zblázniť za bryndzovou pomazánkou,má rada syr gouda,a je jej jedno aká je v tom syre percentná sušina......proste,keby tie dokonalé,tabuľkové mamy,nezakazovali a nebránili deťom jesť,čo im naozaj chutí.....tak potom by sa& neplnili ambulancie obeznými,alergickými deťmi už pomaly na všetko.......nemusíš so mnou súhlasiť,ja som už len unavená stoho,ako niektoré mamy i nemamy sa sem chodia iba vyzúriť,kážu a radia....ja svoj štýl stravovania nezmením,nebudem pchať do detí soju,špaldu...a pod.ked im to nechutí a preto že je to zdravé,ja kludne zaspávam,pretože viem,že moje baby každý deň dostanu svoju dávku vitamínov v podobe ovocia,zeleniny....bielkovín ,tukov,cukrov a sacharidov....prajem vám všetkým pekný a slnečný deň,užite ho v pohode,zdraví a v láske ku svojim deťom...... 😵 😵