Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

leelo
21. apr 2010

cukor je nebezpecny pre vsetky deti, celoplosne.
a netabulkovost znamena bezhlavo proti vsetkym?

mamusia
21. apr 2010

Nekojim,nekojim.....nekojim!

vevusiatko
21. apr 2010

ja som si nedocitala sladeny cajik by som nedavala 🙂 my sme davali trosku dojcenskej vody 😉

vevusiatko
21. apr 2010

pockaj s tou mrkvou este chvilku 🙂

mamusia
21. apr 2010

Vodu nevypije...iba sladenu.

Sladim hroznovym cukrom,je to poradene s lekarkou a povedala,ze ok.

vevusiatko
21. apr 2010

a to aky caj jej davas???? obycajny a do toho hroznovy cukor??? ono sa sladit vobec nema....

zuziiiicek17
21. apr 2010

Ved tie dva tyzdne vydrzis,ci nie ?

zuziiiicek17
21. apr 2010

a nesladeny caj nevypije,lebo si ju na sladke naucila,ale to je moj nazor

mamusia
21. apr 2010

Detsky caj - tiez mi to tak povedala pediatricka.

9 dni hore dole,ci?

Myslela som si,ze tato tema je viac netabulkova....mmmmm..citala som len zaciatok...tak prepacte,ze som sa Vam sem natlacila... 😒 na prvej strane tiez pise mamicka,ze od 3 mesiacov jej dieta pilo mrkvovu aj jablkovu savu...a je tu......

leelo
21. apr 2010

deti su na sladku chut naprogramovane, to nie je genet.dispozicia. aj materske mliecko je sladke.
ked uz raz spozna cukor, je to tazko..

mamusia
21. apr 2010

Ma sladke UM,tak preto neche nic nesladke.

vevusiatko
21. apr 2010

ako my ti nechceme zle, neviem co mas za doktorku asi chodila na ine skolenia ako tie nase ale ked tak cajik tak skor nesladeny nejaky feniklovy alebo ja neviem , ja som malej robila tak ani mne moc voduc nechcela ze som zarobila do 60 ml vodu a do toho jednu odmerku nutrilonu a tak mala dost tekutin take dieta toho vela nepotrebuje pit a nie su ani horucavy.
Mala ti pribera pekne?? ak hej tak pockaj kludne aj do 5 mesiaca ja som skoro do 5 cakala 🙂

mamusia
21. apr 2010

My papame Sunar.

lenka_66
21. apr 2010

ahojte , nie je niektora z vas Sastin-Straze?

mukky
21. apr 2010

ahojte,idem docitat,drobec uz spí 😎

zuziiiicek17
21. apr 2010

konecne 😀 😀 😀

mukky
21. apr 2010

ja som Vás vy opice pozdravila všetky 😀 ked tym myslite mna 😀

mamusia nehnevaj sa na nás,my ti radi pomozeme.....stači sa len opýtať...
cukor v ziadnom prípade 😕 ,vies si predstaviť aké nasledky to bude mať napr ked Zoe/krásne meno/ pojdu zubky?odhniju jej korienky este skor ako jej zubka narastu ☹ hlavne ked pijete cez cumel z flase...
cajík nie je potrebný pre dieta,snád ked má dieta horučky,ale budiš,ale NESLADENY...naj je čistá voda alebo riedene ovocné stavy ale neskor,nie takto skoro

mukky
21. apr 2010

mamusia my sme sladky caj nedávali,takze maly si ani nezvykol,vlastne pijeme len cistu vodu,neochutený caj mu nechutí a sladky som skusila jednu vzorku vylieval 😀
deti nepoznaju chute,ako ho naucis,tak bude papat...
a zacni zeleninkou,ked zacnes podavat skoro ovocie,zachutí jej sladká chut ovocia este raz a zeleninku ti uz uplne moze odmietnut...
mrkvickou sa má zacat,ale potom davaj zeleninku,zemiacik
uplne stací ked zacnes prikrmovat od 6 mesiacov aj ked je dieta nekojené,si predstav aky ma malinky zaludoicek,este sa len vyvyjaju crievka,oblicky,celý traviaci system

zuziiiicek17
21. apr 2010

ja si myslim to iste no 🙂

mukky
21. apr 2010

bili sme von,koneeec 😀 jeden stary pan a jedna strasia pani sa smiali z maleho a len nechapali ako to dieta moje neposedí,nepostojí,len lieta a behá,nevychadzali z uzasu a ja som vykoncena po hodine aj nieco vychadzky v uvodzovkach...
keby aspon vsade nebolo sklo na travniku tak ho necham lietat,hoci padol par krat a stastie ze nie rovno na sklo,ale taky bordel je vsade,neskutocne nieco 🙄
oni boli von s dievcatkom 19 mesacnym juj ta to si neviem predstavit mat doma take kludne dieta 😀 pekne pomaly chodilo,sadkalo si,prechadzalo,nieco uzasne a moj?beh v KUSE,cely cas,zastal ked piskal do plienky 😀 a sem tam ked sa skryval s dievcatkom a este s chlapcekom jednym
hadam z toho vyrastie,lebo ja si prechadzky neuzivam ☹

mukky
21. apr 2010

ani si neviete predstavit ako rada by som sla von,sadla si na lavicku,pozerala na svet,meditovala,vypla ,nasávala život a malý by sa hral kludne na ihrisku,sem tam pobehol...este aj ked na ihrisku sme si otvorí branku ohradenu a uteka prec ☹ 😀
mozem príst niekomu s malým kto má dom alebo zahradu? 😀 tam nech si lieta kelo chce 😀

zuziiiicek17
21. apr 2010

no ,my sme boli nedavno u kamosky a tiez som si vravela ,ze to musi byt super mat take kludne dieta 😀 ale na druhej strane aspon je s nimi sranda,,nie ?

lenka_66
21. apr 2010

mamusia, moj maly vypije plno UM tiez je sladke . no cajik davam sice hipp ale do flasky 125ml dam mozno 10 granuli a v navode pisu kav.lyzicku na 100ml.a vypije.az dnes som kupila slivkovu stavu a aj tu zriedim ako vodu so sirupom.ja som zacala prikrmovat 5apol mesiaca. myslim ze je to len nas pocit ze stale to istepapkaju.aj tak je im mliecko najlepsie.

dovolim si prilozit jeden link co tu koloval 😉
http://www.energy.sk/sk/info/dettext_x7414x.asp

inac baby, bola som vcera kuk na kociky. vliezli sme az do 1.no 565e stoji tak hladam nieco na bazare 😎

mukky
21. apr 2010

nechcel ist ani domov,plakal tak nestastne a doma odpadol hned po dopití mliecka,bol taky uplakany ze som ho nesla trapit s obedom.a papanim lyzickou...

idem asi hajat,mm este spi,vstane a opat ide do roboty 😒

zuziiiicek17
21. apr 2010

mukky ,kludne ku mne 😀 my mame obrovsku zahradu 😀

mukky
21. apr 2010

leni a preco mu dávas sladky granulovany? 😕 😀

vevusiatko
21. apr 2010

aj ja davam ten granulovany hipp 😅

mukky
21. apr 2010

zuzi ok 😀

zuziiiicek17
21. apr 2010

Ale tam by si ho asi hladat musela ,lebo by si nedovidela na koniec zahrady.I ked ak by behal od zaciatku ,na koniec ,tak by lahol a zaspal 😀 😀 😀

mukky
21. apr 2010

ved kto ako chce...ale nie su velmi vhodne tie caje..