Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

vinifera
3. aug 2010

@cestovatelkaandrea Ved aj mna to napadlo. Že ved ak budú kontrolovať tak budú kontrolovať 5 pasov (aj môj malý už má pas. Tak si snád na jednom nevšímnú že je expirovaný. Malý zaspal nejak nečakane. Idem rýchlo vyvesiť práčku a skočiť ku krpcovi do postele 😅

zuziiiicek17
3. aug 2010

@cestovatelkaandrea tak mozno zase v zime bude dobre

@vinifera aj moj maly zaspal ...sme lahli a hned zaspal 😕 tak sa vyspi 😉

cestovatelkaandrea
3. aug 2010

@zuziiiicek17 to dufam, lebo mu zacnem varit makovi caj 😀 😀 😀

zuziiiicek17
3. aug 2010

@cestovatelkaandrea 😀 uplna mnamka...navar sebe ,aspon ta to nebude tankovat ,ze nespi 😀 😀

cestovatelkaandrea
3. aug 2010

@zuziiiicek17 problem je, ze v NL mak nekupim 😀 nikdy som taky caj nepila, takze uz asi prva salka by ma zlozila.

zuziiiicek17
3. aug 2010

@cestovatelkaandrea no mozno ...ja teraz napriklad ked vypijem kavu ,tak skacem ako vevericka 😀 neviem si predstavit co by som mnou urobil mak .asi by som odpadla okamzite

cestovatelkaandrea
3. aug 2010

@zuziiiicek17 tak to sme dve vevericky, lebo ja mozem pit slabu kavu len rano. poobede tak maximalne capucino a aj to nie vzdy. inak by ma hlava bolela. raz som mala taku silnu kavu v Nemecku, ze som sa asi dve hodiny z nej triasla a bolo mi cely cas na vracanie.

zuziiiicek17
3. aug 2010

@cestovatelkaandrea ja som kedysi pila strasne vela kavy ,ale odkedy mam maleho ,tak si dam kavu len obcas .Kym som chodila do skoly ,tak som pila kavu hlavne vecer ,lebo som sa po nociach ucila .

cestovatelkaandrea
3. aug 2010

@zuziiiicek17 no aj ja som to robila, ked som chodila na univerzitu. skuskove obdobie= kava s kolou na vecer aby som sa dokazala ucit... posledne tri roky pijem kavy velmi malo. radsej si dam zeleny caj a vela vela vody.

zuziiiicek17
3. aug 2010

@cestovatelkaandrea aj ja uz zacinam konecne pit vela vody,ale aj tak by som mala viac

tweetinkapp
3. aug 2010

ahojte
vcera som vas nakoniec vymenila za film 😅 . co nove? nechce sa mi vazne docitavat 😅.

@cestovatelkaandrea tak mu ten ritual proste zmen. precitaj mu knizku pred spanim a potom ho daj do postielky. my to robime tak, ze pri veceri si pozrie rozpravku...zvycajne macka uska, umyje zubky a dam ho do postielky...hned si samozrejme pyta dudu a ovecku 😀. a doteraz sme to robili tak, ze sme si lahli k nemu a drzali ho za rucku, vacsinou tak do 15 min. zaspi. sem-tam sa este pohra s oveckou, ale potom si lazka. ale najnovsie to uz chceme zmenit, aby zaspaval sam. tu ruku uz teraz tak vyuziva, ze aj v noci si ju popyta aj 6x. chvilu ma drzi a potom zase nieee..a vytlaci mi ju von z postielky. tak ho chcem aj od toho oducit 😉

zuzka1.
3. aug 2010

ahojte,

bola tu kamoska s malou, decka sa pohrali, my pokecali, pokavickovali.

idem varit obed, zemiaky opekane a pangasa a nivovu omacku asi spravim k tomu.

Adi aj place, ked ho tam nechas sameho, alebo len caka. SKus mu precitat ty, potom mu daj knizku, nech si cita, ze maminka ide nieco spravit, vycicakt sa, umyt riad, hocico--tak to robim ja.

cestovatelkaandrea
3. aug 2010

@tweetinkapp dik, no budem sa musiet zatat a jednoducho to vydrzat, ked bude chciet aby som s nim bola v izbe. najhorsie je, ze ked ho tam necham sameho, bud sedi a pozera kedy sa vratime alebo sa postavi k zabrane ku dveram a krici na mna a na manzela. ale do postielky sa sam nevrati. a to tam ma jeho havka a aj dudku.
aj som rozmyslala, ci nie je taky, lebo sme s muzom cely den v praci a preto ma take dlhe zaspavanie, lebo mu chybame. z prace prideme normalne tak okolo 17.30 domov a on chodi do postele okolo tej osmej vecer.

cestovatelkaandrea
3. aug 2010

@zuzka1. place az ked dlhsie nechodim 🙂 ale dala si mi napady ako mu vysvetlit, ze musim ist prec 😀

womenne
3. aug 2010

@vinifera uff no dufajte ale skuste si ešte zistit či plati že si kupiš vstup do krajiny,lebo švagor si raz zabudol pas-pracujev čr a na hraniciach zaplatilnejaku pokut myslim že 200.- ale musel nahlasit kedy sa vracia,aby ho skontrolovali,len vy idete cez viacero krajin tak neviem,spytam sa kamošky ona teraz prišla z Ch.či ich nejak extra kontrolovaly.

leelo
3. aug 2010

@vinifera a tak velke dieta uz nemoze byt v pase rodicov zapisane? nech si ho idu dat zapisat este dnes. je to na pockanie...
inak balis? aj jaaa. na 4 dni ideme jak na 2 weeks, aj so stresnym boxom 🙂

vinifera
3. aug 2010

No mne ked nezaspí do 20 min kašlem na to. Lebo to nemá význam - lebo je to len o tom že ho držím v posteli nasilu. Tak ho nechám nech ešte vybije baterky. Takže zaspí tak okolo 22 hod.
Kávu pijem viac menej pre chuť. Alebo keď ma vellice bolí hlava.

vinifera
3. aug 2010

@leelo Ešte nebalím. Spali sme s malým na obed 3 hodky 😵 😵 😵 Behám so sušiak dnu a von jak krava lebo prší svieti slnko prší svieti slnko. Teraz je tam taká pluha vonku že som tam vyparkovala kočík až ho vysprchuje - potom ho ešte dočistím a dúfam že do zajtra bude svietiť slnko a usuší sa. 😅

zuzka1.
3. aug 2010

@vinifera nas nekontroloval nikto. Dieta moe byt v pase rodivoc zapisane len do 5 rokov. Potom musi mat vlastny pas.

obedik mnamka 😵 milujem nivovu omacku 😵

womene dobre hovori, take existovalo, ci sa to est robi neviem.
kontrolovali nas na hranicicch, pozreli pasy, nas v aute. urcite budu d auata pozerat. ty mas maleho v pase??alebo ma svoj, tusim si pisala, ze ma svoj.
ten rodny list co tu niekto psominal je dobry napad zobrat.
aj ked si myslim, ze ich to nemusi zaujimat, cestovny doklad je cestovny doklad. 😒
skor sa dohodnut nejakym poplatkom,

leelo
3. aug 2010

no to uz asi fakt ine nezostava, len zobrat so sebou nejake love navyse na uplatok a flasku tvrdeho k tomu.
moj zazitok zo slovinsko chorvatskej hranice:
colnik sa nas pytal, ci mame noz alebo nieco ostre, ked nam kontroloval kufor. my, ze ano, sme si mysleli, ze ide o nejaku bezpecnostnu kontrolu. dali sme mu kudlu a on si nou odkrojil chleab! 😀 bol hladny, chudak...

lussy23
3. aug 2010

@adal - gratulujem, nech ste zdravučký. Tobiasko je krásny. 🙂

nikollette
3. aug 2010

Ahojte...

Ja som sa doteraz prplala s gelovými nechtami. Urobila som si také jednoduché 😉

@zuzka1. mňam, pošli aj nám 😀
Inak kde presne ste boli v CH?

@zuziiiicek17 ja strašne málo pijem tiež.. niekedy normálne že iba 2dcl za celý den 😔

@vinifera už balíš? Aj ja budem musieť ísť ešte dať malého zapísať do pasu... Tomi má vlastný pas?
To zapísanie je na počkanie, ako píše Leelo.. tuším 3 eurá sa za to platí, ak sa nemýlim...

nikollette
3. aug 2010

Moj výtvor 😅

nikollette
3. aug 2010

@leelo joooj to bol aký zlatý colník 😀 😅

vinifera
3. aug 2010

Ako píše Zuzka Kubo je už veľký na to aby si ho zapísali do pasu. Takže musí mať vlastný pas. Ktorý síce má ale expirovaný.
Nebalím. Ked som vonku čistila ten kočík tak mama strážila malého a spadol jej z gauča (bola to náhoda lebo inak hore dole tým gaučom lozí furt - ja som si na nom kedysi zlomil kľúčnu kosť). A plakal a plakal. A ked sa aj ukludnil a chytila som ho za rúčku tak zasa začal ručať. Nechcel nou hýbať. Tak sme šli na pohotovosť. Kým nedošla sestrička tak striedavo plakal a bol ticho. Jak došla sestrička už čušal jak voš pod chrastou. A ked došla doktorka už sa škeril jak vajco na hnoji. Tak som tam bola za debila. No ale neva aspon ho pozrela a môžem kľudne ísť zajtra na dovolenku.
Nechty krásne nika - v jednoduchosti je krása.

vinifera
3. aug 2010

A hej Tomino má vlastný pas.

vinifera
3. aug 2010

Nikde nikoho. No teraz to akurát schytal jeden trápny chlap čo písal na obliečky. A furt sa šiel so mnou hádať že to podľa fotky nevyzerá na 100% bavlnu ..... Pravopis na úrovni človeka z praveku a také aj celé vystupovanie a prístup. Od srdca som mu napísala ....

nikollette
3. aug 2010

@vinifera tiež "milujem" také individuá 😝

zuziiiicek17
3. aug 2010

Ahojte 🙂
My sme si dnes spravili ozaj pekný deň 😵 Boli sme aj von ,aj sme sa čľapkali v bazéniku ,aj sme povysávali -malý sa dnes nejak extrémne bál vysávača 😕 a od tretej do šiestej sme hajali 😵 😵 😵
Idem mu pustiť gumi macka ,lebo nedá babke pokoj 😀

mukky
Odpoveď bola odstránená
Zobraz