Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

zuzana581
18. feb 2012

@nickushka tiež si myslím, že by sme tú debatu mohli nechať už tak 🙂
Ja osobne idem dnes robiť velké upratovanie.

nickushka
18. feb 2012

@zuzana581 jój, ja by som si tiež tak zaupratovala, len keby všetci vypadli z domu 😀 . aspoň manželovi doprajem, nech vypadne z tohto stereotypu, ide si poobede zalyžovať. no nie som ja skvelá? 😉 ja tých mojich idem dať za chvíľu spať, poobede dúfam, že pôjdeme na sane, teda dúfam, že mi z nich nebudú vyskakovať za jazdy, lebo s kočiarom je to u nás des 😖

nickushka
18. feb 2012

@nelicefo to ťa ľutujem, mne už šibe z toho posedávania doma, aj krpci sa nudia a len to tu škrekoce 😀

nelicefo
18. feb 2012

@nickushka Aj ja som z toho na prášky...včera som normálne nevedela čo zo sebou..vyhádzala som si celú skriňu,potriedila veci a troška popremiesňovala zasadací poriadok v skrini 😀 😀 😀 Podotýkam že to bolo okolo 18.30 😀 😀 😀
Na prášky som z toho... 🙄 Tu sa ani poriadne sánkovať nedá... 🤐 A s teplotou von tiež nič moc.. 🙄

nelicefo
18. feb 2012

@zuzana581 Zdar upratovaniu. 😉 aj mne by sa zišlo..nechceš prísť? 😀

ariela22
18. feb 2012

ahojte ,dnes som tu nakukla prvy krat a som rada ze tu je takato diskusia ...........no ja sa síce snažím kojiť čím dlhšie,ale neodsudzujem maminy,ktoré nekoja,vsak to je osobna vec 😀 .................A aky mate názor na kravské alebo kozie mlieko?....

frick
18. feb 2012

@ariela22 No myslím že touto otázkou o KM tu rozbúriš ďalšiu zaujímavú debatu 😀. Čo sa týka kojenia neodsudzujem ani kojenie ani nekojenie ja osobne som oboch kojila do 4 mesiacov.prvého sa mi dlhšie nedalo a pri druhom som to vzdala bol naučený len po ležiačky kvôli mojím proporciám 😀 a keď sme boli vonku to bol dosť problém a tiež pýtal každú hodinu takže fakt ma to obťažovalo tak som tomu nechala voľný priebeh a mliečko pomaly odišlo.Do 6 mesiacov sme mali UM a potom sme prešli na KM plnotučné aj z dôvodu finančného Čo sa týka vitamínov snažím sa mu ich dávať v príkrmoch.teraz má 7 mesiacov a ochutnal už kadečo od mandarínok po chlebík a jogurt a tiež aj jahodu všetko s mierou

kaja73
18. feb 2012

@ariela22 Moj osobny nazor na kravske mlieko a kozie mlieko je ten ,že kravske je strasne precenovane a kozie podcenovane.
kravske je narvane do vsetko okolo nas a pritom je to alergen č1 pre male deti.
Kozie ma zas vyrazne ucinky- pozitivne na imunitu- a malokto to využiva-ano chut ma specificku,ale da sa na nu zvyknut. 😉

nickushka
18. feb 2012

@ariela22 ach moja, nehnevaj sa, ale mlieko už niéééééééééé. ja ti poviem názor nefrologičky, ku ktorej chodíme: dieťaťu je najprospešnejšie mm, pokiaľ sa dá, 6mesiacov je to jeho výlučná strava, či už mm alebo um( to trochu menej asi do4-5m). Do roka dieťa mlieko potrebuje, ale je to individuálne, podľa chuti dieťaťa. Potom je to už len náš pocit, že im ho musíme dať, je veľa potravín, čo nahradia bielkoviny vápnik a iné prospešné vitamíny v ľahšej, stráviteľnejšej forme, lebo mlieko (kravské, kozie...) má viac neg. účinkov ako poz. na organizmus. Kyslomliečne výrobky sú výnimka, lebo tam je bielkovina natrávená. Žiadny iný tvor ako človek necicia mlieko v "dospelosti". Opakujem, je to jej názor, nechcem sa tu prirovnávať ku zvieratám a záver? Je na tebe, na vašich zvyklostiach, ak pijete kozie a nevadí vám, tak ho bude dobre prijímať aj malinké (z genetického hľadiska), ak nebude, zistíte 😉

nickushka
18. feb 2012

@kaja73 to je pravda, na imunitu super, na obličky zabijak, lebo má veľa tuku 😖 , o tom som písala, že je to individuálne, podľa dieťaťa sa treba riadiť a zvážiť všetky pre a proti, či náhodou tých proti nie je viac, len toľko som chcela. 🙂

kaja73
18. feb 2012

@nickushka Tuk oblicky nezabija,to robia soli.
A kozie ma tuku menej ako kravske a je lahsie stravitelny http://www.mliekoshop.spol.sk/index.php/o-kozom...
A materske ma tiež vela tuku-cca ako plnotucne kravske .

nickushka
18. feb 2012

@nelicefo ja ti prídem, len si donesiem so sebou aj moje dvojky, berieš? 😀

ariela22
18. feb 2012

No moja ma pol roka ale nejako stracam mlieko......Kazdy doktor kravske aj kozie stale oddaluje,ked ma sedem mesiacov,povie od roka...ked ma rok povie od raka a pol a tak dalej.......mne osobne doktorka zakazala aj pit mlieko ked kojim,to sa mi zda prehnane 😉 ze by som jej nevytvorila alergiu......zatial som nedala malej ziadne mliecko chcela som vediet nazor inych...............zaujimave je ze, nase mamy a stare mamy nemali inu moznost ako nas nakrmit,ked nemali MM,tak sa tym ani nezapodievali a dali nam kravske ... 🙂

nickushka
18. feb 2012

@ariela22 tiež som sa čudovala, že od roka mlieko "nemusí", ale povedala mi na to, že ak sa mi to finančne dá zvládnuť a chcem im mlieko dávať, aby som radšej zostala pri detských formulách (UM), do 2 rokov aspoň. myslím tým piť ako pokrm, nie puding, palacinky atď. Je to vraj prispôsobené tak, aby dieťaťu nezaťažovali obličky, keďže my máme s tým problém

nelicefo
18. feb 2012

@ariela22 ja kozie nemusím 😉 malú som do 2 mesiacov kojila potom sme prešli na UM až do 2 rokov. Potom som dávala kravské 😉 Môj názor? ..uff..to je ťažké... 😀 😉 ale páči sa mi ako to napísala @nickushka 😉

nelicefo
18. feb 2012

@nickushka Jasné beriem 😉 Aspoň zaženiem to nič nerobenie...lebo keď nič nerobím chodím do chladničky stále niečo požieram a tak to potom aj vyzerá 🙄 😝 😀 😀 😀

nickushka
18. feb 2012

@nelicefo ty hovor mi o tom, ja sa síce s dvomi nenudím, ale ten stereotyp je naskapanie. 😒 ..ja, taký prírodný živel 😀 a mimochodom milujem tieto emotikony, vždy sa vyšantím, a tento je super, že pohodáááááááá 😎

nickushka
18. feb 2012

@zuzana581 zuzi, kde siííí? už toľko neupratuj, lebo mne sa za chvíľu pobudia a zas prídem, až keď zaspia večer 😀

nelicefo
18. feb 2012

@nickushka 😀 aj ja ich milujem.... 😉 keď chodím cez dcérkiné konto na skype tak tam sú také pohyblivé...to sa vždy nasmejem 😀 😀 😀 Máš dvojky? 🙂 Koľko majú? 🙂

ariela22
18. feb 2012

@nickushka @nelicefo nomoje kamosky uz davaju v pohode a to od siedmych mesiacov...no uvidime,...ja som taky strasko,sa bojim jej dat hocico 😀

nickushka
18. feb 2012

@ariela22 a vieš čo, keď som ja bola malá tak už bol sunar (pred 34 rokmi) a aj moja sesterka vyrástla čiastočne na sunare, tá má 39, len to väčšine pripadalo divné, mlieko v prášku a radšej si zháňali sušené kravské, lebo to bolo lacné, aspoň čo ja viem. no ja môžem tiež povedať :vyrástla som na sunare, kto mi za túto reklamu zaplatí 😀

nickushka
18. feb 2012

@ariela22 ver svojmu inštinktu, keď sa bojíš, nedávaj jej ho 😉

nelicefo
18. feb 2012

@ariela22 Niet sa čoho báť. Ja keď som tie prvé dva mesiace kojila tak som jedla všetko aj v tehu 😉 žiadne obmedzenia... 😉

nickushka
18. feb 2012

@nelicefo 16 mesiacov a neskutočné živly, žeby celá mama? 😖

ariela22
18. feb 2012

@kaja73 na tej stranke je fakt zaujímavo napísané o kozom mlieku...to som ani necakala 🙂

nelicefo
18. feb 2012

@nickushka 😀 takí drobčekovia maličkí 🙂 No veď aká matka taká Katka nie? 😀 😀 😀

nickushka
18. feb 2012

@nelicefo no veď to, a keďže sú to chalani, tak by mali byť celý otec, a ten je strašný pohoďák, či? 😀

ariela22
18. feb 2012

@nickushka no mas pravdu s instinktom, to mi uz velakrat pomohol,len ja to asi kus prehanam...
@nelicefo a aj kapustu? paaana to by som si dala a tak si odopieram 😀

zuzana581
18. feb 2012

Nakukla som. Upratovanie tak zhruba pol na pol, tak si dávam pauzu 🙂

@nickushka ja myslím, že keď si povieme každá, ako to robíme a vidíme, tak sa nebudeme hádať a môžeme sa kludne baviť aj o mlieku. Každý si občas potrebuje predsa na niečo zanadávať, no nie? Podla mňa ani včera nebola hádka, len výmena názorov a to je v pohode, nie?
Inak aj my sme doma už na prášky. V Bratislave samá mláka, fuj.. mokro.. Deťom som pustila rozprávky a ja makám.
A aký máte názor na púšťanie rozprávok deťom? Nehovorím, že sa im nevenujem aj inak, ale rada im pustím rozprávku, keď niečo potrebujem robiť, hlavne malému, lebo Sofia sa už zabaví aj sama. Sú názory že deťom telka ani za nič. Ja nesúhlasím.
@ariela22 ja som deťom nekupovala tie kaše pre deti. Pri Sofii som pár skúsila, ale vôbec mi to nechutilo, tak som jej robila krupicové kaše s kravským mliekom. Malému tiež. Prvý krát keď mal asi 7 mesiacov. Malý bol 6 mesiacov kojený, rok a pol na bebe (najprv nutrilon - hrúza, potom hipp - vcelku fajn a nakoniec beba, tá bola super), ale to asi tak, že vypil maximálne deci denne. Potom začal odmietať aj to a keď som skúsila dať kravské, tak nechcel ani to. Nenútim deti piť mlieko, ale ak si vypítajú tak im dám. Sofia lubi kravské a malý si občas srkne, keď vidí ju. Ja mám chuť kravského mlieka velmi rada, takže ho tiež občas pijem. Inak Sofia bola 9 mes. kojená a do troch rokov na nutrilone. Kozie mlieko som ešte asi ani neskúšala, ale keď budem mať viac času, tak si prečítam aspom o ňom. Kozí syr môjmu mužovi hrozne smrdí.
Inak možno na tom, že od roka už mlieko netreba niečo bude, lebo si zoberte, že aj v prírode mláďatá pijú mlieko iba chvílu a potom už nie. Samozrejme sú aj výnimky, ale... Ja myslím, že ani coca colu by sme nemuseli piť a pritom pijeme, lebo nám chutí, no nie? 😀 Tak keď chutí mliečko, tak pime mliečko. 🙂
Idem pokračovať. Česť práci..

nelicefo
18. feb 2012

@nickushka Neviem neviem moja 😀 Naša malá neviem po kom je také živé striebro...žeby po mojom bratovi/jej krsný? 😀 😀 😀 Ja som až taka šaľena nebola 😀 😀 😀 😀