Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

sophie1981
18. aug 2009

roka....baba sa robi z romatikus....chalan z rychlovky......to sme usudila s kamoskou..... 😀

nikollette
18. aug 2009

Marcusa som chcela ja ja... ale priatel vraveôl že to černochom dávaju také mená, co som vedela že je blbosť, ale som rada že sme dali, čo sme dali... 😉

sophie1981
18. aug 2009

nikol a ako ho volate?...chris???.....myslim nieco skratene....

inac, zeny, ja som akurat dovarila obedik....aj riad poumyvany....idem bojivat s gulkami....Katka uz nanovo zaspala... 😀

ja som chcela aj Adamka.....aaaaaaaaaaaaaaaale,sestra ma Damianka.....a nejako pri rozhovore som vravela ze adamko a damko.....tak som to hned upustila.....bo to by bola ina haluz..... 😝

cestovatelkaandrea
18. aug 2009

Roka, robota sa nam ponukla sama a my sme sa s muzom rozhodli, ze skusime a uvidime. A zatial sa nam tu lubi.

cestovatelkaandrea
18. aug 2009

Sophie pozdravuj sestru, aj my mame Damula bambula. Som rada ze sa toto pekne meno zacina tesit oblube aj na SR 😉

sophie1981
18. aug 2009

andrea...nas Damian ma uz 10 rokov...ked prisla s tym, ze bude to Damian, tak nasi len vyvalili oci, ze co to za meno....chudak dedo si to nevedela zapamatat, asi mesiac ho volal ze Tymian..... 😀 ...a my mame psa ebermana.... 😀 😀 😀 ....no humorista je nas dedko..... 😅 ......a poznam aj jedneho 36rocneho Damiana....ale teraz ich zacina byt hojne.....

a vy ho volate Damulo bambulo??...ja som nasmu spievala, ked bol maly a plakal ze Dam, Dam, Damian, maly tucny pavian...... 😀 😀 ...teraz ked mu to zanotim, tak len na mna zazrie od playka...... 😝 .....s vetou v pohlade...Krstna si trapula ako papula..... 😨

cestovatelkaandrea
18. aug 2009

sophie tiez sme sa stretli s prekvapujucou reakciou. kazdeho trapilo, ze kedy bude Damian oslavovat meniny ked nie je v kalendari.... ale to neriesim. tvoj dedko je riadny srandista, ze Tymian 😀
nasho maleho volam vselijako: Damulo, Damulik, Damulicek bubulicek, Damian pavian... tiez som mu spievala tu pesnicku tak isto ako ty, len namiesto tucny spievam hlucny, lebo on je ako male prenosne radio 😀

roka96
18. aug 2009

sophie som sa zasmiala na tom Tymianovi.. zlatí sú niekedy tí starí ľudia!!!
malý je hore pojdeme tata!!

sophie1981
18. aug 2009

andrea, Damian je v krestanskom kalendari na 26.septembra...bol to osetrovatel, ktory sa staral o chorych na nejakom ostrove tusim...neskor ho vyhlasili za svataho...takze nas stale oslavuje svoje meniny 26.9.... 😉 ..a zda sa mi ze niekde som uz citala, ze ho maju zaradit do normalneho kalendara na tusim 27. 9......

cestovatelkaandrea
18. aug 2009

sophie ja viem mam doma knihu so zivotopis sv. Damiana, prave preto sme malemu dali take meno.
S tym kalendarom mas pravdu, len to rodicom nepripominam, lebo by mu nakupili vela darcekov.... a robili si zbytocne starosti. Uz teraz sa lamu, ze co vsetko mu maju pokupovat na narodeniny 😀

nikollette
18. aug 2009

Sophie ja ho volám christopherko, alebo chrisinko 😉
ale áno, voláme ho aj chris, to je v podstate taká skratka.. to ked bude starší, teraz sa snažím zdrobneninkami, taký zvyk 😅
ale ja ho volávam aj krpček, či fešáčik 😀

nikollette
18. aug 2009

Môj dedko si máleho zas pomýli a povie Christián, nie Christopher 😀

cestovatelkaandrea
18. aug 2009

Niki ja mam pocit, ze sa vzdy najde niekto kto nam tie mena komolit bude. Napr. nasho Damiana holandania volaju, Damien alebo Demian. Tazko sa im vyslovuje Damian. A mna volaju Andreeeeja 😀 nevedia to povedat po slovensky bez dlheho e a j.

miskachrumka
18. aug 2009

ahojte tak az doteraz som sa snazila uspat maleho a nepodarilo sa to je porazenie! 🙄 a vidim ze ste pri menach tak ja som hned vedela ze chcem z chlapcov david,denis...........dievca laura,sofia!

miskachrumka
18. aug 2009

ahojte kaurat som sa docitala v mame a a ja a nedlo mi to napisat ze kupivana mrkva ci ina zelenina obsahuje o 4krat viac dusicnanov 😕 ako zelenina v poharikoch znacky hami!porovnavali len tuto znacku nie hipp!ze hami je zodpovedajuca omnoho prisnejsim kriteriam a limitom !je vhodnejsia ako prikrmy ako kupovana zelenina!!!!!!!!napr.hami mrkva obsahuje 32,7% a kovana az 126%dusicnanu a to upravovana varom a surova az 500%dusacnanu! 😕 a kalerab až 1597%dusicnanov!no co este stale varit doma lebo radsej kupovat?!asi ostanempritom kupovani!!!!!!!!no som vsoku!a ze kupovana zelenina !podlieha!kriterima pre dospelich jedincov nie to este pre deti od 5mesiacov!

miskachrumka
18. aug 2009

tam malo byt napisane ze kupovana 126%dusicnanu (nie kovana) 😠

miskachrumka
18. aug 2009

asi prejdem z hipp na hami lebo to tu chvalia a zaruku zarucuje Štatny potravinovy ustav!no co sa este nedocitam ............a potom nech sa clovek necuduje ze je zo vsetkeho pekne povedane osol...........ked am tak a tam zas tak!idem dalej studovat co este pisu!!!!!!!!!!!

sasiki
18. aug 2009

miskachrumka, netreba kazdej reklame bezhlavo verit 😉 aj keď nepochybujem o tom, že hami je dobrá značka 😉

vinifera
18. aug 2009

No dnes je tu nejaký kľud 😒

miskachrumka
18. aug 2009

sasika to nieje z reklamy ale z casopisu mama a ja!

miskachrumka
18. aug 2009

sophie otom ako sa robi dievca ako chlapec mam iny nazor ale to sem nepatriiiii............ 😅

roka96
18. aug 2009

Miška ved ja som tu už niekde písala, že hipp vraj obsahuje vela dusičnanov a aj jarná zelenina...My máme teraz zo záhradky a ked kupujem tak mrazenú!! to je lepšie!

roka96
18. aug 2009

dnes mám za sebou brutal deň... slzavé poobedie ☹ Miki mal totálne záchvaty plaču aj vnútri aj vonku.. o 20 00 zaspal tak reku sa idem rýchlo najest ani som nestihla a zase záchvat 15 minút v kuse plakal až vzlykal a nemohla som ho utíšit teraz už zase búva.. to bude noc!!! 😔
idem asi rýchlo za ním..
Miška to je pravda čím viac čítaš tým menej vieš, niekedy to tak je lebo vela článkov si protireči a keby sa máš riadit podla všetkých príde človek na to, že nič nemože jest, pit a ani nič podobné..

miskachrumka
18. aug 2009

roka ved nie hipp ale normalny zelenina z obchodu!

miskachrumka
18. aug 2009

roka kaed opisujes tvoj den s miskom tak ja s davidkom sme mali uplne to iste preplakal cely den ak bol ticho hodinu za cely den tak aj to som napisala veeeeeela 😢 tiez zachvaty placu spal 16min som to stopovala za cely den a to je od piatej hore!tiez zabuval o osmej a som zvedava ka bude noc! ☹ tiez som nic nejedla tiez az teraz som sa bola najest!zajtra nas maju ockovat tak to bude este horsie jemi doplacu ztoho 😢 som dnes už bola zufala a to doslova 😢 🙄

roka96
18. aug 2009

ja viem, že zelenina z obchodu. preto píšem , že máme zo záhradky.. ja viem, že to je bordel čo majú v obchodoch.. aj ovocie aj zelenina.. akurát o hipp pohárikoch som čítala, že robili nejaký test a hipp obstal najhoršie zo všetkých práve pre tie dusičnany!!

miskachrumka
18. aug 2009

a hami su lepsi?lebo tu v casaku su naj! 😒 jaj si viem predstavit roka ako to prezivas cele dni mame to iste jemu musi už ist aj treti lebo tie dva ma už pekne vonkua to by ho už tak nemalo boliet! mu tam tie dva tak svietia ked sa uskeri 😀 je zlaty 😉

miskachrumka
18. aug 2009

musim ho pofotit ale ked som rada ze si apon spravim chvilku preseba pocas dna alebo ze sa vobec najem nieto este fotit nato ja nemam cas ja nemam doma spachtosa ani omylom ☹

roka96
18. aug 2009

myslím, že hami obstali najlepšie ja som ten výskum našla niekde na nete.. skúsim to pozriet a dám ti link.. ja som tiež dávala aj preto poháriky, lebo som si hovorila, že tam je to kontrolované. ja kúpim mrkvu a pod a neviem ako pripravit, aby bolo ok.. teraz sme už starší tak mi to nevadí ale ked bol maličky bála som sa!!
tieto očné my s mužom sme už death!! ale nie je nám ho lúto kaká asi aj dvakrát za den- predtým kakal raz za 3 dni a vyzerá, že ho to strašne bolí.. úplne nervy má, hádže sa a nedá sa utíšit.. ved sa už cítim že si susedia pomyslia, že čo mu robím! ☹ píšem ako talin asi že už ani nevidím!!
tie zúbky je to zlatučke Miki ich má všetky tak od seba a ked sa na mna usmeje tými perličkami.. zlatúšik moj.. no pojdem si ho pritúliť!!
snád zajtra bude viac času! 😉 dobrú

miskachrumka
18. aug 2009

aj nas ma tieto od seba ma medzeru medzi nimi je to take zlate!ja si zajtra musim v poradni pytat nieco ine nazubky lebo kamistad nam vobec nepomaha!