Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

bubush
2. apr 2012

@gazovicka no ved uvidis, treba vyskusat 🙂

sweetsuzi
2. apr 2012

@gazovicka no podla mna je normalne ze sa budi kazde 3 hodiny, ved ma necelych 5 mesiacov, kamoskina mala sa zobudila do roka hocikedy aj 5 krat za noc na mlieko.
S krupicou radsej skusat pomalsie, aby mu to na noc nebolo tazko stravitelne a dockas sa toho ze ti nebude 3 hodiny spat ale 3 hodiny vrieskat - ale neviem co vsetko uz papate takze pokial vies ze mu stravi tak ok.
UM sa moze zahriat max na 45 stupnov aby sa neznicili bakterie, takze v tom urcite nevar, normalne si urob riedku krupicu s vodou a UM zvlast a zmiesaj - ja som tak robila ked maly malo jedol pocas dna (okolo roka) a mlieko vypil vzdy.
Drzim palce 😉

emmmuska
2. apr 2012

@gazovicka ja neviem teraz ako to je lebo deti som mala mele davnejsie a teraz do toho vsetkeho idem od zaciatku ale nieco si pamatam ze som mala akusi ryzovu kasu a ta sa len vsypavala do UM

emmmuska
2. apr 2012

@sweetsuzi a aj to som neskor robila tak istao

kolinia
2. apr 2012

Jaaaj to bola noc baby...mala v pohode (v podstate v pohode) zaspala ako vzdy zaspava a o cca pol 12 sa zobudila, zacala sa metat a strasne prdkat, potom zacala plakat, nic nepimahalo, priatel ju trochu nosil, ale nie sme zastancami prilisneho nosenia, az ked som si ju v posteli dala na kolena smerom k tv, upokojila sa, ale zaspat nic, akoby sa bala....nechala som ju pri nas a nic, stale sa metala, tak som sa nastvala a dala ju naspat do postielky (mam ju hned pri posteli) a cca o pol 1 zaspala, ale az ked som vypla svetlo! Co sa jej prihodilo? Nemate skusenost??? Papa 2x za noc, takze som ju hned este nakrmila, lebo po zobudeni hned nechcela a potom sa zobudila este o pol 5, no a o 6:17 uz bola hore, myslela som, ze potiahne dlhsie a nic, aj ked spat sa jej chcelo ☹((

jurkovamiluska
2. apr 2012

@gazovicka mne to robil maly tiez, ale katde dve hodiny, ako som zacala davat vecer kasicky, tak mi prespi celu noc,

gazovicka
2. apr 2012

@jurkovamiluska a ake kasicky? tuhe s lyzickou? alebo riedke do flasticky? a kolko a kedy? moj maly vypije iba 130 ml mlieka, viac nezvlada.... 🙂

gazovicka
2. apr 2012

@sweetsuzi dakujem.... tak to vyskusam teda takto.... len mam hrozu z krupicnej kase... neviem ju dobre robit, bojim sa, aby to mal prevarene, aby to nebolo surove... mam doma aj instatnu nemliecnu ryzovu... ta by mohla mat tiez taky ucinok, ze by mi lepsie spinkal? zeby sa to trochu zahustilo?

evasbk
2. apr 2012

Ahojte, baby poradte. Chcem skusit chalanom uvarit BEBE puding, len neviem ako, ked piju UM a to sa nesmie variť.Čítala som tu niečo o krupicovej kaši , myslíte že to možem spravit tak, že si puding uvarím vo vode a primiešam do mliečka?? Nepokakaju sa mi z toho??

zuzana581
2. apr 2012

@evasbk a čo takto urobiť ho normálne s mliekom? 🙂

lussy23
2. apr 2012

@kolinia súhlasím. takto to vidím a budem vidieť aj ja. Nebudem dávať deťom párky, hranolky(raz za čas ale výlučne domáce), ale nebudem riešiť tých, ktorý dávajú.
@awalancha3 súhlasím so všetkým. Ja tiež nemám rada extrémy, to takmer odpadnem, keď čítam, že 4mesačnemu jogurt a tak.. Neviem, čo tie mamičky k tomu vedie, ale rozhodne si nemyslím, že sú zlé a že si nezáslužia dieťa, ako mi to tu niekedy pripadá🙂 Mne sa páči to spojenie zlatá stredné cesta, všetko s mierou. Neodopierať dieťaťu zmrzlinu do 6rokov, ale ani ju dať už trojmesačnému. Takto je to najlepšie tá zlatá stredná cesta, ale niektoré mamičky sú buď priveľmi fanatické a iné zas priveľmi extremické.

zabka8423
2. apr 2012

vidim, ze sa tu na nas zase niekto vyvrsuje, ehm...

evasbk
2. apr 2012

@zuzana581 CHcela by som aspon do toho roka vydržať na UM. Neviem prečo , ale z mlieka z krabice mám ešte strach , ale ostatné potraviny im dávam, sem tam aj zhrešíme a skusim aj kusok pizze, kolač, slané.....ale pred mliekom mám rešpekt a neviem prečo 😖 A manžel nakupil v PL vela Bebilonu, tak ho predsta už dopijeme.

awalancha3
2. apr 2012

@zabka8423 ....ale nikto sa nevyvrsuje..... nikto okrem teba nema zodpovednost (snad okrem otca dietata) za tvoje babenko, takze my si tulen volne diskutujeme........
..a propos, patrim do tejto temy , ak som netabulkova co sa tyka vahy dietatka, a netabulkova aj co sa mlieka a ockovania tyka, ale zakladne hranice tabuliek stravovania uznavam .......asi ste pochopili, ze som tym chcela povedat, ze tema je sirokospektralna.... su rozne sfery zivota s dietatkom a v jednej moze byt mamicka netabulkova, dokonca vystredna ale v inej uznava a upina sa na tabulky......v tomto vidim problem.... a z tohoto dovodu sa vam bude zdat ze sem chodia iné "rýpať"...... ale ved povacsine kazda mamička je v nejakej oblasti mimo tabuliek- a umyselne.
Ci sem maju zelatelny pristup len absolutne netabulkove mamicky? Hviezdou tu bude matka, ktora dava 3 mesacnemu dietatku jogurt, v 5 mesiacoch ho necha cumakovat v polosede cele hodiny na TV, zasadne nekojila, v 7 mesiacoch supne babo do choditka, a kupovat bude len a len flaskovu stravu az pokym dieta plynule neprejde na paprikas, klobasky a cokoladu? Myslim, ze nie......takze treba strpiet nazory vsetkych......ci sa niekto hneva alebo nehneva, napokon ziadny nazor nikoho sam osebe neprinuti zmenit sa, mozno este tak popremyslat nad vecami.........Doba je blba, clovek uz nevie comu a komu ma verit, raz sa hovori ze jedno vajce denne, potom sa to zmeni, ze ziadne, lebo je tam cholesterol, dalej pridu na to ze to nei je az taky zly cholesterol...... raz sa odporuca davat obilniny pred 6 mesiacom, raz az po 6 mesiaci, raz sa hovori o to m ze kojene deti nesmu pit, ze MM staci a inokedy sa odbornici dusuju ze aj par lyziciek inej tekutiny je v poriadku......Viete, ono je to tak, ze vysledky vyskumov su poplatne tomu kto ich plati........ja osobne keby som bola vyrobcom D vitaminu, tak ako farmakofirma by som dala vypracovat studiu, ze dieta do 2 rokov nesmie na slnko, a treba ho chranit ako sa len da, ale samozrejme treba davat umely vit D......ja osobne vit D nedavam... radsej som malicku primerane slnila pri mori a tie zasoby prirodneho Dčka jej postacuju..... Mamičky su dezorientovane roznymi odbornymi clankami a konaju niekedy aj napriek ozaj elementarnemu zdravemu sedliackemu rozumu..............je velmi tazke, to uznavam, orientovat sa v tom vsetkom, teraz viac ako kedykolvek predtym sa musia mamicky spoliehat na instinkt a svoj rozum........ 😒

diviska
2. apr 2012

ahoj, já jsem taky netabulková, dceru pořád jen výlučně kojím 🙂

zabka8423
2. apr 2012

@awalancha3 si sa nejako rozohnila. presne si to pomenovala, mamicky maju vymyvane mozgy kadecim, osobne som nepostrehla, kto v 3 mesiacoch daval parky, ale nevadi. su maminy, ktore vylucne idu podla tabuliek a mavaju deti castejsie chore ako tie netabulkove. su deti, ktore x rokov ziju na beznej strave a nie su piplane a nemaju tolko diagnoz ako deti piplane. myslim, ze toto je na siroku diskusiu, ale nie stylom, ze som velka voda a teraz vam to mojim nazorom ukazem. co mozem suhlasit, tak s tym vitD, ked dieta chodi normalne von, tak predsa slnko svieti stale, takze Decko prijima uplne v pohode, to som nedavala ani ja a nemam pocit, ze by som mala rachiticke dieta.
pozeram, ze mas dospele dieta a isto je zdrave a isto pred tolkymi rokmi nebolo tolko studii a tolko vymyslov ako teraz, ci sa mylim? porovnaj mi moznosti pred 20 rokmi a teraz, celkom ma to zaujima - pohlad teba ako matky a dostupnosti, v com je to ine?

jurkovamiluska
2. apr 2012

@gazovicka normalne huste lyzickou, maly ju ma najradsej uplne hustu, ale ved to budes vidiet, napr. hame - prava kasicka, alebo sme aj mali sunarka - bananova, ta mu velmi chutila, ten cas si musis najst sama, mne maly chodi spavat o tej osmej, tak mu davam kasicku meszi siestou siedmou, a potom ked mi ide uplne spinkat mu dam mliecko, a naozaj mi prespi celu noc (klopklopklop) zobudi sa az o nejakej siestej napapa sa mliecka a zase spi az do osmej 😀 , a prikrmy obed, olovrant mu nedavas?

jurkovamiluska
2. apr 2012

@diviska ak jej to staci, preco nie??? 😀 😀 . my sme zacali prikrmovat ked mu ocividne mliecko nestacilo, ked som ho za den kojila hadam aj kazdu polhodinu, v noci kazde dve hodiny, keby mu to stacilo mozno by som sa ani ja neponahlala, len co tie kadiake vitaminy co v mm niesu 😀

tunzal
2. apr 2012

@awalancha3 presne si to vystihla, človek už nevie na koho má počúvať a na koho nie, preto považujem sama seba za netabulkovú, riadim sa vlastným zdravým rozumom 🙂 nekojila som lebo som nemohla, to tu nebudem rozoberať že prečo nie, to je zas moja vec. malú prikrmujem od 3,5 mesiaca to na radu lekárky, a to preto lebo malá bola na UM a očividne jej nestačilo, ale sme začali so zeleninou postupne , malú začalo zapekať tak sme pridali ovocie , neskôr sme pridali mäsko, a síce aj podla mna trošku rýchlo sme zaviedli najprv kašu na olovrant a to preto lebo mi odmietala poobede mlieko a nemala som na výber len dať kašu, a kolotoč pokračovalo dalej, malá odmietla večerné mlieko revala ked uvidela flašu tak som dala kašu na dobrú noc, malá je spokojná prespí noc a vec vyriešená, asi tri dni dozadu jej na ranajky dávam tiež kašu lebo zas nechce ani flašu vidieť, ešte pokúšame s pohárikom so sosáčikom ale neúspech obrovský vypluva mlieko. ked chcem aby dostala aj nejaké mlieko do seba tak musím riešiť kašičkami instantnými mliečnými aj nemliečnými. občas jej dávam do ruky kukuričné chrumky a aj kôrku chleba, a príležitostne dávam aj kupované príkrmi a aj výživy, a tiež moc nevyberám bio potraviny a všeliaké hovadiny lebo im neverím že by bolo lepšie ako obyčjané. aj s tým vitamínom D s tebou súhlasím, lenže u nás nie je ešte tolko slnka aby to pokrilo potreby, neviem prečo to je teraz tak že sa dáva každý den , u syna pred 8 rokmi sme dali dvakrát za rok a bolo vybavené, trošku je otravujuce dávať vigantol každý den....
syn mi už v 5 mesiacoch sedel a ano dávala som ho do chodítka ako 6 mesačného, ale on ako 7 mesačný postavil sám a chodil aj po štvornožky, ako 8,5 mesačný sa pustil sám do chodenia a môžem povedať že odvtedy sa ani nezastavil 😀 😀 😀 aj ked sa to neodporuča plánujem aj malú dať do chodítka akonáhle bude sedieť a budem považovať za vhodné
ale rozhodne nebudem dávať párky a udeniny a podobne....

emmmuska
2. apr 2012

@zabka8423 najstarsieho chalana som musela balit nasiroko a toho stredneho v porodnici mi kazali nasiroko a ortoped mi to zakazal a teraz tuto malinku uz vobec len jednorazovku a hotovo, tak preco sa museli deticky kedysi balit tak a teraz to nemusi byt, co im vtedy teraz inak rastli nohy

michaelka5
2. apr 2012

som nahodou narazila na toto forum 🙂, hi hi som sa pobavila, tiez medzi vas patrim🙂...ciste netabulkovo si davam na veceru cierne pivko...sak nech ma krpec chutne mliecko🙂
@evasbk z mlieka nemaj strach, ale skus take origos z automatu, alebo to sackove co nema taku straaaasne dlhu zaruku, cerstve mlieko - prevar a potom z toho mozes robit puding, kasu...aj ked davas pit UM. ja som s pudinkom zacala okolo 7mesiaca, aj kasu krupicovu, a potom to moj este v pohode zapil flaskou UM...a taky je z neho chapisko 🙂...cele generacie vyrastli na normalnom mlieku, ze nevidim dovod preco by nase deti nemohli tiez? teda pokial doktor vyslovne nezakaze koli alergii...

michaelka5
2. apr 2012

@emmmuska vidis, nad tym som tiez rozmyslala teraz ked mam trable s klbami toho mladsieho...dali mi remence,ale ze nasiroko netreba, no dalsi mi povedal ze netreba remence ale treba nasiroko balit 🙂 tak sa sz toho vysomar, nechala som mu aj remence aj balim nasiroko 🙂

emmmuska
2. apr 2012

@michaelka5 normalne cloveka vyvedu z miery ...vedia vobec vsetci lekari co chcu od nas?

emmmuska
2. apr 2012

@michaelka5 nech vam to len dobre dopadne, drzim palce 🙂

michaelka5
2. apr 2012

@emmmuska dakujem, zatial nestresujem.ale hladam si lepsieho ortopeda🙂

emmmuska
2. apr 2012

@michaelka5 daj potom vediet co ti povedal ten novy ortoped...

emmmuska
2. apr 2012

@emmmuska my ideme s babulkou zajtra na nozicky tak som zvedava ako dopadneme....

jurkovamiluska
2. apr 2012

@tunzal nieje vigantol vitamin K, koli tej otvorenej hlavicke?

zuzana581
2. apr 2012

@evasbk veď môžeš dávať aj naďalej UM ale raz za čas ten jeden puding, alebo krupicová kaša z KM im neublíži. Ak sa samozrejme bojíš, alebo si neni o tom presvedčená, tak potom nedávaj, ale ako som písala, nič sa im raz za čas z neho nestane.

bubush
2. apr 2012

je to smiesne ako tu obcas niekto pride a ma zo seba pocit ze prave on ma pravdu a prave jeho pravdu si podme vsetci vypocut a podme ju uznavat...
trochu uletene a rychlo prisla nejaka awa..ktorej nazor nikto nepotreboval pocut 😎
ja neviem ale tu predsa nejde o to aby sme teraz nalistovali knihu a dopodrobna zili podla planov, instrukcii..kedze ako som uz viac krat spominala tu vacsinou mamicky prave riesia az moc do detailu co do seba daju a rozoberaju aj chemicke vzorce prdov tak v tomto smiesnom sposobe zivota ktory je zbytocne deprimujuci sme chceli si ten zivot trocha odlahcit a riesit veci trocha s nadhladom, to ale neznamena ze cpeme deti v 3.mes spominanymi parkami...
idu mi uz na nervy matky ktore len pridu hr hrr takto to treba robit, to robite zle, takto to robte ...tu ide o to ze ked niekto si pride po radu ci moze dat 7.mes.dietatu puding tak ju nikto neukamenuje..

pozeram farmu takze neviem vlastne ci som dobre popisala co som mala na mysli 😉