Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

nelicefo
10. aug 2012

Dokelu ženy! Pripadám si ako na pieskovisku!!!!!
Sme hádam dospelé,normálne zmýšľajúce stvorenia! Názov skupiny je myslím dosť zrozumiteľný!
Tak tie kt. sem nepatríte,choďte tam odkiaľ ste prišli!!!! Naše názory aj tak nezmeníte!!!
Aj tak máme súkromnú tému,kde rozoberáme skoro všetko,sem tam super partia žien a tak to aj ostane ...nech vás teraz ide rozdrapiť keď to čítate!!!!
Howgh 🙂

@pastelka74 a zlatko,ty sa nerožčuľuj...🙂) presne ako si napísala,máme súkromku a tam nás nikto neuráža 🙂

tanak
10. aug 2012

@tina_22 Vám taky. (akorát co mně mrzí, že nevidím ve vašem profilu jestli máte děti a případně jak staré... člověk si pak lépe udělá obrázek o tom s kým komunikuje...)

katkapapacova
10. aug 2012

@1katkas no hej ale mate uz rok, ja pomalycky zaradujem niektore veci, kravske mlieko ma sice v jogurte ale dnes som citala nejaky clanok ze kym do roka nedavam klasicke mlieko je to ok, tak neviem, neriadim sa clankami ale svojim rozumom a pediatrickou, ked mi ona povie co mozem vyberiem si z toho to co uznam za vhodne a tak ale ako nejake tabulky ze do roka toto nesmie toto nesmie tamto nesmie to nie, ved kedysi bolo ze do roka lepok nie a teraz ze od 4mesiacov ano, no a ked pozriem spravy a furt daky vedci zistia to alebo ono je mi zle, raz dojcite co najdlhsie potom nedosjcite bio v mlieku mate tazke kovy a zabijate si dieta, no vyber si

tina_22
10. aug 2012

@tanak Maťko má takmer 3 roky a v decembri čakáme druhé. 😉

tanak
10. aug 2012

@tina_22 😉 díky. ať se vám daří 😉

tina_22
10. aug 2012

@tanak Vďaka, že sme sa pochopili, aj vám 😉

1katkas
10. aug 2012

a mozu mi aj vynadat pani ,,tabulkove mamicky" ja si nemyslim, ze robim zle, ze neobmedzujem v strave svoje dieta a nemyslim si, ze ho tyram... pre mna za mna nech si tabulkove davaju detom prvykrat cokoladu dietatu v siestich rokoch, mne je to uplne jedno 😉 ja sa staram len o seba 🙂

kludsisek
10. aug 2012

Nejsem tabulková a to jsem zdravotní sestra 😎 už u první holčičky jsem tvrdila že lepek by se měl zavádět dříve než v roce jak bylo trendem....no a ejhle nám 7 měsíčního syna a doktorka mi oznámila že nyní se už lepek zavádí kolem 5-6 měsíce 😀 a pak proč se řídit plně tabulkama když se to změní za 3 roky o 180 stupňů?? matka se má řídit rozumem a instinktem a né tabulkama a jinak pro tabukové rýpalistky : své děti možná ochráníte před rakovinou žaludku nebo střev ale až děti budou dospělí a budou jíst co chtějí tak se riziko stejně zvýší natolik že se u nic rakovina objevit může!!!! 😖 je lepší děti učit od malička na to co budou doopravdy jíst...konzervanty, barviva, éčka......zeleninu a ovoce z ciziny, maso z kuřat vyhnané hormony, na kravské mléko, lepek, jahody atd. tak a můžete do mě 🤐

1katkas
10. aug 2012

@katkapapacova najlepsie je nic necitat🙂 a riadit sa podla vlastneho rozumu, ze co chceme my pre nase deti🙂
@nelicefo mozem sa k vam aj ja pridat ?

tanak
10. aug 2012

@kludsisek 🙂 k tomu můžu jen dodat: dokud můžu ovlivnit její stravu, půjdu dle svého nejlepšího svědomí a vědomí a pak...děj se vůle boží 😉

nelicefo
10. aug 2012

@1katkas samozrejme že áno,idem ťa pridať 😉

careamell
10. aug 2012

Videla som a sledujem mnoho tém na MK.
V jednej ,Éčka okolo nás"-maminky sa snažia éčkam vyhýbať a poctivo študujú etikety. Tu čítam názor, aby sme opačne na ne deti učili.
Uzamknutá téma ,,Zdravé stravovanie nielen detí"- tu sa neobjaví ani slovo Pribináčik, či piškóta, maminky varia zdravú stravu, zo zdravých surovín.
A tu: Netabuľkové mamičky- deti papajú všetko.

Pozrite sa, aké sme rozdielne, aké máme rôzne priority, ja mám tiež svoj názor, no nemám záujem sa zrovna v tejto téme oň deliť.

nelicefo
10. aug 2012

@careamell v druhej spomínanej téme som ale ba som aj v tejto 😉 Ale to je na dlhú debatu a ťažko sa to vysvetľuje 😉
Ale jedno viem -každé chceme pre svoje dieťa to najlepšie 😉

careamell
10. aug 2012

@nelicefo 🙂 🙂 🙂 Tak to vôbec nechápem prečo, ale ty asi vieš. Jasné, pre deti to najlepšie 🙂

lussy23
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lussy23
10. aug 2012

a to že nemám deti, neznamená, že som hlúpa a neviem, že Pribináči nepatrí do bruška 3mesačnému dieťaťk uani náhodou!

miskakyska
10. aug 2012

@nelicefo ženy si môžu čítať a prispievať kde sa im zachce a čo sa im zachce..a to,že CHODTE,ODKIAĽ STE PRIŠLI bla bla bla mi nepripadá ako keby ste boli na pieskovisku,ale v kuríne

miskakyska
10. aug 2012

@careamell papajú všetko a potom sa prečudesne čuduju,keď furt vracaju a maju prehánky!!..jeeeej maju sukromnu tému...a??..sa teraz kvôli tomu niekto hádam poskladá...

abbey1
10. aug 2012

V súkromnej nech si kto chce píše, čo chce. Len tu vo verejnej, presne ako tu už bolo spomenuté, by nemali nové maminky po prečítaní, mať pocit, že je to takto OK. Tu sú mnohokrát skutočné extrémy. Ja nie som žiadny fanatik, často si doprajem nezdravé, ale je proti zdravému rozumu tvrdiť, že tak malé detičky majú papať takéto veci.
Tvrdenie, že sa s tým aj tak raz stretnú, je... 😢 To im rovno môžeme naliať niečo tvrdé a zapáliť cigaretku. Veď aj to raz možno vyskúšajú.

miskakyska
10. aug 2012

@abbey1 v sukromke sa jedna pred druhou predbiehaju,že ktora napcha do svojho dieťata najviac Ečiek a kde čoho...sa im oči otvoria,keď už bude neskoro..túto temu musela založiť tiež nejaká bez chrbtovej kosti...kokos to su matere a ešte sa tu tym verejne chvália

iviatko
10. aug 2012

@miskakyska podla mna to tu malo byt o niecom uplne inom 🙂
tabulky su vselijake, ale toto je privela na matky so zdravym rozumom. To samozrejme nepatri pre vsetky...ABY SA ZAS NEURAZALI ZBYTOCNE 😵

kalifa28
11. aug 2012

@gubcikova ja ta neukamenujem, reagujem len okrajovo, ale toto mi proste nedalo... máš MIMORIADNE SILNO vyvinutý materský plurál.. nič ma do toho nie je, neber to v zlom, ale takú šupu, čo si mi dala o piatej ráno, to už hej 🙂 🙂 🙂

xsenova
11. aug 2012

K tomu jedlu len jedna poznamka. Kym som zila doma tak som ako dieta jedla vsetko. Jedli sme maso kazdy den a zel a ovoc ani z vlaku.Nemala som to rada Jedla som sladkosti, chlebicky - proste vsetko. Vzdy som mala 170/50. Potom som stretla frajera so zdravou stravou a zmenila jedalnicek. Dnes po 6 rokoch mam prevazne zdravu stravu. Zel, ovoc, ziadny fast food, pestra strava. Ale dostala som alergiu na mlieko, exot ovocie a vazim o 5 kg viac. Aby sa nestalo ze tato vesela medialna masineria o zdravom stravovani nebola za 10 rokov tym, co su dnes choditka, pitie kravskeho mlieka ap.

pastelka74
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pastelka74
11. aug 2012

@iviatko ...ja súhlasím s tebou ale iba po tú vetu...že troj mesačné dieťa ...by malo piť iba mlieko,či už materské alebo umelé.....naša zhltla prvého pribináka ked mala 7 mesiacov...odvtedy šrotujeme termix,pribináka...jogurty...môžeš sem napísať svoj názor,ale nechápem ,ked je pre teba táto téma taka strašná,na čo sem lezieš??...ja si prečítam aj tabuľkové aj netabuľkové...ale napr,k tabuľkovým tam neradím čo majú robiť a hlavne im nepíšem aké sú strašné matky....nepáči sa mi to.....tak si založ novú tému,určite nájdeš nejaké maminy ktoré vyznávajú EKO a BIO.....

pastelka74
11. aug 2012

@miskakyska ....a presne kôli takým ako si ty...sme odišli do súkromky....keby si vedela,aká si prízemná týmto tvojim príspevkom,keby sa to dalo,nazrieť,o čom sa tam bavíme,tak by si túto somarinu nikdy nenapísala.....nepreberáme tam vôbec éčka,bio a eko....ani tabuľkové....iba bežné starosti a radosti......neposudzuj,ked nevieš.....ale to je o tebe...

pastelka74
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pastelka74
11. aug 2012

@nelicefo .....máš pravdu.....nemá to tu zmyseľ.....toto tu už nemá nič spoločné s netabuľkové mamičky.....už sa tu len poúča,čo máš a nemáš....padajú slová ako...odborník na výživu....bezdetná ti radí,čo máš dávať jesť deťom....a ako ich vychovávať.... 😝 😝 😝

danka.k
11. aug 2012

tabuľkové tu majú milión tem, nie oni musia rýpať stale TU! O čo vám ide? Vždy to bude o hádkach, kazdy nech sa stará o svoje dieťa ako chce. Kazda jedna sa tu radi buď k tabuľkovým alebo netabulkovym. Takze netabulkove zostanú tu a tabuľkové nech sa páči vratte sa do svojich

miskakyska
11. aug 2012

@danka.k ani ty,ani Tvoje múdre kamky nas nebududú odtiaľto vychadzovať...máš podpísanú tému?..tak tu nepindaj a mudre reči si nechaj do tej VAŠEJ SUKROMKY..a ozaj,čo tu furt vyliezate,však si tam kotkodakajte.