Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

roka96
8. sep 2009

my sme zase vyhádaní na pleciach,, ale dám fenistyl a uvidím..nás čaká očkovanie a musíme íst na krv chudiatko moje.. až sa toho bojím.. už nech to máme za sebou!

miskachrumka
8. sep 2009

mali mi je nejaky vyhadzany na lickach neviem preco!idemme zajtra dr s tymi sopalmi stale ich ma ani sa to nelepsi ☹ aj ocko mu nejak tecie jedno tak sa idem popytat a nech mu to kukne!

roka96
8. sep 2009

Potešila ma velmi pohladnica ja som taký zberatel pohladníc 😉
no idem rýchlo za mojím Drobčekom.. dnes čakám zlú noc lebo aj zaspával velmi zle!!! 😔
no čo už.. nejako bolo, nejako bude!!!
pa

vinifera
8. sep 2009

Veľa síl roka.

roka96
9. sep 2009

no nakoniec to nebolo také zlé!!! 😉
bol asi len 3 krát hore takžen super noc dnes!!!! 😀

mukky
9. sep 2009

ahojte,my sme boli vcera na neurologii a vsetko je super,uz tam nemusime chodit 🙂 .Chrbatik je v poriadku,aj chodza a vsetko ostatne 🙂.Mudr a sestra vraveli ze aky je krasny,ako dievcatko,to taaaak potesi 😀

Boli sme aj na poradni,mame 77 cm a 9 750 g a mudr tiez ze aky je krasny,ako dievcatko 😀 .No som myslela ked som bola tehu ze bude eliska,ale eliska ma chvostik 😀

Nas maly je asi tak akurat,ani tucny ani chudy.No je dobry jedak,zje vsetko co mu dam,este sa nestalo zeby nieco odmietol a nechutilo mu a zje toho dost.Medzi jedlami mu sa snazim nedavat nic,maximalne okusat korku od chleba ked uz velmi mrnci ked jeme my,alebo ovocie.Ale on je strasne hyperaktivny,doma neposedi a nepohra sa,stale v pohybe..ale vonku vie za to v kociari presdiet aj cely den ked sme napr v madarsku na nakupoch,rad pozoruje svet.

no a ked som povedala na poradnui ze maly prspi celu noc od asi 5 mesiacov a doobeda spi 3 hodky a poobede este hodku a niekedy aj 2 tak skoro odpadla,ze take dieta este nemala 😀

a vy co nove?musim vas vecer docitat..

zuzka1.
9. sep 2009

ahojte ,

mukky neviem ci nasi nie su surodenci, lebo pocuvame aj my, ze je ako dievcatko a je taky drobcek ako tvoj, aj ked pekne papka, ale je besny jak dingo, stale ma nejaku pracu, takze vsetko spali a este aj kaka 4x denne. teraz aj viac, ked papa hrozno 😀

ale v niecom sme lepsi, cele noci prespava od 2 mesiacov 😉 inak cez den spinka o 106. dobre deti mame, ze???on nebyva ani nervozny, ani zly ani nijaky, neplace. dobrucky je. jeduje sa, len ked mu nechcem dt kluce od auta. on s nimi este aj spava besnota moja.

mukky
9. sep 2009

zuzka 😀
ano,zlatucke deti mame,ale vsetky na svete su zlate,no nie? 😀 😉
spi s klucami od auta? 😀 😀

my ideme o chvilku spinkat,sa tesim 😀
zuz a kolko vazite a meriate?

zuzka1.
9. sep 2009

mukky asi 78 a uz asi aj 10kg mame 😀
uz asi psite, cooo???

no kazde je svojim sposobom zlate 😉

vinifera
9. sep 2009

Roka a poprajem častejšie pokojnú noc? Možno to pomôže 😀

Mukky tak to som rada, že je všetko v poriadku. 🙂

Zuzka s kľúčami od auta? Zaujímavé. A ktorá značka ho tak berie, že ani kľúče nechce pustiť z ruky?

Baby jedna otázočka (zuzka a mukky) píšete, že už od druhého a piateho mesiaca Vám prespia celú noc. Kojili ste?
Lebo my sa kojíme a vstávame 2 krát za noc 😝

zuzka1.
9. sep 2009

vini ja som kojila len 3,5 mesiaca, lae u nas obla ta spavost sposobena aj anemiou podla mna. ale ked sme zacali brat zelezo, upravilo s amu to a spaval aj tak, tak neviem 😕

vini ale bud rada, 2xza noc nie je zle, to sa znizi len na jendo papkanie postupne a bude dobre. , mozno uz neskor nebude chciet v noci. kamsooka zacala malu oducat asi v 7.mesiacoch od kojenia v noci, davala jej len caj a dudel a pomholo, aj ked neviem ci je to spravne alebo nie. my sme sa tak daleko v kojeni nedostali.

a inak mukky, prepac, som veeeelmi rada, ze na neuro uz nemusite chodit!!!!! 😉 😉 😉 😉 😉

vinifera
9. sep 2009

Tiež sem tam strčím cumel. Do piateho mesiaca ho nechcel ani vidieť, čomu som bola rada. Teraz ho občas zoberie. Nečajíkujeme sa. Čítala som, že kojené deti žiaden čajík nepotrebujú a nemusia. Tak som rada o starosť menej 😅 . Idem búvať. Mimi akurát zabúval. No len kto mi tie okná umyje 😠

nikkimm
9. sep 2009

Nikkimm, na predaj plienok tu sluzi bazar

zuzka1.
9. sep 2009

kojene nepotrebuju, dudel vraj "kazi" kojenie. ona sa chcela hlavne vyspat. 😅
nuz ale koja sa doteraz.

okna???ja priem, milujem umyvanie okien. 😉

nikollette
9. sep 2009

Dobré ranko....

Mukky, to je super že je všetko OK 😉

Zuzi aj my počúvame že je ako dievčatko, najprv ma to trocha zaskočilo, ale však v pohode 😅
A stým spaním, náš dokáže prespať celú noc od 3-4mesiacov, a 2 dlhé spánky cez den... 😉

miskachrumka
9. sep 2009

ahojte tak mi sme dosli od dr tak mame antibiotika ale nas aspon preliecia aj nostek aj ocka aj kaslik!dufam ze zas po prelieceni vdrzime dalsich 6mes bez choroby o bez soplov lepsie povedane lebo to ze nam ocka slzia to je nic ze mu staci kvapkat tak budeme kvapkat a dufam ze to bude ok! 😒

miskachrumka
9. sep 2009

dnes som stretla kamosku masyna a strasne mu smrdi z ust ma asi nieco cez rok to by detom nemalo nie? 😖

nikollette
9. sep 2009

Jemu slzí očko u choroby?
Aj nášmu slzelo, ale prešlo to samé našťastie, klop,klop.. a to sme už mali ísť na preplach...

miskachrumka
9. sep 2009

nikol jemu slzi teda ma ho citlivjsie už od narodenia ☹

nikollette
9. sep 2009

No náš mal tiež od narodenia pravé očko také...
čistili sme kvapkami opthalmo, aj mastičku sme dávali, nakoniec aj ATB, a nezaberalo..
mali sme ísť na preplach, ale ja som sa bála, toľko som to odkladala, až mu to nakoniec prešlo samé 😉

mukky
9. sep 2009

vivi dakujem Teraz ma 38,5 teplotu,uz spinka,verim ze zubky to su len tie ocne ☹ ,no 2 krat v noci zakaslal aj teraz tak neviem ..

vini ja som kojila aj um davala od mesiaca,kojila som donedavna,13,5 mesiaca a sam sa na dovolenke odstavil ☹ ,proste nechce a nechce,skoda no,lebo som chcela kojit tak 2 roky..

miskachrumka
9. sep 2009

nikol aj ja som si myslela ze mu to u preslo ved mu neslzelo skoro mesiac vobec noa le nafukalo pravdu povediac ako zacalu vonku fukat tak mu zas slzi a trosku hnisa nam etraz dala do ocka uniflox mame kavpakat 4krat denne!takuvidim aj antibiotika mame sumamed bereme kazdych 24hodin!a do nosteka už nemame nasivin lebo ten zevraj vysusuje nostek tak sme presl na otrivina este mame na kaslikambrobene 2krat dnne no nabuduci tyzden musime byt fit okolo pondelka max utorka ale nam to vsetko prelieci tak potom budeme mat hadam pokoj zas na pol roka aspon!ale vela deti e chorych teraz a co to bude na jesen tak v oktobri boze dufam ze mi toto preliecime a budeme mat pokoj dufam!!!!!!§ 😒

mukky
9. sep 2009

zuzka a dik aj ja som rada 🙂

mukky
9. sep 2009

nikolette tak dakujem tiez a vy sa ako mate?

zuzka1.
9. sep 2009

mukky moj maly ma zo zubkov vzdy sopliky, vysli 2 stilicky teraz v proiebehu tyzdna, inak je ok. kasle, ke dmu stecu sople do hrdielka. nemate soplik? biely, vodovy?

miskachrumka
9. sep 2009

baby mozem malemu zamiesat aj vyzivu do mleika pre chut?!nechce mi ho samotne! ☹

nikollette
9. sep 2009

Už ti nechce ani po spiačky mlieko?

rimmel
9. sep 2009

miska chrumka jasne ze mozes ale ja byt tebou zacala by som s babyrice..neviem ako sa to povie po slov.ryza s tvojim mlieckom...nech si zvykne a potom napr bananik alebo mrkvu, jablcko.....su take sladsie.

nikollette
9. sep 2009

Rimmel, ved miškin papá už všetko z toho čo si napísala!
On nechce mlieko, nie výživu! 😉

vinifera
9. sep 2009

Zuzka ja okná celkom rada umývam. Len na to potrebujem kľud. Teda keď mi niekto pobaví malého. Lebo inak od okna odbieham na sto krát a potom ho umývam tri hodiny. A to ma nebaví. Inak teraz ked sú plastové to je už pohodička. Horšie to bolo s tými starými drevenými. Mne ked niekto povaruje malého tak som akčná.

Napr. minule som bola u kamošky. Je v piatom mesiaci tehotenstva. A akurát mala zápal močových ciest. A potrebovala umyť okno. Tak som ich s malým nechala v spálni. Ona sa strááášne rada baví s mojím krpcom. A ja som jej zatiaľ umyla okno v kuchyni. Ja som si na chvíľu oddýchla od krpca. Krpec mal zmenu. Veď čumákovať furt na maminu tiež nemusí byť vždy zábava 😝 Kamoška sa vyšantila keď sa hrala s malým a ešte aj okno mala umyté🙂) Všeeetci boli spokojní. Sa smial ich bratranec keď akurát došiel na návštevu. Že mu mám doniesť môjho krpca keď bude spať. Že on akože pobaví a ja mu zatiaľ môžem umyť okná 😀