Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

nikollette
19. sep 2009

Tiež neviem o žiadnom výtere 😕 😅

Idem baby Off, ten môj už načal vínko, asi čaká romantikuš večer 😀

dobrúúú

miskachrumka
19. sep 2009

coze? 😕 preboha!tak ja som zas nepocula ze by sa tam nechodilo!tento stat je nejaky cudny! 😒 moj gynekolog to robi pre istotu ano chodi sa po 6tyzdnoch aj ja som bola a unas sa robi este aj vyter z krcka po polroku aby si bol isty ze tym porodom nieje na krcku nejak ainfekcia ja by som nemusel ist kebyze rodim teda iba cisarakom kedze cez porodne cesty babo nejde ale kedze bol aj v porodnych cestach tak musim ist aj tak !ale je to dobre istota ze je vsetko ok je skvela dufam ze to tak aj bude!jked pocujem kolko zien umiera na rakovinu krcka maternice co zeny aj dievcatka tak je to strasne ☹ mam super gynekologa a dava na vsetko pozor!chvalabohu!ten krcok by mal byt aj tak sledovany ved predsa bol naruseny porodom!!!!!!

miskachrumka
19. sep 2009

no vidno ze nie len detsky ldr. su rozlisny ale aj gynekologovia!no co už! 😒

miskachrumka
19. sep 2009

idem aj ja spat lebo už nevidim! 🙄

vinifera
19. sep 2009

Uff. Tak už to máme za sebou. Ešte niekedy spravíme krstiny a bude to celé....
Krstili dnes dvoch chlapčekov. Marko mal jeden mesiac a celú omšu prespal v perinke. No ale s tým naším lapajom 7 mesačným to bola sranda. Vykrikoval hlasnejšie ako farár. Akurát dnes sa tam zaúčal nový. Ten až ostal zarazený, keď malý zvrešťal. To bola hodina naťahovania. Cumel tradične vyplúval. Ťažko ho zabávať v strede omše. Tak škrtil tatinka za kravatu 😀 😀 😀 oškrabával omietku zo steny a keď došiel k nemu farár ho pomazať tak mu vyplazil jazyk (Raz vychované dieťa).... No zábava proste.
Inak krst sme už vybyvovali od dvoch mesiacov. Najskôr nacvičovali také, že najsôr termín svadby až potom termín krstu. Potom sa do toho oprela babka. V rodine majú farára a ten odporučil spýtať sa ešte raz. A keby nechceli okrstiť tak si vypýtať certifikát na krstenie. Že na základe toho nám ho okrstia aj v inej fare. Tak dovtedy vymýšlaľ farár v našej farnosti až kým sme si nevypýtali ten certifiká - a zrazu obrat a že nám ho teda okrstí aj tu 😝

zuzka1.
19. sep 2009

misa "nadivoko" je fraza, ktora sa pouziva v dnesnej dobe, v slangovom vyjadreni, na nazvatie spoluziatia dvoch ludi, ktori ziju bez papiera(rozumej sobasneho listu)

u nas sa robia normalne po skonceni sestonedelia prehliadky, vtedy robia u nas aj ster z krcka matenrice . U nas ho robi gynekolog kazdy rok na preventivnej prehliadke ak zena samozrejme na preventivku pride.

roka u nas nebola svadba v kostole z donutenia, ja som sa v kostole vydavat chcela, kedze bolo treba vsetky sviatosti, pretoze farar u nas to bere az prilis vazne, tak osm si to musela dorobit potom. keby sa neboli zarucili a popodpisovali papaiere, ze si to dorobim, mne by to nechybalo. ale kedze dohoda je dohoda, ine mi nezostavalo.

u nas dogrilovane, ideme do sprchy, etse sme s mm lustili pri vine krizovky, to je moja mania uz hadam od zakladnej. 😉

nika takze romantikus???

pajinka23
19. sep 2009

Ahojte babulky 🙂 🙂 Tak my uz mame skoro 7700kg a to este nemame cele styry mesiace 😲 😲 uz mi je mali aj na rukach strasne tazky 😒 😒 neviem ako ho budem nosit ked bude mat pol roka 😕 😕 aspon dobre ze som si ho velmi nenaucila na ruky inak by som asi prisla o chrbticu 😒 Ach jajaj mali valibuk s neho vyrastie a potom ma spapa 😀 😀 😀

zuzka1.
20. sep 2009

dobre ranko kocky,

nikto nic, idem varit slepaciu, diviaci bocik a rebierka, pecene zemiaky, salat, upiect este asi slahackovu babovku, upratat dvor po vcerajsku a vegetit.

pajinka vy sa kojite, ze???? riadne pribera, hlavne, ze je zdravucky.

miskachrumka
20. sep 2009

zuza ja viem !nemusis mi to vysvetlovat! 😉

miskachrumka
20. sep 2009

pajinka nekoji!

jevel
20. sep 2009

Samozrejme každý gynekolog (aj po 6 týždňoch od pôrodu) robí cytológiu . To nie je nič výnimočné 😉

miskachrumka
20. sep 2009

jevel po 6tyzdnoch vieme ale ja hovorim po pol roku ze sa tu chodi na cytologiu!

miskachrumka
20. sep 2009

som zvedava nato cislo ktore budem mat! 😒

pajinka23
20. sep 2009

zuzka1 my sme na um ale uz sa pomali aj dokrmujeme...juuuj rastu nam pred ocami tie nase zlaticka 😉 😉

pajinka23
20. sep 2009

miska chrumka ako sa ma malinky??

jevel
20. sep 2009

pri každej preventívnej prehliadke raz za rok je to tuším sa robí cytologia

jevel
20. sep 2009

moja malá má niečo cez 15 kg, to keď ju beriem na ruky pekne si zaposilujem 😀

miskachrumka
20. sep 2009

mam tiez kamosku co ma malu akurat vcera pri opekecke som ju stretla s malou moj bol už doma okupany! 😉 manzel je sikovny!no a hovorila ze tiez už prikrmuju zeleninkou vyzivami kasickymi tam mala ma teraz 3mes.a nenaje sa z MM a ma 8kg ale je nadherna! 🙂

miskachrumka
20. sep 2009

pajinka ok!dakujem za opytanie!priberame rastieme mame už 4zub tak ok!len ho hlavne tak poobede do takeho neskoreho vecera omina tak je umrncany ale inac super! 🙂 .........tento moj mali je z nasej cici neskutocne happy nic ine pre neho neexistuje len macka ked je v pavuku ba dokonca ani reklamy ho nezaujimaju to je už co povedat! 😀

miskachrumka
20. sep 2009

rasto veru pajinka ja kazdy mesiac alebo kazdy druhy vyberam veci z ktorych vyrastie !a potom si napisat co treba a dokupit vsetko!mi mame strasne vela veci do pol roka ja sommala pre maleho zapratanu jednu dvojku skrinu iba jeho vecami!no a teraz robim nakup kazdy mesiac!co mu dokupujeme! 😉

zuzka1.
20. sep 2009

jevel je to samozrejme v ramci prehliadky preventivnej, na ktoru, ked sa zena dostavi, lekar spravi ster, myslim, zeby si to nebral na zodpovednost. 😉

Ale neviem presne ktora ZP preplaca cytologiu tak, ze ak ti vyjde 2x po sebe negativna, narok na dalsiu mas a o 2 roky, to je podla mna dost nestastne. ale sak peniaze. 😒

jevel 15 nie je az tak vela, to je tak idealne na tak stare dieta ako mas ty, nie???
ja mam dost uz teraz a to sa teda nenosime na rukach skoro vobec, iba ked treba na prenos alebo tak, lebo on ma obdobie len sam a sam a sam.

jevel
20. sep 2009

zuzka - ano , ano som to niekde čítala (alebo sa to preberalu tu na MK) s tou cytologiou. 😒 Ani mne sa to nepáči

15 kg je ideál pre ňu , ale pre moje ruky už nie. Ale zasa junenosím, len keď ju dávam do postielky ..atď.

zuzka1.
20. sep 2009

no je to nezodpovedne, ved keby sa v tom obdobi pokial nema zena narok na cytologiu nieco objavi je uz neskro mozno. myslim, ze som to niekde videla v cenniku, cytologicke vysetrenie na poziadanie alebo tak nejak, ale cenu nepamatam. 😒 😠

z kade si jevel???
uz 2x som mazala, co som ti chcela napisala level 😀

pajinka23
20. sep 2009

miska jeeej stvrty zubok to musi byt pekne ked sa zasmeje 😅 😅 aj my mame taky problem z dokupovanim veciciek 😕 😕 ja pre istotu nosim male veci k mame lebo doma to nemam kde skladovat 😒 😒 a uz tam mam zapratanu jednukomodu malimy vecami a to asi polovicu nemal ani na sebe 😲 😲 aj plinky mu musim kupit vetsie lebo mame pampersky od 4 do 9 ale uz su mu male a tlacia ho na to tučnučke bjuško 😀 😀 tak musim kupovat od 7 vissie..nevies ci su take od pampers???

jevel
20. sep 2009

zuzka z TT 😉

a to je pravda, ak by niečo nebolo v poriadku, tak za krátky čas už môže byť neskoro 🙄

zuzka1.
20. sep 2009

jevel ja narodena v PN, inak pochadzame ze Chtelnice 😉
TT som mala pred rokmi aj priatela, brat tam byval v Hrnciarovciach, ked sa staval etse Peugeot, tam mali dom v prenajme a makali, a my sme tam chodili za zabavou na vikendy do relaxu, Planetu a pdoobne. 😉

jevel
20. sep 2009

takže TT ti je dôverne známa 😉

roka96
20. sep 2009

baby sranda, mne to nerobili ani po 6 týždnoch iba ma prezrel a to bolo všetko.. ale chcem tam zbehnut, ked prestanem kojit..

roka96
20. sep 2009

zuzi aj moj muž chcel v kostole, je to také slávnostnejšie. boli sme aj na svadbách na úradoch a tam mi to príde ako na bežiacom páse... ešte ani svadba neskončí a už tam čakajú další..ale ved to je jedno..sranda, že to od teba chceli, aby si si to urobila, lebo mojmu mužovi,keby to tak povedia z principu by to neurobil 😅
akurát ked sme krstili drobca tak musel podpísat, že mi nebude bránit vychovávat ho vo viere atd... a to on určite nebude..

roka96
20. sep 2009

dnes bola lepšia noc aj soplíky ustupujú sa mi zdá, že nejako rýchlo.. ale som rada...
inak som sa chcela spýtat, či vaše neboli vyhádzané, ale tak zvláštne.. to podla mna nieje z jedla, lebo on je vyhádzaný na chrbte potom mu to zmizne a na druhý den zase.. nechápem.. sú také drsné na dotyk, musím asi zbehnut k dokt. ked to neprejde