Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

nikollette
8. okt 2009

Zuzi, tak hej, vona tam teda nie je... 😅
si to predstav, vyše 30 000 psov 🙂

nikollette
8. okt 2009

Teraz bol malý na chílu vonku s tatom, pozerali psov, rowailerov, priateľov otec má dvoch..
my máme čivavu...
moja mamka má ratlíka..
dedko - shar-peia
priatelova babka - mopsa
sesterka - pudla yorkshera
druhá sesterka - dvoch yorksherov
tretia sesterka - nejakého orieška
teta - vlčiaka

Takže všade kam ideme sú havovia... malý ich miluje pozerať... našu aj potrhá občas troška 😅 a
takže dúfam že k nim bude mať vzťah, minimálne taký, ako mám ja... 😉

zuzka1.
8. okt 2009

sharpeia ma aj suseda, nadherny psik, jedna suseda ho mala davnejsie, bol taky lenivy, ze aj ked mal cez 30kg ho musela nosit po schodoch, kade tade na rukach, ale krasne psiky su to.

megi93
8. okt 2009

Ahojte, idem sa spýtať na váš názor. Malá naša spáva ráno do max. 8, niekedy do 7 - 7:30. Potom sa normálne naje, pohrá a buď ideme von a spí, alebo sme doma a spí. od nejakej 10:30. Zobudí sa o 12:00 - 12:30 Naobeduje sa a o 13:45 - 14:00 je v postielke a v pohode zaspí, tak isto ako aj dooobeda. Poobede sa budí medzi 15:00 - 16:00 a hráme sa, ideme von a tak. Večer ju dávam spať okolo 19:30 a nechce spať. Niekedy sa trápime aj do 21:30 a potom zaspí, máálokedy sa stane, že zaspí hneď ako ju dám do postielky. A neviem ako je to možné, že proste poobede zaspí po hodine a pol v pohode, bez jediného slova. To ešte nie som ani z izby von a už spí. A večer nezaspí ani po 3,5 hodine vyvádzania. Neviete mi poradiť prečo to je a prípadne čo na ňu? Už používame homeopatiká na spanie, lebo inak by nezaspala do polnoci minimálne :(

zuzka1.
8. okt 2009

megi my mame taky rezim asi o 8.mesiaca,ked zacal spavat 2x za den.
tak isto je medzi doobednym a poobednym spanim hore len max.2 hodiny, potom vstane o 15-16 a je hore do vecera. vecer zaspi ok. tiez obcas strajkoval, ale preslo to. 😉

nikollette
8. okt 2009

Ahoj Megi...

Ja to už robím tak, že malého nenútim ísť spať nasilu, lebo to som sa sním občas natrápila aj hodinu uspávania, úplne nasilu... ked som sa sním radšej tu hodinku hrala, a nechala ho, potom zaspal po minutke uspavania, tlapkania po zadocku, alebo tak...
ja už to že ísť spať nasilu neriešim, náš ide spať ked je unavený...
a to je najneskor do 22tej... ak by som ho nasilu chcela dať okol o 20tej, alebo ked ešte nie je ospalý, tak by po hodine namáhavého uspávania, aj zaspal, ale by sa zobudil o hodinu znova...
preto ho nechávam nech sa proste unavý 😉

ale zase ho nenehám do pol noci či tak, myslím tak v norme všetko 😉

a on spí ako má, a tolko kolko by mal... takže v pohode...

NO dnes idú seriály, tak idem kukať baby, neviem či sa tu dnes ešte ukážem...

miskachrumka
8. okt 2009

megi 😉
ja si myslim ze ked sa snou este trosku pohras a tym sa aj viac unavi tak ti potom mala zabuva ako dudok! 😉
aj mi mame niekedy taky isty problem!
......................megi ip 😉

mukky
8. okt 2009

ahojte 😉 vini tak skore uzdravenie prajem my sme si tym vsetci presli pred mesiacom ☹ maly tak velmi kaslal v noci chudatko sa nemmohol vyspat a pri kazdom takom zakaslani mi ako keby noz niekto bodal do srdca co som bola taka smutna ze mu neviem pomoct ☹ ☹

jednym ockom sledujem ordinaciu a sa stale rehlim ze ako sa ti gynekologovoa dlho vykecavaju s pacientkami..no iste..u mojho taky frmol ze pomaly za pochodu sa vyzliekam a obliekam a sup na kozu a sup z kozy 😝 😀 😀 stale plno zien u neho...no je odbornik,je mlady a je fesak 😀 😝

mukky
8. okt 2009

moj spal dnes doobedu 3 hodky a asi 20 minut no a jasne ze s nim 😀

nikollette
8. okt 2009

Mukky, už ide večer, musíš nabrať síl, na ponocovanie 😀

mukky
8. okt 2009

a jasne ze ja s nim 😀 dnes mi tu sarapati pismenkovy skriatok 😎

mukky
8. okt 2009

nikolette ved hej 😀 😀
dnes asi len 8 casti divokeho anjela musim kuknut 😀 😀 okrem ostatneho 😀

nikollette
8. okt 2009

Mne malý už hajá...
on už je taký zlatý, vždy večer pred spaním sa ešte hrá s ocinom, nech sa mu "vybijú baterky" a keď už chce ísť spať, že je fakt unavený, začne mrnkať a pozerá na mňa a pýta sa na ruky, vtedy sa už ťahá ku mne, lebo vie že ja ho vždy uspím.. ho vždy zdvihnem na minutku, max dve, a už aj zavrie očká a hajá...
potom ho už len položím a ďalej spinká...

nikollette
8. okt 2009

Mukky, to vážne 😅 😅 😅
ty kokšo, ja by som nevydržala určite 😅 😕 celú noc byť hore.. a kedy chodíš potom spať?

Inak baby, chcem objednať, z MMB, čo sú také tie predlohy na stenu, rôzne obrázky a motívy, a malému spraviť izbičku, ...
neskúšala ste to niektorá?? nemáte s tým skúsenosť?

niečo takéto mám na mysli:

http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=2026419

mukky
8. okt 2009

mat dietatko je to najkrajsie na svete 🙂 🙂 🙂

krpito
8. okt 2009

baby, chcem ísť spať a tu sa nič nedeje ... 😀 Dnes sme mali pohodový deň, vlastne ako vždy 😀 ráno po celej noci vybúvaní (teda ja a dieťa), vonku, najesť, pospať tri hodiny a zasa vonku, ešte som stihla aj kávičku so susedou, o ôsmej sprchovať a spinkať a zajtra predpokladám okolo ôsmej budíček ... Ale nezúfajte, aj Vás to čaká keď budú deti staršie, nikoll Teba sa to netýka, Ty si špecifický prípad

mukky
8. okt 2009

no o tej stvrtej poslednu dobu 🤐 nad ranom 😀

mukky
8. okt 2009

ja tiez uz rozmyslam o detskej izbe ale mam dilemu..kedze planujeme surodenca tak o rok, rozmyslam ze az budeme vediet co budeme mat druhe ze az vtedy urobim izbu...ked bude nahodou dievcatko,aby mali nabytok roznofarebny a doplnky..uz potom vsetko naraz kupit

nikollette
8. okt 2009

Krpito, ahoj.. ešte si sa tu dnes ukázala... pekné od teba 😀

mukky, fíha, dobrá si 😅

mukky
8. okt 2009

krpito spat budes ked budes stara a chora 😀

nikollette
8. okt 2009

Baby, ok idem ja pred tv ešte, pochrumkať popcorn, a dopozerať seriál...
tak sa majte a dobrú

Mukky, tebe príjemný večer, nie dobrú noc 😅

krpito
8. okt 2009

včera to tu žilo, dnes 😒 idem teda venovať "pozornosť" živiteľovi rodinky 🙂

mukky
8. okt 2009

niki dik
ja sa tu este pomotkam...

krpito
8. okt 2009

a čo ideš robiť mukky 🙂

mukky
8. okt 2009

ved som pisala 😀
kona mam zapnuteho stale ale idem pozerat najprv posty pre teba ceske a slovenske nejake a potom divokeho anjela kuknut...
a moj zivitel ma nocnu tak ma smolu 😀

mukky
8. okt 2009

ved neskor este nakuknem ci tu niekoho nenajdem...a volfku som tu nezahliadla 😕 😕 ale ja nemam asi 30 stran este tu precitanych 😝

vinifera
8. okt 2009

Megi preboha prečo homeopatiká????? 😲 😲 😲 😲 😲
Môj mimiňák vstáva tak ráno o siedmej. Keď je velice dobrý deň tak doobeda pospí dve hodky a poobede hodku. Keď je zlý deň tak spí v aute tak 2x10 min denne. A to chodí spávať o 23 hod večer.!!! A teda to určite žiadnymi tabletkami neriešim. Je v pohode. Cez den sa hrá. Učí sa loziť.... A to ani nehovorím, že teraz vnoci ani poriadne nespávame lebo nám idú zuby. Inak sme sa budili 2 x na kojenie. Nenútim ho spať. Aj tak by to žiaden význam nemalo.

mukky
8. okt 2009

ja tiez by som spanok neriesila ani homeo ani nicim inym...je to este strasne skoro
megi neboj ono sa to upravi...a dieta vie samo kolko chce a nechce spinkat,isto su v tom zubky,nejdu vam?

mukky
8. okt 2009

moj maly od kedy mu vysli ocne zubky tak zmenil spravanie..je mrzutejsi a aju v noci obcas poplackava ☹

megi93
8. okt 2009

Ďakujem za reakcie, zhrniem to do jedného. Zuby nám neidu, ona takto nespáva už strašne dlho. Vini, keď jej nedám homeopatiká, tak do polnoci tu lieta ako netopier a potom zaspí aj tak s problémom a v noci je hore takmer každú pol hodku. Na druhý deň je potom upišťaná mrzutá nevyspatá, z toho potom nechce spať ani doobeda a ani poobede, v kuse len plače a je na mne zavesená a večer sa to opakuje... a kolabujeme my obaja a malá je proste v kuse upišťaná. Ja viem, že homeopatiká sú ešte skoro na ňu, ale inak to neide. A nechať ju hrať sa proste nemôžem. Pretože to by bola nekonečná pieseň a ja verím tomu, že keby ju nedám spať, nezaspala by, lebo minule som ju fakt nechala a o pol jednej v noci prostestovala ešte asi hodinu a pol, kým zaspala.... takže večer u nej platí, že čím dlhšie je hore, tým dlhšie aj chce byť hore. Ono ak by nespala a bola v pohode, tak to neriešim, káva, kola a energetické nápoje to spravia 😝 ale keď je taká mrzutá, nechce ani jesť a všetko je potom na figu. Nepo,máha ani ísť von, proste nič. 😖