Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

nikollette
11. nov 2009

Ahojte...

no od 12tej sme hore, napapný, vyhrajkaný, a už hajáme znova asi 10minút 😀

Mamička aspon môže nakupovať v klude na nete 😀 😀 😀

nikollette
11. nov 2009

Ale malý v noci tak nekludne spí, vela sa mrví,... 😒
idú nám minimálne 4zúbky naraz 😕

vinifera
11. nov 2009

Tak nám idú tie dva horné a teda bohate mi to stačí.... 😝 😝 😝
To počasie mi už lezie na nervy. Momentálne nemám k dispozícii žiadne auto tak som z toho nervná 🙄 Som si rýchlo zvykla si riť vyvážať... A asi dostanem aj mrchu - lebo nervozitu môžem aj rozdávať... Malý plazí už rýchlosťou blesku - je to čistá demolačná čata. Zoženiem v elektre tie detské poistky na zásuvky? Strááášne ho berú káble je otázkou času kedy príde na to odkiaľ vedú... a má všetky zásuvky dosť nízko 😨

nikollette
11. nov 2009

Vini, určite to kúpiš. Aj moj číha na káble, ale nedovolím mu sa k tomu moc ani približovať.
Mna v tehu kopla elektrina 😕 😕 😕 z kabla od notebooku, sa mi to dotklo nohy. Som niečo rozoberala, tú baterku, a nebol na to ten umelohmotný kryt a ma to koplo 😕 som sa bála potom o malého...
tak teraz ho držím od káblov a takých vecí čo najdalej.

Akurát mi zaspal... Tak som späť na nete 🙂 poobede toho veľa nenaspal, iba 45minút tuším.

Baby mne už malý tak málo mlieka pije max 300ml denne ☹ aj to len v noci... ale už ani ked spí moc nechce.
Asi to bude teraz kvôli tým zubom. Fakt jeden horný je už prerezaný, aj jeden dolný vedla tých prvých, a ešte dalsi horný vedla tých jednotiek co je. A ostatné sa tlačia von..

mukky
11. nov 2009

ahojte,
maly sa hraje,beha a rozprava,v jednej ruke flaska,v druhej topanka...vysli sme nedavno z vane,som mu robila kupel harmancekovy,nechala som ho tam posediet asi 20 minut,ale nic som mu nerobila,ani nebudem mu robit najblizsie s pindurikom
mam kavu urobenu,rano som si ani nakoniec neurobila,nemala som chut nejak.rozmyslam ci dam maleho spinkat a ci zaspi,vstal o pol tretej,spal apat jogurt s jablkom,na obed mal celozrne cestovinyy s kuracim. masom,ruzickovym kelom a akalerabom,ja chlieb a tortu 🤐
vecer idem robit zemiakovy salat na zajtra a aj rezne zajtra budu kuracie,mnam 😀
u nas je zle pocasie tiez uz par dni,skoro tyzden

mukky
11. nov 2009

maly mi tukol do klavesnice tak asi prispevok je divny
ze ide papat jablko s jogurtom a spal 3 hodky
zvalil mi cinsku ruzu velku a nasla som v nej jeho lyzicku 😀

mukky
11. nov 2009

nikol a co si si vcera objednala a dnes? 😀
poznas tie vone co som dala link?mne sa velmi pacia este tu tvoju vyskusam najblizsie ak budu mat

mukky
11. nov 2009

vo fann parfumerii maju teraz na tu moschino fizz akciu 33 e a tusim za 50 ml alebo 30 ale myslim ze vravela 50 ml

mukky
11. nov 2009

ocko uz prisiel,venuje sa malemu tak relaxujem a co vy?

Kuracie mäso s hráškom

Suroviny: 50 g kuracích pŕs, 2 polievkové lyžice čerstvého alebo mrazeného hrášku,, 1 lyžička rastlinného oleja

Postup: Na malé kúsky nakrájané kuracie mäso uvarte vo vode a rozmixujte ho spolu s rastlinným olejom Hrášok uvarte vo vode a pridajte ho k masovej zmesi

Bylinkova ryba

Suroviny: 50 g rybieho filé, vňať mladej cibuľky, petržlenová vňať, bazalka, 2 lyžičky olivového oleja, 1 zemiak, rasca

Postup: Zemiak nakrájajte na malé kúsky a uvarte vo vode spolu s rascou, sceďte a roztlačte. Rybie filé spolu s cibuľkovou vňaťou, bazalkou a petržlenovou vňaťou pokvapkajte olivovým olejom a zabaľte do alobalu. Pečte vo vyhriatej rúre cca 15 minút. Podávajte s roztlačeným zemiakom

Zelená fazuľka so zemiakmi

Suroviny: 50 g zelenej fazuľky, 2 zemiaky, petržlenová vňať, 3 polievkové lyžice mlieka, lyžička rastlinného oleja

Postup: Z fazuľky odstráňte konce a tuhé časti, nakrájajte ju na malé kúsky a varte v pare 20 minút. Zemiaky očistite, nakrájajte a uvarte. Uvarené zemiaky vymiešajte s mliekom na kašu, pridajte uvarenú fazuľku, posekanú petržlenovú vňať a rastlinný olej. Môžete podávať aj ako prílohu k mäsovým pokrmom.

Sladká kaša z ovsených vločiek

Suroviny: 150 g ovsených vločiek, 200 ml dojčenského mlieka, 1 jablko

Postup: Jablko ošúpte, nakrájajte ho na malé kúsky a spolu s mliekom a ovsennými vločkami dajte do hrnca. Za stáleho miešania varte 30 minút. Uvarte na jemnú, hustú kašu a odstavte z ohňa. Nechajte vychladnúť.

mukky
11. nov 2009

Hrášková omácka

Suroviny: 50 g čerstvého hrášku, kôpor, 2 dl dojčenskej vody, 2 lyžičky sušeného dojčenského mlieka, 2 lyžičky maizeny, 2 lyžičky rastlinného oleja

Postup: Čerstvý hrášok vylúpte a varte ho vo vode až kým nie je úplne mäkký. Uvarený hrášok sceďte a prepasírujte cez sito. Prepasírovaný hrášok zmiešajte s vodou , v ktorej sa hrášok varil a za stáleho miešania pridajte sušené dojčenské mlieko. Z rastlinného oleja a maizeny pripravte zátrepkou, ktorou zahustíte omáčku. Hotovú omáčku posypte posekaným kôprom.

Nové zemiaky s uhorkou

Suroviny: 2 stredne veľké nové zemiaky, petržlenová vňať, 2 lyžičky rastlinného oleja, kúsok uhorky

Postup: Zemiaky uvarte v šupe, olúpte, roztlačte vidličkou a zmiešajte s rastlinným olejom, posekanou petržlenovou vňaťou. Uhorku olúpte a nahrubo postrúhajte. Zmiešajte so zemiakmi.

Kaleráb, zemiak a vaječný žĺtok

Suroviny: 1 zemiak, kúsok kalerábu, ? vaječného žĺtka, 100 ml materského alebo dojčenského mlieka, 2 lyžičky rastlinného oleja

Postup: Zemiak a kaleráb olúpte, umyte pod tečúcou vodou a nakrájajte na stredne veľké kúsky, ktoré uvaríte v pare domäkka. Vajce uvarte natvrdo, odstráňte bielok a polovicu žĺtka roztlačte vidličkou. Zemiak a kaleráb roztlačte, primiešajte materské alebo dojčenské mlieko a roztlačený žĺtok.

Zemiaková kaša s čínskou kapustou

Suroviny: 2 menšie zemiaky, 1 lyžička rastlinného oleja, 1 lyžička dojčenského sušeného mlieka, 2 polievkové lyžice prevarenej horúcej vody, kúsok listu mladej čínskej kapusty (alebo hlávkového šalátu)

Postup: Zemiaky očistite a uvarte vo vode. Roztlačte ich vidličkou. Do prevarenej horúcej vody pridajte sušené dojčenské mlieko, premiešajte a pridajte k roztlačeným zemiakom. Čínsku kapustu (alebo šalát) najemno postrúhajte a pridajte k horúcej zemiakovej kaši.

mukky
11. nov 2009

Kalerábová omáčka

Suroviny: 1 menší kaleráb, 4 lyžice dojčenskej vody, 2 lyžičky sušeného dojčenského mlieka, 1 lyžička rastlinného oleja, kôpor, 2 lyžičky kukuričnej múky

Postup: Kaleráb olúpte, postrúhajte na jemno a poduste s dojčenskou vodou do mäkka. V malom množstve vody rozmiešajte kukuričnú múku, sušené dojčenské mlieko a pridajte to za stáleho miešania ku kalerábu. Všetko spolu varte ešte 5 minút. Pridajte rastlinný olej a posekaný kôpor.

Karfiol s vaječným žĺtkom

Suroviny: 4 ružičky karfiolu, 1 vaječný žĺtok, petržlenová vňať, 2 lyžičky rastlinného oleja

Postup: Karfiol dobre umyte a uvarte v pare do mäkka. Roztlačte ho vidličkou, dajte na panvicu s malým množstvom rastlinného oleja a za stáleho miešania ku karfiolu pridajte rozšľahaný vaječný žĺtok. Miešajte až kým žĺtok úplne nestuhne. Hotové jedlo posypte nasekanou petržlenovou vňaťou.

Možno sa budete niecim inšpirovať,či? 😀

vinifera
11. nov 2009

Prídeš navariť?

nikollette
11. nov 2009

Mukky IP 😉

vinifera
11. nov 2009

Ohovárate ma? ☹

smily
11. nov 2009

ahojte
mukky odkedy mozem davat malej ryby? od roka ci skor?

nikollette
11. nov 2009

Vini nieeeeeeeeee 😠 😠 čo si to myslíš....
Iba s Mukky debatujeme o nákupoch, kde dobre nakúpiť, ake netové stránky a tak... aby sme to furt nerozoberali v IP... 😉

zuzka1.
11. nov 2009

baby rieste nakupy tu, stranky a tak, sak aj ja lubim nakupovat 😀 😀

vinifera
11. nov 2009

Aj ja ale nie je začo 😝

zuzka1.
11. nov 2009

netrep, ved ty zarabas na vsewtky strany aj na materskej 😀

mukky
11. nov 2009

ahojte,
pozerate modre z neba?je to maminka z konika,musim jej opat napisat ako sa ma 😀 vidim ze jej opat pribudli 2 deticky 😵 😵

zuzka1.
11. nov 2009

nepozeram, kto tam je???mame navstevu, teda mm kamarata a ja kukam panelak popri netu

mukky
11. nov 2009

smily ryby by sa mali podavat po roku,i ked niektori hovoria ze ku koncu prveho roku,a ryby sladkovodne,ako kapor,pstruh,stuka,zubac a podobne...
pokial mate v rodine nejaku alergiu,zaviest po roku,ale moj osobny nazor je ze po roku skusit az rybky

mukky
11. nov 2009

vini,na blbu otazku neodpovedam 🙄 😀 😀
salat sa uz chladi na balkone,mm je jak male decko sa uz ho nevie dockat kedy vychladne 😀 ja by som radsej tie rezniky 😀

vinifera
11. nov 2009

Naučil sa stávať v postieľke. Takže sa snaží a snaží...

mama.wolfka
11. nov 2009

môj milovanček o 22. konečne zaspal, uff 😒 urobila som si mňam kafíčko a idem vás trošku počítať

zuzka1. som rada, že som ťa potešila, teda dúfam, že som správne pochopila 😀
no mňa po rokoch chytila mánia štrikovať, tak mám v pláne obom chlapom na vianoce urobiť rovnaké pulóvre, dúfam, že stihnem 😉
ten kufrík s náradím je dobrý nápad, tiež plánujem nejaké knižky, lebo tento náš mudrlant rád "číta" a tvári sa pri tom strašne múdro a sústredene ... vydrží však len asi minútu a už je zasa v pohybe 😀
vygooglila som si tie prstové farby a vyzerá to celkom zaujímavo, tiež rozmýšľam, že by to chcelo trochu kreatívnej zábavy 🙂

mukky prekonaj to, veď zdobiť nechaj tatina so synátorom 😉 ty budeš potom už len strážiť strom, nech to prežije aspoň pár dní po vianociach 😀 😀 😀 ... bude zábava ... my máme na ozdoby jednú veľkú krabicu a vždy to tam len na záver pohádžeme, však dnes sú už nerozbitné gule 😀 a je hotovo

náš tata bol minule náhodne sám v potravinách a tiež doniesol dva balíky saloniek, nech má čo kradnúť zo stromčeka 😀

mama.wolfka
11. nov 2009

vini ja som kúpila tie poistky do zásuvky v lekárni, mali od Canpolu a boli tam 4 kusy

náš malý si najnovšie obúva naše papuče, teda svoje nohy v papučkách strká do našich šlapiek keď ich objaví bez obsahu 😀

mukky, nejaká telepatia, tiež som dnes myslela na to, že napíšem čo sme dnes papali 😉 dokonca sme mali aj podobné ... bio cestoviny, bio špenát a mäsko z domáceho zajačika 🙂 nejak to tak vyšlo dnes na bio obed 😀
dokonca mal dnes aj nápad sa kŕmiť sám, tak keď už bola väčšina v ňom, tak som ho nechala vytešovať sa ... najskôr ruka preskúmala čo je to v miske, dokonca to putovalo aj do pusy a potom už lyžičkou na všetky smery a občas aj do pusy, len tú lyžičku si dáva do pusy väčšinou vertikálne 😀 😀 😀 no zábava ho sledovať
no to počasie ... jedna hrúza
ja som asi nejaká smraďoška 😀 😀 😀 ale voňavky ma vôbec nelákajú ... občas počuchať to hej, ale asi by mi stála v kúpeľni aj 20 rokov 😕
vďaka za recepty, určite sa inšpirujem
všimla som tam aj filé, robíš ho už aj malému ? my sme mali pár krát rybu, ale zatiaľ len pstruha ... filé mi príde také jednoduchšie pripraviť, hoci aj tam sa nájdu kosti ☹

mám blbú otázku 😅 čo presne znamená mm ? tipujem môj muž

vinifera
11. nov 2009

Môj muž alebo môj manžel. Ja mám viac dojem, že to používajú ženy čo už sú vydaté.

Tak mimiňák zaspal o 23 hod.

mukky
11. nov 2009

preco nespite? 😀

vinifera
11. nov 2009

Mukky jogurty pre kojené až po roku?

mukky
11. nov 2009

vini ano,a aj maslo a prakticky vsetky mliecne vyrobky