Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

vinifera
3. jan 2010

Ahoj Fesi.
Mukky ja mám dojem, že Fesi si prečítala časť našej témy. Podľa jej príspevku mám taký dojem.
Fesi ja tiež dávam občas poháriky. Ked nespíme väčšiu časť noci tak ráno chodím jak mátoha. Dáme ranajky. Chvílu ho nechám sa pohrať a pred obedom alebo na obed si ľahneme spať. Takže varenie sa nekoná a vtedy dávam pohárik aj ja.

fesi
3. jan 2010

no to je super 😀 ano prečítala som si časť témy 🙂 dosť ma tam aj pobavila pani už si nespominam meno, ktorá striktne dodržiava domácu stravu. mam susedu a ta je toho nazoru, že len domaca strava je ta najlepsia a deti maju na chladnicke rozpis od kolkej do kolkej sa mozu hrat pozerat tv a vecerat🙂 mne sa to zda masaker 🤐

nikollette
3. jan 2010

Ahoj Fesi---
presne ako píše Vini, my sme síce ako tak netabulkové, že sa nedržíme uplne presne na den zásad, ale podstate sme dosť tabulkové 😅
Poháriy dávame aj my, aj ked miešame s varenou stravou...
Do pavúka nedávam, a nie to od 4m 😕 prepáč 😔
ved vtedy deti ani nevedia samé sedieť, nie to ešte "stáť" v pavúku ☹
Skús kupit ohrádku je to super vec 😉

Mukky, no malý vstáva okolo obeda t.j cca od 10-13tej.. ako sa podarí...
a cez den spí este dva krát, ale nie velmi dlho... ked sa naje a pohrá, ide spinkať,okolo 15tej a potom navečer okolo 18tej... a potom nočný spánok okolo 21-22... ako sa podarí...
No občas sa v noci prehadzuje, ale málokedy. Skor uz ked sa preberá.. iank spinká kludne, krásne celú noc bez pípnutia.
Mliečko mu dávam, ked sa zobudím, t.j cca každe 4hodky..okolo pol noci, okolo 4-5tej, potom okolo 8-9tej, a obcas aj pred vstávaním, t.j okolo obeda... Ale pije mlieka čím dalej tým menej 😒 ☹

fesi
3. jan 2010

nikollette: ved v poho 😀 kazdy podla seba. mne maly sedel bez problemov koncom 4 mesiaca. ohradku mame ale ma v nej panicky zachvat 😉 on sa totiz potrebuje stale hybat a lozit. v 6 m zacal stavat aj ked som sa bala ci si nemoze nieco spravit s chrbatikom ale chodime na neurologiu na kontrolu a vsetko je ok🙂 len mam besne babo 😀 teraz uz sam stoji krackuje okolo vsetkeho na co dociahne, vie si sam pekne sadnut zo stoja tak som kludna. ale ako pises aj ja som sa bala ho dat do pavuka tak skoro. no len som bola na neho sama a skoly do toho , manzel stale v praci, maly nevedel sam kakat stale volaco, bola som unavena z vecneho natriasania na rukach. asi som mala aj stastie, ze je vs. v poriadku. a mozem sa opytat kolko ma tvoj drobcek?

vinifera
3. jan 2010

Fesi aby si si kukla kolko máme detí a ako sú staré kukni si PAS. To je to okienko pri fotke. Môžeš si ho aj sama upraviť (ten svoj🙂 Inak Nikin a môj sú rovnako starý🙂

nikollette
3. jan 2010

Môj bude mať vo februári jeden rok 😉
4 mesačný vedel sám sedieť, sám sa posadil? Lebo za samostané swdenie sa považuje to ked sa dieťatko posadí samé 😉
Vsak si daj do pasu v nastaveniack kolko má malý, aby sme videli, ak to nie je tajné 🙂

nikollette
3. jan 2010

Vini, to vysvetlila... Stačí ked na nase fotky pojdes myškou.

adal
3. jan 2010

ahojte 🙂
nemáme tu druhú milku ?

fesi
3. jan 2010

Ďakujem pekne za radu, idem na to 😀

nikollette
3. jan 2010

Adal 😀

mukky
3. jan 2010

fesi možnio si myslela mna 😀
my poháriky nepoznáme 😀 ..len domácu stravu 😀
ja som tu najprísnejšia,bubububu 😀

mukky
3. jan 2010

adal ako?? 😕 😀

nikollette
3. jan 2010

Mukky 😅 😀

som dnes malému doobjednala dalsiu sadu základnýcj kociek lego duplo 😀
bolo že ponuknite cenu, som dala 7evri, plus poštovné za dobierku, no oplatilo sa 😀

fesi
3. jan 2010

mukky: nie teba nie, to meno by som si zapamatala 🙂

vinifera
3. jan 2010

Adal nemyslím si že by to bola druhá Milka.

Od včera večera som nekojila. Velice sa mi znižuje tvorba mlieka. No ale dnes príde malá pirana domov. Tak zasa bude celé noci cicať. Všetko sa vráti do starých koľají.

Už som to tu konečne poupratovala. Ešte treba zmyť podlahy. Ale ja tak neznášam umývať podlahy. To bude asi tým, že v našom prvom prenajatom byte boli tie staršie plávajúce podlhay úplne tie bledé. Komplet v celom byte. A ja som tam mala dvoch psov. Takže nech som sa snažila akokoľvek stále to bolo šmuhovaté ocapkané a chlpaté☹( Takže som stále umývala a stále bol bordel 😠

nikollette
3. jan 2010

Ani ja si nemyslím že to bude druhá Milka...
Vini, aspon si si oddýchla??? 🙂

Fesi, no vidíš, a aj foto tam je... Len ti to môžu admini zmazať nakolko, by sa mali pridávať len foto teba, alebo teba s dieťatkom 😉

fesi
3. jan 2010

do kelu, tak to idem zas a znova zmenit 😀

nikollette
3. jan 2010

Ale vsak mohla si si to nechať, kým by ti na to neprišli, ja som len upozornila, aby si vedela, keďže si tu nová 🙂

adal
3. jan 2010

myslela som to inak, ale v pohode 🙂

fesi
3. jan 2010

no prave som zistila, že nemam s krpcekom ziadnu foto 😲 bud je tam len sam alebo s muzom alebo s hocikym cudzim a so mnou nema 🙂 dnes to musim napravit 😀 aaaaaaa svokra prichaazii 😵 zatim. dufam, ze vecer sa zapojim aj do nejakej temy 😝 😀

fesi
3. jan 2010

diskusie 😀

zuzka1.
3. jan 2010

aka debata sa tu rozprudila. 😀 😀

fesi vitaj, a nic nepytaj 😀 zartujem

Adal mam, chces???ked to je teda inak 😀 😀

nikollette
3. jan 2010

adal, ja chápem ako si to myslela.. 😉

adal
3. jan 2010

zuzka1., nechápem 😒

adal
3. jan 2010

zuzka1., asi mi to došlo ale eeee, asi nie 😉

mukky
3. jan 2010

drobec az teraz zaspal..po hodke 😖 ..a to mal dudu..plakal ako krokodil,zjedol velky tanier polievky...hladny nebol,ale som mu zvykla obcas davat pred spanim hoc len 30 ml ci 60 ml miecka..ked mal na desiatu len ovocie..
takze hodinu nevedel zaspat a ku koncu uz plakal ako krokodil 😢 ..len co som mu povedala ze ocko donesie mliecko,plac prestal,hned si lahol..vypil 60 ml mliecka,podal mi flasu,lahol si na brusko a uz mu ani nevadilo ze odchadzam z postele,že piškať 😀 som mu povedala...len mrkol a uz spí..

mukky
3. jan 2010

závislák je 😀
ale to len asi 4 dni co nechce zaspinkat ako inokedy...a idu iste zubky dalsie,lebo si dava rucku do pusiny..a dost casto..asi stoličky..

nikollette
3. jan 2010

Mukky ty sa máš že ti chce malý mliečko.. U nás je to boj ☹
a pije cim dalje tým menej.. nieked na jednu dávku iba 50ml, 80ml..a tak 😢

mukky
3. jan 2010

idem hajíííííííííííí ☹ som lemravá lemra 😖 😖
neviem kedy drobec vstane..chceme ist von..a asi kuk tu hracku co dala nikoll 🙄 😠 😠 ..len mm o mojich plánoch este nevie 😀 😝

mukky
3. jan 2010

nikoll moj je bez dna 😀 zje vsetko,kedykolvek,kdekolvek,cokolvek 😀 ..keby mohol 😀
jedine bola ta kriza co absolutne nechcel um 2 dni..sa mu az uplne hnusilo len ked si dal flasu k ustam 😕 ..uz som to videla zle..