Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

nikollette
4. mar 2010

Cavte...

Tak hlásim prvú úspešnú noc v postielke...
Spinkali sme do 12tej, malý sa nebudil, akurát sa možno 2x pomrvil za celú noc na čajík... Inak super. Dala som ho tam ked sme isli vsetci spať, poležiačky, ostal ležať, hladkala som ho, a zaspal. Takže sa teším 🙂

Mukky, aký fon si kupil tvoj muž?

vinifera
4. mar 2010

No Nika ja keď krpca dám do postieľky - tak je to pohroma najsamväčšia 😠
Dnes sme už boli na prechádzke u švagrinej, v meste a potom ešte okružnú jazdu po celej dedine. No 3 hodky sme sa kočíkovali. Dali sme obed a teraz dlávi suchý rožok čo si ukradol z kuchynskej linky (sú tam nachystané na strúhanku) no a nedajbože mu ho zobrať aké kriky robí 😅

nikollette
4. mar 2010

Inak malý už prejde akúkolvek trasu úplne sám, ale sa bojím. Sám nemôže chodiť, aj ked už v podstate vie...
Musí byť pri nom stále niekto, lebo sa bojím. Bo občas stratí rovnováhu, a zatacká sa ako opitý 😅 a mohol by spadnúť... a už sa vie aj sám postaviť 🙂 (myslím vo volnom priestore, bez toho aby sa niečoho chytil)

vinifera
4. mar 2010

Nika tak tomu nechápem ako to u vás vyzerá. Malý si chodí po izbách sám. Keď ho zatacká tak vždy padne na riť. A hned sa zvrtne a postaví sa sám a ide ďalej. A to ho ako ked ho zakolíše chytáš?

nikollette
4. mar 2010

Chytám áno... ved by sa mohol do hocičo udrieť, do stola, do sklenenj výplne na dverách či nábytku, do rohu pracovnej dosky čo nám vytrča, a podobne... ja sa bojím.... 😖

vinifera
4. mar 2010

No tak toto isto neriešim. Veď ked popri niečom ide tak sa toho drží. A keď ide vo volnom priestore a padá tak bud capne na 4 ale sadne na zadok. Ani len za ruku sa nedá chytiť. Sám a sám.

nikollette
4. mar 2010

Môj tiež za ruky nie. Ale pri nom je stále niekto.
Ja som posero, bojím sa úrazu 😖 😔

vinifera
4. mar 2010

Ja som fatalista. Takže keď sa niečo má stať tak sa to stane bez ohľadu na to či preto niečo spravíme alebo nie. A to či niečo spravíme tak alebo onak je predurčené osudom 🙂
Takže pokiaľ má tri dni behať sám a nič sa mu nemá stať tak sa mu nestane. A ked sa má stať že spadne ked budem pri nom tak sa to stane aj napriek tomu že budem pri nom.

vinifera
4. mar 2010

Si zober ako šlahol Adin malý v škôlke. Učiteľka bola vyslovene pri nom. A aj tak šili pusu ☹

nikollette
4. mar 2010

No Vini, chcela som vyskúšať tvoju metódu. Aspon v jednej izbe. Malý tu behal hore dole úplne sám, nebola som pri nom. (stála som na druhej strane izby) A stala sa nehoda ☹ hapal na zem, síce klen na koberec, a na ruky, ale aj tak si rozrazil trochu vrchnú peru, lebo mu z nej tieklo troška krvi 😢 plakal, asi 1minutku, už bežká, ale len pri mne... ale ako som vravela... nešťastie sa stane veľmi rýchlo.. ale je pravda, že on už nechodil, on už behal po izbe 😖

vinifera
4. mar 2010

Hmm tak to mi je ľúto. Ale mne malý takto chodí stále. Nemám potrebu byť mu furt za riťou. Chodí si z izby do izby. A sem tam ho hľadám že kde sa zatáral🙂 Proste vie že nestojím pri nom tak si dáva bacha.

nikollette
4. mar 2010

No už hajá, drobček môj 😔
Chudáčik, nevravím že to bolo niečo horzné, ale zase krv mu tiekla z vnútra vrchnej pery. Na zúbkoch si to asi rozrazil..

Vini, a vy nikde nemáte nič nebezpečné? Neuzavretú zásuvku, sklenené veci, ostré hrany, veci co by mohol pojesť, (napr. psia miska ako si písala, ž z nej jedáva občas) atď...
My máme všade niečo, a nedá sa vypratať celý dom, aby bol bezpečený... ešte aj vtedy ked spadne, aj ked sa do ničoho neudrie, tak si môže ublížiť inak. Napr. ako dnes moj ☹

vinifera
4. mar 2010

Chudák pes už dietuje lebo jej jeho miska vyložená vysoko aby ju malý nedočiahol. Akurát včera som na tú hore zabudla. Teda oná tam tá miska s polievkou nebýva len mama to tam dala psovi dožrať.
Šuflíky si otvára sám - a teda že ich je na tej červenej komode dosť. Aj si ich kadejako dokríža pootvára. Ale si dáva pozor až si nešlahne.
Sklenené veci okrem nočných stolíkov nemáme - a tie občas používa ako chodítko🙂
Ostré hrany sú tu. Ale to neriešim. Možno to bude iné ked bude lietať ako víchor. Ale aj to sa skôr obávam že skôr ja dostanem z toho prievan do uší ako by sa mal o nejaký roh rozmlátiť.

nikollette
4. mar 2010

Alebo že si privre prsty v šuflíkoch 😖 😝
Moja sestretnica mala asi 2roky, a ajtak si privrela. Deti si to tak ešte neuvedomujú. Otvárala a zatvárala suflík a tak si privrela prst, že jej celý omodrel a odpadol... auu 😝
Pre mna je toho v dome velmi vela nebezpečného pre malého...

vinifera
4. mar 2010

Nika aj my máme RD. 9 izieb ak rátam aj kuchyne a milion km štvorcových chodieb, schodísk, pivníc a povál....
Hej aj on si sem tam privre prst. Zjajkne. Problém je ale vačšinou v tom že si ho nevie odvrieť - tak až vtedy zasahujem.

nikollette
4. mar 2010

Ja vidím všade nebezpečie. Aj mp mi už povedal že hned na to najhoršie myslím. Ale radšej predvídať, ako potom neskôr lamentovať 😔
Alebo ku schodom sa nemôže dostať? Náš našťastie nie, máme pred schodami dvere..
Ja už len špekulujem 😅 No, dobre som možno troška viac opatrná, aj ked viem že máš pravdu, nešťatie sa môže stať aj rovno pred mojím nosom. 😔

vinifera
4. mar 2010

Nobody? 😕

womenne
5. mar 2010

ahojte Niki ja mavam tiež velky strach najme vonku na chodnikoch pri ceste,ale ty musiš nechat maleho chodit sameho a nestat mu pri"zadku"aby si neubližil,on sam musi zistit ake ma hranice,kde nanho "čiha"nebezpečenstvo".To že pri chodeni spadne nieje take strašne mate koberce nie?a male deti padaju večšinou na zadoček ale on sa nauči,neboj len ho msiš nechat takto je spolahnuty na teba že ty si tam.Naši si tolko krat privrely rstik do komody,ešte len lozili ked ich tam strkali potom sa načili že si tam ubližia a užto nerobili.Takisto k schodom sa nepribližili ked už tak,otočili sa a šli dolu opačne,alebo zadkom.

Niekedy neustriehneš a stane sa niečo aj ked budeš tesne pri nom....Potom to bude mat horšie v školke...

vini ešte som rozmyšlala že či tvojmu neškodia havkovia,moji maly zvyšene testy na srst v 2 rokoch a minule sme boli znovu na testoh a užsa im to ukludnilo lebo snimi neboli v kontakte,takže ztoho vyrastli čož je dobre lebo im raz chceme kupit havka 🙂

vinifera
5. mar 2010

wom pýtala som sa aj tej pani čo tu na koníku s nou riešim ten ekzém aj kožnej. Obe povedali že do roka sa inhalačné alergie neprejavujú. (teda aj alergie na psy)A on má ekzém od 7 meho mesiaca. V podstate od kedy začal papať príkrmy. Lebo do takmer 6,5 mes bol plne kojený. So psom v kontakte bol a ekzém nemal.
Ale poradila mi tiež tá pani že už mu môžem dať spraviť test na alergiu na roztoče a psie chlpy. Že po roku sa to už môže prejaviť a už sa dajú aj tie testy robiť. Tak to skočím vybaviť na bud týžden.
Vieš ide mi o to že so psom je v kontakte stále. Ale ekzém sa prejavil až v 7 mom mesiaci ked už papal príkrmy. Takže sa obávam že to bude alergia na nejakú potravinu. ☹

womenne
5. mar 2010

aha tak jasne može byt dufam ževam to pomože boratko,ak sa bude skoro liečit je možne že ztoho vyrastie,ale v puberte sa to večšinou vracia...A ku komu ideš?

Naši neboli v kontakte stale ale švagrina si kupila psa a ked sme tam občas prespali chalani sa obsypali,nadcha..takže preto sme to uplne obmedzili..

cestovatelkaandrea
5. mar 2010

no baby vidim, ze riesite bezpecnost pri chodeni. ja som bola ako Niki zozaciatku... hlavne ked Damian nevedel poriadne ustat rovnovahu. teraz ho uz neriesim... necham ho behat po izbe. ale ked vidim, ze leze na gauc alebo na stol tak idem k nemu... pre istotu aby sme znova neskoncili v nemocnici...

womenne
5. mar 2010

Andrea ja som to tiež prehanala ale pri dvoch sa to neda a osvečilo sa mi že deti vedia kde na nich čiha nebezpečnstvo,oni sa musia naučit že čo smu a nesmu.Samozrejme že hranice určujeme my 😉

cestovatelkaandrea
5. mar 2010

No ja viem wom.... to sa ani neda, lebo by bol zo mna len straziaci pes. som zvedava ake to bude pri dvoch detoch.
Damian je taky kaskader... on si zrazu zmysli, ze chce ist hore na poschodie a uz ako spion ide hore po schodoch. alebo si pritiahne stolicku (plastovu) k umyvadlu a uz umyva. Vtedy fakt musim davat na neho pozor, lebo keby padol, tak by to bolo troska horsie.
odkedy sa ti zacali deti hrat spolu?

lenka_66
5. mar 2010

zdravicko,
hlasim ze zijeme len mamina akosi nestiha.
po kuracunke sa vyhadzeme 😝 a mame ZUB 😀

tomaskovi na nedelu vsetko naj 😵 😵 😵

womenne
5. mar 2010

andrea prva bitka bola hned ako sa učili lozit 😉 neviem oni sa vždy spolu hravali nebol s tymto problem,praveže naopak je to vyhoda nemusiš pri nich nonstop sediet,ja si to dokonca neviem predstavit s jednym 😀

vinifera
5. mar 2010

Tak si to nevieš s jedným predstaviť - hmmm 😀 😀 😀 Náročná žena

cestovatelkaandrea
5. mar 2010

Vini mozno je to fakt tak ako pise women.... nas Damian je uplne iny ked je v skolke s detmi. Pekne sa s nimi hra a doma je to zbojnik ako hrom..
Ale na tvojho Tomasa nema ani keby sa akokolvek snazil 😉

vinifera
5. mar 2010

andrea ale ja som to myslela troška inak - akože si to už neviem predstaviť len s jedným (nemala som na mysli dieťa)

womenne
5. mar 2010

😀 😀 aha tak to som aj ja pochopila až teraz 😀 😀 😀 no zaujimave

cestovatelkaandrea
5. mar 2010

Vini nad cim ty rozmyslas 😀 😀 😀