Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

mukky
23. apr 2010

hmm,mne sa to stalo tiež a to som darovala"kámoske"teda jej malej nové vecicky nejake ako ortopedické plienky,flasku,hracky a ona to dala na internet a potom som to nasla aj u nás v detskom bazáre 😒 😒
ok,nepoviem flasky moze mat viac tak nevyuzije a predá ich ale tie hračky som dala malinkej..co myslíš ako to skoncilo?je ešte mmoja kámoška?..

leelo
23. apr 2010

cau mukky
inak toto som nikdy nechapala - ukratit vlastne dieta. ved kolko na tom asi zarobi? co si za to kupi?

mukky
23. apr 2010

vrátim sa este k tej "kamoske",uz mala starsieho syna cca 5 rokov a malu potom mladsiu od nasho o asi 3 mesiace a tak chcela setrit aj na detoch velmi ze malej chcela dat od 3 týzdnov kravske mlieko do flase lebo je lacnejsie 😲 😲 ,sa mi divila ze casto prebalujem krpca ze naco ze jej malu prebaluje ked mam mala az 10 kg tazku plienku 😲 na tv ju ucila od narodenia,polozila ju na postel a zaplôa jej tv bola nad nou nech sa nenudí 😲 ,malý jej jedol uz na 5 mesiacov bryndzové halusky tak preco by mala malu zdravo stravovat naco ked som jej radila a davala linky...myslim ze mozno sa potom trosku spamatala..a a spon to kravske mlieko nedala na 3 týdzne malej..
a ked malý plakaval,zavrela vsetky dvere a nechavala ho vyplakat aj hodinu 😲 😲 😲 😠 /ked bol babo/

wandeirra
23. apr 2010

baby ja som z toho tak sklamana, chcela som urobit malej radost a myslim ze som sa jej aj do vkusu trafila,krasna ruzova suprava a teraz ked som videla ten inzerat,tak mi je smutno z toho.
leelo,peniaze by som nikdy nedarovala,to nie je pre mna dar. keby som jej ich aj dala, kde mam istotu ze kupi nieco malej a nie sebe? po tomto dost pochybujem ze by ich na malu minula,ked dokaze toto...

mukky co su to za ludia,nechapem to 😖 myslim ze uz tvoja kamoska nie je.

keby aspon nieco povedala, ja s tym nemam problem ok ved kazdemu clovek nevyhovie. najlepsie na tom je, ze to stalo dajme tomu 30 eur a ona to chce predat za 50,no nemam slov.

wandeirra
23. apr 2010

pekna kamoska mukky. naozaj. podla mna nebola uplne normal. setrit na vlastnom dietati,neprebalovat,aby usetrila a kravske mlieko v 3 tyzdnoch,tak to je sila

mukky
23. apr 2010

ako mne tiez dala svagrina nejake veci a povedala co sa ti nehodi vyhod a to by som neurobila alebo si predaj ale ja som aj niecomalo predala ale za tie peniaze som potom nakupila aj hracky alebo nejaké ine oblecko pre jej deti ,kupujem stale tak po castiach,má 3 deticky a vidíme sa asi raz za rok niekedy za 2
aj kamoska mi tak dala ale take starsie a tiez mi povedala nech si s tym co nevyuzijem urobim co chcem...

leelo
23. apr 2010

no ale jej o prachy evidentne ide. co si kupi za 50e? zaplati ucet na mobil? ak vylucujes, ze tam ide o netrafeny vkus, tak je to ubohe...

leelo
23. apr 2010

to uz su take trosku primitivnejsie typy ludi - usetria na mlieku, ale potom sa nabehaju po alergologoch a vysolia daleko viac za lieky

wandeirra
23. apr 2010

mukky,co byvate tak daleko od seba? ked iba raz za rok sa vidite

leelo,urcite to nebol netrafeny kus,kupovala som to este trochu vacsie,aby to mohla ponosit dlhsie.aj sme sa o tom rozpravali,ze by take nieco chcela ked bude mat malinka sviatok. ja neviem co chce za tych 50e kupit,je to smutne. asi fakt ucet za mobil alebo co. najhorsie je ze ako sa mam teraz tvarit /ona zatial netusi ze som to videla na nete/...mam je to povedat alebo kaslat nato?

mukky
23. apr 2010

wanda mala by si tej "kamoske" zavolat a rovno jej to povedat ze ta to sklamalo a ukoncit vás /vztah 😀 / 😝
no to bola moja nak kamoska v puberte asi 4 roky,potom sa na mna urazila ze som si nasla frajera a zradila som ju 😀 preslo hadam viac ako 15 rokov,sme sa stretli,spolu sme boli tehotné,asi par mesiacov sme sa obcas navtivvili a volali si no a potom toto a ja som este nieco urobila,tiez by som vas nazor rada pocula 😀 ale o tom hadam vecer..uz som to potom ukoncila a neozvala sa..a som rada,clovek by si myslel ze vekom clovek dospeje ale niekedy asi nie...u urcitych ludí..no a to ani nevravim o tom ze som sla za malym na wc u nich a on nesplachol tak som mu to pekne povedala ze to musi a ona ze on je tak nauceny lebo setri tak na vode na vode 😲 😲 😲 😲 😀
keby nemali peniaze ale ziju normal jak ostatatni co tiez splacaju pozicky..a doma samena haldy pastety /super lacne a zdrave,nie?

mukky
23. apr 2010

svagriná zije v Chorvátsku 😎

leelo
23. apr 2010

strava je asi jedine, na com sa setrit jednoducho neoplati. jste to co jite...

wandeirra
23. apr 2010

rozmyslam ze jej napisem mail,v zmysle ze darceky sa nepredavaju a ze je to od nej ubohe a ze ma sklamala fakt. aj ked si myslim ze jej je to jedno,nema ziadny charakter ta osoba. no skoda, prisla som o kamosku,co uz clovek si dnes musi dobre vyberat,koho si pusti do svojho zivota.

aha v chorv. tak to je poriadne daleko 😎 😎

leelo
23. apr 2010

ak sa ti nechce s nou osobne konfrontovat teraz, nechaj to tak. ved ona ti zavola a vtedy urobis co uznas za vhodne.
ona by sa mala citit neprijemne, nie ty. ked jej napises mail, ona ho zmaze. ale ked ju budes mat na linke, len tak sa z toho nevykruti 😠

mukky
23. apr 2010

wande potom daj vediet ako to dopadlo..a to si jej uz dávno podarovala?

wandeirra
23. apr 2010

mne je to uz jedno,nebudem sa s nou natahovat. radsej ten mail napisem,nemam vobec chut ju vidiet.

mukky jasne dam vediet ako to dopadlo. nie nebolo to tak davno,bolo to nedavno 🙂

mukky
23. apr 2010

baby ahojte,vecer nakuknem pokial nebudem lenivá písať 😀 😝

vinifera
23. apr 2010

No áno áno niektorí ľudia nikdy nedospejú správajú sa ako malé deti.
Z komických vecí robia tragické...
Možno sa jej súprava nepáčila. Tak ju chce predať a kúpiť niečo čo sa páči jej. Možno jej chodia upomienky a potrebuje zaplatiť nejakú faktúru.... Veď si jej to dala - tak nech si s tým robí čo chce. Či si ako stále myslíš že je to tvoja vec a máš právo rozhodovať čo s tým dotyčná spraví? Keď si neváži že si jej dala pekný a hodnotný darček ktorý si darovala s dobrým úmyslom - jej chyba. Ty teda preto isto mozgovými bunkami mrhať nemusíš. Ty si jej venovala čas tým že si vyberala darček.
A možno sa tu zasa pol fóra so mnou nebude baviť lebo som povedala pravdu a nie je totožná s ostatným stádom. Ale povedala som to ako to vidím ja.

vinifera
23. apr 2010

A ja osobne by som jej zavolala a spýtala sa že čo ju viedlo k tomu aby predávala darček čo patril malej. Že či sa jej nepáčil (že jej teda nemusíš dávať nič) alebo potrebuje zaplatiť účet (že jej požičiaš 😀 )

mukky
23. apr 2010

vinifera preco si stále myslíš že sa s tebou nikto koli tvojmu názoru nebude baviť,nebola si to náhodou ty? 😀

leelo
23. apr 2010

vini, ja s tebou uplne suhlasim. nic a nikto nie je len cierny alebo len biely. o tom je krasny film - musime si pomahat

vinifera
23. apr 2010

Mukky ja som x krát napísala že pokiaľ som niekomu na niečo neodpovedala tak to bolo preto že som zabudla alebo nestihla. Ako aj Lenka už napísala - píšeme tu romány. A kým to niekto dočíta tak aj zabudne čo chcel napísať 😀
Aj ty si ma dlhú dobu oslovovala vini a už som vinifera..... po tom ako som zasa raz povedala svoj názor ...

mukky
23. apr 2010

😀 neprehánaj 😀 a hlavne si nenamýšlaj 😀
vini ci vinifera to je jedno,teraz mám momentálne chvílu čas a nikde inde nepíšem ani nič iné nepozerám tak som nezdrobnila,ked si pozries moje príspevky casto pouzívam len prvé písmenka koli nedostatku casu a inokedy nie..
povedal si svoj názor na mna nedávno ako vyzerám,co rozprávam,co sa ti na mojich príspevkoch nepáči a podobne..keby som si to prípustala tak nestrávim svoj cas hladaním linkov o alergiach pre teba aby som ti pomohla a kaslala by som na to a nechala ta hladať si samu..nemyslíš? 😀

zuziiiicek17
23. apr 2010

😕 😕 co to tu ? 😕 😕
My sme boli vonku 3hodky.
Pkial ide o tu kamosku,pravdupovediac vytociloo by ma to ,ale nakoniec by som bola asi skor smutna z toho ,ze nie je natolko uprimna ,aby mi povedala,ze sa jej to bud nepaci,alebo ma fin.problemy.Este k tomu ja nechapem takych ludi,lebo ja sama som nadsena z kazdej veci ,co mi pre maleho niekto daruje.

vinifera
23. apr 2010

No a možno dostala dve rovnaké súpravy a jednu teda chcela predať 🙂
No dingo vstal ráno o 7 mej. Na obed spal hodinu a poobede 45 min. Ak zasa pôjde spať o 22 druhej tak si to pôjdem hodiť. Už som dnes za ním nabehala kilometre. A on stále nie je unavený. A ja by som tak búvala....

vinifera
23. apr 2010

Mukky ide o to že ja cielene neurážam ale sa snažím pozerať ne veci inými očami. A zvyčajne aj svoj názor poviem. A ohľadom tvojho výzoru ved sme to vtedy riešili aj s Nikou. Tiež mala taký isstý názor ako ja. Tak isto ako sme mali aj rovnaký názor na jej blond. To nie je o tom že sa mi na tebe niečo nepáči ale o tom že mám na isté veci iný pohľad. A nie o tom že chcem niekoho uraziť. Alebo sa donho navážať. Len zvyčajne ked ja hovorím hata tak ostatní čihi ...A áno som si vedomá že mi hľadáš články o alergii a za to ti ďakujem. 😉 Dvaja vždy nájdu viac ako jeden.

vevusiatko
23. apr 2010

Ahojte 🙂 asi sa ma nic netyka tak neviem 😀 len sa zdravim 🙂

petka035
23. apr 2010

Ahojte fíha zaujímavé čítanie 😅 mne kebyže toto kamoška urobí tak by som bola asi smutná,ale zas aj Vini má pravdu 😖 neviem ked mi dá niekto veci pre malú čo sa mi nepáčia tak jej to oblečiem aspon na doma,alebo jej to nedám,ale asi by som to nepredala,aj ked neviem(lebo to svokra jej také kúpi a nepredala by som to preto,lebo by to nikto nekúpil 😀 ale nie)

zuziiiicek17
23. apr 2010

Dnes ste tu velmi nepopisali 😀
Ja som sa dnes zas epohadala s babkou kvoli Miskovmu papanie 😒 Rano mu dala olizat asi trikrat chleb s maslom a lekvarom.Ja som v upratovala a ked som prisla za nimi ,tak mal maly trosku lekvaru na puse.Este mi to s usmevom na tvari oznamila ,ze ako mu to chutilo ....no nervy 3000.A este malemu tak hovorila : MIsko ,ja ti budem davat papat vsetko a nie tie zbrndy hnusne ,co ti dava mamka.Kusla som si do jazyka ,vzala som maleho ,obliekla som ho a tresla dvermi .Ja som si aspon vyvetrala hlavu .No ked sme sa vratili ,tak mi maly nechcel spapat obed a babka hned zahlasila ,ze keby mu robla obed ona ,tak sa oblizuje .Uz ma asi trafiiiiii....ale som silna ... 😀

nikollette
23. apr 2010

Ahojte baby... Uz mi riadne chybate☹ ale zvladam to... Zajtra asi z kina nic nebude, nakolko maly je chory zase😢 neciem ale asi zuby, kedze je mrzuty, ma horucky, riedka stolica a uz 2 den slinta ako keby mal slintacku... Nedocitavam takze nereagujem na prispevky... Len som vas chcela pozdravit a ohlasit sa...