Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

lenka_66
26. máj 2010

vev , aaaale nerob bo sa budem cervenat 😀

leelo
26. máj 2010

my sme mali kom plet za 800 nieco, lebo riflovy je drahsi, ale v ba v predeti ho mali za 38.000, som zirala

vevusiatko
26. máj 2010

tak to je dobra cena 🙂 aj tie gesslein su lacnsjie 🙂

vevusiatko
26. máj 2010

lenka 😀

leelo
26. máj 2010

vsetko je tu lacnejsie. to sa ti oplati ist sem tych 500km kupit 😀
no a vo viedni ste nekukali?

vinifera
26. máj 2010

kokso tak to je dobrý rozdiel 😲 😲

Ja som kukala (ale fakt len kukala) Concord Neo Carbon edition - 2500 € 😲

vevusiatko
26. máj 2010

vieden som pozerala davnejsie ale asi zle obchody.. chlapov kamos robi na kamione on by mi doniesol...len by potreboval adresu 😀

vinifera
26. máj 2010

dúfam že som nezvrala názov

leelo
26. máj 2010

@vinifera ten concord asi zaroven babo kupe a uspava

vevusiatko
26. máj 2010

😀 😀

vinifera
26. máj 2010

@leelo no a isto chodí aj sám kočíkovať 😀

leelo
26. máj 2010

@vevusiatko ten obchod co som ti poslala link ma pobbocky po celom nemecku aj rakusku. kam chodi ten kamionak?

vinifera
26. máj 2010

To som inak hovorila keď som natrafila na sedačky na krmenie v prepočte za 6000 skk - že to musí aj samo navariť a nakrmiť

vevusiatko
26. máj 2010

to neviem kam chodi ako ho nalozia on chodi aj taliansko spanielsko a tak takze tazko povedat to by som mu dala ale tak to je otazka buducnosti kedy budeme mat druhe 😀

leelo
26. máj 2010

@vinifera aj ja som ich videlaaa, tiez v predeti

leelo
26. máj 2010

@vevusiatko ok, ale uz vies o tej moznosti. ja na sk nekupujem nic, ved to rozum ostava stat! ked som tam zila, myslela som si, ze to tak ma byt. teraz sa s mm len smejeme

vevusiatko
26. máj 2010

leelo ako mne to pride divne kus koli platom z pochopitelnych dovodov by sme tu my mali mat take ceny ako su inde a nie naopak 😀 😀 😀

lenka_66
26. máj 2010

baby mozem poprosit pre kamosku hlas.
http://www.jemnemelodie.sk/cms/front_content.ph...

vevusiatko
26. máj 2010

ako zahlasujem?

lenka_66
26. máj 2010

vev , zeby kliknut na HLASUJ 😉 .nemusis vyplnovat ak nechces neviem co vyhrat

leelo
26. máj 2010

@mukky a aj ostatne babule, mam tu odpoved od annag:
leelo, do 1 roka sa neodporúča podľa odporúčaní EU podávať mlieko iných zvierat. Odporúča sa dojčiť, resp. UM, mlieko je stále podstatná časť výživy bábätka. Ide najmä o to, že mlieko iných zvierat nie je prispôsobené potrebám malého , rýchlo rastúceho človiečika. To môže viesť k nedostatku niektorých živín, minerálov, vitamínov.

po roku sa už môže i mlieko iných zvierat, zásada je pasterizované a plnotučné (kvôli vitamínom rozpustných v tukoch).

mliečne výrobky sa môžu v malých množstvách a postupne zavádzať rovnako ako všetky ostatné potraviny od 6 mesiacov. V princípe to nie je nutné, lebo ak je bábo dojčené na požiadanie, má prísun mlieka dobrý, je to skôr na spestrenie jedálnička.

mliečne výrobky môžu potom nahradiť plne i mlieko ako také. veľa detí i dospelých predsa mlieko neobľubuje, netoleruje (ani ja )

leelo
26. máj 2010

lenka, done

vevusiatko
26. máj 2010

uz som zahlasovala 🙂

lenka_66
26. máj 2010

dakujem , zajtra vas zas pootravujem ak mozem.

lelo ,.... podľa odporúčaní EU podávať mlieko iných zvierat. to ako clovek je zviera ? abo mi zas nieco uslo

leelo
26. máj 2010

lenka 😀 inych ludi napisat nemohla... 😀
ale tato pasaz je nam jasna, iked v tvojej terminovej teme mozno nie 😝 😀

lenka_66
26. máj 2010

lelo , kusok z dnesnej debaty
... skus obmenu .. mozno nema na to chut. budes sa cudovat ale uz zacinaju byt vyberavi..
mne sa osvedcilo rohlik v mlieku, alebo kasa s ovocim, ak nie tak co ostalo z obeda, ak nie tak chleba s maslom, ak nie tak sladky rozok alebo vianocka a natrem jej na to nieco z ovocia, alebo zemiakova kasa.. nie vzdy maju chut napr na sladke.. a ked vsetko vycerpam { teda vacsinou ma 2 moznosti slane a sladke} tak dostane len mlieko a hotovson..

lenka_66
26. máj 2010

tera ztam tabulky vysvetluju co je pohanka atd ... .

leelo
26. máj 2010

😀 😀 😀 😀