Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

zuzka1.
10. aug 2009

roka aj my sme brlai maltofer, pomohlo 😉

asi na 2 mesiace nam to kombinoval aj s kyselinou listovou a este niecim+ kazal vitamin c na podporu vstrebavania.

Papame teraz vela vela "zelezitych"potravin aj maska(to maly zboznuje) a sme ok zatial. snad sa to uz nevrati.

nikollette
10. aug 2009

Moj vypije tak denne okolo 500ml mliečka Nutrilonu... Viac do neho nedostanem neni šanca.. aj to je vačšinou vsetko v noci, alebo ked je prispatý...

Mne ho bolo tak luto ze mu kazde dva tyzdne brali krvicku z hlavy ☹ ked bol chudokrvny..on chudacik an neplakal, taky bol vzdy dobrucky... este aj doktorka so sestričkou nechápali, že aký dobrý chlapček.. my sme brrali kys.listovú a pyridoxin, to je D vit 🙂

roka96
10. aug 2009

bejbypd blízko! 😀 😀 😀 tu je všetko blízko , moj muž je v zemepise super a ja vždy zapotím, tak si to vždy pozriem na mape, učím sa a to mi cestujeme a cestujeme.. Máme teraz google earth a to je super vidím aj svoj dom z družice! 😀 😀

cestovatelkaandrea
10. aug 2009

bejbypd 100 bodov 😀 . kukni mapu asi 15km od Trencina na sever. fakt to nie je od prievidze daleko.

roka v NL je vsetko este blizsie, kedze NL je mensie ako SR.

roka96
10. aug 2009

nám kázali iba malfofer ale strašne nás zapekalo a to mi máme problémy s kakaním aj bez toho! 😒
nám tiež vždy berú krv z hlavy až do plaču mi je, ked to vidím chudiatko moje!

zuzka1.
10. aug 2009

nikollete hej pyridoxin sme mali aj my, to je myslim B6.
vitamin D je vigantol, to berete stale, nie?

roka96
10. aug 2009

no ved ja plánujem cestovať. Tie moje krajiny! Len musím začat robit aj ja a potom!!! 😀 😀
všetky krajiny, čo chcem vidieť uvidím ... Dúfam možno aj do Holandska sa prídem pozrieť 😀
inak my sme sa vždy smialy na holandskom jazyku! ani neviem prečo taký smiešny nám prišiela ale to nič v zlom!

bejbypd
10. aug 2009

aspon ze viem kde je trencin 😀 😀 😀

nikollette
10. aug 2009

Teraz spinká, a rychlo som mu zarobila Nutrilon a vypil po spiačky všetko co som mu zarobila 130ml 😉

zuzka1.
10. aug 2009

v NL je jedna obslat, kde ludia podla mna poveida hocijake slovo, ukoncia to chrchlanim a su spokojni, ze nieco vyslovili.

Belgicnaia, Holandania podobne jazyky.
No zabava s nimi. Holandania ako zakaznici niektori cudni, niektori blazni. Ae jazyk 1000 bodov, no. nieco sme pochytili, ale iba zakladne debaty so zakaznikmi.

nikollette
10. aug 2009

Zuzi, hej B, pomýlila som sa 😅
a hej vigantol D, bereme stále 😉

zuzka1.
10. aug 2009

ada bere sa to aj v NL????
mylsim to D-cko?

nikollette
10. aug 2009

Inak čítam názory spať, a s tým fisher price psíkom má Mukky asi pravdu Miska 😉
Taký s hýbajúcimi rukami neexistuje s rovankým dizajnom, a este k tomu má písane po anglicky? A v slovenskom obchode ste ho kúpili? 😕 však si len kukni ponuky Fisher price, ich výrobky na nete, také neni, jak ty píšeš 😅
Skús odofotiť, kukla by som si to 🙂 😉

cestovatelkaandrea
10. aug 2009

no a to sa ucim holandstinu. strasna sranda 😀 😀
zuzka v nasej oblasti sa strasne chrchle ale ja to nedokazem tak namiesto chrchlaneho ch hovorim normalne.

roka ked prides do NL tak mozete prist ku nam 😉 ale necakaj holandsku veceru 😝 lebo ta nie je moc chutna pre kazdeho

cestovatelkaandrea
10. aug 2009

hej az do dvoch rokov kvoli holandskemu pocasiu. tu nie je tak slnecno ako u vas doma a aj davky su vyssie ako vy pisete.

zuzka1.
10. aug 2009

my sme si robili s hostami srandu, ja som hovorila po lsovensky, alebo vymyslala slova! oni s amsiali, zopar sa mi podarilo aj po hladnsky povedat 😀 😀 😀 😀 hovorim, cokolvek+ch a mas holandske slovo 😀 😀

cestovatelkaandrea
10. aug 2009

😀 😀 zuzka ked nemusis s nimi robit 365 dni v roku tak su v pohode 😀 😀 aj srandy si s nimi uzijem kopec hlavne ked hovoria po slovensky a myslia si ze to povedali na 100% dobre

nikollette
10. aug 2009

Baby kam ste sa vyparili 😕

roka96
10. aug 2009

andrea mne celkovo nechutilo na lodi! Majitelia boli Holandania. Takže niet nad domácu slovenskú stravu.. Vždy som sa domov strašne tešila na papanie!
a Tvoj muž je Holanďan?

roka96
10. aug 2009

mne inak povedali, že po roku vigantol nemusím dávať ako povedali Vám?

smily
10. aug 2009

ja som stasej tiez davala len do roka. v holandsku je menej slnka tak preto ho trebadavat dlhsie

roka96
10. aug 2009

ja viem, že je tam málo slnka, lenže niektorím kámoškam kázali dávať do roka a pol.. Preto sa pýtam.
a inak ahoj smily!

nikollette
10. aug 2009

Nam este nepovedali o vigantole, ale ja som tiez pocula ze po roku netreba.. ale inde zase treba.. vsade inak povedia aj dokiny, tak neviem 😕

smily
10. aug 2009

caw 🙂 moja doktorka tu nam hovorila ze staci do roka, zase ta v blave ze do polroka ale ze ak to vychadza na leto (ten polrok) a sme castejsie na slnku tak netreba

roka96
10. aug 2009

a inak s tým mackom fisher price to nieje jedno? Veď nech má každý akého má. Ja sa synovi snažím dať niečo iné ako hračky! Zážitky! Aj ked viem, že teraz z toho asi nič nemá! Ale aj do budúcnosti!
a to má moj syn strašne veľa hračiek- on stále niečo dostáva aj ked sa s tým moc ani nehrá!

cestovatelkaandrea
10. aug 2009

roka muza mam slovaka. holandania su fajn ale za manzela si z nich neviem predstavit nikoho. ale hovorim len o tych co poznam.
smily ma pravdu s tym slnkom, tu ho je pomenej

smily
10. aug 2009

ako u nas - kopa hraciek a skazdou sa prehraju max.polhodiny... 😒

roka96
10. aug 2009

hm my sme mali raz zlé krvné výsledky a kázali nám dávať 2 krát za deň po 2.
Asi poviem doktorke, keď pojdeme na očkovanie nech aj krv zoberie!

roka96
10. aug 2009

a nechýba Vám rodina? Keď ste tak daleko...

cestovatelkaandrea
10. aug 2009

chyba ale da sa, mame skype tak maleho vidia dost casto. a maminy su tu tak dva krat do roka kazda s nami. no a my chodime na Sr tak 1-2 krat do roka. tento rok pridem iba ja sama na tyzden v oktobri. tak si ma aspon na chvilu uziju 😀