Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

leelo
19. jún 2010

@vinifera to este zo vcera? ako poriesil vymknutie? 🙂

vinifera
19. jún 2010

@leelo spal v dedkovej spálni. A má talent tváriť sa že je všetko v poriadku. Akurát že nie je!

leelo
19. jún 2010

@vinifera ten talent poznam doverne. oni taaaak radi utekaju od problemov 😠

petka035
19. jún 2010

Ahojte tak my sme dnes boli v tescu a ešte v jednom NC, nič sa nedá ked je hnusne 🙄 @saskarisko koho máte detskú dr?

leelo
19. jún 2010

@petka035 ahoj 🙂 a obsedi mala v kociku v nc?

petka035
19. jún 2010

leelo nemali sme kočík, mm ju mal na rukách,ale je to riadna zaberačka 😝 neboli sme až tak dlho,mm si kúpil botasky a ja jedno tričko a legíny a išli sme 🙂 a v tescu sedela chvílku vo vozíku a pozerala na ludí

leelo
19. jún 2010

@petka035 no to veru musela byt zaberacka 🙂 nas malynevydrzi tiez velmi dlho, lebo on chce v kociku spat a to mu v hluku nejde. ked ho uspim pred a az potom ideme do nc/mesta, tak to sa vacsinou nezobudi. ovsem ak mu nie je vo vnutri teplo

petka035
19. jún 2010

@leelo tak naša sa práveže v obchode hned zobudí, zbožnujem ked tam pustia reprák a niečo hlásia 😝

leelo
19. jún 2010

presne, peti. preto chodim radsej do mesta, iked tu je v sobotu v meste doslova milion ludi, predierat sa tam s kocikom nie je nic moc. najradsej chodim doobeda cez tyzden, to je len asi 500.000 ludi

jankaka
19. jún 2010

@vinifera je to pravda.. 😀 v časopisoch sa viac dozvieme, ako v nejakých tabuľkách.. 🙂

leelo
19. jún 2010

@jankaka sorry, ale ja stale neviem o akych tabulkach hovoris. tebe dala, ci ponukala pedka nejake tabulky? co v nich bolo? ako vyzerali?

mukky
19. jún 2010

ahojte,

@saskarisko ahoj 😉
ja zatial vravím medu stop,minimálne do 3 rokov.a aby sa moj S ukludnil,musel by ho jesť lyžicami 😀
ako sa inak máte? 😅

mukky
19. jún 2010

u nás leje 😒

malý spinkal cez 3,5 hodky,nedávno vstal ,teraz sa pekne hraje sám,tak si skusim urobiť kávičku??aspon nejaku malu,mám chuť..

dnes opať druhý den nekakal 😔 a to papal

r -Um
d-biely jogurt s ringlotami
4 detské sušienky baby Nestlé
obed-zeleninová polievka s cestovinou
teraz ideme papať hrozno
pil slivkovu šťavu riedenu s vodou,vodu

mukky
19. jún 2010

a ešte vypil asi 2,5 dcl acidka...

saskarisko
19. jún 2010

@leelo - no vyznie to cudne, ale on sa naozaj po tej lyzicke medu v caji ukludnil, a aspon spaval troska kludnejsie (a to som si teda davala sakra pozor, aky med sme kupili). takze ja osobne nan nedam dopustit. este podotykam, ze mojmu synovi vysiel prvy zub v 14.5 mesiaci. @petka035 - hodim ti to do ip
@mukky - mame sa celkom fajn. dakujem, len neviem, ci deti nejdu mat kiahne 😖 , uvidim, ci sa este vyhadzu a bude sa to rozsirovat, lebo zatial sme to nikto nevedeli urcit. inak som kukla, ze si drobca ostrihala. Savierko je podareny 😉

a to ake kolostrum tu spominate ?

saskarisko
19. jún 2010

@mukky - skus uplne vylucit acidko. inak mne sa raz drobec total dototo zo slivkoveho napoja od hippu (vypil celu 500 ml)

mukky
19. jún 2010

@saskarisko ved ten slivkový dávam od hippu už druhý den a nič 🙄
práveže acidko by nemalo zapakať 😕 ,po nom kakal vždy pekne aj po jogurte a dnes mal v nom ringloty,tie su pribuzné slivkám nie?a nič

urcite mu asi zacalo robiť zle UM 😕 ,tak mi to vychádza...som myslela ze zelenina,ale my sme kupili asi 20 krabíc UM,teraz pije uz nejaku 15-tu a posloedné 2 týzdne ho len zapeká,inak to UM ma príchut banánu 😝

už som kupila aj pokracovacie od 2 rokov z neho,to neviem ci je banánové,ale tak nikdy problem s kakom nemal

saskarisko
19. jún 2010

ja som moc nesledovala diskusiu, len poslednu stranu s tou tabulkou. tak mozno otazka od veci. probiotika si mu skusila dat ? ono, ak sa nemoze niekolko dni vykakat tak je dobre dat glycerinovy cipok, ale to by som riesila az po dohovore s lekarom

mukky
19. jún 2010

@saskarisko a dakujem za S 😅 ,no,ostrihaný je veru ☹

a čakám ten super receptík v mojej téme,som zvedavá 😎 ,tak hladaj 😀

mukky
19. jún 2010

@saskarisko no práveze tie jogurty a acidko maju probiotiká,ale bola som aj v lekárni a ukazala mi ich vela 😀 ,ale ja som zabudla na názov tých čo baby spomínali 😀

ja som skor za taketo prírodnejsie ale tak ked budem musieť tak kupim...musím dnes nastudovať to acidko ci može zapekať,podla mna by nemalo,kazdý tak vravi tak neviem.. 😝

mukky
19. jún 2010

S sa hraje a pozerá Stašáka ako spieva v Slávii 😀 ,idem ja teda tu kavu si spravit,mvoda uz dávno zovrela 😝

leelo
19. jún 2010

@saskarisko to je zaujimave co hovoris. len keby mal tvoj drobec alerg.reakciu, tak to narobi viac skody ako uzitku. tak som rada, ze nemal 🙂

@mukky aj som sa ta chcela spytat, ci ste nemenili UM. ale ked 15 krabic...a neberie/nebral nejake pripravky/lieky?
skus aj nezrely banan. najprv radsej vsetko prirodne, az potom invazivne

mukky
19. jún 2010

@leelo UM sme nemenili,schválne som kuk aj teraz krabicu či nepridali tam oni niečo "új"-nové a nič nevidím..kupujeme veľa naraz krabíc,lebo UM mu kupujeme v Madarsku

banán neriskujem,možno sa dnes vykaká este ale neviem

☹ ,stále mu kremujem ritku ak by náhodou opať zacal kakať kamene a nesla mu krv ako posledné razy ☹

mukky
19. jún 2010

@leelo vy ste čo dnes robili?

leelo
19. jún 2010

@mukky my doobeda vonku, poobede doma. cely den leje.

a nebol S nedavno chory? nebral antib.? tie zvyknu kadeco porobit

leelo
19. jún 2010

dnes som citala, ze v dospelosti sa nastupujuca celiakia prejavuje aj unavou, nechutenstvom, bolestami brucha, hnackami, zapalmi klbov, osteoporozou, aftami alebo dokonca neplodnostou.
dobre svinstvo!

mukky
19. jún 2010

@leelo S bral ATB raz,ked nemal ani 3 mesiace ☹ ☹ ,chorý nebýva čo som veľmi rada,určite má na tom podiel aj otužovanie 😉

no nič,verím že to prejde

leelo
19. jún 2010

@mukky musi existovat pricina, hlavne ked je to tak nahle. neda mi to. neopravovali vam napr.vodovod? netiekla vam nejka ina voda? uz mi sibe 😀
a preco nechces davat bananik?

petka035
19. jún 2010

@mukky ono to bude asi tým UM,teda nič iné ma nenapadá 😖 na tom,ale nie je nič nezvyčajné,že doteraz mu vyhovovalo a zrazu toto, ved to máš ako s celiakiou napr. tiež sa objaví zrazu, napr.do 20tky môže jesť človek výrobky z múky a potom začne mať problémy. a možno je to aj tým,že má to UM dlho, možno by to chcelo zmenu.a acidko je fajn ale či ho má piť každý den, potom to má také jednotvárne a črevá si zvyknú a už tie účinne zložky budú brať ako samozrejme.Teda ja si len dávam dokopy svoje poznatky zo zdravotníctva 😝 😅 ved aj ked berie človek dlhodobo ATB tak sa potom voči nim stane rezistentným a zrazu nezaberajú

bashenka
19. jún 2010

Ajojteee 😎 ....
Mukky stále sa trápite na nočničkuu?? To snád nie 😒 ... potom odpisem na IP aj detailnejšie 😀 ale teraz len na skok a stručne došli sme z auparku malá sa hraje s priatelom.... jak som tu vypisovala že mi krásne ciká na nočníček hej 😀 😀 ... dneska v dráčiku mi ukázala že sa mýlim a takú mláku im tam narobila ... 😀