Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

bashenka
6. júl 2010

@leelo tu tiež kosia 😝 pod barákmi, ráno ma zobudili skor než Laura. Slniečko nám vykuklo super 😝 ja som zatial vydrhla kočík, laura ho dokáže tak zašpiniť za neuveritelne krátku chvílu 😀 a idem sa pustiť do upratovania a do varenia... a zas bude 5-hodín 😔 ... a kávu som nemala už snád 4 dni.

leelo
6. júl 2010

@bashenka ty sikovna gazdina. ja som sa zmohla vcera akurat na triedenie veci pre maleho, zase tvoria 1/2komody male veci. pritom sa mi nezda, ze by nejako rastol rychlo. ale je pravda, ze este pred tyzdnom nosil aj 68 a teraz uz len cisto 74.
a mas pravdu - tie dni strasne bezia. hlavne ked obedujeme o 16.00 🙂
ty si uz dlho na materskej - ako sa citis? netaha ta to do skoly/prace? mna zatial nie, len rozmyslam, co bude neskor...

nikollette
6. júl 2010

Baby ste sa zbláznili, že toľko píšete? 😅
Ja na MMB, a babybazare číham 😀

bashenka
6. júl 2010

@leelo ... vieš čo ja tie Laurinkine veci nemám už kam dávať ... má zaplnenú jednu velkú skrinu "aktuálnym" oblečením 😀 potom tie staré miminkovské odkladám pre dalšie mimčo ... takže dalšia skrina v druhej izbe je celá zaplnená, ešte pod postelou v perináku sú jej veci a najnovšie ich dávam ešte do kufra a na skrinu 😀 ...a to som ešte nejaké veci dala kamoške lebo sa jej mame narodilo... a človek len stále kupuje a kupuje... Tu sa tolko miesta uvolní ked sa budeme sťahovať 😀 ... beží to rýchlo... A do školy ma to ťahá len koli maturite lebo viem že ju budem potrebovať, ale inak ešte pred nedávnom to bolo všetko taký stereotyp už som aj chcela aby čím skor išla malá do školky. Lenže teraz úplne opačne... ja neviem ja sa na materskej cítim jak ryba vo vode, uplne som si na to zvykla a Lauru dám do školky až ked ja budem musiet nastúpit do školy...to je vo februári... potiahla by som aj dlhšie 😝 ale musím si tú školu dorobiť... aj dalšie by som prijala keby L. bola troška kludnejšia 😨

mukky
6. júl 2010

teraz sme vstali 😀 😀 😀 😀 ,S spal 4,5 hod. 😎 ,aj ja som si fajne pospala,mm sa unudil k smrti 😀

idem sa sprchnut a ideme do tesca a Lidlu,este nakuknem

mukky
6. júl 2010

asi bude nenormalna burka 😕 😲

leelo
6. júl 2010

@bashenka zaujimave tie fazy, ktorymi prechadza zena na materskej 🙂 aj ja to uz takto poznam, aj za ten kratky cas.
skola je dolezita a Laura bude uz velka, iste to odlucenie zvladnete. zase kolektiv bude mat ve;lke vyhody aj pre nu 😉
kam sa budete stahovat a kedy? my vzdy ked cestujeme na sk, tak berieme odtialto nepotrebne veci, nielen oblecko, a uskladnujeme to v dome, tam je miesta habadej. ale viem si predstavit, ze za par rokov zapraceme aj dom 😝

ta tema co si sem dala, to je len 1 z perliciek tu na mk. mna osobne omnoho viac znechucuje, ked sa odfoti 200kg tehoska v tangacoch skoro naha a prsia si zakryje rukami, a foti sa tak kazdy mesiac a len kysne a kysne a z 200kg v 4.mesiaci sa postupne stava 400kg. to je pekne hnusne! raz som poslala link na taky album muzovi a on chudak v robote, myslel si, ze nieco na precitanie mu posielam a skoro ho porazilo. vraj keby ho videli kolegovia, co to otvoril, tak si myslia, ze je uchyl 😀 😀

zuziiiicek17
6. júl 2010

😀 hlasi sa zmoknute kura 😝 😀
Fotky dam vecer 😉 mi ich musi kamoska poslat .malemu sa najviac pacili opice 😀

inac ta tema ,to co toto je ??? 😝 nechapem preco to niekto potrebuje rozoberat .ved nech sa opyta dr...

petka035
6. júl 2010

ahojte už sa u nás spí.som práve písala v inej téme,že niektoré deti tam spia aj za Ninku a ako tak vidím tak aj Savier spí za Ninku 😠 😀 dnes spala za celý den polhodinu 😝 od jedenástej do štvrť na osem bola hore a ani zlá nebola-len ako obyčajne-čiže dosť 😅

zuziiiicek17
6. júl 2010

@petka035 za miska spi chris v noci a savierko cez den 😀

leelo
6. júl 2010

@zuziiiicek17 tak ste zmokli predsa? ale aj z vyletu nieco bolo, ze? 😉

@petka035 fakt je kazde deculo ine. ja sa zamyslam nad dnesnym dnom:
B vstal 10:30
13:00 uz znovu spal, do 16:00
teraz zaspava, cize tak 21.00-30 zase spanok
v noci sa zobudi bud len o 3:00 alebo este aj pred tym - okolo polnoci

toto nenaucis, proste je taky s malymi obmenami od narodenia. pochybujem, ze nejaka kniha nauci dieta spat, pokial to ono tak nechce

zuziiiicek17
6. júl 2010

@leelo no popozerali sme zvieratka a az potom prsalo ,lenze aj maly trosku zmokol

leelo
6. júl 2010

@zuziiiicek17 myslis, ze prechladol?

petka035
6. júl 2010

@leelo hm neprovokuj 😠 😀 ja si tiež nemyslím nič dobré o takých knihách a podobne, počula som a čítala aj kopec názorov odborníkov,že síce Ti teda dieťa bude spať ale,že sa to na nom odzrkadlí neskor, že bude nesustredenejšie,agresívnejšie a podobne-lebo to je ako vynútený spánok 😒 alebo,že odnaučiť od nočného papania,postupne uberať ml až nedať nič, že sa nebáť že dieťa to dobehne cez den a začne cez den viac jesť.tak u nás toto neplatí 😔 ja som rada,že mi pije mliečko v noci,lebo pije už len ráno,večer pred spaním a v noci-tak ltt toho pol litra

zuziiiicek17
6. júl 2010

@leelo nemyslim ...na hrudniku mokry nebol ,len trosku rucky a vrchbńe oblecenie

leelo
6. júl 2010

@petka035 presne si to vystihla - nic sa neda vnutit. a to plati pre nekojene aj kojene deti. je pravda, ze je velmi nebezpecne nechat dieta vyplakavat vramci spankoveho treningu, ako to radia tie knihy. poskodi to emocne vazby a doveru.
a ako pisses, prejavi sa to neskor...

leelo
6. júl 2010

@zuziiiicek17 aha, tak poho nie? len som citala, ze si napisala : lenze... tak som myslla, ze nejaky problem 😉

bashenka
6. júl 2010

@leelo v novembri a ostavame len tu v BA . A vy mate aj dom na SR? Tvoj muž je nemec? Alebo ako to máte?😝 to s tým bruchom tu má podla mňa každá tretia registrovaná žena😀 samé také albumy sú tu tiež nad tým krútim hlavou.
Malá zaspáva...a vidím to dnes asi nadlho😒

@zuziiiicek17 už som zvedavá na foto😉

zuziiiicek17
6. júl 2010

@bashenka no nevidim to ruzovo ,lebo na moje kamaratky sa beda spolahnut 😠 vraj poslala ,ale nic nedoslo

bashenka
6. júl 2010

Skoooda:-P a aká je zoo v košiciach? Tam ste boli že? Ja budem cez víkend fotiť o stošesť😀 v bojniciach

zuziiiicek17
6. júl 2010

@bashenka ja nemam velmi rada zoo ,lebo mi je luto tych zvierat 😒 ale nie je to najhorsie .,..mame levy ,opice ,tavy ,tulene a tucniaky ...a medzitym kadejake zvery 😀 celkom pekne to tam je a hlavne obrovske

leelo
6. júl 2010

@bashenka moj muz je slovak. zatial sme dom na sk nepredali. praveze ho vylepsujeme a dozariadujeme 🙂
sme tu uz 11.mesiac a uvidime, co sa bude diat dalej.

bashenka
6. júl 2010

@leelo a ty si tiež slovenka? 🙂 a kde tu máte dom? Ja by som sa teda z nemecka naspäť na slovensko asi nesťahovala.. Bohvie akú krízu nám tento štát ešte prinesie... Vy viete obidvaja asi po nemecky že?

wandeirra
6. júl 2010

ahojte,
maly ma teplotu 40,7 mam s nim letiet do nemocnice na noc? volala som nasej pediatricke a ona ze ked nekasle a nesopli,nebude to vazne. rano nam predpisala antibiotika na streptokoka a cipky.ale teplota klesne vzdy len nachvilu-po studenom zabale a lieku a potom zas stupa,bojim sa aby nedostal febrilne krce 😒

wandeirra
6. júl 2010

halo,je tu niekto?

janac1974
6. júl 2010

ahojte...
@wandeirra 😕 to ma malinky taku vysoku teplotu 😕 moj ked mal uz nad 39,tak som ju zrazala,ked
nepomahal sirup,davala som zabaly,vlazny kupel...stale treba zrazat a udrzat na tej 39 aspon...

wandeirra
6. júl 2010

janac ahoj,od rana ma 40 a nejde to zrazit dole ani sirupom,ani cipkami,ani sprchou,najmenej mal tych 39,8 uz neviem co robit s nim

wandeirra
6. júl 2010

prvy krat ma taku teplotu,ani ked zuby isli,nemal,ani po ockovaniach..

janac1974
6. júl 2010

a čo mu vlastne diagnostikovala dr?boli ste dnes u lekarky?