Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

zuzka1.
1. aug 2010

@zuziiiicek17
@zuziiiicek17 ja jej pravidlene davam veci co ja nenosim, krpana nasa ma 14, sa z toho tesi, z kazdeho jedneho kusku, , sak zena darmo 😀 sesgra so svagrom sa tesia tiez, lebo nemusia kupovat 😀 a niektore veci podedi aj segra este 😀 synovcovi tomu davam po mm, ten ma 10 rokov, ale je obrovsky, tak ponosi aj ten 😵
no sak dam im, komu to mam dat 😕 na povaly je onecne poriadok, ich to potesi, ponosia. Su to veci nove, niektore z vysackami, niektore oblecnee par razy, lebo sak mindra som 🙄

leelo
1. aug 2010

baby, toto mi pripomina moj porod.
vobec som este nemala termin, ale ten tyzden pred sa stali take katastrofy, ze som jednoducho musela ist 😀
pondelok - volali nam z porodky, ze si mozeme prist pozriet porodnu salu, lebo sa im uvolnili miesta na tzv.infovecere.
ked sme tam boli, taky divny hlas mi povedal, ze uz velmi skoro tam pridem nazad. ale zachovala som klud 🙂

utorok - vonku sa ochladilo a bolo treba v byte uvolnit ventily. tak muz to rano spravil a isiel do prace. ja som sa zobudila do uplnej zimy, lebo hlavny ventil bol zatiahnuty, cize radiatory netahali. bolo treba pustit ten ventil, ale ja som to s bruchom proste nevladala. cely den som sa drglovala v muzovej skialpinistickej bunde a myslela, ze porodim.

streda - vytiekla mi pracka pri prani plienok. na kolenach som to utierala.

stvrtok - pri navrate z mesta som pred domom stretla kuriera, ako nam nesie kit na odber pupocnikovej krvi. dal mi to do ruky a ja som sa trepala s tou tazkou krabicou sama do bytu.

piatok - uz som si myslela, ze klud, nerodim. vecer mm, ze pozrime si vcerajsiu lampu, mali tam fica. no tak mi prislo z fica zle, ze o 3.00 rano porodne bolesti 😉
a to sme este z porodky museli volat do agentury, lebo sme na sobotu vecer mali kupene listky na mozarta koncert, ze nedojdeme 🙂

vinifera
1. aug 2010

@zuzka1. Ja som tiež kúpila golfáč červený.
Mám dilemu či zobrať do HR golfáč - je síce spratný ale nemá polohovanie chrbátika. Alebo moju lásku quinny. Je síce vačší ale moc lepšie sa s ním chodí. A je polohovatelná opierka chrbáta.
A neviem či zobrať vajco - máme do 13 kg chicco alebo sedačku. Lebo mám dojem že vo vajci sa mu lepšie spí. A ideme na noc.

zuziiiicek17
1. aug 2010

@zuzka1. no a co ? ved ked je zaco ,tak preco nenakupovat 😀

zuziiiicek17
1. aug 2010

@vinifera quinny a vajco 😉 a to odkedy mate quinny ?

zuzka1.
1. aug 2010

@vinifera ak sa mu spi lepsie vo vajci, tak urcite vajco, podla toho ako spava maly, ci zaspi aj v kociku a nepojdes z plaze na izbu ho dat buvat, ale vyspi sa v kociku, alebo budete cely den na plazi a bude spat v tom polohovatlenm.

my mame polohovatelny, ale je nam na dve veci, maly v kociku nespi hadam od pol roka. a na dovci sme ho vyuzivali iba vecer na promenadu a podobne

zuzka1.
1. aug 2010

@zuziiiicek17 no hej, pokial mm pusti eurace 😀 😀 😀 😀

zuzka1.
1. aug 2010

@zuziiiicek17 ale on dopraje zenicke 😀 niekedy olutuje, neiekdy pofrfle, ked to prezenem, ale sak to kazdy chlap 😝

zuzka1.
1. aug 2010

ak bavia malrho rozpravky na cestu je dobry dvd prehravac, alebo aspon cd s detskymi pesnickami, ja som mala v aute dvd, aj cd, aj omalovanku s voskovkami.
spal tak vselijak, ked sme zastavali na prestavku, tak vstal aj on, vybehal sa, vystrel a bolo.
a inak priznavam, maly nespal v sedacke, ale na mne 🙄 vankusik, decka, usalasil s ana mne 😔

adal
1. aug 2010

čaute baby, vini Ty sa vyberieš na dovolenku a ja čo ? snáď keď sa vrátiš bude malý na svete alebo možno ešte aj dovtedy ...

zuzka1.
1. aug 2010

@adal a ja ze predychavame uz dnes v noci

vinifera
1. aug 2010

@adal no ja tak nečakane s MP krstnou mamou (jeho otca sestra). Svokra vôbec tým nie je nadšená. Že malého takto trápiť v aute .... Tebe moja zlatá keby si to nestihla kým odídeme prajem bezproblémový a čo najmenej bolestivý pôrod. Si šikulka to zvládnete 😉
Wolficaaa tebe som ešte ja pľuha jedna nestihla zablahoželať. Hlavne veľa zdravíííčka prajem.
Zuzka1 - on vôbec nekuká rozprávky ani TV. Ešte tak možno keby bežala TV za ním ....

leelo
1. aug 2010

@vinifera quinny a vajco 😉 aby bol spanok podporeny vsetkymi prostriedkami

@zuzka1. videla som na foto, ako ste spali 🙂

@adal no dovtedy ste aj doma z porodky! 😵

vinifera
1. aug 2010

@zuziiiicek17 quinny speedy sx som kupovala ešte v januári. Síce som už bola chytrá a odkopla som poistku proti rozkladaniu (lebo starý kočík sa ťažko - tak ked nepomohla hrubá sila pomohla ešte hrubša 😀 No a ked mi quinny nešiel podobrotky (a ja ťava som zabudla na poistku!) tak som ju odkopla. A ešte som dod...a nožnú brzdu (stačil by zručný chlap čo by na to kukol) Inak je to 3 roky starý kočík. Ale najsamlepšííííí.

leelo
1. aug 2010

@zuzka1. napisala som extra pre teba dalsi dlhy prispevok, aby si mala co citat 😉

leelo
1. aug 2010

@vinifera a ty si chcela kupovat este 3.kocik?

zuzka1.
1. aug 2010

@leelo uzasny tyzden predporodny 😀 😀 ine zeny maju konciaci syndrom hniezdienia 😀 😀 😀

zuzka1.
1. aug 2010

. Ficovi su mala napisat podakovanie 😝
@leelo

vinifera
1. aug 2010

@leelo máme starý Babmi boomerang či čo je to za kravu. To chcem predať. Len potrebujem dať všetky pakšamenty dokopy. Bo tam toho bolo veľa. Quinny si isto nechám. A mna táto buginy od chicca moc neberie. Kupovala som ju cez net. Tak zvažujem že ju tiež predám. Uvidííím.

leelo
1. aug 2010

@zuzka1. mne prave syndrom zacinal - to pranie plienok. musela ich potom doprat mama, aj ine vecicky, ked prisla po porode do nemecka 😝 ja nestihacky, nemala som tasku zbalenu, ved casu dost -18 dni. balila som pocas kontra, ale to bolo poho, lebo tu si nemusis do porodky doniest okrem papuc a zubnej kefky nic.

zuziiiicek17
1. aug 2010

@zuzka1. ja som posledny tyzden nevedela co so sebou a to som este prenasala 🙄 uz som isla vrazdit vsetkyxych co sa ma opytali ci som este cela 😅

wandeirra
1. aug 2010

vinifera ked budes predavat to chicco,tak ja sa hlasim 😉 sportovy som uz predala a golfac co mam rok a pol je na rozsypanie. myslela som ze uz nebudeme potrebovat,ale maly sa teraz zacal asi po pol roku strasne rad vozit,tak rozmyslam ze este nejaky golfac kupim na par mesiacov

zuzka1.
1. aug 2010

@zuziiiicek17
@zuziiiicek17 ja som prenasala vyse doch tt. v karte mam napisane, tehotenstvo 10.mesiac 😝 ale to bol zle vyratany termin podla mna, kedze mrcha u mna je hotovy zazrak 🙄

wandeirra
1. aug 2010

nemusi mat ani polohovanie chrbta,maly uz nespava v kociku

zuzka1.
1. aug 2010

ja som chodila do nemocky od 7mesiaca, stale, a po dvoch dnoch som sa vzdy pytala domov, ze potrebujem ist kuchynu dokoncit, vtedy sme prerabali, ze poteebujem ist na skusky, a stihnut ich do porodu, nech neprenasamdo dlasieho rocnika, ze potrebujem veci poprat, nakupit, nachystat a same vyhovorky 😝 tak ma pustali v piatok vecer, v pondelok osm prisla pre paiere prepustacie. dr uz nevedel co so mnou, strava dobra, book, net, telka, no vysvetli to tehotke 😝

leelo
1. aug 2010

@zuzka1. ze 2 tt, odpadavam 😎
ja som rodila 37+2 a ten posledny tyzden mi bolo zle kvoli vonkajsim vplyvom, nie kvoli teho ako takemu 😝

vinifera
1. aug 2010

@wandeirra chicco ct 05

wandeirra
1. aug 2010

idem vygooglit,neviem ci je to taky ten mensi,alebo s tou smiesnou opierkou hlavy

vinifera
1. aug 2010

@leelo Ja som tiež letela v 38 tt. Nič zbalené. Keby môj chlap nekúpil postiľku a kočík kým som bola tehu - čo ja som mala total v paži ´. Tak by to borátko ani nemalo kde spať. Ešte večer pred pôrodom som prezliekla celú posteľ a poumývala nakomplet podlahy. Na druhý den s mamou navarila obed a o pol druhej praskla voda ....