Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

roka96
21. júl 2009

k tomu chodeniu začali sme bežkat len teraz.. v 13 mesiacoch.. všetci rovesníci už bežkali.. a milujem ked niekto povie, že aký je šikovný už bežká v 9 mesiacoch.. ved to vobec nieje o tom.. moj syn sa strašne všade ponáhlal a po štyroch bol všade rýchlejšie-.--. nenútili sme ho začal bežkat ked on chcel a bolo to krásne ked sa sám pustill..

miskinadamko
21. júl 2009

no podla toho co tu pisete tak , som sa asi zle ohodnotila,a budem tabulkova mamina 😕 🙄 , syn chodi spavat vacsinou v tu istu hodinu, zaspi bez akýchkolvek placov vo svojej postielke, takmer vobec neplace, ak nieco chce tak si vie vypýtat ,nejeduje sa, je s nim bezproblemova komuniakcia, v zivote sa mi nehodil o zem, bez problemov sa ucime na nocnik, chyta sa sam pekne papat s lyzickou, papame vsetko, aj masko aj zeleninu aj ovocie, nie je priebercivy aj ked su veci kt. nemusi. na ihrisku nemusim chodit za nim,perfektne sa zahra s detmi bez toho aby im "ublizil" alebo nechcel nieco pozicat, je mily ,samostatný a skutocne od narodenia, sme nemali nikdy s nicim problem. a este aj vodu prevaram + kupujem dojcensku a miesam s prevarenou na mliecko aby som hned podavat a nemusela cakat kým vychladne, no hotova tabulkova mamina 😀 .

miskinadamko
21. júl 2009

a nech to adminka kludne vymaze, poviem si aj tak svoje odsudzujem maminy kt. vazia jedlo lebo v knizke je napisane 30gr a nasilu s placom napchavaju dieta, odsudzujem matky ktore nechaju Hodinu alebo neviem kolko plakat babatko v posteli sak zaspi ked vyplace, a absolutne sa mi nepaci ked niekto stresuje lebo v navode je napisane 1,5 deci a ja som naliala 1,7. a vonkoncom neznasam ked sa matka pýta mamicky 13 mesacneho dietaka, a tvoja este nechodi, ved uz by mala a co jej je?? 🙄 😠 , pre toto nemam rada tabulkove mamicky, hotovo, viac uz do tejto temy nevstupujem ,papa

zuzka1.
21. júl 2009

my mame rezim odjakziva rovnaky, zaspava sam v postielke doobeda, poobede aj vecer, papa zhruba v rovnakych casom, nejeduje sa, nemrnci, niekedy papa menej, niekedy viac, odkedy sme brali b-komplex, je to lepsie, aj probio pomaha.
zeby sme boli predsa aj my tabulky?

sirinka
21. júl 2009

my sme rezim nemali cely prvy rok...potom si nejaky horko tazko vytvorila...ale ona sama.
ale napr. na zaciatku som si odvazila, kolko asi je tych 50g maska a potom som uz davala od oka...nastastie, klarka nemala problem spapat hocico.
co sa tyka zaspavania a pod...riadim sa skor radami psychologicky prekopovej...neviem, ci je to tabulkove, ale mna jej metody oslovili.
klarka napr. skoro do dvoch rokov zaspavala iba na prsniku. a vyzera to, ze s magdalenkou to bude rovnake.

womenne
21. júl 2009

😀 😀 😀 😀 teda smejem sa jak blazon čo sa okaže zjednej temy zvrtnut na uražky 😔

Ja nepatrim ani do jednej skupiny,myslim že tie ktore vam to oponuje maju nejake skusenosti so svojimi detmi.Takže by va neradili zle.Ja som sa taktiež bala davt všetko šlasom pekne pomaly postupne podla rad lekara a sestry.Bala som sa preto lebo som mala predčasne narodene dvojičky,nemohla som davat všetko pre nabeh na AE,rozne alergie ktore sa nam podarilo uplne zničit vdaka užasnej lekarke ktora nam doporučila čo davat a čo nie.predca len skore jedla ktore tu niektore pisali podporuju alrgiu,ktora sa nemusi prejavit hned ale po čase,rokoch.
Moja znama dala 3mesačnemu paprikaš,smiala sa mi ked som na nu čumila otvorenou hubou že či sa nezblaznila,davala mu normlane všetko a žial sa jej to vypomstilo,maly sa zrazu obsypal,mal prišernu plet že som sa nemohla nan ani pozerat chuda proste trpel za mamkinu lahostajnost.

Do choditiek sa neodporuča davat zdovodu hrbenia sa chrbtice,ten oblučik nieje vidno volnym okom ale prejavi sa v puberte vpadnutym hrudnikom,alebozačinami sa hrbit.tie čo maju predčasne narodene deti vedia očom pišem,my se cvičili do roka vojtovku a tam na prisne zakazali davat do chodieiek,deti sa stavaju na špičky čo nesmu.sestrička mi hovorila že veeela matiek to ignoruje a smejesa ztoho ale je to pravda.

Myslim že maminy sa neriadia tymi hlupymi tabulkami ako ich volate uplne do pismena a bodky,ale aspon v niečom,dieta sa narodi bez toho aby vedelo čo a ako chuti,na tie chute musi prist postupne a nieže v 6mesiacoch dostane kopec novych veci a korenin.

K tomu kto tu može a ktonieje trapne sa vyjadrovat, ste na slobodnom fore musite čakat že vam tu budu oponovat to si zrovna založte temu niekde inde,vstup na heslo a nkto vam tam nebude ponovat ked sa na to tak hrozne hnevate.

každa matka ma svoje skusenosti o ktore sa chce podelit,vy robite to iste a tym e ich odtialto vyhadzujete nečakajte e vambudu pisat milo.

zoeno.1
21. júl 2009

miskinadamko,ano je tam napisane,ze spotrebovat do dvoch tyzdnov,ale to je predsa tabulka,tak preto sa pytam netabulkovych mamiciek 😉 😀

cestovatelkaandrea,a aka je znacka toho UM co vydrzi mesiac?

inak ja kojim,to UM som pouzila len raz a uz ho mam otvorene 2 tyzdne,tak preto som sa pytala,ci ho mozem posunut dalej,alebo vyhodit
😉

markiza
21. júl 2009

ja neviem, ze sa silou mocou snazite hladat rozdiely medzi maminami deticiek a detickami samotnymi 😒 .... "tabulkove" a "netabulkove", skor by sa hodilo zodpovedne a nezodpovedne, ale pod tym pojmom mam na mysli milion veci... ale citat vas je zabava, to je fakt.... je uletene pouzivat vety ako "ja som bola vychovana takto...", "ja som jedavala toto...", "nocnikovala takto..." ci" "ani nas nenatierali a tu sme..." doba pokrocila, lekari vedia viac ako vedeli predtym... nech si kazda robi ako uzna za vhodne, za buducnost nasich deti si nesie zodpovednost kazda sama.

markiza
21. júl 2009

zoeno, moj maly tiez pije mlieko, ktore sa ma spotrebovat do mesiaca po otvoreni, co nikdy tak dlho nevydrzi. cestovatelkaandrea myslim, nezije na slovensku.

krpito
21. júl 2009

miskinadamko, prečo píšeš také veci že tabuľkové maminy nemáš rada ? Je niečo zlé na tom, keď dbajú o zdravie svojho dieťaťa ? Potom sa nečudujte reakciám "tabuľkových" mamičiek, fakt sú tu dva tábory, aj tabuľkové aj netabuľkové maminy, ktoré vyslovene hľadajú zlé niečo na tom, čo napíše tá druhá. Takže nechajte sa vyjadriť obom "táborom", na čo nechcete nereagujte a bude kľud. Snáď keď dokážeme vychovávať deti, tak máme aj rozum sa dohodnúť. 🙂

markiza
21. júl 2009

miskinadamko, ja zas nechapem co maju spolocne tabulky (lepsie povedane doporucenia) s otazkami mamin na to kedy nejake mimi zacalo bezkat... kazda je nejaka, ale to je o mamine ako takej...

matuskovamamina
21. júl 2009

miskinadamko, prepac, ale nemyslim si, ze niekto tu ma pravo niekoho odsudzovat....

a navrhujem vsetkym, nechajme netabulkove, netabulkovymi, tabulkove, tabulkovymi....nech si pisu co chcu..keby sa aminky do tohto pustia, tak vsetko vymazu a zostane tu par prispevkov, ktore sa drzia temy....
a ostatni si zalozime temu: Podme do seba rypat, urazat sa a osocovat!!! 😀 to mozno bude sranda....

womenne
21. júl 2009

miskinadamko ta to maš potom sproste kamaraky pretožetotu ani jedna nenapisala čo si ty uviedla 🙄 🤐 🤐 🤐

misha666
21. júl 2009

ahojte, ja som sa rozhodla ze dam malinkej lyzicku dve mrkvicky akurat ju varim, lebo sa mi zda ze mliecko ju uz nezasycuje , sa mi uz tretiu noc budila 3x v noci co uz mi prespala celu noc ...tak vyskusam uvidime co to spravi

miskachrumka
21. júl 2009

misha daj neboj mrkva urcite neublizi!!!!!!!!ale potom ked jej ju das tak bude ju mat aj v stolici tak sa potom nezlakni ako ja! 🙂

misha666
21. júl 2009

no myslim ze mrkvicka mala uspech spapkala asi dve lyzicky, zapili sme to cajikoma potom este mlieckom 100ml, mrkvicka bola mladucka sladucka tak si pochutnala, zajtra skusim dat zase, pridam aj foto ako sme popapanmi vyzerali 😀

miskachrumka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
markiza
21. júl 2009

to je inteligentny prispevok 😀 😀 😀 😀

miskachrumka
21. júl 2009

!!!!!!!!!!!!zoeno.1!!!!!!!!!!ty si mimooooooooooooo !!!!!!!!!!!co ty sem pleties dokedy ma zaruku mlieko preboha to si nepochopila ze sem piseme o vychove a o stravovani deti a nie otom do kedy je spotreba mlieka a si uplne vedla jak ta jedla 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

mizulienka
21. júl 2009

misha, nemyslis, ze je este len prilis skoro na mrkvicku? ved mala ma len 3 mesiace?
Ked mlieko zasycuje deticky do 6 mesiacov, tak asi aj tvoja mala by troska pockala 🤐

matuskovamamina
21. júl 2009

miskachrumka, je asi nacase upravit si slovnik, lebo toto tu dospelo do celkom slusnej hadky, ale jedina, ktora sa tu hruba vyjadruje si ty....

matuskovamamina
21. júl 2009

oprava: hrubo....

miskachrumka
21. júl 2009

kto sa tu hrubo vyjadruje?tak naco sem pisu? 😠

miskachrumka
21. júl 2009

asi nevies ake je to sa hrubo vyjadrovat!ze?

markiza
21. júl 2009

ja momentalne aby som sa na tebe bavila 😝

matuskovamamina
21. júl 2009

preoze je toto verejne forum!!!!! tak uz to pochop, vzdy sem napise niekto kto ma iny nazor!

toto je hrube vyjadrovanie, pretoze teba tu k....u nikto nenazval, toto dospeli ludia nerobia....

markiza
21. júl 2009

matuskovamamina, myslim ze s miskou stracas cas...

sophie1981
21. júl 2009

caute, vidim ze tu aj nadalej vladne vojna...skoda.... ☹

neviem ci niektora z vas pozna Ginu Ford....anglicka sestra, napisala super knihy ohladom ako a kedy zacat prikrmovat.....je zaujimave, ze jej teoria sa az tak celkom nestotoznuje s tabulkami ake sa poznaju tu...pise to ludsky a samozrejme stale upozornuje, ze kazde dietatko je ine....niektore aj napriek tomu ze je kojene preukazuje potrebu zacatia prikrmu uz v 4 mesiacoch, ine az v 6.....prvy prikrm je detska ryza, ktoru neskor zmiesava s ovocim....u nas pediatricka kaze mrkvu.....tak co je vlastne tabulka???....

ako som uz pisala niesom tabulkova.....taktiez niesom dokonala mama, aj ked sa velmi snazim...ale zaseneodsudzujem tabulkove.....v urcitych veciach maju tiez pravdu.....tak ako aj netabulkove...tak sa konecne zacnite venovat vasim temam a foram...a miskachrumka.....nadavky co zacinas hadzat ti velmi nepomozu...iba fakt poukazu na tvoju vychovu....sme dospele zeny, matky, tak poprosim...aj sa tak vyjadrujme a chovajme...oki?

matuskovamamina
21. júl 2009

markiza, snaha bola....vysledok:ziadny....

zuzu13
21. júl 2009

...hmmm...je to tu fakt "netabulkove"...
...a dokonca verejne... 🙂
nenechajte sa vytocit...predsa kazdy ma svoj nazor...a o tom su verejne fora...kazdy prispeje svojou troskou...ak sa to niekomu paci ...pokracuje v diskusii..a ak nie...tak kaslite na to...
😀 😀 😀