Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

nikollette
5. sep 2009

Takze myslíš ze od 8-9teho mozem jogurt ked je nekojený?

roka96
5. sep 2009

a to vyzeral unavený na desiatu ráno! 😀 😀 😀 😀

roka96
5. sep 2009

no tak sa všade píše!

roka96
5. sep 2009

lebo vraj kojené deti nieje dobre ked sa materské kombinuje s kravským.. a to um je asi podobnejšie.. no neviem presne ale tie mesiace viem presne..

nikollette
5. sep 2009

Tak uvidíme, este máme čas, a opýtam sa potom našej dokiny...
akurát dnes bola v správach 😀

roka96
5. sep 2009

http://poradne.rodinka.sk/viewtopic.php?t=6458 tu je napríklad že od 6 mesiaca ale to sa mi zdá skoro!

nikollette
5. sep 2009

Hm, ako vidím, všade inak, každý ma iný názor, no tak maminy, vyberme si 😒 😕

roka96
5. sep 2009

tak tak..
ja sa niekedy cítim ako debilka, lebo čítam napr. mamaaja a je tam, že može dám príklad marhule.. tak mu ich spokojne dávam .. papa všetko ok.. potom chytím iný časopis a zrazu, že by to dieta nemalo.. tak zostanem v nemom úžase,že teda ako... potom si poviem, snažím sa pre drobca robit to naj je mi fajn.. ved by som sa zbláznila.. keby majú doktori rovnaký názor, ale fakt každý má iný!

roka96
5. sep 2009

baby opúštam Vás.. mám ešte riady umyt - dúfam sa mi nezapchá umyvadlo ako minula 😔
a neznášam, ked sa ráno zobudím a riady.. nový den musí začat s poriadkom, aby sa do večera mohol rozhádzat! 😉
a tento moj nespáč je pod chvilkou hore!
no papa snád zajtra tu niekoho stretnem. aani sa mi nechce, konečne si nepíšem sama so sebou!!!
no povinnosti volajú 😎

miskachrumka
5. sep 2009

to iste co je tam napisane tak hovoriaj nasa dr ze ked ma dieta už za den 3prikrmy tak sa mozu ale take ako mame mi v tych vyzivach!ona je inac mlada ma 32rokov a dve alebo tri dcery jedna ma 9rokov a druha 3roky takze vie ocom hovory popritom je studovana davam dost nanu ale nemam sa jej kedy spatat na toto lebo nemame ist preco dr a volat jej kvoli tomu nebudem 😒

miskachrumka
5. sep 2009

idem aj ja este sa povenovat a idem buvat papa tak zajtra!

nikollette
5. sep 2009

Dobru 😵

vinifera
5. sep 2009

Baby tak to ste s tou veľkosťou na tom dobre. My nosíme 86 až 92 😝

Na margo čapičiek a obliekania. Dnes bol krpec vonku v bodynku s krátky rukávom a polodupkách. Bez čiapky. Bol teplý. Tak načo ho obliekať? Až sa potí? Čapičku nosíme len keď vonku prší. Ani dnes nemal. Máme 6 mesiacov dva týždne. NIKDY nebol chorý. (klopklopklop) nikdy nemal soplíky ani prievan v uškách. Veľa závisí od imunity bábatka a od toho ako sa otužuje odmalička.

vivien742
5. sep 2009

Konečne normálne maminy, gratulujem vaším deťom!!! Tiež som sa riadila svojím srdcom a nie tabuľkami 😉

mama.wolfka
5. sep 2009

vinifera - z potravín by mohla byť koprivka (žihlavka, prhlavka) ... hoď si do googla a nájdeš nejaké obrázky ako to vyzerá, malý mal koprivku po celých rukách a nohách a doki keď to videla (na fotke), tak nám hneď napísala papier na imuno.-alergo. ... tak uvidíme ... inak keď to mal (1,5 dňa) tak to mizlo a znova sa objavovalo na nových miestach ☹ no nič moc

mukky
5. sep 2009

vari nespite,ci? 🙄 😀
no uz vas nejdem docitat,straaasne vela ste popisali,len som zahliadla ze jahody tak tipujem ze tu bolo snad trosku horuco 😀
moj nazor,jahody do roka urcite nie.

http://www.pluska.sk/zdravie/2009/06/pozor-na-z...

dufam ze zajtra rano ja "tabulka" nebudem na odstrel 😀 ,ale vazne,fakt to nie je sranda a vyrobcovia chcu len zarobit...

miskachrumka
6. sep 2009

mukky nie ja som tiez toho nazoru!

miskachrumka
6. sep 2009

inac som este kukala tu broskynu s jogurtom tak je tam pisane je to zlozene z 45%broskyne a 10%bieleho jogurtu no tuto s jogurtom vyskusame uvidime!dam mu teraz jeden a druhy buduci tyzden niekedy a tu skoricu neviem!

zuzka1.
6. sep 2009

miska mylsim, ze tu broskynovu mozes dat, aj slivkovu, nasmu maemu velmi chutila. tu s tou skoricou radsej nie.
inak my sme davali lepok od ukoncenenho 7.mesiaca, jogurty mylsim, ze tiez tak isto s tym, ze to bola len biela aktivia vyse mesiaca, potom som davala aj s prichutami. teraz davame zvolensky, ma dost tukov aj jednotacke.

miskachrumka
6. sep 2009

o 86 mame overal zeleny ten co som ho fotila vnom prejdem nanu lebo 80 je iž tak ze ked vystrie nozky tak mu krci prsty!ale da sa aj ta!ved teraz ma nakupene ja sa riadim mes .vsetky veci kupujem od 9do 12mes! 😉

zuzka1.
6. sep 2009

no tak my nosime veci aj na 6 mesiacov, niektore. hlavne hm, su take, ze su na 6 mesiacov a su mu dokonca velke. NIektore ma UZ 80cm, nas maly je taky drobcek. ma 10kg.

megi93
6. sep 2009

Ahojte, videla som, že sa bavíte o výživách. Naša malá jedáva jogurt bežne, mala už aj tvaroh a chutia jej aj tie výživy s jogurtom a tvarohom. Dokonca ešte viac ako tie ostatné. Ale teraz má ovko novú výživu, banánová s jogurtom. Tak sme sa tešili, že niečo nové s jogurtom, ale mali sme ju dvakrát a malá po nej oba razy tak zvracala, že vyvrátila aj trochu predchádzajúceho jedla. Druhýkrát čo sme ju jedli už vracala prúdom asi 5 minut po dojedení. Neviem, či je tam neičo, čo jej vadí, ale určite ju už nekupim. Nemáte s nou skúsenosti?

A ako ste na tom s tými autosedačkami? Aké máte skúsenosti? Roka ďakujem za odpoveď 🙂

zuzka1.
6. sep 2009

megi my mame taku, co z nej ostane nakoniec len ten sedak.
megi ja som ovko nekupovala, zdali s ami menej kvlaitne ako hipp, hami a podobne.

roka96
6. sep 2009

s tým číslovaním to je ako čo.. my nosíme veci pomaly na 2 roky, a niektoré pomaly na 9 mesiacov..
máme takú teplákovú súpravu je písaná na rok my ju nosíme asi od 9 mesiaca a stále mu je dobrá..ale tiež sme vždy kupovali vrchnú hranicu.., ked bolo 9-12 nám to bolo akurát v 9 a potom už moc nie.

roka96
6. sep 2009

dnes sme boli celú noc hore skoro ma šiblo.. ale naštastie sme zaspali asi o 7 ráno a spali do 9.30 aspon trošku som si oddýchla.. teraz ma preberá kofein!

roka96
6. sep 2009

inak ja som mala napr. alergickú reakciu na čerešne, ked som sa ich u babky dojedla.. som malacelé ruky vyhádzané.. ale asi 2 krát sa mi to stalo.. a z pomarančov tiež to som bola vyhádzaná a až ústa ma pálili..
manžel zase nemože surovú mrkvu totálne mu spuchne jazyk skoro dýchat nemože, aj z arašidov ked sa ich preje!

roka96
6. sep 2009

dnes vyzerá slniečko dúfam už ale také jesenné sa teším ako sa pojdeme niekam poobede prejst! teda ak nezaspím! 😀 ale moja kámoška káva ma určite preberie! 😉

roka96
6. sep 2009

Zuzka to je naozaj drobček my máme asi 13 kilov..
akurát som sa včera smiala, lebo mne vždy každý hovoril, že aký pepek aký je maco atd.. a ja som nechápala.. lebo on mal tabulkovú váhu. vždy bol macko ale nejaký tučný nebol nikdy a ked ho vidím s rovesníkomi on je taký drobček! a teraz sa trošku do výšky vyšvihol... včera sme stretli jedno 11 mesačné dievčatko a bolo vačšie ako on..sa čudovali, ked som hovorila, že má 15 mesiacov

roka96
6. sep 2009

letím variť, nech všetko postíham..
😉 😉 😉
🙄 🙄 🙄

nikollette
6. sep 2009

Ahojte..
No áno, s tým oblečením, sa nedá moc pozerať na číslo... ja skôr tak od oka nakupujem,a niekedy sa divím, že mu je dobrá 56 😕 aj 80 😕 to teraz v pol roku... sice tu 56 má trocha napasovanú, ale oblečieme to, kebyže chceme.. 😅
ja tiež kupujem 9-12m... 6-9m je mu pomaly všetko presné... alebo malé 😒