Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

icejane
30. júl 2009

cestovatelkaandrea tak to mas v celku dobre aspon sa tolko nenavylievas...na sunare pise ze nauzivat na druhu konzumaciu a co sa tyka tej oslavy ja som spravila dcerke do skôlky na oslavu klasicek piskoty s bananom napichnute na sparadle a namocene v cokolade posypala som ich farebnymi gulickami a deti sa isli potrhat vsetko spapkali len tak po nich strelilo a ostatne si ani nevsimli 🙂

cestovatelkaandrea
30. júl 2009

icejane dakujem za typ. a co by si urobila takym drobcom od sest mesiacov do jedneho roka? lebo aj takych je tam dost.

smily
30. júl 2009

mukky
stale kojim... ako casto - neciem presne, proste podla potreby, nekedy vypie vela, niekedy si len tak cucne od smadu... no zhruba su to take 3-3,5 hod. intervale... v tom teple aj menej - smadi ju dost a z flase cajik ani za svet...to musi byt fakt veeeeelmi smadna aby to chytila...

megi93
30. júl 2009

s tým balením naširoko som si to ani nevšimla. No ja som malú nebalila, možno tak dva týždne a pototm už nie. Zbytočne ju to sťahovalo a bolelo ju bruško - zhoršovalo jej to koliky. Ked som to povedala doktorovi, že ju nebalím, tak povedal, že ani netreba, že sa jej to krásne vyvíja a nakoniec povedal, že je to ok a už tam nemusime chodiť. Dokonca skôr ako ostatné detičky, ktoré sú balené 😉

cestovatelkaandrea kamoška dala malej do škôlky urobiť také maličké akoby tortičky, boli v tvare lienok a každé dieťa malo svoju. Alebo raz mali oslavu a mali tortu akože vláčik a potom sa vagoniky oddelili a každe dieťa malo vagonik. No a pre deti do roka, tak to je dosť ťažko, ale od nestle sú detské piškotky vhodné od 6 mesiacov a sú tvarované ako ten nestlé panáčik, tak možno tie by som im dala na tácku, to môžu papať a pekne to vyzerá. Inak ma veru nenapadá.

smily
30. júl 2009

s tym sirokym balenim - starsiu som vobec nebalila... vo viACErych krajinach sa to fakt nepraktizuje... ani v BA kde lezala starsia po porode ju nebalili ani mi vtedy nekazali... takze sme sa zaobisli bez tych ortoped. nohaviciek,
pri mladsej som balila par tyzdnov po prvej kontrole lebo mala lahsiu odchylku ale na druhej kontrole uz bolo vsetko ok tak nam uz nekezal ju balit nasiroko...
dokonca som musela poziadat pediatricku aby mi ukazala ako sa uviazuju tie nohavicky (mala som take na maslicky) 😀 😀

cestovatelkaandrea
30. júl 2009

smily a megi a prave preto som spomenula to balenie na siroko lebo womene hned hodila neprijemny komentar na chrumku ked napisala ze sono klbov jej maleho dopadlo dobre a ze ho ani nebalila na siroko.

cestovatelkaandrea
30. júl 2009

megi dik za ten typ s lienkami. asi skusim spravit takeho srandovneho jezka z piskot a bananov ako mi poradila icejane. vsak hadam uz nieco vytvorim aby to ako jezko vyzeralo. no a tym malickym budem musiet kupit asi nieco v obchode.

smily
30. júl 2009

no proste niektori musia presadit svoj nazor za kazdu cenu.... neter mam v rusku a tam napriklad vobec nebalia nasiriko, skor do 3mesiacov zamotvaju deticky do takych velkych latkovych (flanelovych) plienok tak ze im trcia len hlavy... proste v kazdej krajine iny zvyk...

cestovatelkaandrea
30. júl 2009

smily tvoja druha dcera ma zaujimave meno. Podla coho ste vyberali? Velmi sa mi lubi

smily
30. júl 2009

no to je stare ruske meno.... je to to iste co aj Irena

smily
30. júl 2009

a ozaj dakujem 😀

cestovatelkaandrea
30. júl 2009

stare ruske ale pekne 😉

roka96
30. júl 2009

mne sa tiež začali páčit staré mená.... vždy som chcela neviem aké moderné, ale už aj ked sme syna čakali rozhodli sme sa pre slovenské staršie a pri druhom bude asi výber podobný... 😉

smily
30. júl 2009

roka96
a ake mate meno? my sme pri starsej vyberali take medzinarodne kedze mame rodinu aj v rusku... aby to neznelo divne ani v rustine ani v slovencine....
pri mladsej sme sa dost rychlo dohodli na tomto🙂

cestovatelkaandrea
30. júl 2009

presne smily my sme tiez vyberali take medzinarodne aby ho zase holandania vedeli povedat. s makcenmi a dlznami by mal drobec asi troska problem.

smily
30. júl 2009

cestovatelkaandrea
veru tak a aby sa na dieta potom nepozerali ako na exota s divnym menom... bola som milnuly rok v rusku a stretla som tam veeeela deti s fakt divnymi a dost netradicnymi menami...

megi93
30. júl 2009

cestovatelkaandrea už si si mohla zvyknúť, že womenne rýpe kde sa len dá a často hádže provokačné poznámky 😖 ale dík, že si to spomenula

roka96
30. júl 2009

my máme Michala.. tiež také univerzálne. dlho sme sa nevedeli rozhodnut mali sme vybraté len pre babu Karin no a nakoniec chlap...
druhé by som chcela ak bude chalan Viliam no dost ludí mi povedalo, že sa im nepáči ale hlavne je čo sa páči nám...
opravujem sa nie staré slovenské ale také univerzálne sme chceli...
inak mne sa velmi páči dievčenské Charlotta ale neviem ako by sme ju volali--- 🙂

cestovatelkaandrea
30. júl 2009

nevies si spomenut na nejake?
my ked sme najprv povedali ze synovi dame meno Koloman, tak vsetci protestovali a moji holandsky kolegovia v praci to nevedeli ani poriadne vyslovit.

smily
30. júl 2009

no vrusku teraz letia fatk veeelmi stare mena ako Trofim, Matvej (fakt sa takto volakedy volali deduskovia na dedinach - dlhe roky sa take mena voobec nepouzivali)
charlotta je fakt pekne meno, pocula som ako v amerike charlottu volali Lotta ale mne sa to nejako nepaci...

cestovatelkaandrea
30. júl 2009

megi ved prave preto som to spomenula lebo nemam rada ked sa tu normalne diskutuje a zrazu niekto pride hodi komentar napr. na chrumku s balenim na siroko, potom sa tvari ze vsak nic a este sa pohorsuje, ze co sa rozculujes. to nech si skusa niekde inde. vsetko sa da povedat aj bez podryvania.
roka aj mne sa lubi Viliam len manzelovi akosi nie a nie.

cestovatelkaandrea
30. júl 2009

mne sa lubi ruske meno Alexej 😉 neviem ci je to stare ruske meno

smily
30. júl 2009

je to take klasicke 🙂 tiez sa mi paci

womenne
30. júl 2009

😀 😀 😀

roka96
30. júl 2009

alexej je pekné aj alex aj ivan to je tiež ruské....
ja som vyberala aby sa nedalo povedat skarede... páči sa mi aj zuzana katarína ale nie ked ich volajú zuza kata.. preto by som také nedala.. ale ved uvidíme .. hovorím, ako by sme ho plánovali v blízkej dobe 😀 😀 😀

roka96
30. júl 2009

no a na široko sme balili len občas.. narodil sa v lete a bolo mu teplo aj len tak nie ešte v dalšej plienke..
tiež sme mali všetko ok---

cestovatelkaandrea
30. júl 2009

ivan a ivo sa dost pouziva tu v NL a dokonca aj meno milan.

womenne
30. júl 2009

no tak tzv.netabulkove maminky ja som reagovala na jedinu osobu ktora nečita ine linky riadi sa iba sama sebou teda aspon myslim kedže sme sa jej pytali kto jej radi a nič nenapisala.To čo si napišem je uplne ale uplne moja vec pretože nikoho neuražam a a ste si všimli moje prispevky neboli zmazane takže neuražam a nenadavam ako podaktore.To že travie čas vyčitanim z inych prispevkov čo si kto mysli ale žial napiše to inač je ubohe ale samozrejme vaša vec.

Ste ako male deti ktore nedokažu prehltnut iny nazor a stale dookola sa ktomu vracaju a potom sa čuduju ked su tu ine nazory ako maju oni bože už stym prestante a chodte dalej je to ale uplne trapne ak sa nemate vyjadrit kteme nevyjadrujte sa vobec ok?

smily
30. júl 2009

volam sa katka a ma maximalne vataca ked mi povie niekto kacena... proste som schopna vrazdit.... mne sa paci Maxim, Ilja... no my uz ziadne neplanujeme aspon najblizsie 3 roky (ja-vobec ale manzel by strasne chcel syna....)

cestovatelkaandrea
30. júl 2009

smily-Katka ten moj by zase chcel dceru 😉 no a ja nemam rada, ked ma niekto vola Adka, zda sa mi to detinske pre taku staru kozu ako som ja