Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

nikollette
17. feb 2010

Ahojte..
nejak nevládzem dnes...
sme nedávno dorazili...
pozeráme film...

sa mi nejak chce spať 😔

sophie1981
17. feb 2010

caute... 😀

sophie1981
17. feb 2010

som tu sto rokov nebola.... 😝.....ale nie....priebezne citam ako sa vam dari.... 😉 😉 ...len nestiham pisat.....a ak ano, tak sa mi nejako nechce.....mala nam zacala chodit pred Novym Rokom...tak len beham za nou a cakkam, kedy sa dieta prizabije.... 😕 ....uteka ako vichor.....a ja mam nervy v prdeli.... 😝 ...snazime sa aj odstavit....a nedari sa..... 😔 ....taky hysay som este nevidela ake chyti, ked chce cicu.... 😲 ....jo a mame 6 zubov... 😅

sophie1981
17. feb 2010

otec ide o 2 tyzdne na operaciu....tak snad uz bude dobre......ale zasa sestre sa trochen stav zhorsil, tak je to na nervy/.....stale nieco..... 🤐

lenka_66
17. feb 2010

vini 😀 😀 😀 to poznam ja flasu musim skryvat bo ked ju zdaba amen

mukky , no nie to hracka ale co tak dat obycajny biely pripadne jednorazovy pouzivat.zbytocne vyhodene peniaze za macka 😀 .nooo je to na zamyslenie aby drobec bol v dospelosti plnohodnotny clovek 😀 😀 😀

mama.wolfka
18. feb 2010

ďakujem pekne za gratulácie 😀

nechcela som sa skoro chváliť, nech to nezakríknem, ale snáď už bude dobre 😉

vinifera
18. feb 2010

Ahoj Sophie. No že si sa aj ukázala. Všetci nás len šmíruju a nikto neprispieva 😒

Ja som inak KO. Posledné dva dni mal hlava bolela. Už ma aj hrdlo bolí.... Moja mama chodí opuchnutá lebo ju bolí zub a nechce ísť trúba k zubárovi. No a máme na sobotu nachystať tú oslavu pre 25 ľudí - no a u nás to vyzerá jak lazaret 😖

vinifera
18. feb 2010

A ešte som chcela pochváliť malú Katku že aká je šikovná. Všetkých tých naších starších chlapov predbehla 😀 No Katky sú raz šikovné stvorenia 😀

zuzka1.
18. feb 2010

dobre ranko,

sophie, ze sa vobec ozves 😀 smirka 😀 Katka je sikulka malinka a krasny skero.
Ocinovi drzime palce.

JJ tie katky, len lezu na nervy obcas. Nemyslim Vas, ale tu co mame doma obcas mi/svagrovu/ 😀

sophie1981
18. feb 2010

]o sorac, ze som smirovala.......ale celkom ma to aj bavilo.... 😀 ...dokonca som vcera vecer aj do tej manie kukla....no, tstststs, nikol...co to za cloveka vychovavas.... 😀 ......inac, pacia sa mi tie baby tam.....najprv sa durdia, ze niekto dostane viac a potom sa durdia, ze tym co maju menej, nic nedaju ti co maju viac....ach jaj...to je typicka...SLOVAC...... 😀 😀 😀 😀 😀

inac sorry za chybajuce M, ale dieta mi utrhlo z klavesnice.....tak sem-tam slabo trepnem...... 😝

no sikula je Kaca......vcera prisla na to ako sa lezie na postel a ako sa z nej zlieza.......len skoda, ze zliezat chce stale hlavou dopredu....baby, ja mam niekedy strach, ze sa to dieta prizabije, ale ja nestiham sliedit....uz som uvazovala, ze uviazem o stol, kym varim.... 😕..... 😝.....

vini...ja tiez ko......uz nech vylezie slnko, ze trocha energie vsajem do seba..si pripada ako vyhladnuty somalec......este aj vecer po celodennom behu smrdim ako ten narod......
nekonecna zima.....ale aspon se vyuzili boby a neam pocit, ze sme vyhodili eura do vzduchu.... 😝.....

nic, musim ist.....dieta uz o nieco bucha.... 😲.....

sophie1981
18. feb 2010

jo a vecer sa vam nevenujem...tiez nemam cas.. 😝 ..lebo mordujem manzela 😅 ....chudak......teraz ma klud, bo mrcha dosla.....ale cez vikend ma zasa po chlebe.... 😀 ....tak preto ta troska casu na vas, zeny,.... 😉

nikollette
18. feb 2010

Ahoj Sophie 🙂

nech to otec už má za sebou, držíme palce 😉

Nás sa tiež naučil ako vyliezať, aj zliezať.. Našťastie zlieza tak že sa natočí a dá najprv nohy dole. Ale najprv na to išiel tiež hlavou dole 😅

Veru, už nech je aspoň, jar a pekné počasie, nech sa dá aj niekam chodiť 🙂

vinifera
18. feb 2010

Bolí ma celý človek. Ženy prídte pomôcť upratať na tú sobotu....

nikollette
18. feb 2010

Vini, aj vy solavujete v sobotu čo 🙂
sa tešíš 😀 😀 😀

ty budeš chystať, či mamina?
kolkáti budete?

Aj mne môže niekto prísť upratať na sobotu 😅

nikollette
18. feb 2010

Mukky, aj vy ste na macka pooh 😅 🙂
inak som sa ta pýtala len si mi neodpovedala minule. že či malý už papá sám aj lyžičkou?
A ešte sa chcem opýtať, že ked mu dáš chlebíky na tanierik, nezhodí ti ten tanierik na zem?
U nás to tak velakrát dopadlo, takže ho krmim ja 😒
alebo ked pred neho predložím tak ako ty kusky chlebíka hrabe sa v tom.. ked dám pred neho len jeden kúsok niečoho, tak to pekne dá do úst.

vinifera
18. feb 2010

Niki hej v sobotu. Budete dodatočná oslava krstín (to je v našej rodine tak zaužívané) a aj oslava roka. Ľudí bude asi 25. Budeme chystať s mamou spoločne. Majú sa piecť kuracie stehná, rezne a ešte nejaké maso. Robiť zemiakový šalát. Koláče sú už objednané. A na polievku som zabudla. A ešte očká. A budú sa robiť aj studené misy.
Ja malému chlebík dávam na tú tacočku čo je na tej stoličke na jedenie a on si postupne papá. Alebo rozdáva okolo stojacim psom 😠 - podľa nálady.

nikollette
18. feb 2010

Stojacim psom 😀

No alebo aj tam ked som mu dala viac, tak sa v tom hrabal. Skusim zase dnes.
No tak vás bude dosť 😅 nás bude 11, a na druhý den v nedelu bude zase oslava s dalšou časťou rodiny, to nás bude 10. Takže to máme tak na dva krát.

sophie1981
18. feb 2010

ty koky, zeny, take velke oslavy robite???... 😕 ....no ja planujem robit na 2x.....prvu pre rodinu doma(baby, dedkovia tetuse)....a druhu v detskom kutiku pre jej malych kamaratov...ale tu spravime troska neskor, ked sa este otepli.....keby bolo pekne pocasie, comu neverim ze za dva tyzdne bude teplo 😝 by som spravila formou gulas partie na zahrade...ale predstava tolkeho blata......asi len slusne doma.... 😉 ...

my papame ruckami vsetko....chlebik jej nechavam cely a ona si hryzka.....ked ma naladu, papa ukazkovo, ale ked nie, zlize lucinu a chlieb hodi za chrbat.... 😝

vinifera
18. feb 2010

sophie - sikovnica je to

No v tej našej praštenej rodine sa to robí tak že prvému dieťaťu sa ide na krstiny. Zvyčajne mali všetci krpcov okrstených do mesiaca a robila sa veľká oslava. Mne malého okrstili až ked mal 7mesiacov - lebo nie sme zobratí (to som tiež prvá v rodine čo mám aj decko aj chlapa ale nie sobášny list... 😉 No a musím spraviť niečo väčšie lebo inak by ma zožrali aj s topánkami. Vyšlo to síce nafigu že sme deda pochovali v utorok a cez víkend sa robí oslava - no ale všetko už naplánované, koláče zaplatené... tak už sme to nerušili. 🤐

mukky
18. feb 2010

ahoj 😎
lenka,radsej nebudem kupovať ani taniere,nech sa chlapec naučí jesť rovno z hrnca 😀 😝 ,lebo aj papierove budem potom musieť podarovať dalej.. 😀

nikoll no asi 2 týzdne trvá jeho obrovská laska k mackovi pooh 😀,proste ked ho zbadá hocikde strasne sa mu rozžiaria očká a zacne výskať a jééééééééj vravieť 😀
no vedel by jesť s lyzickou len mu nedávam 😀 to by vyzeralo.. 😀 ,radsej ho krmim ja...ale chlebík kde by on vyhadzoval.... 😕 ved jedlo je jeho láska 😀 ked ide jesť výska podobne ako pri mackovi 😀

zuzka1.
18. feb 2010

mne maly zacal papkat sam nieco okolo 17 mesiacov, tak ze priborom, teda lyzicka, vidlicka.

ruckami nieco okolo roka.

My sme mali tiez velku oslavu, druhe narodeniny tak isto, velka grill party, s pozvankami a podobne. Ako predtym, mna to tesi chystat, apson zuzitkujem hotelku 😀
Nam to vychadza na oslavu vonku fajn, kezde je narodeny v juni.

Idem ja upratovat, vonku poprcha, tak pojdeme von neskor, ideme sa do toho pustit, maly uz zacal 😀

sophie1981
18. feb 2010

ja by som chcela, babo v lete...ze mozme oslavovat von...ale vsetci sme sa niekde dofrasa na zimu narodili..... 🙄 ...v lete akurat svokra, no ale ozdaj nebudem robit oslavy pre nu ne???? 😅 ...ale my zvykneme...(kedze sme vazne vsetci zimni)...robit gulas party na stavbe cela rodina...cez letne prazdniny..to sa seeetci stretneme.....pozerieme kolko da a ideme domov.... 😀 ....

nikollette
18. feb 2010

No hej Zuzi, vy to máte super.. keby aj nas bol narodený na jar, ci leto, tiež by sme mali na záhrade niečo také.. ale čo už 😉

zuzka1.
18. feb 2010

baby poradte co kupit k druhym narodkam????
ja uz teraz dumam

nikollette
18. feb 2010

Elektrické autíčko by sa mu nepáčilo🙂

http://www.mimibazar.sk/nove_fotografie.php?str...

zuzka1.
18. feb 2010

pacilo, len je to na nic, na chvilu na ulicu, do mesta sa s tym ist neda, kedze sa to vybije za hodinu, nebude ho to bavit a zbytocne vyhodene prachy, kupime mu tu el.motorku, maju v draciku, stoji okolo 40, to je ok, ked aj nebude chciet.

ja neviem, snad do vted ynieco vymyslime.

nikollette
18. feb 2010

Tak hej, skúste tu el. motoroku.. Aj na MMB, ju mali za 30eur tuším...
Do vtedy niečo vymyslíte, ty vieš najlepšie čo drobčeka baví 😉

zuzka1.
18. feb 2010

no viem, len to vsetko nebezpecne 😀 😀 😀

v manii som nasla link na to pecenie hrou, tie figurkove sety su jedle. A cena super podla mna. Uvidime, kamarat mi ma piect tortu pre drboca. ficime na mickey mousovi a pooh a tigrikovi, tak uvidime. aj majster Manny sa mu celkom paci, no uvidime.
Idealne by bolo duo Canaky a POdhradska nazivo, tych on miluje. Mne to uz lezie na nerva to dvd, to pozerame 8x za den dokola, pesnicky pekne, maly sa zapaja, doplna slova, no ale mamnke to hra uz na nervicky 😀

nikollette
18. feb 2010

Sú jedlé??? Ja som myslela že umelé. Tak to je super, a áno, aj za perfektnu cenu podla mna.
Však to, deti baví najviac ajtak to čo nemôžu, alebo čo je pre nich nebezpečné 😒 😅

miau
19. feb 2010

ahojte,
chcela by som sa opytat ci niektora z vas zacala s prikrmom skor ako v 5-6 mesiaci....mne osobne sa totiz ta teoria ze 1/2 roka ma dieta papat len mliecko nelubi 😒 a tak rozmyslam ze malickej zacnem uz co to davat aj v 4. mesiaci...co myslite?