Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

nikollette
17. aug 2009

fíha takze od 6mesiacov mozu skoro všetko?

sophie1981
17. aug 2009

dokonca aj plnotucne mlieko od 6 mesiacov v cerealiach rannych.... 😕

nikollette
17. aug 2009

To kde je písane, hod link, idem čítať 🙂

cestovatelkaandrea
17. aug 2009

no tu v NL ako som uz pisala niekolko krat mozu kravske mlieko deti ktore su zdrave nemaju ziadne alergie a UM odmietaju. ale viac preferuju UM, nie je to tu take ze hura zeny davajte detom kravske. len v nevyhnutnych pripadoch.
niki vyzera to ze skoro vsetko ale ja by som to nerobila predsa len je to zataz na brusko. ked dovtedy drobec jedol len MM. ale uz sa ma moja kolegina opytala, ze ci dam synovi na prve narodeny hranolky s frikadelou. frikadela je podobna fasirke na SR len ma iny tvar (valcek) a nie je az taka mastna.ked som povedala, ze nie, ze prastena nie som, tak sa na mna nastvala, ze som nenormalna.

cestovatelkaandrea
17. aug 2009

podla mna niekedy menej je viac. tiez tu vidim takych malych ako je damian so zmrzlinou v ruke 😒

mirkaff
17. aug 2009

ahojte babenky a prepacte ze som vas sem len tak vtrhla.asi tiez nespadam do kategorie tabulkovej maminy.
plnotucne mlieko davame na odporucanie detskej od osmich mesiacov,,jednoducho sa mlady pan zatal a nutrilon ani vidiet,tak som volala dr.ze co sme ako sme uz tyzden skoro bez mlieka,jednoznacne povedala,otvorit krabicove a vyskusat to.pokial nebudu problemy vzdy lepsie ako celkom bez mlieka.
zmrzlinu,,tu sme mali asi 10 krat,nic nam neni,okrem toho ze je cely lepkavy
papame davno aj plnene papriky,domace rezne,fasirky,papriku,rajciny,melony,slivky a vsetko ovocie a zeleninu,sem tam orechovy kolac,akurat som este nedavala mak a hriby......

vinifera
17. aug 2009

Sophie s tými rybami to je podľa mňa v poho v takých krajinách ako je UK. Oni sú ostrov. Ryby sú pre nich ľahko dostupné. Podľa mna bežnejšie jedlo ako u náš. Sú na to asi viac zvyknutý. U nás je to akurát tak na vianoce. Tak asi preto sa neodporúčajú v skorom veku. To je ako s citrusmi. U nás sa bežnne nepestujú. Preto sa neodporúčajú. Myslím si, že v krajinách kde sa pestujú tým tlačia deti odmalička a nič im nie je. Tu by bábo pravdepodobne schytalo alergickú reakciu...
Si myslím...
No ale jeden vymyslel fúrik a potom ho musel tlačiť 😀

roka96
17. aug 2009

Miška v pohode ja som len napísala, že sa uspávame na fitlopte a tiež sme mali reflux... No a že na nu nedám dopustit? Vieš aká by som bola happy, keby syn zaspí inak?? Strašne. Aj zaspí ale za 3 hodiny tak ho radšej uhojdám aby som mala aspoň pár minút pre seba.. ja to nejak nepreferujem len píšem, čo robím ja!
Ahoj Andrea dnes si bola v práci?? Nechodíš až od stredy?? Máte peknú novú fotku 😉
no idem rýchlo niečo spratať- chlapy mi išli von a radšej tu budem, ked bude naokolo poriadok..
ozi dnes sme dali zlatúšikovi na balkón bazénik s vodou a guľkami a celkom ho to zaujmalo vydržal tam asi pol hodinu, čo je na naše stvorenie až velmi veľa... 😀

miskachrumka
17. aug 2009

no moj sa posadi sam ale len z polosedu aj to sa chytka kade tade a ked mu chytim kolienka tak sa zdvihne pekne ale zevraj by sa to tak nemalo robit lebo zevraj moze babo dostat pruh! ☹ ................roka ved ja som to myslela zo srandy! 😵 dufam ze si sa nenahnevala lebo mi ma to hnevalo lebo si super clovek! 😉

miskachrumka
17. aug 2009

boze nas idu ockovat v stredu mam strach ztoho co bude 😖

nikollette
17. aug 2009

miška neboj, zvládnete to...
môj malý na poslednom očkovaní ani nezaplakal 😉

jáj, zle sa mi ťuká do klávesnice, som si akurát dorobila geláče... a úplný nezvyk, bo 2mesiace som bola bez nich 😕

roka96
17. aug 2009

miška ja a nahnevat sa 😀 😀 😀 😀
konečne zaspal som zvedavá aká bude noc!!
neboj očkovanie dopadne dobre! my by sme mali íst v septembri!

miskachrumka
17. aug 2009

ved nie pocas ockovania niki ale co bude potom horucky plac nebude zas spat celu noc a tak.............. ☹

miskachrumka
17. aug 2009

roka som rada 😉 😉 😉 😉

miskachrumka
17. aug 2009

nikol pod spravit aj mne! 😉

miskachrumka
17. aug 2009

no idem ja buvat tymito mojimi vimyselnikmi!ci co .........som vedla jak ta jedla bru noc papa zajtra! 😉

nikollette
17. aug 2009

Miska keby sa mi chcelo 😨 aj sebe vzdy tak narýchlo robím, ale tento kát som si urobila celkom pekne...
s ružovo žltými glitrami, pásik ružový, pásik žltý, (obe farby také letné výrazné) a tak šikmo idú tie pruhy cez nechty 🙂

roka96
17. aug 2009

no ja už sa niekedy smejem na tom, že pri hojdaní syna zaspí vždy aj muž... 😀 😀 ja ich vlastne uspím obidvoch naraz a potom som chvilku sama.. 😖
ja som mala raz nechty ked som mala syna a v noci som ho nechtiac škrabla nič moc ale odvtedy mám len a len krátke! aspon zatial. 😉

nikollette
17. aug 2009

Mne sa zatial maleho nepodarilo škriabnuť ani troška.. klop, klop... a to mávam geláče od jeho narodenia 😉

roka96
17. aug 2009

nikollete asi už máš zvyk!! 😉
ozi ako pridávaš na youtube?? Stačí sa zaregistrovat a pridať? Nemám čas to skúmať, tak reku sa Ťa spýtam! 😉

nikollette
17. aug 2009

No hej, to je zvyk...

no hej, zaregistruješ sa, a pridávaš videá.. tam máš upload viedeo, stiahneš si z compu, keď tam máš prehľadávať (upload) dáš uložiť a to sa ti načíta... ale musíš chvílu počkať, kým sa ti to potvrdí 😉

čo ideš pridať? 🙂

roka96
17. aug 2009

ja zatial nič, len muž chce pridať nejaké video zo zásahov- z práce! sa ma pýtal, č neviem ako tak som mu hovorila, že sa spýtam!!!!

roka96
17. aug 2009

z ostatnými viem robit to je len o zvyku, ale na youtube vždy len pozerám!! Je to super ešte sa nestalo, aby som tam nenašla nejakú hudbu, čo mám rada! 😉

cestovatelkaandrea
18. aug 2009

ahojte, no tak my sme uz hore. dnes sme mali strasnu noc. Damianovi idu horne zubky, strasne sa mu to nalieva a asi ho to dost bolelo, lebo bol kazdu chvilu hore a ja teraz vyzeram ako mumia.
roka robila som vcera 4 hodiny, lebo na buduci tyzden vo stvrtok namiesto 8 hodin budem robit iba 4 rano. potom si pojdeme s muzom pospat kym bude Damian v skolke a potom huraaa na dovolenku 😉

miskachrumka
18. aug 2009

ahoj andrea aj mi od pol siedmej teraz drieme dodnes rana buval do pol tretej napil sa prebalila som ho dala cumel a plienku a zabuval................ 😔 ...............nikol!!!!!!! ja som to studovala a neviem ake si robis doma ty ale gelovymi nechtami sa !neda poskriabat!!!!!!!!a roka ale to si maleho poskriabala svojimi nechtami nie gelovymi alebo akrylovimi!a ja by som si chcela dat spravit lebo nemam nato kupene prostriedky a to som sa ta chcela opytat nikol ze kde kupujes ja som to kupovala taky kufrik olny tam bolo vse ale nepotrebujem toho vela tak soms i chcela kupit iba take zaklady a unas v b.s to nemaju !objednavas to aj cez internet? to by mi bolo najlepsie!no a to som chcela ze preto gelove lebo to je v podstate miesana umelina a tym sa neda doskriabat a preto som chcela aby moje ruky nevyzerali tak strasne a ked si necham svoje tak maleho doskriabem urcite ☹

sophie1981
18. aug 2009

dobre rano.....som sa tu vcera vecer nedostala.....som bojovala s polyst. gulickami...... 😝 ....manzel dokoncieval okna..... 🙄 ....a ten sajrajt je v sade..... 😲 ...tak som behala po byte s vysavacom a po 2 hodinkach som si uz pribadala ako krotitelka duchov, ktorej sa nedari.... 😨 .....no ale co uz.....ked uz mam psie chlpy, tak ma nejake gulky nerozhadzu nie???? 😅

vinifera.....je pravda ze UK je ostrov......cerstve rybycky....morske.....my sme tiez a aj este stale pojedam dost velke mnozstvo ryb.....len u nas su to skor sladkovodne, a tie tam nepisali...a tie mrazene...no ked vidim, kolko ladu na filete.....tak nic moc...rybku chcem davat az okolo roka....

miskachrumka
18. aug 2009

sophie to p oznam este ked tak super pred tebou lietaju tak je to ok 😠

vinifera
18. aug 2009

Miskachrumka. To ako chceš povedať, že všetky baby, ktoré majú vlastné nechty majú doškriabané deti? Ja mám vlastné nechty. Dosť dlhé. (aspoň nechty mám, ked už vlasy nahovno, zuby ani nehovorím a dioptrie mam 5) Krpca som za celého pol roka poškrabala len raz. A to keď mi padol z postele a snažila som sa ho zachytiť.

Sophie. Bordel akéhokoľvek druhu je nejaká tamojmná sila, ktorá neustále bojuje proti nám. Ja mám dojem, že stále upratujem a všade je stále bordel☹((( A o psích chlpoch sa ani nehovorím. U nás doma nie je centimeter štvorcový, kde by neboli chlpi. Pri troch psoch sa ani niet čo čudovať. Ale ty máš myslím len čierne. Tak ja tu mám bledohnedé z toho polomopsa, čierne z toho francúza a ešte na poschodí také ryšavé páperie z jazvečíka. To je na odstrel 🙄

roka96
18. aug 2009

vinifeda s tým bordelom máš pravdu... my stále upratujeme a stále je neporiadok!! a to ani psa nemáme! 😝
je to strašne ale sa učím to moc nevnímat, lebo čo mi to pomože .. ja obhádžem, kým malý spinká zobudí sa a je to tak ako bolo!
Andrea tak už sa začínaš aj tešit však?? Aj ja by som sa 😉 som zvedavá ako dopadol let smily! ale tá išla až na mesiac však!!

cestovatelkaandrea
18. aug 2009

Roka no uz ano, ale uz sa mi zacinaju aj vlasy stavat ked si predstavim co mam pobalit. Mne sa zda ze smily tam isla do oktobra 😉