Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

miskachrumka
11. sep 2009

veru roka akurat sa ma vcera pytal manzel ci by som mala odvahu si to dat robit bez uplnej anestezy a ja ze nie to suvelke tlaky pri reze !aj ked nevidim maleho hned ale bala by som sa!urcite!ja ked som to videla ko to babo vyberali rezali sval maternicu tuk tak koniec vzdy sakuknem na to moje brucho ☹ som rada ze sme dobre dopadli si neviem ani predstavit ze by sa oneskorili a mali bys a nedaj boze zadusil 😢 by som ich tam udala ale chvalabihu ze mam super doktora ktory reagoval rychlo!

miskachrumka
11. sep 2009

ved la ej amu davam vsetko len ked pocuvalma ko deti palcu v skolkach za mamou nie je to dobre ked si dieta nezvika aj na druhych ludi!

miskachrumka
11. sep 2009

roka prepac za chyby len toto moje mrncadlo je primne

miskachrumka
11. sep 2009

idem ja varit a umyt riad hadam sti,hnem aspon jogurt zjest

jaja257
11. sep 2009

miska aj som rodila cisarom, mne doktor dovolil cvicit uz po 3 mesiaci, tak to vyuzivam. Ja som mala len epiduralku pri cisarskom a da sa to prezit, ale znova zavisi od povahy. niekto by to nezvladol psychicky, ze ho rezu za ziva, ja som nemala na vyber, doktor zavelil cisar lebo obe umru a na narkozu neostal cas. Ale zijeme a sme zdrave. 😀

miskachrumka
11. sep 2009

ja som bola na vysetrenie pred 5tyzdnami a dr povedal ze mam este pockat a nenapinat este svaly na bruchu ze napr brusaky tak cakam teraz idem znova som zvedava co mi povie! 😒

nikollette
11. sep 2009

Ahojte,
no už sme aj my hore...

Aj ja som včera pozerala Ordináciu, tiež som mala slzy na krajíčku, hlavne keď som videla to bábätko 😔 😢
Fakt deje, sa všeličo, môžme byť vďačné, za naše detičky...

Tie pôrody teda nie sú sranda...
a keď vám doktor pchá medzo nohy obrovskú pumpu (VE) 😖 😝 tak to tiež nie je bohvie čo...
Nie ako niektoré, ja som sa tam trápila asi pol hodinu, pôrod nepostupval preto nakoniec VE, som tam vrešťala ako pavián 😅 😝 ...
a ked som už mala po tom, ked som ležala na sále a priatel mi tlačil brucho, na druhú sálu došla iná baba, urobila 2x, uf, uf, a bábo bolo vonku... no nechápala som.. za 1 minutku... to by som aj ja chcela 🙂

jaja257
11. sep 2009

niki, ano to bolo tazke. A teraz si predstav ze tak rodis 12 hodin, (tak som rodila ja) s kontrakciami, epiduralka sice pomohla, ale niekedy trvalo kym zabrala dalsia davka, a potom povedia pripravte salu, lebo obe odchadzaju.....

jaja257
11. sep 2009

miska mas cas, nikam sa neponahlaj. A hlavne v ziadnom pripade neohroz svoej zdravie kvoli par cm v pase. Rob ako povie doktor.

miskachrumka
11. sep 2009

jaja tak sa aj riadim! 😉

miskachrumka
11. sep 2009

ja som rodila 14hodin normal apotom na sekciu zbytoecne usilie bolesti a to som bola dva dni dopredu napichana na bolesti takze tych 14hod som mala este silnejsie ako normal no neskuticne som palakala ako dazd a prpei tlaceniu som aj zvaracala no strasne 😢

miskachrumka
11. sep 2009

jaja vies darmo to budeme pisat to si musi kazdy zazit!aj ked to nikomu neprajem!a unas epiduralku nedavaju vobec unas je nazor ze ked chce zena porodit a priviest dieta na svet tak s musii aj vytrpiet to k porodu patri !!!!!!!!jednoducho epi nedavaju nikomu v minulosti zeny rodili ako preboha a vsetko bolo ok a ta epiduralka je len vymozenost!to je moj nazor!a kolko mamiciek chodi z ba z ke z tn a bohvie zkade rodit sem do bs!a dopredu vedia ze epi tu nepichaju a keby rodili v ba tak im tu epi pichnu bez problemov! 😔

nikollette
11. sep 2009

Tak áno volakedy rodili bez epi, ale ked je tu taká možnosť, prečo ju nevyužiť 😉

miskachrumka
11. sep 2009

je tu ta moznost ale ja nepoznem mamicku ktora si da dobrovolne pichnut epiduralku! 😕 kazda to chce prezivat tzv s babom ved aj prenho je to bolestive a strasne ked sa tak musi tlacit von !roka kde si?

nikollette
11. sep 2009

No ja zase nepoznám, tu v BA, ktorá rodila bez EPI 😉
Dobrovolne ani nepichnú, treba si ju zažiadať a zaplatiť 😉

nikollette
11. sep 2009

Kati (Roka) malý je veľmi chutný na facebooku 🙂 hneď by som ho vystískala 😀 😀 😀
my máme taký istý ten modrý svetrík štýlový, s V-čkovým vystrihom 😉
našim modroočkom to veľlmi ide 😀

miskachrumka
11. sep 2009

ja som sa teraz docitala ze dti vo veku 6-7mes možu bielkoviny maso,aj hydinu,ryby,aj vajecny zltok sa pridava do zeleninovych jedal a že je mnohe babatka papaju už len 4krat denne!8-9mes.chlieb,struhany emental alebo zrejuce syry!12mes.obilniny vo forme vlociek!aj syry,tvaroh,jogurty a cele vajcia!

nikollette
11. sep 2009

Vaječný žltok, môžu už pred rokom, hej.. len celé vajcia nie... 🙂

nikollette
11. sep 2009

A vidíš, všade sa inak píše, každy inak vraví, každý inak odporúča 😒
môžme si len vybrať čo je správne 😕

miskachrumka
11. sep 2009

mne sa zas strasne paci v tej modrej satke je milunky

nikollette
11. sep 2009

No môj papá asi len tak 4-max 5x denne...
nerátam noc... tam je zase nejakých 3x 😉

nikollette
11. sep 2009

Som strašne zvedavá koľko bude vážiť, lebo na poradňu ideme až v oktobri, alebo koncom septembra...
Možno bude mať nad 8kíl, to by bolo... ale moc tomu neverím... teraz ma okolo 7,8kg, tak uvidíme 🙂

miskachrumka
11. sep 2009

mi ideme tiez 1.10 🙂 aj ja som zvedava!

nikollette
11. sep 2009

Fuj, ja som teraz s prepáčením "zožrala" celú velku hrubú čkoládu studentskú pečať 😝 😕
až mi je zle 😝

nikollette
11. sep 2009

A chodíte ešte každý mesiac ?
my už po pol roku ked mal, nemusíme tak často... 🙂

miskachrumka
11. sep 2009

nie kazdy druhy!zaciatkom mesiaca!len teraz sme boli kvoli soplom ale nas nevazila a nemerala.................tak uvidim!

roka96
11. sep 2009

Nikollete no týmto modroočkám ide strašne modrá.. on ešte tie očká zvýrazni.. tvoj má tiež také velké.. no budú mat nápadníčok!!

nikollette
11. sep 2009

No to hej, to majú po tatinovi, aj môj aj tvoj 😉
ja som malému nakupovala hlavne zelenú, ako máme kočík, takú jemnú hráškovú, a potom som kúpila len tak niečo modré,a ejha, veru odvtedy kupujem hlavne modrú, aj ked jasné že aj iné farby, ale modrá vedie, k tým veľkým modrým očkám ide perfektne a krásne to zvýrazní 😉

roka96
11. sep 2009

Nikollete ja som tiež pri porode vreštala ako o dušu,, normálne som sa potom hanbila 😅
ale mala som vyvolávačku a ono to išlo tak rýchlo a strašná bolest.. som si v duchu hovorila, že asi druhé nebude, alebo jedine s epi.. 🙂 no ale uvidíme.. potom ked mi drobec plakal stále som si hovorila, že by som radšej prežila 10 porodov- to som vedela, že skončí .. len ten plač som nevedela kedy 😀 😀

roka96
11. sep 2009

no ved to obidve máme hnedé a naše ratolesti modré 😀
ja som si myslela, že sa mu zmenia ale nie.. no som rada, ved sú krásne.. len horšie je, že ked nimi na mna pozrie a ešte mi dá pusku- má všetko odpustené!!!