Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

roka96
23. sep 2009

mne konečne včera začal trošku papať aká štastná som bola...

miskachrumka
23. sep 2009

no nevedela som kolko je teraz presne minimalna mzda!takze skoro 300eur!pekne!ja vinifera dostavam okolo 180eur!kazdy mesiac!takze po pol roku dietata budem dostavat menej?

zuzka1.
23. sep 2009

miska nebudes, to sa vyrovna, budes mat rovnako.

vini aj tebe to tak nejak musi vchadzat, ved aj ja mam vypocitavane z minimalky(kedze bola na paieri) a + pridavky mi to vychadza 179E, kazdy mesiac.

roka96
23. sep 2009

Miška ale to nieje po polroku dietata.. na materskej si už bola skor ako sa narodil, a to je polrok odvtedy.,..too čo dostávaš budeš dostávať...

nikollette
23. sep 2009

Ahojte..

malý ešte búva...

No o tej materskej som tiež počula, čítala aj videla v TV..
ale že nárok budú mať len tie ktoré si poctivo platili zdravotné, bud samé, alebo zamestnávateľ.. proste také čo nemajú nejaké neuhradené dlhy voči poisťovni 😉
a áno do dvoch rokov že vraj... nechápem prečo? 😕

roka96
23. sep 2009

ja si myslím, že kvoli c...... . oni aj tých 25000 dávajú len pri prvom a druhom dietati preto, že vačšina ludí má iba dvedeti.. ved si zoberte čo to bude pre nich..ale zase ked nad tým premýšlam oni vačšinou nerobia takže si ani neplatia.. no neviem. mohli by to predlžit..alebo možno chcú aby žena išla po dvoch rokoch do práce

roka96
23. sep 2009

Niki tak u teba Materská dovolenka je na mieste.. Chrisinko sa ti o to postará!!! 😉

roka96
23. sep 2009

u nás teraz chodí jedná mamička dietko stále v klokanke.a ja hovorím mužovi, že to je asi ako náš Michal... a som sa s nou minule rozprávala a vraj stále a pri všetko plače... poznám. úplne hotová- má ešte staršie dieta asi prvák v škole a on vraj total kludný stále spal a ona toto nechápe.. ale v noci jej vraj prespí.. no a ja že moj ani v noci nespal a ona , že to by neprežila..a mamina je u nej každý den a striedajú si ho..raz ho má jedna na rukách, raz druhá!! normálne som taká štastná, že to mám za sebou 😝

nikollette
23. sep 2009

Roka veru 😀 😉

roka96
23. sep 2009

to fakt možeš byt štastná, málokto to má ako Ty!!! 😉

vinifera
23. sep 2009

Bez pár drobných je to 180 Euro aj s prídavkami.
Niki to s tým poctivným platením si ma teda nepotešila. To akože ja ked som mala zamestnávateľa ktorý za mna 14 mesiacov nič neplatil (podrobnosti tu nejdem rozpisovať) Ja som to ešte celé spatne nedoplatila akože nič nedostanem? Neroooobte si srandu. Alebo sa zohľadnuje len tých 270 dní pred nástupom na materskú? Lebo tie naštastie zaplatené mám.

roka96
23. sep 2009

Vinifera ale ked za teba neplatil zamestnávatel, tak to nieje tvoj problém, ty len dones na poistovnu zmluvu a už sa to teba netýka...oni to budú vymáhat od neho...

nikollette
23. sep 2009

no malý je hore, ideme papať a šup von do mesta...
máme krásne počasie 🙂

roka96
23. sep 2009

a robila si takže sa zdvihnutie týka aj teba..
to asi platí pre takých, čo napr. zo školy vyšli a nič nerobili- nestihli a odvody sa im neplatili..
alebo pre takých čo vobec nerobili boli na UP alebo tak..

roka96
23. sep 2009

moj už to tiež tak mal, a upomienky chodili sa naštval išiel z pracovnou zmluvou do poistovne už naštvaný a oni jasne, jasne je to ok,,, a už to vymáhali od zamestnavateľa--

roka96
23. sep 2009

NIki užite si! 😉

roka96
23. sep 2009

no Miki už búva 40 minút,žeby dnes ten zlom?? 😀
Andrea S Daminkom sú už dúfam ok...

nikollette
23. sep 2009

Vini to neviem, ale v správach bolo, že treba mať všetko uhradené, aj s pred niekolkých rokov, proste nemať voči poisťovni žiadny dlh, inak bude mamička dostávať iba pôvodných cca 180eur.
ja som si to akurát 4 mesiace pred pôrodom bola všetko uhradiť, som bola v poisťovni si vypýtať šek, akú tam mám dlžobu, a mala som okolo 6000sk 😕 tak som to všetko vyplatila.... a teraz som aj rada...
lebo ja som nerobila pred materskou....

roka96
23. sep 2009

no idem umyt zuby po osúchu... a pripravit sa, ked drobec vstane ideme aj my von!
😉 čauki zatial..

nikollette
23. sep 2009

Roka oráveže USVaR odvádza za teba do poisťovne, ak si evidovaná, takže aj taký majú nárok, lenže ja som nebola na úrade, preto ten nedoplatok som mala... potom posledne 2mesiace pred pôrodom som už išla na úrad, nech si to nemusím sama platiť...

roka96
23. sep 2009

aha tak potom je to kvoli c...... . preto len dva roky..ja som zle pochopila. ja som asi od školy nebola na úrade vobec som stále niekde robila takže ani neviem.. a ked som mala beha po tých úradoch ohladom materskej a rodičovského skoro ma ..... .

roka96
23. sep 2009

ale podla mna ked za teba neplatí zamestnávatel a máš zmluvu tak to nieje tvoj problem.

vinifera
23. sep 2009

No ja som ako fretka makala od 13 po brigádach. Po škole som si vždy dávala bacha na zmluvy a všetko okolo toho aby bolo riadne zaplatené. Potom som nastúpila ku "kamarátovi" nevidela som ani zmluvu ani nič. Som to nejak extra neriešila. Veď však kamarát..... Po 14 odpracovaných mesiacoch som prišla na to, že za mňa nikdy nič neplatil. Takže som bola vlastne dobrovoľne nezamestnaná.... A to som makala 12hod - 7 dní v týždni..... Zo zdravotnej mi došlo, že mám neuhradené 10 000 skk. Sociálku si doplácať nemusím ak nechcem aby mi šli roky do dôchodku.

roka96
23. sep 2009

vinifera tak to bol veľmi dobrý kámoš.. ja som bola tiež dobrovolne nezamestaná, ked som bola v Nemecku ale všetko som si platila... a na lodi tam som si odvádzala ale vo Švajčiarskú..a to som tiež len doniesla, že som nebola na Slovensku a to som si doplatiť nemusela..

roka96
23. sep 2009

áno sociálku si nemusíš, len zdravotnú..

zuzka1.
23. sep 2009

u mna podobne, ked som bola Cypre platil zamestnavatel za mna, po prichode domov som len vydokladovala, ze to mam platnee a bolo to ok.

ak si bola zamestnana, mala si zmluvu a nehrasdil zamestnavatel, budu to vymahat od neho, nie teba.

nikollette
23. sep 2009

Zuzi ale ked nemala zmluvu, kto je dokáže že robila?
to máš teda na figu Vini ☹

nikollette
23. sep 2009

Ale dobre, ja už letím, sa tu na MK furt nejak zamotám...
😅
papa

zuzka1.
23. sep 2009

ked nemala zmluvu ma smolu, skoda vini.
to nedokazes no. a ty si si potom to zdravotne doplatila,?
niki nezabudni nieco kupit 😉

vinifera
23. sep 2009

Malý sa vyštveral na 39,5 tak sme robili studená zábaly. Strááášne plakal. Letim zas k nemu.
Áno zdravotnú postupne splácam. A odvtedy si dávam sakra bacha aj na dobrých kamarátov....