Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

krpito
23. júl 2009

bejbypd, dala si už svojmu dieťaťu tvaroh, vanilkový cukor a pod. veci ? Ja nehovorím že som tabuľková, to určite nie je ani jedna z nás a určite sem tam dáme aj to čo tam nepíšu, ale zasa uznaj, dať toto dieťaťu v 4. mesiacoch 😒 A zabudla som na paradajku 😀 Ak napíšeš že je toto v poriadku, tak ma prekvapíš aj Ty 😉

sophie1981
23. júl 2009

vidim, ze atmoska vladne aj nadaleeeeej!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😀 😀 😀..juj, mi uslo.... 😝

baby, nemohli by ste mi rozpisat v ktorom mesiaci ste s akym ovocim a zeleninkou, mliecnevyrobky a ine zacinali???ze porovnam s tym co planujem ja, a konecne sa dozviem ci som alebo niesom tabulkova.... 😉

roasha
23. júl 2009

som si myslela,ze normalna tema 😅 .............figu drevenu...... 😀

sophie1981
23. júl 2009

roasha...zdielam podobne pocity...... 😉

este k tej klokanke....ja som malu dala do klokanky 1x ked mala 3 mesiace a neuveritelne sa jej v nej paci doteraz....a mne umozni porobit co treba, ked mame den trucu...samozrejme, nevlacim ju na pupku cely den, ani pol dna,....povozim pol hodku a finito....takze s tym som netabulkova.... 😉

jaja257
23. júl 2009

roasha,
podobne pocity, cakala som volaco ine 😉

sophie , my tiez len klokanku ked nevie vecer zapsat alebo pri navrate z prechadzky, ked nevie obsediet v kociku

sophie1981
23. júl 2009

jaja, my este pri hrabani sena a upratovani, robeni kavy pre chlapov na stavbe,.....jednoducho....na chvilku skoro vsade..... 😉 ...vecer nastastie zaspavame v pohode na mojej posteli...( mala nespava v postielke..... 😅 )

bejbypd
23. júl 2009

krpi nedala som tvaroh tvaroh v jedlach nahradzam bielym jogurtom paradajky jedla prvykrat v desiatich mesiacoch...my mame prehresok pribinacika...my sme zacali mrkvickou ked mala 5 mesiacov a tri tyzdne...a potom postupne so zeleninkou ale hlavnu nasu stravu do rocka tvoril nutrilon 😉 mlieko kravske som dala prvykrat len prednedavnom aj to s vlockami...lebo od roka ziadne mliecko nechcela len teraz...

miskachrumka
23. júl 2009

vinifera ano dala v 11tyzdni ale mrkvicku cerstvo uverenu rozmixovanu a potom som neskor zacala s kasami co sa ti stale nepaci ako napisala cestovatelkaandrea prikrmy su normal od 4mesiaca pre babtka co su na UM!

mumtobe
23. júl 2009

miskachrumka ale 11tyzden nie je 4ty meiac 😒

womenne
23. júl 2009

miška no lenže tvoj mal omnoho menej a ma odvtedy problemy to stoji na zamyslenie 😲

krpito
23. júl 2009

bejbypd, si ma potešila 🙂

krpito
23. júl 2009

miskachrumka, 11-ty týždeň sú len necelé tri mesiace 😀

zuzka1.
23. júl 2009

ja som definitvne tabulkova tym co osm si tu precitala, s malymi vynimkami obcas. ale fakt obcas.
rajciny??to uz mozem dat? a papriku kedy?neskor hej?

womenne
23. júl 2009

ja ked som sa pytala na huby tak mi hovoriliže mam ešte počkat vraj ej to velka zataž na žaludok takže ich ešte nemali,ved sa nemame kam ponahlat.

krpito
23. júl 2009

zuzka1., paradajky áno (šupku som dávala dole) a papriku asi od 18. mesiacov (ja), netvrdím že nemôžeš dať skôr 🙂

krpito
23. júl 2009

womenne, hríby sú ťažké aj pre dospelého človeka, nieto pre dieťatko. A presne ako píšeš, kde sa ponáhľať ? 🙂

womenne
23. júl 2009

ved prave že mne je vždy po nich tažko,takže ich robime 2x za rok aj to je len moj muž.

avanka
23. júl 2009

Miska, prikrmy su sice normalne pre deti na UM od 4 mesiacov, ale nie keazdy pediater sa toho drzi...moja pediatricka kaze od 5 mes.....
a vies, ono je rozdiel davat prikrmy ako mrkvu, zemiak a ine zeleniny a kasu...kasa sa dava prvykrat az po zvladnuti prikrmov, po 7 mesiaci pre kojene a po tom 6 mes. pre deti na UM...kasa je totiz plna cukrov, ved len napr. Hami obsahuje na 100 g nieco cez 35 gramov cukru....
ja som ju Lukaskovi zacala davat po 7 mesiaci z dovodu velmi casteho, cca po kazdej hodine, budenia.....

a ty ked davas obilninovu, davas malemu vlastne aj lepok, co je v jeho veku strasne skoro....lepok sa ma zavadzat cca po 7 mesiaci.

tymto neutocim, ani sa nerobim mudra, kazda mama si aj tak urobi po svojom.....

len by sa clovek ozaj cudoval,aky je dolezity vyznam stravy pre zdravu buducnost cloveka bez chorob vo vyssom veku, moj brat so zenou su lekari, ja mam zdravotnicke vzdelanie,takze ver mi, viem, o com hovorim 😉

zuzka1.
23. júl 2009

ja som pocula, ze sampiony sa mozu, ine hriby nie, klasika sampiony od roka.

ok skusime teda ku chlebiku s kiri aj rajcinu

megi93
23. júl 2009

Zuzka papriku by som ešte asi nedavala. Rajčiny ošúpané a prevarené sú podľa môjho názoru a názoru troch nezávislých pediatričiek v pohode.

womenne obavam sa, že nevieš čo chceš a len hladáš dôvod na hádanie, osočovanie a zádrapky. Chcela si vedieť, či to niektorej z nás odobril lekár. Dala som ti príklad, že mne. Teraz ti nestačí ani to a chceš odborný článok....ale ten článok môžem napísať aj ja a figu ti to bude platné. Rob ako myslíš. Ty si myslíš, že sme možno šibnuté, alebo nenormálne a zlé matky. Tvoj názor ma ani najmenej nezaujíma a možno ja si to naopak myslím o tebe. Tak prosím ťa buď do tejto témy prispievaj normálnymi radami, alebo sem nelez a rozdávaj rozumy v iných témach. Pripadá mi to, že sa sem chodíš len silou mocou hádať. Ja neviem, chýba ti v živote niečo, nemáš sa kde odreagovať? Príde mi to, ako keby si sa podvedome sama na seba hnevala, že nerobíš to čo my, že nestravuješ svoje dieťa normálne. A možno kdesi v kútiku duše rozmýšlaš, že tak urobíš, ale zase si to rozmyslíš, lebo tým by si dala za pravdu nám. Toto je téma, kde by si mali radiť netabulkové maminy, alebo maminy, ktoré nechovajú deti podľa odborných knižiek. Ty to robíš, tak čo tu hľadáš? Nie je to téma, kde by si niečo pre seba našla. Chodíš snáď aj do všetkých tém čo su na koníku vytvorené a radíš všetkým čo robia zle? Nie? Tak prečo chodíš sem? Dokazovať si niečo? A nedarí sa ti? Tak zúriš? 😎

Markiza jedna pediatrička má asi okolo 65, druhá 50 a tretia asi 40. 😉

megi93
23. júl 2009

k téme hríby - až od 6 roka ich dokáže dieťa stráviť

megi93
23. júl 2009

a šampion je tiež huba

avanka
23. júl 2009

Co sa tyka hribov, priklanam sa k nazoru, ze su tazko stravitelne pre dopeleho, nieto este pre dieta....ja dam najskor od 3 rokov......

zuzka1.
23. júl 2009

viem viem, len som to kdesi, na nejakej pedi stranke citala, ale nedavam mu ich, ked ich mame my, len vyprazane, takze to je jasne, ze nedavam malemu a polievku hribovu robievame, ale tu nejem ani ja, nieto etse maly, ved by som nespala 3 dni

cestovatelkaandrea
23. júl 2009

baby a keby miskachrumka urobila taku kasu, ze uvari ryzu vo vode, rozmixuje ju a zmiesa s umelym mliekom, taka by bola v pohode?

womenne
23. júl 2009

tak teraz som sa megi od srdca zasmiala 😀 😀 😀 😀
Ak si prečitaš moje prispevky tak budeš vediet že so pytala lekarsky članok 😉 nemam prečo sa hadat normlane tu diskutujeme zaujimave že si jedina čo si to mysliš 😉 myslimže ked pišem Miške že spravila chybu že dala malemu skor prikrm,že jej možna kvoli tomu nechce spavat,a pit mliečko je rada a nie osočovanie,zadrapky alebo vyvolanie hadky.

Vobec ale vobec vam nemam čo zavidiet skor mi je luto že može byt niekto tak nezodpovedny,ale to je každeho vec,aj tak vam to nikto nevyhovori,stale si budete mysliet že robite spravne.
Megi vieš keby si to napisala niekomu inemu tak uverim lebo je to napisane pekne ale ja vam nemam čo zavidiet ani v podvedome sa na seba hnevat že im niečo nedavam,keby som to robila tak vam nepišem že robite niečo zle ale pridam sa kvam nie????trošku si mimo.Inak tebe by som poradila aby si nečakala kym sa vrati tvoja lekarka z dovolenky a šla by som hned,aby tonebolo niečo važne-myslim tvoje dieta 😉 len dufam že savam niečo važne nepotvrdi.ale to je ina tema a prosim ak sa nemaš slušne na moju osobu vyjadrit tak to ani nerob,už sme tu otom pisali že slušnost niekomu nič nehovori 😉

bejbypd
23. júl 2009

my sme hribiky este tiez nemali az v troch rockoch dam ale moja svagrina dava malemu od roka a pol hlivovu polievku uplne normalne maly ju pekne stravi...ja osobne by som ale nedala...a ani needam ja hriby zboznujem sampiony,hlivu vsetko ale mala si na ne este pocka 😀 paprika malej nechuti ona je len rajcinova a zajtra spravim tu svieckovu s bielym jogurtikom bude aj pre nas a bez zeleru ten nelubim🙂

cestovatelkaandrea
23. júl 2009

vinifera dik za info o miskechrumke 😉 pravda je ale taka, ze sa stalo a uz sa to nenapravi

avanka
23. júl 2009

Bejbypd, neviem ci hliva nema nejaku vynimku, ved sa aj predava nejaky vytazok z nej na zvysenie imunity pre deti...

cestovatelkaandrea
23. júl 2009

ani ja neplanujem malemu davat hribiky, ci su to sampiony alebo ine hriby. pockame kym bude chodit do skoly