Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

vinifera
10. dec 2009

ehm. KO systém.
Boli sme večer v TN. Takže malý spal prenho v divnom čase od 21 do 24. Takže keď sme došli o polnoci tak bol velice vybúvaný. Takže do 02,15 lozil po obývačke - lepšie povedané demoloval mi obývačku. Potom som ho ukecala a spal do 4 tej. No ale nestačí, že je maminka chorá aj tatiko je chorý a ten tak desne chrápal, škrípal zubami a kašľaľ, že by pri nom ani mrtvola nespala, že sa zobudil a zasa štrajkoval. 😝 😝 Horko ťažko spal do 6 tej. To už som ho nasraná zaniesla babke hore. A spala som aspon do 8 mej.

lenka_66
10. dec 2009

ahojte,
vini, chuda tebe asi sudicky do vienka dali ze NESPAT 😒 .

baby chcem sa pytat bo co dr. ina odpoved. kedy mame ukonceny 4.mesiac ak sme 11.august? december / januar.uz mi hrabe a pobyt na materskej nici moju sedu koru mozgovu 😀

smailinka
10. dec 2009

lenka, 11.decembra...

lenka_66
10. dec 2009

smali dik, bo v spolocnom termine jedne deti koncia v decembri ine v januar.alebo to od lokality zavisi 😀

zuzka1.
10. dec 2009

v decembri lenka, ako pise smailinka .
ako sa vam dari kocky???

ze sa aj ozvete.

vini ty uz asi ani nevies spat, ved to nie je normalne, ja som sa rano nevedela zobudit, boli sme u kaarata vcera, prisli sme rano o 2, mm chudak je chory dnes z toho 😀 😀 ale maka, treba 😀

vinifera
10. dec 2009

Hlásim, že malého doobednajší spánok trval 45 min 😖 😒 😠

Treba mi ísť na poštu a ešte na milion iných miest. Aspon, že tatiko nechal fajné autko doma. Inak by som sa na to zvysoka vy...a.

Ale ešte počkkám kým mama dovarí segedín 😀

Ženy aj vám deti vrieskajú keď ich dáte do postieľky? Ten môj chytá doslovné nervy!!! amok zúrivosť. A stále sa mi za ním lietať nechce. 😔

mukky
10. dec 2009

ahojte,
lenka kde si sa tulala?som akurat na teba myslela ze kde si..
ja mam od vcera trochu zvysenu teplotu,boli hlavicka a hrdlo 😝 ale hnes som si naordinovala kuru tak dufam to neprepukne dalej 🙄
chlapi spia,mne sa nechce..

cestovatelkaandrea
10. dec 2009

mukky ked budes OK tak prosim ta hod nejake inspiracie na vianocne a novorocne menu aj pre drobcov. dik 😉

nikollette
10. dec 2009

Ahojte, pred minutou sme vstali...
ideme sa napapať a tak...

potom nakuknem 😉

nikollette
10. dec 2009

malý spí už 10minut tak som tu 🙂

mukky veru daj nejaký tip. čo by mohlo na štedrž večer papať 10mesačné bábo?

nikollette
10. dec 2009

Nik tu nie je 😕 😕 😕

vinifera
10. dec 2009

Som tu. Šupla som malého k jeho krstným rodičom. Požehlila som si. Bola som v meste kúpiť tie detské poistky na zásuvky a vyvenčiť psa. Idem sa zvaliť pre telku a snád podriemem. Tak zúfalo by som spala až sa mi nedá 🙄 A večer ked bude zasa malý vystrájať tak budem total KO.

nikollette
10. dec 2009

Vini, zvykneš venčiť? Dvor máte nie? Este sa ti cce aj venčiť 😅
ja tú našu krpanu len vypustím, a ked zašteká chce ísť dnu.

Ja by som si tiež pospala. Keby som vedela že malý bude takto spať (ešte furt spí, od 15:30) mohla som si posapať sním.

vinifera
10. dec 2009

Niki ja som rok a pol bývala na byte v podnájme. Je síce pravda, že prvého pol roka chodili so mnu do práce (autobazár - mali veľký výbeh na 12 hod - len keď boli väčší už bol s tým problém tak potom bývali doma) Takže som ich chodila ráno a večer venčiť. Vyčúrať sa vyčúrajú aj na dvore. Ale veľkú potrebu tam moc robiť nechcú. Radšej na vodítku a prebehnúť sa po dedine🙂 Má to svoje za aj proti. Ja len, že sú zvyknutý na venčenie lebo to boli v podstate bytové psi. 🙂

Nikto mi tu neodpovedal, že ako reagujú vaše deti keď ich dáte do postieľky. Lebo u nás je to horor. 😠

nikollette
10. dec 2009

My ho tam nedávame vôbec 😉

smailinka
10. dec 2009

vini, postieľka je to, kam dávam všetky veci okrem malého?????

inak, ahojte 😀

nikollette
10. dec 2009

Smaili asi tak 😀
ale od vianoc sa chystam pomaly ho tam začať dávať, na vianoce dostane nové paplóny, a návlečky macko pooh, tak sa mu tam bude snád dobre spinkať 😅 😉

miskachrumka
10. dec 2009

**Vini
nas tam buva od narodenia ale je spojena s nasou postelou zabranu sme dali prec tak ho mozem aj hladkat v noci a ked bude dobre buvkat tak zabranu dame naspat a hadam bude dobre! 😉

nikollette
10. dec 2009

Zuzi, kočík máme objednaný 😉
Má doraziť kuriérom 21.12. To bude darček na Vianoce 🙂
este aj autosedacku objednávam. Takú do 18kg. Nechcem do 36kg, lebo ta neni polohovatelná. Vsak potom kupime znova, keď vyrastie, nie? že vraj tak je to lepsie, a pohodlnejsie pre bábo.

zuzka1.
10. dec 2009

ahojte,

niki super, aku farbu??tu ciernu?

vini nas maly spava v postielke odjakziva a dobre, niekedy , ked bol mensi mal nalady a vymyslal, ale v podstate tam spava, polozime a odchod a spi, niekedy zaspava dlhsie, niekedy okamzite, ako kedy.

Tie autosedacky do 18kg su vraj bezpecnejsie, tie co su rovno do 36 vraj nemaju nieco co maju mat. niekde v nejakej teme som to citala, to rozoberali.

vini spis???ci bdies este stale?

nikollette
10. dec 2009

Hej čierny 😉

vinifera
10. dec 2009

Ja som skôr myslela postieľku cez den - ako ohrádku. Ked proste potrebujem ožehliť alebo tak. Lebo ked je "navoľno" tak to je bez šance. Sa mi štverá hore žehliacou doskou a škube kábel.
Ale aj tak Ďakujem za odpovede.
Spával v postieľke asi do 7 mesiacov. Ked sa budil 2-3 krát za noc. Teraz ked spávať nechce sa mi ho tam nechce stále dávať a vyberať. 😝

nikollette
10. dec 2009

Do ohrádky ho občas dám. Ale nevdrží tam zase nejak dlho 😒

vinifera
10. dec 2009

Kočky pošlite ešte raz link na ten Váš kočík...

nikollette
10. dec 2009

http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=6549597

vini, naživo je krajší. Preto som sa pren rozhodla. že som si ho mohla na živo vyskúšať. A zdal sa mi pevný kvalitný, a zároven lahucky, a super skladatelný. Má madlo aj pre menise detičky, aj nánožník v cene 😉
Dá sa skoro do lahu, nie uplne ale skoro. To málo golfáčov ide úplne do lahu. lahko ovládatelný. otocne kolieska a tak 😉

nikollette
10. dec 2009

http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=6549605

Tu je aj v modrej.. Je aj v iných farbách, keďže čierna teba moc neoslovila 😉

vinifera
10. dec 2009

http://www.bertoni-sk.sk/index.php?art=274

to je niečo takéto. A nemá to nánožník?

http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=5602843

Mna aj tak berie tento....

nikollette
10. dec 2009

My máme terajši kočík šporťák s dosť velkými kolesami, a je to trojkolka.
Takže uz som jednoznacne chcela zmenu, čiže nie trojlkolku, a chcela som s malými kolesami. Vsade sa sním zmestím. Nie ako s tým naším 😝 😅 Je to strašne šikovné. A farbu preto takú, nakolko teraz máme živú, zelenú, už som chcela tmavú. Ale tento kočík je aj ako trojlkoka. Mozno sa niekmu viac páči. Je aj lacnejší tuším.Tu je:
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=6547940

nikollette
10. dec 2009

Hej niečo také. Ale Bertoni majú onicom veci podla mna 😝
my odtial máme pár vecí, a už radšej nie vdaka.
Ja by som cez net sa bála objednať iba podľa výzoru. Preto že som videla henten na živo, preto som ho objednala.

nikollette
10. dec 2009

Vini ved ale to más potom šporťák, nie?
A sporták predpokladám že mas ku kociku? či...?
My máme hlboky, sporták, a tak som chela teraz golfáč. Ked bude malý vacsí, aj tak neobsedí v kociku,a tento lahucky sa mi bude lahsie vlaciť 😉