Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

sirinka
24. júl 2009

masiruj a natieraj pripadne nejakym gelom od bolesti na tom urcenym...v lekarni ti poradia. existuje aj taka cvicna kefka, tiez dostat v lekarni, to moze maly ozuzlavat.

cestovatelkaandrea
24. júl 2009

miska co si myslela, tie kase?

miskachrumka
24. júl 2009

akurat som mu dala ochladit hryzatko tak uvidime teraz zabuval konecne ale zachvilku bude zas hore a ako kukam do kocika tak este dudle cumel tak to len tak driemka 😒

miskachrumka
24. júl 2009

aa no cestovatelka tie kase?ze preco ich vobec nechce ja som este nepocula ze by ich nejake babo vobec nechcelo ziadnu ale tak vsetko sa stava 😖

miskachrumka
24. júl 2009

pisem ako madar nejak mi klipkaju oci no nic musim ist pomaly dovarit a idem polievata asi sa polejem aj ja lebo mi je horuce neznasam leto

sirinka
24. júl 2009

miska co ides polievat?

cestovatelkaandrea
24. júl 2009

miska no jednoducho som to do neho nedostala. cela som bola oprskana od kase pri kazdom krmeni. a aj ten krik okolo toho to sa nedalo vydrzat. on jednoducho lubi iba ciste mliecko. dokonca ani prichute tzv. keksikove alebo vanilkove a jahodove co su do mliecka mu nesmakuju.
no a na poradni mi doktorka povedala, ze ta kasa nie je taka dolezita. ze ked papa pekne zeleninu s masom, ovocie, chlebik a jogurt tak sa mam na kase vykaslat a davat mu iba mlieko.

miskachrumka
24. júl 2009

zahraduuuuuuu 🙂 a polejem aj seba 😀

miskachrumka
24. júl 2009

ved hej ako povie dr.!ja som zvedava co moj mali bude o par mesiacov chciet maso 😒

miskachrumka
24. júl 2009

no už je hore ideme asi von

sirinka
24. júl 2009

my polievame iba vecer...teraz na obed by sa to u nas vsetko spalilo 😠

zuzka1.
24. júl 2009

ani moj maly nelubil tie instantne kase, ziadnu, a nechutili ani mne.

cestovatelkaandrea
24. júl 2009

zuzka som rada, ze nie sme jedini. ani mne moc nechutili, lebo boli dost sladke, take neprirodzene. no tu sa jedia kase na ranajky tak mu namiesto kase dam vypit 200ml UM a k tomu potom este chlebik.

miskachrumka
24. júl 2009

hej ale sirinka ja to mam dalej od domu a nedasa mi neskor a mame to posadene v chladku no iba ked vychadza slnko tak tam svieti fakt malo uroda kvitne 🙂 a to som chcela ze mne sa potom už nebude dat lebo pride vecer moj sefikkkkk 🙂 a pojdeme na nakup tak musim ist teraz! 😒

miskachrumka
24. júl 2009

oprava:fakt malo ale uroda kvitne 🙂

miskachrumka
24. júl 2009

no mne chuti z tych kasi len bananova inac nic ale mali ich papa vsetky tak som rada 🙂

megi93
24. júl 2009

Miskachrumka naša malá nespala a nepapala, ked sa jej tlačili zuby. Vtedy dva alebo tri dni vstávala o 7 ráno a zaspávala okolo polnoci. Inak spí v pohode, ráno vstávame na budík aby sme dodržiavali nejaký režim a aby normálne jedávala - raňajky, obed, olovrant a večera. Lebo inak spí aj do pol 10 a to keď sa ráno naje, tak nechce obedovať. A pototm tiež spí iba raz za deň a to mi príde málo.
Čo sa týka nosičov, to sme neskúšali, príde mi to zbytočne drahé vyvaliť za to peniaze, keď môže byť v kočíku, ale keď mala fázu, že neznášala kočík, tak sme ju nosili v klokanke a to zbožňovala. Tam aj zaspala a bola v pohode.
No a čo sa kaše týka, nešj straaašne chutiala krupicova z rakúska, ale tá je ešte samozrejme bez lepku a ovocná. Sú to milupa kaše ale u nás sa nedajú zohnať. A mne osobne chutia tiež, manžel ani nehovorim, keď jej večer robí kašu, vždy jej ju pri "ochutnávaní" skoro zje 😀

megi93
24. júl 2009

A ešte jedna pikoška, dnes sa našej Babu podarilo samej sa posadiť v kočíku 🙂 Tak sa radujeme, že je šikulka 🙂

A inak Miskachrumka, tvoj vypije tak vela? Ja keď do malej ráno dostanem 150ml, tak tu tancujeme idniánske tance radosti. Ale ona si to zase doženie na obed, keď zošrotuje plný tanier hustej polievky a ryžu s mäskom....

cestovatelkaandrea
24. júl 2009

megi tak to je super. kolko ma tvoja mala?

roka96
24. júl 2009

cestovatelkaandrea a kde bývaš v Holandsku?? Ja som robila na lodi a dost sme boli aj v Holandsku pamatám si super geniálnu zoo v Arnheime neviem, či som správne napísala... Z Amsterdamu si zase pamatám, ako v noci dieta v kočíku plakalo a matka v krčme fajčila marišku...no asi musela 😀 😀 a vela vela bicyklov!!!
a tie krásne dedinky to bola paráda....

cestovatelkaandrea
24. júl 2009

roka byvam v mestecku Bunschoten Spakenburg 10km od vacsieho mesta Amersfoort. Od Amsterdamu je to tak 40minut po dialnici.
No to fakt tu je vela veci ktore ma nenormalne sokuju. Ale asi najviac ma sokovalo ked som v zime videla male miminka v kocari bez capice,len tak ledabolo polozene, neprikryte a vonku boli minus teploty. A to iste aj s batolatami v buginach, bez ponoziek a topanok len tak s holymi nohami. Oni to tu volaju otuzovanie. Ma normalne triaslo aj za tie deti a to co mi chodilo hlavou si asi vies predstavit. A taktiez ma sokuje sem tam aj to co sa dozviem ohladom stravovania od lekara.
S tymi bicyklami je to tu fakt tak,ked ho nemas tak nie si IN. Ale inak krajina je pekna az na to ze mi chybaju hory 😉

roka96
24. júl 2009

to áno ja som bola tiež v šoku, iba rovinka to fakt nevidíš hocikde,,, rada spomínam na tie časy.. teda čo sa týka práce nie 😝 to je otročina, ale bola som na miestach, kde sa už možno nedostanem...
aspon si hory viac vážiš, ked prídeš domov no nie?? Ja tiež hory milujem a teším sa na jeseň, pretože teraz bicyklovanie a turistika je horor v takom teple...
ja som tiež žasla, kolko detí bolo v noci v tých kočiaroch len tak... so stravou to je aj tu.. jeden doktor povie tak, druhý tak... som si zvykla, že si musím všetko zistit sama a riadiť sa svojím zdravým rozumom...
ale dobre je spomínat si na to Holandsko... myslím , že Venlo bolo krásne mestečko.. Texel neviem, či si správne pamatám, tam sme boli pri mori... no krása.

cestovatelkaandrea
24. júl 2009

roka tu je vela krasnych mesteciek ktore sa oplati vidiet. Tak isto holandania su sokovani ked im ukazujem Tatry, Sulovske skaly, slovenske dedinky ako Cicmany a pod na nete. Kazdemu sa lubi to co nema.
No s tymi detmi je to tu jednoducho tak. Moj postreh je taky, ze oni sice o detoch pekne hovoria ale dost malo pre ne obetuju. Viac si potrpia na svojom pohodli. Vidim to v skolke a aj na koleginach v praci. Ale to zas neznamena ze vsetci su tu taki.
No mna u lekarky soklo ked mi po pol roku odstrekovania mlieka povedala, ze by uz bolo na case si dat pauzu a neodstrekovat. Ze maly uz nemusi pit materske mlieko. Celkovo moje kolegine nechapali ze som to robila devat mesiacov a asi si o mne myslia ze som padnuta na hlavu. A nielen v tom ale aj v inych veciach, co sa tyka vychovy dietata.

sirinka
24. júl 2009

megi tak napr moja kocik odmieta, skoro stale v nom place a v manduci je kludna..."ale to pochopi, iba kto to zazije" 😀 fuj ako tuto vetu nemam rada...
navyse mam dvojkocik a nie vsade je bezbarierovy pristup....
a tak radsej som vyvalila tie peniazky aby som malej v klokanke nekrivila chrbticu a nedeformovala genitalie.

megi93
24. júl 2009

cestovatelkaandrea malá mla 16. jula 7 mesiacov. 🙂

Sirinka neviem, môže byť, že tie nosiče sú super ale na klokanke nevidím nič zlé. Kamarátka nosila dcéru takmer nonstop v klokanke, dnes je z nej školáčka bez akýchkoľvek problémov. Ja viem, že keď ona nemá, neznamená, že ani naša nebude mať, ale tak zase nenosili sme ju tam celé dni 🙂

sirinka
24. júl 2009

megi no ja prave v tom malu nosim vcelku casto...

mizulienka
24. júl 2009

megi, klokanka je velmi zla najma na klbiky na nozickach. Vsimni si, ked malu do nej polozis, ma spustene nozicky, ako keby visela. Na rozdiel od Manduci a podobnym nosicom....tam ma nozicky pekne nasiroko a hlavne kolienka su trochu povyse ritky, co je z ortopedickej stranky tak, ako ma byt.

miskachrumka
24. júl 2009

sisa sem asi nepisala ze ?chcem jeej podakovat za podporu a rady a tak isto aj hlavne roke je to fajn zenska 😀 ved vi dve viete zaco!!!!!!!!! 🙂

mukky
24. júl 2009

ahojte,moja jedna znama,by sa isto potesila ze je tu tato tema,lebo je netabulkova a na 5 mesiacov uz zacala malemu davat bryndzove halusky.To ze potom dostal alergiu na bielkovinu kravskeho mlieka a ine alergie sa este pridruzili neva....po 5 rokoch ma dcerku a uz po troch mesiacoch jej chcela davat miesto um kravske mlieko,lebo nemohla kojit a je lacnejsie..to som uz ale zasiahla a presvedcila ju aby jej ho nedavala...no a ci som z nej vlastne koli tomu neurobila z nej tak trochu tabulkovu mamu?

no komu niet rady,tomu niet pomoci...
myslite ze som jej nemala povedat nic a nechat aby 3 mesacnej davala kravske mlieko do flase?

bobooo
24. júl 2009

ahojte mukky mojich som nekojila vôbec jednoducho sa nedalo no a malá mi pije um do teraz no a malý ho odmietol v 7 mesiacoch 😠 a od vtedy mu dávam krabičkové polotučné a všetko je o.k. 😉 aj doktorka so mnou odsúhlasila že ak mu nevadí tak je všetko tak ako má byť...ale asi v 3mesiacoch by som to neskúšala asi by som ešte počkala minimálne do pol roka... 😵