Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

jedinecna
12. apr 2012

@mojong aj ja som s malou bola prvy krat vonku ked mala15dni a od toho dna kazdy den, bolo jedno ze je velky minus ... klop klop chora nebola ani nadchu.....dnes prsalo von sa mi nechcelo ist(mne osobne) ale mala je v kociku odparkovana na balkone a teraz v tejto chvili spi uz 3h....
Pred nedavnom som stretla kamaratku a cudovala sa, ze preco nedavam malu spat v tu a jednu istu minutu... no ked chce spat tak ide spat .... prekvapila ma s tym, az som zapochybovala ci robim dobre....ale kazda mamina rozumie svojmu dietatu najlepsie.
Ciapku na hlavu dostava v byte - doma len po kupani - ma tiez kopu vlasov, v byte sme mali nenormalne teplo ked sa narodila a potila sa aj ona sama ....

mojong
12. apr 2012

@michaelafiladelfiova no dobra otazka.
Mna by tak mimochodom tiez zaujimalo, ze ako ste riesili prve prikrmy, ja idem malej dat cez vikend prvy krat nieco ine ako moje mliecko a nemam sajnu ako, som toho tolko pocitala ze uz som z toho jelen. Myslela som na mrkvicku len neviem ci ju mam uvarit alebo surovu alebo nieco ine? Viem, ze zniem asi ze som uplne hlupa, ale toto mam prve a jedine babo zatial a nikdy som so ziadnym nejak od zaciatku nebola v kontakte, ze by som si to odsledovala v rodine alebo tak,......preto chaosim a stresujem 😖

mojong
12. apr 2012

@jedinecna moja tiez nespi stale v tu istu minutu a tak isto ani nepapa stale rovnako. Mna doktorka na prvej navsteve poucila ze ju mam kojit z kazdeho prsnika 5 minut max., po prvom pokuse som to samozrejme zrusila, do 2 mesiacov mala papala aj 30minut a z jedneho prsnika lebo som mala zo zaciatku strasne vela mlieka, teraz je hotova za 10 minut ale stale papa len z jedneho a zjavne jej to staci, a ked aj nie este mame v zasobe druhe prso 🙂
Spanok mame cez den vseliaky, niekedy mam pocit ze by prespala cely den a inokedy si pospi 4 hodky poobede iba a je fit, chvalabohu noc ma vacsinou nemennu a vyspim sa pri nej aj ja 🙂 aj ked zajtra to bude asi zas rozhadzane lebo ideme na ockovanie 😒

jedinecna
12. apr 2012

@mojong ja som malu kojila tiez zo zaciatku dlho - a viac menej sa pri tom aj vyspala, ak trosku podrastla, som ju kojila 15min z jedneho a rovnako aj z druheho - a potahala vsetko. Tak ockovanie nech dobre dopadne ... tiez som sa toho bala, ze co a ako, ze bude mrzuta a neviem co ... a ona - prisli sme domov, chladili nozicky - hodinu a potom zaspala a prespala takmer cele poobedie aj noc.

mojong
12. apr 2012

@jedinecna vdaka dufam ze to na druhy krat bude uz lepsie, lebo minule som ju velmi lutovala, bola strasne nesvoja ako keby nevedela co vlastne chce a vecer sice pekne zaspinkala ale mala teplotu (takze som sa ja nevyspala lebo som ju kazdu chvilu kontrolovala ci je vsetko ok ) nic som jej nedavala na to len som ju nechala nalahko nech sa chladi sama, a za 4 - 6 hodin bola teplota uz ok chvalabohu 😉

zabka8423
12. apr 2012

caute kocky, noooo ved den tu nie som a nestiham citat. neviete, kde sa da zohnat nejaky isekticid? mam tu skodcu a potrebujem ho zlikvidovat 😀 uz sa ojarieva, mrchy vyliezaju.... 😀 😀 😎
ano, kukala som kosti, ako inak 🙂
@bubush, zase nehod smiechoty prevelike na moj prispevok o insekticidoch 😀

pastelka74
12. apr 2012

@zabka8423 ...ahojky 😀 😀

michaelafiladelfiova
12. apr 2012
michaelafiladelfiova
12. apr 2012

@mojong jej aj ty mas Emmku🙂 my sme tiez skoro boli vonku asi ked mala 15 dni , ale to bolo leto, my sme od 5m v sportiaku lebo ona vo vanicke rev rev, a vkuse sa mi dvihala akokeby robila sklapacky.. a aj tak spala ona vo zvysenej polohe aj v postielke lebo sme mali reflux a este aj bola rada v lehatku a takto som ju trosicku zdvihla abola spokojna. ze aj nieco ine vidi..
a nakolko ona je junova ona neznesie vela vrtiev nic lebo hned potnicky mala a nervozna bola... co ju babusili uz v porodnici... ciapocky na doma nenosila a na von ked bola prtava mala taku tenucku no nekedy ju vobec nemala vsak bolo leto vo vanicke od kocika.

michaelafiladelfiova
12. apr 2012

@mojong no ja som zacala uvarenou mrkvou a rozmixovala. a vykaslala sa mi na nu... ale pri synovi sa zas zacinalo ovocim... ze udusene jablcko. a nakoniec prvu mrkvu uvarenu mi zjedla poharik kotuha, ale skus mozno tvoja zbasti.. aj som ju chcela oklamat ze som jej do tej mrkvy buchla mliecko no fuj .. ju nadrapovalo.. to iste zo zemiakom tak som chvilu zas pockala a skusili znovu, inak skus jej kupit alebo ak mas moznost zo zahradky tu cerstvu mrkvicku s vnatou je sladsia, ale zas tu mrkvu som nevarila v Lucke hej ale normalnej vode z vodovodu... ved by som zkrachovala

danulienka35
12. apr 2012

@michaelafiladelfiova dakujem velmi pekne ako sa mate ak vas neco zaujima pytajte sa rada odpoviem 😉

michaelafiladelfiova
12. apr 2012

@danulienka35 no ja nemam momentalne , co sa opytat, ale vau mate 4 deticky ja niekedy pri dvoch mam dost🙂

pastelka74
12. apr 2012

@danulienka35 .....súhlasím s@ michaelafiladelfiova...ja mám dve baby a niekedy mám čo robiť...hlavne ked si pomýlia svoju izbu s telocvičňou a pod....je síce medzi nimy necelých desať rokov rozdiel...ale tá staršia niekedy stráca rozum mám pocit a nechá sa unášať tou mladšou.... 😀 😀 ...klobúk dole,neviem si fakt predstaviť,že by som mala štyri deti...ale musí byť u vás zas veselo... 😀 😀 ...ešte som vás tu nevidela...ak ste nová,teda vitajte! 🙂

pastelka74
12. apr 2012

@danulienka35 ...pozrela som si váš fotoblog...máte nádherné dievčatá....ako sa cíti manžel,ked má doma taký babinec.... 😀

danulienka35
12. apr 2012

@pastelka74 som Dana hej mam 4 babulky ale tie 3 su uz velke kocky maju 20 ,19,14 a mala ta je riadna buchtoska a dakujem za privitanie ak sa ku vam smiem pridat budem rada tiez som netabulkova mamina podla nektorych 😉

danulienka35
12. apr 2012

@pastelka74 manzel neni nakolko si nasiel milenku a neprosim si vykat 😉

pastelka74
12. apr 2012

@danulienka35 ...nevidím dôvod prečo nie?.... 😀 😀 ...tu sa preberajú normálne veci, názory,bežné starosti a radosti 🙂 🙂 ....

danulienka35
12. apr 2012

@pastelka74 dakujem moc si to vazim 😉

zabka8423
12. apr 2012

@danulienka35 nechal ta so styrmi detmi? 😠 ked zena zvladne vychovavat 4 deti, tak je jedna z tych najlepsich na svete a chlapi si to nevedia vazit...

pastelka74
12. apr 2012

@danulienka35 ....no...ale viem ako sa cítiš,mne ten prvý tiež utiekol...po siedmich rokoch však prišiel na to,že všetky perieme a žehlíme rovnako 😎 ...ja ho neriešim,snažím sa sním vychádzať,nakoľko máme spolu dcéru,ktorá ho tiež nejak nemusí,ale snaží sa....nechápe že baba je skoro v puberte...skrátka rozdieľnosť názorov....teraz je sneho paštekár bratislavský...a dúležitý 😀 😀 ....ja som si našla nového partnera,nie sme zobratý,a šlape nám to zatiaľ dobre..dôkazom je naša malá terezka.... 😀 😀

pastelka74
12. apr 2012

@zabka8423 ...vystihla si to úplne presne... 😉

danulienka35
12. apr 2012

@zabka8423 prave ze nevedia si vazit nas zen vies ale neriesim ho uz 😠
@pastelka74 ani holky ho nemusia ja tiez nie najviac ma stve ze ked neco babulky po nom chcu neda im ale snazime sa ako sa da je nam super verim ze raz tiez budem stastna mozno 😉 😀 😀

pastelka74
12. apr 2012

@danulienka35 ...moja obdivujem ťa...ale holky sú veľké tak držíte po kope...to je fajn...nehádž flintu do žita...usmievaj sa..šťastie si ťa nájde,teš sa z pekného dňa napr....ja viem,mne sa to teraz hovorí,ale aj ja som sa s malou tiež predierala životom....sama a koľkokrát bez peňazí,ale som tu,pomalinky som si vybudovala nový vzťah,rodinku...prišlo bábo a žijem dalej,beriem všetko,čo mi život ponúka.....preto neznášam,ked niekto o mne h..ovno vie a naváža sa do mňa a posudzuje ma z dvo troch viet 😠 😠 ...ale to je zas o inom....

danulienka35
12. apr 2012

@pastelka74 mojko neboj nevzdavam sa a take mudre co odsuduzju inych bych najrades poslala do p... s prepacenim az druhy dokaze co ja nech ma sudi neboj ja sa nedam 😀 😀

mojong
12. apr 2012

@danulienka35 mam pocit ze som ta v niektorej teme videla,..... tiez mas taku riadnu babu tu najmladsiu vsak 🙂

pastelka74
12. apr 2012

@danulienka35 ...inak minulý rok sme boli v Pezinku na vinobraní....bože...ja to tam milujem,tie vône,sladkosti...mäská a dobré vinko...ako rodinka sme si to tam fakt užili,najmä chopová peňaženka,však to poznáme...mami ja chcem toto a ešte toto...zmrzku,žemle,všetko dvojmo...kola,balony....ale ten zážitok..kašlem na peniaze...tie rožiarené oči mojich báb,ten je za všetky penízky na svete 😀 😀 😀 ....tento rok,ak pánbožko dá...si to zopakujeme,už som pozerala kedy bude...moc sa teším....

mojong
12. apr 2012

@zabka8423 k tej havedi co nicis, o aku ide, dufam ze nie mravce to je ina kava ale na tie mame uz odskusany recept ak chces ;)

danulienka35
12. apr 2012

@mojong hej mam
@pastelka74 budem sa tesit snad sa na vinobrani stretneme 😀

pastelka74
12. apr 2012

@danulienka35 ...ak tu budem do septembra mať si ským kecať,prečo nie?...rada 😀 😀 😀 aspoň uvidíš tú moju veselú bandu na živo 😀 😀 😀

danulienka35
12. apr 2012

@pastelka74 no ved i ty nas uvidis