Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

nikollette
29. dec 2009

No ved hej tá velkosť 😒 to treba odskúšať ako sadnú...
A malého knižky alebo niečo iné nebaví?

No spravila som ten recept co dala mukky 🙂
zatial len nachystala, naplnila zemiaky, okorenila... a ked mm dojde na čerstvo to upečeme.
Malému zasa ten recept co davala jedna baba. Brokolica, žltka zapečené v alobale, a na to mu dám cistý biely jogurtík 😉

nikollette
29. dec 2009

No umyla som kopu riadu, pridala este cesnak na zemiaky, mm som nakázala nech kupi k tomu kyslú kapustu..
No len dnes dojde neskor domov, bo ide kupovat nejaké velké ryby do akvária. Furt nieco vymýšla. 🙄

Malý spí.

A vy kde ste?

Inak ako budete tráviť silvester? My sme chceli ísť niekam, ale malý je este moc malý. A v noci ho obcas krmim mliekom este, takže by som ho nenehala nikomu na celú noc. Vsak prežijeme aj doma, pri jedle, pri telke 😉
A budúci rok už niekam pôjdeme 🙂

vinifera
29. dec 2009

Niki a prečo by si ho nenechala. Ved my sa kojíme a v pohode ho šupnem k svokre.
Večer zabehnem nakojiť. Doobeda odkojiť a v pohode tam môže byť. Len tam bol celé Vianoce tak predpokladam, že na Silvestra bude snami.

mukky
29. dec 2009

ahojte,ja prave obedujem 😝 ,sme spali s drobcom 4 hodiny 😀 🤐 ,chlebik s maslom a nastruhanym syrom,som mala chut mm mi urobil,pred chvilou sa vratil a hraju sa spolu chlapi,a ja som odisla do kuchyne,nech maly si neprosí chlebík 😀 ,teraz jedol nedavno ..
nikolette si mala odfotit jedlo 😀 ,historicka udalost,nie? 😀 priatel sa iste velmi potesi ked si sadne po praci a uz bude mať navarene...ze ho pozdravujem 😀 a som zvedava ako mu bude chutiť 😉 ,aj malemu si varila mnamku.. 😉
niki ja by som takto rifle nekupovala...nemusia sadnuť..

vidim ze tata je riadne unaveny,asi pojdu spolu s drobcom spať 😀

mukky
29. dec 2009

už som davno nepísala tabulkovo 😀 ,ste sa minule bavili o hubách,ja som mala už davno jeden članok odlozeny,tak pridavam..
ja by som huby do 3 rokov nedavala rozhodne..žiadne..

http://www.zzz.sk/?clanok=7008

nikollette
29. dec 2009

Mukky no hotove to je ale nie upečené. Teraz dosiel domov a supol to do rúry. To nie je moc na mna, piecť v rúre 😅
Ano s tými riflami je to pravda, cez net radše ne e 😒

Vini, ale si predstav že ideme niekam 70km preč od domu, každy pije na silestra ako by som ho chodila krmiť??
Urcite by som nebola na silvestra tu kde bývame. 😉
Radsej nie. Moc by mi chýbal. Budúci rok, si to vynahradíme 😉

No chlap doniesol do akvarka 20cm ryby, masožravé. Takže dalsie hladné krky máme v dome. čo lubia masko 😒 😅

vinifera
29. dec 2009

hehe že hladné krky 😀

Niki šak by si ho nedala varovať nesvojprávnym ľudom. Veď by mu snád dali jedlo. Tvoja mama aj svokra (či ako to máte) isto vychovali aspon po jedno dieťa. By si im nachystala čo majú dať a už by ho iba nakrmili.

No ale to je každého osobné rozhodnutie. Svokra ma kolegynu tiež majú mimi. V lete mala pár mesiacov a mladý sa vybrali na dovolenku a malú nechali svokre nakoľko bola na UM.Boli preč týžden. Mne to prišlo veľmi skoro.

A dnes mi drahý oznámil že svokra chce malého aj na Silvestra tak ideme na chatu a nemusím riešiť, že kadial tam bude plaziť. No ale to je len cca 10 km. Stačí mi odkojiť 2xza 24 hod.

nikollette
29. dec 2009

Ja viem. Ale ajtak mi pripadá malý. Jemu by bolo fajn, no ja by som sa nevedela zabaviť.
Budúci rok, to bude lepšie. 😉

No veru, haldné krky, také hebedá ryby, ble 😝
Ja som chcela radšej také malé, kriklavé, farebné, africké tipy.. no čo už...

Vini, tak budete sami na silvestra 🙂 ci bude žur a viac ludí 😉

nikollette
29. dec 2009

No malý zjedol tak polovičku..
A ten recept sa mi nepodaril, nakolko som dala syr do tých vrúbok v zemiaku, a aj posypala syrom hned. A to som mala až 5min pred koncom. Takže sa to spálilo, a mm musel ten syr vytahovat zo zemiakov. A ako to vytahoval sa povytahovala aj slaninka a klobaska a cibula, a osatli len suche pečené zemiaky 😒
Ale zadelil že aspon mali takú dobrú cesnakovo živánsku chuť 😀

neva, nabudúce budem vedieť 😅

nikollette
29. dec 2009

Asi preto radšej nevarím 😝 😅

mukky
29. dec 2009

ahojte kočky 😎
nikoll snaha sa cení a nikto z neba mudry nespadol...iste sa mm potešil,nie?že si ho aspon prekvapila...uveríte mi že ja som ked mal maly 6 mesiacov ani nevedela ako mam uvariť prvý príkrm mrkvu?a kde som to dotaihla dnes 😀 😀 😀 😀 🤐
ale variť som sa tiež učila az v 19,ked som odisla z domu..tak cez telefon,pomaly...

mukky
29. dec 2009

mm som uvarila turecku kavičku a ja som dostala strááášnu chuť na viedensku kavu so šlahačkou a cokoladovým topingom,šlahačka sa uý mrazííí 😀 ,aj orechovu zmrzku este mam moju oblubenu carte dor.. 😕 ,ale n ie,stačí len šlahačka a toping 😀 😝 ,čert to ber,slahacka je bez cholesterolova 😀

adal
29. dec 2009

mukky, Ty maškrtnica 🙂 ja keď som bývala u našich, žiadna snaha o varenie sa nekonala ☹ ale prišlo dieťa, mm si neuvarí skoro nič, tak čo mi ostávalo ? Raz poradila mamina, raz pomohla kuchárska kniha, ale naučila som sa 😉 akože "kuchár bez čapice" zo mňa nie je, ale myslím že sa dá 🙂

nikollette
29. dec 2009

No čo ja viem či tešil... vsak on to musel piecť 😅

ja ani neviem na čo mám chuť.. nudím sa celkom a čumím MMB 😀
mukky, malý sa ešte nevie zahrať s duplom?

vinifera
29. dec 2009

Niki ty si v kuchyni taká hviezda ako ja 😉

Drahému som nabalila malého do auta. Šiel do PB tak nech ho povozí. Lebo bol malý protivný 😝 Mna chytá hlad a vy tu začnete také dobrotky vypisovať. To aby som šla teraz hore a niečo si nachystala. hmmm.

mukky
29. dec 2009

adal 😵
aj ja tak nejako...a mna to aj baví variť..len skoda ze som nemala net ked som mala tak vela casu a nemala este babo,to by boli dobroty kazdy den 😀
ale mame radi aj zdravu kuchynu...mame denne zeleninu aj ovocie..mm skor zeleninu..a drobec oboje kazdy den..

nikoll no nevie este tie skladacky na seba poskladať..ale ako so samostatnymi sa zahra..ale ma teraz roznorode vselijake nove hracky,najviac sa mu pači ten bubon,je super len ohluchneme o chvilu a ked to vypnem sa mu nepači 😀
a mop teraz je najlepsia hracka 😝

mukky
29. dec 2009

a mm mi kupil z lasky v suveniroch taku malu ovečku do kuchyne 😀 😀 ,sa tešim ze je pozorný ale som mu nepovedala,len ze naco to kupoval 😒 😀

vinifera
29. dec 2009

Malý je už v posteli. Som zvedava dokedy bude spať...

mukky
29. dec 2009

mne už ide spinkať velký..

vinifera
29. dec 2009

velký ešte ani doma neni 😠

nikollette
29. dec 2009

Vini, a to čo tak dlho robí? 😕

vinifera
29. dec 2009

Niečo vybavuje.. to je unho normálne.... skôr ako o 23 nepríde.

nikollette
29. dec 2009

kokšo, by ma porazilo ☹

mukky
29. dec 2009

ja dnes asi zasadnem na MB 😝 😀

vini a uz davno som sa ta chcela opytat ze co ty predavas?ake obliecky a podobne?? 😕 radsej mi napis do mojej temy ak budes chciet alebo ip kedze tu je vraj nejaký šmírak 🙄

vinifera
29. dec 2009

No veď som sa na predchádzajúcej strane pýtala že ako žiť s chlapom tak aby som ho nemusela zabiť. ...

mukky
29. dec 2009

na MMB 😝 som chcela napisať..

nikollette
29. dec 2009

Vychovať si ho podľa seba!!! 😀 😀 😀

mukky
29. dec 2009

niki a tvoj vie na seba uz skladať lego,ze si sa pytala..
mojho teraz bavia skor hrajuce a blikajuce hracky,takze lego n ie je az take zabavne...ale aj ja so sestrou som mala a super sme sa s tym hrali 😵

nikollette
29. dec 2009

Nie, este je maličký. len vyzvedávm kedy sa s tým asi bude vedieť zahrať 😉

nikollette
29. dec 2009

Nášho teraz najviac bavia knižky 🙂