Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

mukky
1. jan 2010

ale to nie su originaly EH...snad v madarsku keby mi nejaka padla do oka a stihla by som si ist omrknut nejaku 😀
ale mam ich pozehnane 😝 ,taku jednu mam strasne rada o neill je taka zaujimava...ale musim si ist dat opravit opatky na hnedych kozačkách..lebo je hneda...a nemam s cim dopasovat,,na topanky je zima..

nikollette
1. jan 2010

Prečítala som v tvojej téme recepty, že máš narodky 😉
kolkáteho?

mukky
1. jan 2010

mm botasky,ja vetrovku,snad botasky hnede nejake...sportove..som videla pekne adidasky minule..kozmetiku,prasky,aviváže..ale kozmetiky mam tiez zasoby aj na rok 😝 ,ale masky na vlasy sa mi rychlo minaju,a balzamy na vlasy,piling na tvar...make up...spiraly...velky stetec potrebujem uz ako sol...mam len jeden a plno malych...
potraviny co tam mam rada ich znacky...kuracie prsia..atd

no a ide aj moja mamka a teta,takze chcu ist do toho svajciarskeho butiku co som uz spominala...ze od 14 do 56 velkosti sa tam pekne oblecies...a za super ceny a kvalitny tovar..nie ako vrecia ked je velke cislo..to co je krasbe v 34 velkosti,je aj v 56 😀 ,tak sa tesim,chcem aby mamka bola pekná..

nikollette
1. jan 2010

Mne naši furt nadávajú, že robím chbu že malému všetko kupujem, hlavne takto dopredu, veci čo vužije a zahrá sa s nimi najskôr o 3roky a podobne... ale mne to nedá ked sa mi niečo zapáči 😔

nikollette
1. jan 2010

Aha, take idete viacerí...
A dosť toho chcete pokúpiť, takže tam nakupujete aj potraviny a kozmetiku, su tam dobré ceny?
ja tiež chcem nejaké botasky, aj ked mám, ale už ich nosím asi rok a pol, aj ked boli pekne drahé, vtedajšia new kolekcia nike, ma vysli este v korunách na 3900sk 🤐
teraz sa mi páčia niečo takéto nike airm max, ale cez net by som tenisky nekupovala, a je na ne podozrivo nízka cena 😒
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=7078613

malý má tiež air max, tak nech ladíme 😀

No plnenéí zemiačiky sú hotové, už to vyvoniava.. idem papať...

mukky
1. jan 2010

od 34 velkosti a to co je krásne tam malo byt...
na hracky kukat nebudem 😀 😔
puncosky este malemu dokupim..tam ma vysli madarsky vyroba na nejakych 30 sk ak dobre pamatam..a ponozky do 10 sk madarske,ziadny vietnam 😝
a to co nás zaujme kupime..malemu ak by sa mi podarilo kupit nejaky dobry koberec do izby...ale to by trebalo ist aspon do budapesti do ikei..a to je trosku daleko..
16.mám narodky..
pozri si do mojej temy album apny..aky pekny darcek dala mm na vianoce...

nikollette
1. jan 2010

Ok kuknem, a už aj idem jesť, a potom idem off..
tak dobrúúú

mukky
1. jan 2010

dobru chuť 😵 ,tie zemiaky co sem som fukla recept mm robi?daj vediet ake to bolo 😀 ,my pojdeme asi zajtra do restiky na pizzu 😔 ,nevieme doma obsediet..a na prechadzku von s malym a sa prejst po nakupnom centre 😝
je to blbe ze takto ludia travia cas..ale on cely den len lieta,ked akúrat nespi 3 ci 4 hodky..a nechce sa hrat....len behat,schadzat dole,hore z gauca,krasla,zo mna...cez hlavu 😀 a zase behať 😀 a potom je aj den dlhy a vonku je zima...do detskeho centra nechodim..
no chodíme zvacsa sami,ale teta by sla rada do madarska a mama tiez ...len pre nich je to zabijak na cely den 😀 a lutuju maleho ze je s nami..radsej by mi ho postrazila doma...ale ja sa ho bojim nechavat tak dlho sameho..viem aky je šibal,ako lieta a mama ci by ho ustriehla...a aj pes tam je,ale sa bojim...uz je stara aby po nom nevybehla....vrci obcas na deti,aj na mojho aj neterku...ziarli 😀 a auz aj neterku chnapla ked jej robila zle 😀 😔
ale maly je rad s nami,on v kuse pekne sedi v kociari..ani nemukne hodiny,obzera svet..len nesmies dlho stat,napr pol hodku 😀 a to je blbe ze spi asi len 30 minut az hodku..vtedy..tym ze hopa a nelieta,nie je tak unaveny..

mukky
1. jan 2010

nikol len aby to nebol tovar z ukraijiny,ked je to take lacné..myslim znackove veci,botasky a podobne..
u nas na vychodze je to narodny sport tam chodiť nakupovat 😀
uz som veru dlho nebola 😀 😀 ...az po zime pojdem a ked uz bude po tej chripke... 😠

mukky
1. jan 2010

a ja od dnes oducam maleho od cumlika....uz je najvyssi cas..cim je starsie dieta,tym to ide tazsie...on ho prakticky cely den nepotrebuje,ani v noci,len na zaspavanie a ked obcas v noci zaplace ...a nepomaha čšššš ani hladkanie...
takze zaspal asi za hodinu a pol od ulozenia do postielky..s cumlikom spi aj za 5 minut.. 😝 😒 ,som to tusila,tak preto som ho dala lahnut skor..no ale aj tak uz bolo skoro 21 ked zapal....a mm si siel lahnut uz a sme sa zacali salit a stipat a sme sa nevedeli zdrzat smiechu a sme ho zobudili ☹ ☹ ..aké sme nezodpovedné deti este 😀 😝 no a nic nepomohlo len duda 😝 tak mu ju idem o chvilu vytiahnut...som zvedava ako to bude zajtra na obed bez dudy 😝

mukky
1. jan 2010

ja som mala monitor dychu do roka aj niečo.....preto je v postielke od narodenia..a aj tak este kym idem spat som v spalni aj zo 4 krat a počuvam ci dycha,pozeram ci nema na hlavke deku a podobne 😀 😔 a vetrám mu..

mojej mame jede pan v praci povedal o nedavnom nestasti s vnuckou ☹ ..umrela v spanku v 11 mesiacoch na SIDS..syndrom nahleho umrtia.. ☹ ☹ ,mamka ju uz rano takto nasla ☹ ☹ nieco presmutne...
monitor dychu bolo prvé čo som v tehu kupila....

lenka_66
2. jan 2010

ahojte,
niki no gratulujem k prvym krockom 😵

mukky, a kde je ten butik? tiez rada minam v madarsku 😝
na ukrajine ssom bola az raz , akurat som vymrzla.stacilo, mna to tam neako vobec neoslovilo.vybrali sme sa 3 kamosky ze pojdeme busom.pri ceste spat colnik zahlasil kto nema cigarety moze prist dopredu.tak cely bus na nas cumel ze nie sme kompletne ked ich nekupujeme 😀 😀 😀 .keby vedeli tak nam daju preniest aj svoje

vinifera
2. jan 2010

Nika tie botasky stoja v UK 80 libier - pôvodná cena je 120 libier. Takže má na tom dobrú cenu. Asi vysnorila lepšiu stránku ako ja. 😠 Len tak odkiaľ ja objednávam majú len farby grey/gold/grey a grey/silver/grey.
http://www.sportsdirect.com/nike-air-max-2009-l...

mukky
2. jan 2010

ahojte...
čo robkate?mne maly a veľký spí,hodinu zaspaval bez dudy a nie a nie zaspať...a chceme ist poobede do reštiky tak som mu dala dudu 😔 😔 ,nech zase sa z domu nevytrepeme o 18 tej 😝 ale ak bude spat svoje 3 hodky,kym sa napapa a tááák,opat pojdeme von op 17 tej 😝 ..a este chceme sa ist prejst von a do nakupneho centra..k babke na chvilu....
musím ist o chvilu do sprchy...a urobit si make up,lebo mamke to trvá vzdy najdlhsie 😀 😀 🤐 ,ale spala by soooom 😝 ,to počasie ma ubíja,len by som spala a nič sa mi nechce 😝 😝 ,človek ani energiu nemá...ale zase v lete neznasam horučavy 😝 ...len pri mori mi je super...ideme si opat objednat teraz o tyzden dovolenku do chorvatska a pojdeme aj k svagrine do chorvatska na 2,3 dni...cestou spať
mm chce ist do Tatier ale mne sa tááák nechce,bude sklamaný,ale ja nechcem ist... 😝 ,len koli vzduchu by som sla,koli malemu...ale inak by som sa tam nudila...

mukky
2. jan 2010

vini na teba som myslela kedy napises ako otec...co doma...ak chceš..

lenka ja nemám velmi orientačný zmysel.. a nesom šofér tak presne neviem kde to je,ale spýtam sa mm...mám pocit ze je to za miskolcom..uz neviem,lebo chodime na vela miest a sa mi to uz pletie....na jednom konci kupujeme to,na druhom to,v meste zase iné..

zuzka1.
2. jan 2010

ahojte kocky, zelam krasny, stastny a uspesny Novy rok,

hlasim sa uz sme doma z dovolenky, dnes sme prisli. NIki to osm pisala z dovci, bol net, len nebol cas a ani chut vlastne.

dovca super, snehu vela, lyzovali sme na Taloch a Chopku, decka super, maly ok, krasne spinkaval, len malo jedol. teraz sa z neho vytesuju dedkovci, ja som vybalila, dala poprat , objedname pizzu a budeme vegetit.

co nove kocky, ako s adari?ako ste silvestrovali???

nikollette
2. jan 2010

Ahojte, už sme doma z Ba...

zase sme toho pokúpili haldu 🤐
oblečko pre mna, rifle, svetríky, mm takisto, veci malému,dudlíky, papučky, modernú takú čienu košielku s dlhým rukávom so striebronými prúžakmi v nexte, úplne svetová, a vselico este...
malému zase hračky 😔 a dosť 😅
Hlavne že to lego duplo box velka krabica plus malá nebolo 😠 ano v jednom tescu... uplne vypredané..
tak som kupila okrem iných hračiek lego duplo policajnú stanicu.. dostane to na narodky vo februári..

A najlepšia hračka za najlepšiu cenu je taká interaktívns kocka. Proste paráda!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Baby, za 5eur, velká kocka, za každej strany cca 25cm, a z každej strany sa dá niečo robiť...
Je to na baterky.
Má 6 velkých strán, držuak že si to malý moze niesť, aj ked je to na neho ešte velké.

1strana - také akože cd prehrávač, gombíkom sa otváraju dvierka, hrá hudba, točí sa tam také farebné koliesko, prepínaju sa melodie, koliesko ktore ked otoci hrá tiež hudbu. Aj to svieti a bliká.

2strana -klavír, cca 10klávesov, a este sa daju prepínať aj tony, ze akým chcete hrať, ci zvukom gitary, xylofonu, bubnu, piána atd.. pri piáne blikajú také hviezdičky..

3strana - je tam taká zakrytá jamka, diera v ktorej sa schováva myška, a je tam gombík a ked gombík stlačíte vyskočí myška, vydá myšací zvyuk a hrá melódiu. A este sa dá melodia spustit aj bez vyskocenia mysky.

4strana - sú tam krásne zvieratká, a majú plyšové brušká, a ked stalčíte bruško zvieratku tak vydáva zvuk. Prasiatko kvíka, krava múka, ovečka bééka, koník erdží, a su tam kacicky ktoré ked sa potiahnú tak kvákajú.

5strana - také rotačné koliesko, ktoré ked sa stlačí sa roztočí a hrá hudbu. Svieti, bliká to...
rotuje to... na bokoch su gombíky aj tie sa dajú zatlačiť.

6 strana - su také detské hodinky, s rúčakmi, očkami...majú dva gombíky a ked sa stalčia to hrá melódiu príjemnu nevtieravú. A ked otočíte rúčkou na hodinkách, tak to vrzgá, a ked dotočíte, tak to začne akoby odrátavť cas a zazvoní budík.....

Proste fakt super hračka, interaktívna s velmi, velmi,velmi vela funkciami za neuveritelnú cenu 😕 😉

nikollette
2. jan 2010

No a pozerám je tam viac aktivít, len sa mi nechcelo dopodrobna rozpisovať. Vselijaké navyse tlačíta, rotačné blbostí, úplne žiarivá, veselá farebná hračka,... oplatí sa kúpiť 😉

Snád som dala tip a inšpiráciu na nejakú hračku, ktorá je fakt suuuper, a za super cenu.
Sa mi nechelo veriť ked sme isli platiť ze bude fakt za tak málo 😕

nikollette
2. jan 2010

Ja zdochem... tie tenisky co som sem dávala link boli za 65eur...
a teraz na tokliknem a už ze 80 🙄 ale je to jedno, bo cez net tenisky radšej ne e...

lenka_66
2. jan 2010

niki , a kde si kupila? daj aj jej foto

zuzi, super ze dovca vysla

nikollette
2. jan 2010

dala som foto... na predposlednej je supiš vidieť...
kupila som v tescu...
vyzerá dosť kvalitne a pevne... určite sa oplatí...
a interaktívne hračky su naj pre také malé deti na rozvíjanie zmyslov a motoriky 😉

a na tej kocke je teda fakt veľmi vela vecííííí 🙂

mukky
2. jan 2010

nikoll bude baci baci po dupe 😀 😀 😀
hračky už nono kupovať 😀 aké si este kupila?? 😀
nikollka,si už závislák 😀

mukky
2. jan 2010

odfoť bližsie 😀 😀
alebo sa kuk na znacku,mozno bude na nu nejaký link..

lenka mm šiel cvičiť a uplne mi vypadlo sa opytat na ten obchod....ked pride napišem ti ip..

mukky
2. jan 2010

malý už spinka,musela som mu nakoniec po pol hodke dať dudu ☹ ..som nevedela ze je zavislak 😝 ,čo tie deti vidia na tej gumenej vecičke?? 😕 😀
a chce ist na ruky,polozi si mi hlavu na plece a spievam mu a hojam ho 😀 ,vcera som tak vecer urobila a dnes chcel opať 😀
ked bol malinky casto som ho vecer takto hojdala 😵 😵

nikollette
2. jan 2010

Kúpila som este to lego duplo policajnú stanicu, tu kocku, gumenú knižku co hrká, kocky dinosaurus dá sa z nich poskaldať 6 obrázkov, z každej starny kociek, autíčko malý má na ne mániu, tak mi to nedá vždy mu nejaké nekúpiť 😔 gumeného dina čo vydáva zvuk, gumeného tigra, hračku do vody... ale tá kocka je fakt super..
este aj ja by som sa snou zahrala 😀

ale hračky uz vážne nebudem kupovať, iba na sviatky, vianoce a tak...
iba to duplo... 😀 😉

mukky
2. jan 2010

hej,hej..iste..vieš komu hovor 😀 😀

nikollette
2. jan 2010

Mukky ked sa mi bude chcieť pofotím bližšie... 😉
ale stála len do 5 eur, no nekúp to... a je perfiš 😀

lenka_66
2. jan 2010

niki,to uz je normal zavislostt.daj pozor aby si neskoncila na prednej hore 😀

nikollette
2. jan 2010

značka kiddieland a volá sa to activity box a je to cca od 12m 😉

lenka_66
2. jan 2010

jooj zas mi blbne net 😠 😠 😠