Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

mukky
3. jan 2010

mm bol cvičiť,len či v tom nebude nejaká ženská 😀

nikollette
3. jan 2010

Mukky potom daj vedieť, ci ste ju nasli a ci ju kupili..
podla mna by aj mužík povolil keby ju uvidel, a za takú smiešnu zanedbatelnú sumu 😉

smailinka
3. jan 2010

ahojte, tak my už máme po všetkom, pohreb na Silvestra sme tu už dávno nemali, ale takto je to pre nás všetkých lepšie...

teraz sme sa vrátili z Tesca, samé výpredaje, ale už nič použiteľné...včera sme boli aj v Europe v BB, ale tam už tiež totálne všetko povyberané....nevadí, kúpila som si aspoň Adidas boty za 30€ zlacnené....

http://www.endless.com/adidas-Originals-Womens-...

niečo takéto, ale oveľa krajšie, pekná farba....

malý robí inak riadne pokroky, už preplazí všetky izby, nestíham prať tepláky, zbiera všetky omrvinky, a keď mu poviem ham, tak mi dá papať, čo má v rúčke 😀

od zajtra mi začínajú zlé časy, mám týždeň na ekonómiu, neviem ako to stihnem 😒

zuzka1.
3. jan 2010

ahojte,

my sme boli na prechadzku, stretli sme kamaratov, isli sa domov prezliect a isli na pizzu, maly z nich bol hotovy, ich ma velmi rad, tak bol dobrucky aj v restike. Od casnicok vyfasoval lizatka a snickers, tak bol spokojny 😀 😀 snickers zhltol ocko 😀 😀

pojdeme ho dat spinkat a hnit pred telkou. co vy??

mukky nakupila si??

nikollette
3. jan 2010

Cavte...
my sme boli u svokra na dome, a na večernej prechádzke.. malý ešte spí v kočíku, nechcela som ho budiť..
na prechádzke hned zaspal.. ale je zima vonku,brrr... 😝

Mukky, veru píš, co si nakúpila? 😀

smailinka
3. jan 2010

do kelu, chcem hodiť foto na FB a neviem nájsť káble 😠 😠

nikollette
3. jan 2010

Prihod potom aj sem 😉
ked nájdeš káble 🙂

smailinka
3. jan 2010

sem mi to vždy trvá, keďže ich musím zmenšovať 😒

nikollette
3. jan 2010

V akom programe zmenšuješ?

smailinka
3. jan 2010

keď dávam na FB tak nezmenšujem, v pohode mi ich tam dá a pred tým som to robila v ACDSee...ale top mi ž teraz nejde..máš nejaký dobrý program?

nikollette
3. jan 2010

Ja v obyčajnom skicári.. tam je to najjednoduchšie. Otočiť, či zmenšiť, za 3sekundy 😉

kubikulka
3. jan 2010

ahojte baby, prepacte, ze vam vstupujem do diskusie 😅 , ale chcela by som sa nieco spytat Mukky ohladom kocara. Uvazujem o kupe trojkolky Graco trekko a kedze som citala, ze aj ty ju mas, chcela som vediet, ci si spokojna. Je to celkom nova znacka na trhu u nas, aspon pokial ja viem, takze nepoznam ziadnu maminu, co by tento kocar mala. Vlastne hladam nieco ako Vini, nie moc drahe, len uz neviem Vini, co si si nakoniec vybrala.. Ja mam 9 a pol mesacneho chlapceka, eln je na svoj vek dost dlhy aj tazky, tak neviem, ci sa mi v pohode zmesti do toho Graca. Mukky, ak sa mozem spytat, kolko meria tvoj chlapcek. Ku kocaru je aj fusak, a ten sa mi zda maly, ma len cca 80 cm, a to ja uz maleho asi nenapresujem, ak je to tak. A este jedna vec, vraj si mam u tychto kocarov davat pozor, ci vojdu cez klasicke dvere, napr. do obchodu, tak ci si s tymto nemala problem. Inak sa mi velmi paci, cena je celkom ok, trosku sa este bojim toho jedneho koliecka vpredu, je to stabilne? dakujem moc za odpoved!

A ozaj, pytam sa preto v tejo teme, lebo ja vas sem tam citam, tak mam vacsiu doveru ako poradite 😅 😉.

zuzka1.
3. jan 2010

ja zmensujem v office picture manager.

vinifera
3. jan 2010

Ahoj kubikulka!
Pekné ako nás veľa ľudí číta potajme 😀
Celkom sa mi páčil X lander XT ale je ťažký - má cez 14 kg. Ja som si nakoniec kúpila tu cez kona Quinny Speedy SX. Hodila by som aj link ale kôn dnes ide mizerne tak by to bolo nadlho. Mám ho ešte z kolekcie 2007 - tam sa mi ešte farby páčili. Neskôr už robili škaredšie. Na to že má ten kočík 3 roky a je po jedno dieťati je perfektný. Sú ošúchané akurát tie značky quinny. Bola som prekvapená lebo je to fakt veľký kočík. Ako trojkolka je perfektný stabilný. Nafukovacie kolieska úžasne zvládajú akýkoľvek terén. Aj opierka chrbta je vysoká tak sa mi tam malý vphode vleze - má teraz 9,5 kg a myslím, že ešte dlho sa tam bude voziť. Kúpila som to v super cene - 160 Euro je to aj s goratexovým fusakom, pláštenkou do dažda dáždnikom, pumpou a madlom. (inak sú tie doplnky na tento kočík drahé jak svina - fusak 60 E pláštenka 60 E madlo 25 E)Kočík má cez 11 kg. Málo to nie je alo ako 3 kolka je to stabilný kočík. Nevýhodou je že tieto staršie kolekcie nemali originál madlo. Ja ho síce mám ale príde mi dosť nízko. Tie novšie Speedy už mali madlo originál snád je to lepšie. Má to ručnú aj nožnú brzdu. A ešte velá srand na skladanie a rozkladanie - ešte musím preskúmať. Do obchodu som sa vliezla vpohode. Dokonca aj u kamošky - zárubne sú tam dosť úzke ale vošli sme. Kočka čo ho mala predo mnou vraj rýchlo zhadzovala koliesko predné a vošla sa super do výťahu.
Mukky je s Gracco treko spokojná. Ja som ho skúšala v obchode. Je menší ako Speedy. Ale prišiel mi veľmi ľahký a taký nestabilný. Mala som dojem, že sa ľahko prevráti. Ale zasa sa vraj skladá jednou rukou do 2 sek. Ale mne sa nepozdával tou stabilitou.

mukky
3. jan 2010

baby ahojte,neskor nakuknem...nedavno sme dosli a malý zaspava bez dudky tak uz 10 minut vykrikuje..skusim si k nemu lahnut,ak to nepojde,nastupi duda 😔

nikollette
3. jan 2010

Mukky, ja sa toež bojím odnaúčania od duduky 😔
náš má dudu skoro stále, je to malý dudlíkovec... stále mu kúpim nejakú novú ked sme v meste, a ajtak sa vždy všetky záhadne stratia 😕

smailinka
3. jan 2010

niki, mne to liezlo na nervy v skicári, lebo hádžem vždy okolo 30fotiek, čo je o nervy....preto dávam už len na Fejs.,...

vini, tak to by si asi bola prekvapená, koľko ľudí to tu číta 🙂

nikollette
3. jan 2010

Zajtra už ide mm do roboty 😢
som si zvykla že ho mám celý den po ruke 😀
no čo už... idem si dať asi relaxačný kúpel...

Mukky, potom napíš co ste kupili.. asi tá hračka nebola že 😒
To neni v takých obycajných tescách...
To kde sme to my kupili je také 3 poschodové tesco, a na kazdom poschodí je niečo iné. A uplne hore su len oblečko a hračky pre deti... takže je tam toho velmi vela, viac ako v obyc. tescu spojenom s potravinami 😉

smailinka
3. jan 2010

no tak náš duduku nestratí nikdy, lebo ju má na rúčke....my sme palčekový a tak som sa toho vždy bála...som zvedavá čo ideme s tým robiť....

zuzka1.
3. jan 2010

my sme tiez dudkaci, ale len ked sme v spalni, pri odcohde z izby odkladame plienku aj dudu. spava s nou, odnaucat??niekde som citala, ze je dobre postupne odstrihovat z dudky a dietatu sa to prestane dobre dudkovat. vraj to zabera.
a inak aj u nas sa stracaju, potom ich nachadzam na divnych miestach.

kubikulka
3. jan 2010

Vini, dik za tip, mne sa zda aj ten graco riadne velky,teda konstrukcia, popis na nete je dxs 127x75cm, co je brut, tak si neviem predstavit ten quinny, ak vravis, ze je este vacsi. Inak sa mi ten tvoj paci, taku nejaku mam predstavu a kupila si fakt za super cenu. Hned by som brala, skusim aj ja kuknut nieco na nete, len na to nemam moc cas, lebo ja mam podobne ako ty o zabavu s malym vzdy postarane 😝 😉.Preto vas len stiham sem tam citat, nieto este pisat 😉. No moj je tiez dost velky, ma 10 kg a zovsadial vytrca. Mozes mi prosim ta zmerat aku dlhu mas plochu na lezanie? No pojdem aj ja omrknut do obchodu, nech vidim aka je realita, ale potesili by ma fotecky od teba, lebo ten quinny tam nepredavaju 😖 , len graco a xlander, ten sa mi zda taky moc masivny a tazky 😝 .
A ozaj, tak ma napada, kupujeme aj autosedacku vacsiu, tak sa rozhodujeme aku, mate uz nove, ci ste este vo vajicku. Dajte tipy, aj ked uz sme viac menej rozhodnuti pre romerku.
No dakujem zatial za odpoved, idem k malemu kym spi a zajtra skusim nakuknut, ak sa mi podari uspat ho v postielke 😵

mukky
3. jan 2010

ahojte,som spať..
kubi ja som spokojna s kociarom a pridam ti aj fotku do albumu mojho kde v nom malý sedí...segra ma x lander trojkolku a ked sme sli s mamou kocikovat obe a ona neterku,chcela moj kociar.. x bol taky nejaky tazky a zle sa s nim zatacalo do zakrut...proste nesedel v ruke...
takze len takto viem porovnat..a mal mensi nakupny kosik,,skladal sa neviem ako...nakupny kosik u nasho sa tak dole sklopi..a neviem co by ta este zaujimalo...maly ma asi 80 cm..neviem presne...a zmesti sa tam aj vo vetrovke..a ten "fusak" mu bol dobry ked bol malý,teraz je to ako nanoznik a ked sedi ma ho vyše pása..
ked si predstavim v akých sme boli my kočíkoch 😀 ,...takze som si aj stanovila strop za kolko som chcela kupit sportak a vysiel ma o 3 tisicky menej ako som si urcila..aj asi ako sestrin stal..treba si to vsetko odskušat v obchode.. a da sa nam preklapat strieska co bolo super v lete,aby na neho nesvietilo slnko,alebo ked fuka vietor..alebo ked zaspi v obchode a su tam silne svetla,len preklopim striesku..a na strieske je sietka a okolo zips..da sa odzipsovat okienko a je tam vetrak..
k inym sa neviem kočíkom vyjadriť...a trojkombi mame chicco golfáče..

sedačka romer je velmi dobrá voľba..
no a dostaneme sa s kočikom vsade..aj do nasho prťaveho výtahu..

mukky
3. jan 2010

nikoll hej,bola som v obyčajnom tescu a nie neobyčajnom ako je v BA 😀 😀 😀 😀

nikollette
3. jan 2010

NO som spať vymáčaná ao žaba 😀
ale idem k mm, ideme pozerať filmík a chalovať niečo 😅

Mukky, takže tá hračka asi nebola, co... 😒

mukky
3. jan 2010

v tom tom tvojom neobyčajnom tescu som bola teraz v septembri a nevedelka tam nájsť wc 😀 😀 😀 😝 ,ale dobre som tam nakupila striebro...vzdy tam maju zlavy ked som tam nahodou,ze si idem omrknut to tesco neobycajne..len 420 km vzdialené od nás 😀 😀

nikollette
3. jan 2010

Haha, zlavy, oni v tom jednom strieborníctve na prízem maju vzdy akože zlava 50-70%, ale tá akože nezlavová cena je vždy max prehnaná 😉
Ale zase dá sa tam fajn nakupit...
Náramok co v BA v auparku stojí 6500sk, som tam kúpila za 2500sk 😉
taže som sa nenormálne tešila 😀

tak ale že, to je úplne iné tesco ako tie co su len prízemné spojené s potravinami.
A hej wc sa tam hladá ťažko 😀 ked to nepoznáš 🙂

mukky
3. jan 2010

niki hračku nemali ☹ ..ani v tescu,ani v dráčiku..
b oli sme v hypertescu,potom v dráčiku,humanicu...v optime,a v dvoch športovych obchodoch a mm mi kupil adidasky 🙄 ...su detské,ale smiešne take...farebné 😀 ,ku mojim kabelkám 😀
a drobcovi sme kupili rožok 😀 😝
a v tescu nakupovala aj aneta parišková s mamou. .
neterke v chorvatsku čo žije som akurat kupila papučky...drobec má tiez,ale modre už celu zimu a tieto su ružove a brala ich aj aneta 😀 ..len či ich kupila neviem..

nikollette
3. jan 2010

že rožok 😀 😅

Parisková.. a ona býva na východe?? Ved rodila tam kde ja 😅

mukky
3. jan 2010

hej z tamadzi je kdze ja 😀 😀 😀

no už asi v stredu ideme na nakupy do madarska ...aj v potravinach som skoro nič nekupila,zázrak 😀 ..máme vsetkeho dosť..este zo sviatkov 😝
pridávam dietku do nového roku
😀

STRAVUJTE SA AKO DVOJROČNÉ DIEŤA a zaručene schudnete !
Dlhé roky je známe, že skoro všetky dvojročné deti sú štíhle. Z toho vyplýva nasledujúca lacná a rôznorodá diéta. Pred jej vyskúšaním sa radšej poraďte s lekárom (inak by ste za ním asi museli zájsť behom jej aplikácie).
---------
Prvý deň:
Raňajky: Praženica a hrianka s džemom. Zjedzte dve sústa praženice (použite prsty), zvyšok hoďte na zem. Jedenkrát si odhryznite z hrianky a zvyšok džemu rozmažte po tvári a šatách.
Obed: štyri pastelky (na farbe nezáleží), hrsť rozdrvených zemiakových lupienkov a pohár mlieka (trikrát si usrknite a zvyšok rozlejte).
Večera: Čokoládová tyčinka, dva kusy eurocentíky, jeden päťdesiatcentík a 4 dúšky zvetraného piva.
Zákusok pred spaním: Opečte si hrianku a hoďte ju v kuchyni na zem.
----------
Druhý deň:
Raňajky: Zodvihnite suchú hrianku zo zeme v kuchyni a zjedzte ju. Zapite polovicou fľaše vanilkovej príchuti alebo flaštičkou stolného oleja.
Obed: Polovica fialového rúžu a cigareta (zjesť - nie vyfajčiť). Podľa chuti kocka ľadu.
Olovrant: Oblížte lízatko - až bude lepkavé - a pustite ho vonku do prachu. Zdvihnite ho a olížte do čista. Vráťte sa s ním domov a pustite ho na koberec.
Večera: Kamienok alebo fazuľa (strčiť do nosa). Vylejte kolu do zemiakovej kaše a jedzte lyžičkou.
----------
Tretí deň:
Raňajky: Dva lievance s veľa sirupom. Jedzte prstami a tie si utierajte o vlasy. Fľaša mlieka - polovicu vypite, do druhej napchajte lievance. Po raňajkách odlepte z koberca lízatko, olížte ho a hoďte na gauč s najkrajšími vankúšmi.
Obed: Tri zápalky, pomazánka z arašidov a chlieb s lekvárom. Niekoľko súst vypľujte na podlahu. Pohár mlieka vylejte na stôl a vylížte.
Večera: Miska zmrzliny, hrsť lupienkov, trocha vína a káva.
--------------
Záverečný deň:
Raňajky: štvrť tuby zubnej pasty (ľubovoľný druh), kúsok mydla a oliva. Misku vločiek zalejte mliekom a posypte práškovým cukrom. Keď su vločky nasiaknuté, vypite mlieko a vločkami nakŕmte psa.
Obed: Vylížte lupienky z podlahy v kuchyni a z koberca v obývačke. Nájdite to lízatko a dojedzte ho.
Večera: Pohár špagiet s čokoládovým mliekom. Rozžuvané mäso nechajte na tanieri. Ako zákusok si dajte opaľovací krém

vinifera
3. jan 2010

kabikulka chcela som hodiť link na ten kočík. Lebo kočka ho mala medzi inzerátmi ešte dlho po tom čo som už mala kočík doma. Ale už ho stiahla. Tak pofotím a pomerám ti. Malý sa tam vlezie dokonca aj v hrubom overale. A ani si netrieska hlavu o plafon. 😀 Tak pofotím a hodím to tu. Inak som sa dívala bol v ponuke aj krásny kriklavo červený ale už nie je 😲 tie farby z tej edície 2007 sú krásne v tom, že je to reflexné. Takže ked to odfotíš to krásne žiary. V reále to už také nie je 😖 Ale aj tak je to krásna farba taká petrolejová modrá. No ale výhodou toho že je to reflexné je ten povrch. Taký ľahko umývateľný. Dokonca ked mi pes nan vyskočiť ani packy neostali otlačené - supeeeer.
Inak ja som ten kočík pred kupou tiež nevidela v reále. Nikde ho tu na okolí nemali. Tak som šla na blink. Celkom som spokojná. Akurát to nemá nánožník. Je ale k tomu ten originál fusak. /ten istý matroš a farba ako kočík/ Nákupný košík je malý. To ale mne neva ja chodím nakupovať autom. Jedna nevýhoda tam je - tam kde visia nohy je to také obdraté./také zježené vlákna sú tam/ Ale asi to opálmi zapalovačom a bude po probléme. 😀