Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

nikollette
6. máj 2010

Veru jasle stoja dosť...
Ja b som tam ale drobčeka nevedela dať.. Kedže dalsie bábo nechcem, tak si ho chcem vychutnať... Veď robiť budem ešte celý život, ak nech si aspoň tú materskú vychutnám... Ale ked sa inak nedá, jasné, niekedy to inak nejde, sú aj také situcie, a musia nastúpiť na rad jasle 😒

petka035
6. máj 2010

zuzka ved si daj aj ty 😉 nebud iná 😀

nikollette
6. máj 2010

Zuzi, ále... Fuj už mi je zle z tolkej čokolády... polovičku som musela odložiť 😝
Keďžte ja som taká lenivá si niečo normálne spraviť na jedenie 😔

petka035
6. máj 2010

Niki ja by som sa tiež bála zveriť také malé dieťa cudzím ludom 😔 ale možno radšej do jaslí ako opatrovatelke,kt.by som nepoznala veeeelmi dobre.lebo dať uplne cudziemu človeku aj ked bude mať odporúčania u mna nehrozí, hlavne čo som videla aj tu na mk inzeráty a stražení detí a od osob čo som poznala a som len tak zírala 😕
a prečo už nechcete druhé ak sa smiem spýtať?

petka035
6. máj 2010

a jasle,že 500eur a to ešte bez stravy 😕 hm to kolko by som musela zarábať aby sa mi to oplatilo? 😝

nikollette
6. máj 2010

Proste nechcem. Mne (teda nám) jedno úplne stačí... Je to moje rozhodnutie a hotovo...
O mne to už každý vie 😅

zuziiiicek17
6. máj 2010

presne to iste som sa chcela aj ja opytat 🙂 preco uz nie ?

petka035
6. máj 2010

ved jasné každý má tolko detí na kolko sa cíti 😉 ja ešte jedno budem chcieť asi

zuziiiicek17
6. máj 2010

Aha ,ved to je v pohode 🙂 Mna praveze taha mat este jedno

nikollette
6. máj 2010

Nechcem proste... Ja som vždy vedela že budem mať len jedno, už od malička som vždy chcela len jedno, a dať mu všetko...
Vôbec nemám pocit potreby dalšieho dieťata.. A viem že ani mať nebudem 😉

nikollette
6. máj 2010

A ja ani nemôžem povedať že preto že by to bolo náročné, nakolko moje dieťa teda absolut nie je náročné..
Neplače, je kludas, spíme až moc 😅 atd.... 😉

petka035
6. máj 2010

Niki 😀 ved aj keby bol Chris náročný tak by si sa na to určite nevyhovárala 🙂

nikollette
6. máj 2010

Veď hej 😀

Vy všetky okrem mňa plánujete ešte druhé, čo... 🙂

zuziiiicek17
6. máj 2010

No moje dieta je az brutalne narocne ...az sa cudujem sama sebe ,ze este dieta chcem 😀

mukky
6. máj 2010

ahojte,
idem dočítať,zuzícek len som ti chcela povedať kedze som ti to nestihla 😀 že máš moj velký prevelký obdiv,ako to zvládaš,celé noci nespať a dni tak isto kedže nevieš cez den zaspať,si sama na malého,babka je už stará,s p nebývaš a nemáš žiadnu oporu v rodine
naozaj to máš velmi ťa323ž/toto napisal teraz moj debilný muž 😀 😀 😠 / no podme dalej 😀 žké,viem čo je to unava a vyčerpanosť,to som zažívala si prvé 3-4 mesiace po porode,ked malý nespinkaval cez den len par minutiek a v noci sice ano,len bol chuducky tak som ho budila kazde 3 hodky na papanie ..a boli sme na to s mm niekedy dvaja...este ma aj dlho hlava bolela po epiduralke a rana...
takže sa pred tebou sklánam 😔

zuziiiicek17
6. máj 2010

😢 🙂 😵 mukky ,si zlaticko 😵 dojalo ma to .Dakujem

petka035
6. máj 2010

zuzka ja sa tiež čudujem,že ešte chcem ale tak človek rýchlo zabúda a bábätká zbožnujem tak ešte chcem jedno.ale kedy to bude netuším 😅

nikollette
6. máj 2010

Mukky, pekne si to napísala 🙂

mukky
6. máj 2010

zuzícek nedakuj,tak to je...
no moje šidielko prestalo pocuvať 😀 a ja sa bojím mať druhe dieťa,ako to zvládneme,aký by bol režim a vela iných vecí ako si asi kladie každá mamina...ved sa potom opýtame adal a wolfky ako to zvladaju,ved to maju za pár 😕 😅

ale na druhej strane nechcem byť sebecká a myslieť na to,že uz je to v podstate s malým brnkačka 😀 ,,pozerám do buducnosti,ýe uz budeme len a len starší,ak sa nedaj bože pominieme a nenajde si ženu,bude prakticky sám...rodinu nemame velku a aj to v Ba...a celkovo,vidím ze babka ma 3 deti a ako jej pomahaju,ma sa o koho oprieť na starobu..proste nechcem aby bol sam a bolo mu smutno...asi sa budete smiat nad tým ale takto to cítim,,,aj ked mam obavy čo a ako..
a kde vychováme jeden krk tam sa iste vychová aj druhý,ovela skromnejsie rodiny to uzvladli a dat mu vsetko nemusime,dame mu to najcennejsie,lasku....
jasne ze je to kazdeho osobna vec,práveze sebeckejsie je kto vobec nechce ani jedno dieťa,vsak?

mukky
6. máj 2010

nikus aj ostratné tiez ste super maminy,ste chceli tak skoro babatko 😅 😅 a ja nie,ja som sa bála ☹

nikollette
6. máj 2010

Zuzi a neboj bude lepšie... 😉

My sme mali tiež obdobie, ked malý chodil spávať okolo 1,2,3tej v noci...
Síce to nebolo dlho, možno 2 týždne či mesiac, ale predsa..
Vtedy spával s nami v posteli... O 20tej už bol max unavený, takže zaspal... Ale vždy okolo22hej, či 23tej vstal... Vždy!!!
A nie, a nie spať... Vtedy sa naučil stavať sapopri niečom o čo sa zachytil... Vtedy to bol rám postele.. A vkuse dookola sa staval.. A reval ked som ho dala lahnuť ako pavián... ufff, bolo to náročné.. ale zase ma nehal vždy ráno, resp. do obeda dospať...
No to mal okolo 7mesiacov, ci tak nejak... A spávali sme pri malej lampičke... nakolko som ho v noci viac krát ešte krmievala... A aj sledovala či dýcha a podobne.. takže preto svetlo... A potom som jedného dna svetlo zhasla, troška sa bál najprv a mrnčal, ale na ruhý deň už to bolo úplne OK 😉 a až doteraz spávame pekne v tme 😉

A aj s učením na postielku to bolo podobné.. Cca do 1.roka spával s nami... No skoro presne na rok, som mu dala postielku k nasej posteli, tak že ho cítim, a viem ho pohladkať a podobne... Dala som ho normálne tam, že tu budeš od dnes hajať.. Lahol si, hladkala som ho a zaspal... A od vtedy spí len tam... Iba ked jechoručký si ho dám k sebe...
žiadne namietanie, ani cirkusy sa nekonali... Dokonca sa teší si tam vždy večer lahnúť 😕
Sa ho opýtam: Kde budeš hajať, kde máš postielku? A pekne ukáže na svoju postielku a zaspí tam hned 😉

nikollette
6. máj 2010

No my sme chceli bábätko.. čiže malý bol čisto plánovaný, a hneď na prvý pokus sa zadaril 😵

mukky
6. máj 2010

😅 nikoll hej,viem a ak smiem vediet preco tak skoro ste chceli?a peti ty?

nikollette
6. máj 2010

Ja chcem byť mladá mama, ísť v dobe s malým 😉
A mp tiež... Nech má maldúmaminu, aj ked bude mať 10rokov, nie len teraz.. Aj ked viem že je to jedno...
Ale nie len kvôli tomu... Proste som chcela, cítila som sa na to, chtili ma metrské inštinkty a bolo... A je to krásne...

nikollette
6. máj 2010

Napr. môj svokor má 41 rokov, a má 23ročného syna... sú ako kamaráti, a je to super 🙂

petka035
6. máj 2010

mukky ja ani neviem,obaja máme radi deti,a ja som mala prácu už a dobre paltenú,mm tiež,bývať tiež kde-tak sme chceli ale nechávali sme to na náhodu, teda antikoncepciu som vysadila,ale nezadarilo sa hned. a potom nás prehodili v práci inam-svine 🙄 ale aj tak nelutujem 😵

nikollette
6. máj 2010

On bol maldý ked ho mali.. Okolo 18rokov mal, a svokra 21...
Vtedy ho to určite prekvapilo, no teraz je rád že je to takto 🙂

zuziiiicek17
6. máj 2010

Idem malemu citat rozpravku 😀

petka035
6. máj 2010

platenú nie paltenú 😅

mishelin
6. máj 2010

no ja uz mam a staci mi 😅 a mamu budu mat mladu mam 23 🙂
nikolette ty si tiez mladucka vsak?ale kukam ze vy vsetky ste tu mlade este a ste kocky