Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

zuziiiicek17
8. máj 2010

Tesco hracky ?a aj vydrzia vojnu gangov ?? 😀

lenka_66
8. máj 2010

mukky , z podpiry mozno aj mm sa potesi 😉

peti , dobru

lenka_66
8. máj 2010

zuzi , by si sa divila . ten volant nie a nie znicit. total nam ide na nervy.len to je jedine co u mareka vzdy zaberie.pise sice ze od 12 abo 18 mes. no nie je tam nic co by mohlo nedobre byt.

zuziiiicek17
8. máj 2010

nukky ,aj ja chcem byt tvoje dieta 😀

mukky
8. máj 2010

lenka si zlatá ze si na mna myslela..som zabudla napisat ze sme sa sprchovali len a skoro vobec neplakal,ale som ho v kuse zabavala,dala som mu taký lievik,co je na piesok a cez to vodicka mu sla tak to ho nehaj zaujalo...no a stale som na neho rozpravala,bola k nemu zohnuta a skoro mi odisiel chrbat..vlasky tak rychlo som umyla,,no nebolo to este vobec ono ale uz sa tak nebal a neplakal..

no a dnes sa naramne zacal smiat ked zbadal mm ako ho pan boh stvoril 😀 😀 😀 😀
aj mna sa pytal co ja tam mam ked ho prebalujem a on si chyti tak jemne a ja jemu ze to je pisuliačik,a on ukazuje na mna a ja ze mamka nema pisuliacika 😀

vinifera
8. máj 2010

To vekové odporúčanie je podľa mna skôr psychologického rázu - že akože dieťa v odporúčanom veku už dokáže pochopiť čo tá ktorá hračka robí a dokáže ho lepšie uspokojiť. Mladšie sa hrá a baví ho to ale nemusí rozumieť. Lebo inak sú všetky hračky testované či sú vhodné pre deti do troch rokov a nad tri roky. Skôr ide o drobné častice čo by mohli spapať - vid klávesu na telefone ☹ No snád už je niekde v hajzli 😀

lenka_66
8. máj 2010

mukky, 😀 😀 😀
marek sa nepyta on uz to ovlada.spytam sa kde je pipik a on sup tam da ruku 😀

mukky
8. máj 2010

peti dobru nocku 😔

zuzícek preco ? 😕

a nemas karticku do drácika??

zuziiiicek17
8. máj 2010

😀 muky to musel byt dobec podareny s tym pisuliacikom 😀

vinifera
8. máj 2010

teda skôr v plienke

lenka_66
8. máj 2010

vini , jasne ze aby rozumeli no som myslela presne na tu situaciu ze zapi si

mukky
8. máj 2010

leni ved aj malý uz davno vie ze to je pisuliačik ale teraz zacal vyzvedat co tam mam ja 😀 minule som nemala gatky som vysla zo sprchy a nejak proste zbadal a ukazoval a tak s otaznikom nieco mrmlal 😀

lenka_66
8. máj 2010

mukky karta do dracika a gold karta je rozdiel 😀 😀 😀

mukky
8. máj 2010

zuzicek s ktorym,s ockovým?? 😀 😀

mukky
8. máj 2010

boli sme na Aničke 😉

lenka_66
8. máj 2010

mukky , ze co sa za mlada naucis .... .marek najradsej sa hrabe v sufliku kde mam spodne pradlo.

lenka_66
8. máj 2010

mukky ty si vo veziaku abo normal v bytovke?

zuziiiicek17
8. máj 2010

Mukky s oboma 😀 vsetky detiska su podarene 😀
moj misko este teda nie je taky sikovny ako tie vase ,ale aspon sa azasmejem

vinifera
8. máj 2010

Lenka no o hrabaní sa v šufliku verne vypovedá môj album. Najlepšie bolo keď ho začal vyhadzovať ke´d tu bola návšteva. Kým som sa stihla otočiť tak už letel korze, tangá, tangá, podprda ...

mukky
8. máj 2010

zuzícek tu ma o tych syroch čo si sa pýtala..

určite nie nízkotučné, do roka určite nie tavené, do šesť rokov nie s plesňami, teda zrejúce alebo inými prísadami. Ideálne tučný syr typu ementál, eidam, lučina, cottage chees

tavené syry su mastné, plné soli a ich bielkoviny už nemajú takú vysokú nutričnú hodnotu. Tavené syry dodajú veľa fosforu, čo zhoršuje využitie vápnika. Pri dlhodobej a pravidelnej konzumácii môžu tieto syry (podobne ako nápoje typu kokakola) zhoršiť prejavy chorôb z nedostatku vápnika ako osteoporóza, reumatické bolesti svalov, svalové kŕče

http://www.senorita.cz/pravda-o-tavenych-syrech...

a este niečo pohladám

zuziiiicek17
8. máj 2010

😀 😀 ako dobre ,ze take este neriesim 😀 a navsteve sa tanga pacili ?

zuziiiicek17
8. máj 2010

mukky ,dakujem 😵
Co by som ja bez vas robila 😵

mukky
8. máj 2010

no a mozes to ukazať tým maminám co si mi spomínala 😕 😒

lenka_66
8. máj 2010

zuzi , no neviem ako by to bolo u vas .len neviem ze co navsteva by radsej babkine abo tvoje pradielko 😀

vini, no mas skveleho pomocnicka 😀

muky , ty nas priatel na nete 😀 😀

mukky
8. máj 2010

.

"Strava podávaná deťom do jedného roka by mala byť chuťovo prirodzená, neprisládzaná, nesolená. Nepoužívajte med ani repný cukor, žiadne pochutiny.
- nedávame deťom oriešky, orechy, mak, kakao, čokoládu, niektorí autori odporúčajú kojeným deťom nepodávať behom prvého roka žiadne výrobky z kravského mlieka
- nepodávame tvaroh pre vysoký obsah bielkovín a tým zvýšenú záťaž obličiek dieťaťa
- nepodávajte syntetické vitamíny , využitie z prírodných zdrojov je kvalitnejšie
- denne by spotreba mlieka či materského alebo pokračujúcej formuly mala byť okolo 500-600 ml
- dôsledne dodržiavajte pitný režim dieťaťa, môžeme podávať nesladený detský čaj, sypaný, vhodné sú čerstvé zeleninové a ovocné šťavy, kojenecké vody,
- džúsy podávať skôr výnimočne, aj to nesladené riedené 1:1 kojeneckou vodou, chemicky nekonzervované, vhodnejšie sú ale čerstvé ovocné šťavy.

Strava v tomto období má byť pestrá, chutná, správne zostavená, hodnotná, ľahko stráviteľná, denne čerstvá, nezohrievaná. Dieťatku ponúkajme mnoho potravín, ktoré si dokáže zobrať samé, aby sa učilo jesť samostatne (kúsky ovocia, zeleniny).
V druhom polroku života stále zostáva mlieko dôležitou súčasťou jedálnička dieťaťa (denná dávka je 500 – 600 ml). Táto dávka je vhodná až do 2. roka dieťaťa.

Ak používate priemyselne pripravenú stravu, dôsledne sledujte jej zloženie, uprednostnite nesladené, obohatené o jód, zostavené skôr z tuzemského ovocia a zeleniny ako z cudzokrajných.

Ak máte u dieťaťa dokázanú alergiu na potraviny dôsledne dojčite najdlhšie ako môžete, zo stravy vylúčte všetky potencionálne alergizujúce potraviny (časté sú skrížené alergie medzi jednotlivými potravinami, trávami) – čerstvé jahody, ríbezle, citrusy, paradajky, zeler, čokoláda, med, všetky druhy orieškov, huby, ryby, vaječný bielok, potraviny obsahujúce lepok zaraďte do stravy až po roku, u alergikov celé vajíčka podávame až po druhom roku.

Nepodávajte deťom údeniny (ani párky), sú totiž možným zdrojom dusičnanov a nitrozamínov. Tiež pozor na potraviny na povrchu solené (pletenky, rožky), alebo posypané rôznymi semiačkami. Môže sa stať, že tieto drobné „ochucovadlᓠdeti vdýchnu. Do jedného roka nedávame deťom jahody, černice, ríbezle, egreše, višne, citrusové plody, kiwi.
Snažme sa podávať našim deťom, a aj sami konzumovať potraviny čo najčerstvejšie.

zuziiiicek17
8. máj 2010

Uf,no babkine radsej nieee,mal by traumu 😀 😀 no a to moje ...cervenacky by boli 😀

mukky
8. máj 2010

tha sme ši potabuľkovali tha podzme klebecic 😀

lenka_66
8. máj 2010

u nas v spolocno m termine uz mame dieta s nabehom na astmu. mala nevedela spracovat laktozu.tak jej davali sojove jogurty. tusim ze uz aj bravcove jedla.